Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak tlustou terčovnici pro 28lbs luk?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 10:14 am    Předmět: Citovat

na kladku ti odporucam pytel naplneny zaclonovinou .... 100% uspesnost zadrzania sipu ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 7:26 am    Předmět: Citovat

Niekoľko rokov používam terčovnicu z mirelonu, avšak mám ju urobenú z pásov mirelonu ktoré sú uložené "sendvičovo" a stiahnuté drevenými bočnicami pomocou závitových tyčí. Strieľam lukom Samick Leopard 45 lb, karbónové šípy. Na takýto luk a šípy je to vhodné, má to dobrú zastavovaciu schopnosť. Pri drevených šípoch je to ešte lepšie. Ty si písal, že strieľaš kladkovým lukom, ktorý je však dvakrát rýchlejší, to bude ten dôvod prieniku šípu tak hlboko do terčovnice. Neodporúčam takúto terčovnicu na kladkáč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2012 11:09 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

vyrobil jsem si terčovnici podle rad tady na fóru. 50 metrů 3mm mirelonu jsem nastříhal na tři díly a začlal natáčet. Po každých namotaných 10cm jsem terčovnici stáhnul strečkou. Nakonec to hodilo průměr 75cm a šířku cca 30cm. Mirelon při namotávání jsem poměrně utahoval. Následně jsem terčovnici stáhnul dvěma stahovacíma páskama.
Dneska jsem terčovnici vyzkoušel. Mám 60lb kladku. Protože nebyl čas pokus proběhl doma v bytě na 8 metrů. Sice nebyl přidanej zátěžovej koberec, ale čekal jsem stop efekt vyšší. Šíp skoro celý zmizel v terčovnici zastavil se, letky cca 5cm před trčovnicí. Čekal jsem, že šíp nebude vůbec koukat z druhé strany. Na druhou stranu je pravda, že šíp jde krásně vytáhnout z terčovnice
A tak se ptám, kde jsem udělal chybu??? Na to jak terčovnice vypadá se nekoukejte, jde mi u funkci než o vzhled.

foto: http://robertcerny.rajce.idnes.cz/tercovnice_mirelon_3mm/
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:36 am    Předmět: Citovat

Odkaz tady http://tsspelec.rajce.idnes.cz/Nova_slozka/#P1010432.JPG

San

Odkaz das tak ze napises do hrnatych zavorek url pak adresu a za tim das /url zase do hranatych zavorek.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2010 4:59 pm    Předmět: moje terčovnice Citovat

Mám tady pár obrázků terčovnice vyrobené podle Lucínkova návodu . Jedna je dělaná s ůsporou materiálu kvůli vystřílení středu-velké kolo průměr 60cm síla 17cm, malé průměr 25 cm síla 25 cm ,oboustranně 1 vrstva starý koberec lepeno montážní pěnou. Na 10 m v ní byl šíp 8 mm max.18 cm hluboko.Stříleno lukem 45lbs. Druhá síla 34cm ,obě strany 2x koberec. Ještě doní nebylo stříleno.Jěště je u toho pár obrázků zčinnosti zimních večerů a pokus o spinovačku .Inspirace-něco z netu,něco z fo'ra. Neumím dát přímý odkaz,takže kdo chce tak je to na tsspelec.rajce.idnes.cz. TS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 2:38 pm    Předmět: Citovat

tvx napsal:
Mam snad o pul milimetru sirsi hroty nez telo sipu a tak se mi hrot vzdy pri tahani ven na koberci a samosmrstovacce sekne a musim tak sipy ven shubat dost silou.

Já osobně bych se s tím neštval. Ten "schodek" bych zamazal nějakým lepidlem nebo tmelem, prostě udělat náběh a hotovo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tvx
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 9, Kbely

PříspěvekZaslal: ne prosinec 20, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak jsem to omotal samosmrstovackou, utahnul, dozadu dal 2 vrstvy prumyslovyho koberce, dopredu pak jednu. cely to znova omotal vsemi smery samosmrstovackou a jsem fakt na onech cca 10-15cm.
Jen mam ted problem s vytahovanim drevenych sipu. Mam snad o pul milimetru sirsi hroty nez telo sipu a tak se mi hrot vzdy pri tahani ven na koberci a samosmrstovacce sekne a musim tak sipy ven shubat dost silou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 8:32 pm    Předmět: Citovat

tvx napsal:

Bez zatazeni dratem jsem to 40lb lukem prostrelil z 5m skoro skrz, asi bez 5cm, zato se sipy nadherne zasunuly mezi vrstvy. Tak snad to koberec a seskrceni jeste zlepsi.

Bez utažení se ani nediv! Po utažení a se dvěma koberci se ti to bude na 30 m zapichovat tak 15 cm. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tvx
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 9, Kbely

PříspěvekZaslal: pá prosinec 18, 2009 7:52 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si taky namotal tercovnici - 2mm mirelon - 2 baliky 1mx25m, nakrajeno na tretinovou sirku (cca 33cm), takze jsem nakonec namotal 150metruu materialu za vzniku terce cca 60cm v prumeru a 33cm sily.
Nasledne zataveno a zabaleno smrstovackou, pokracovat budu az sezenu nejaky ty koberce a obal.
Bez zatazeni dratem jsem to 40lb lukem prostrelil z 5m skoro skrz, asi bez 5cm, zato se sipy nadherne zasunuly mezi vrstvy. Tak snad to koberec a seskrceni jeste zlepsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

S tou montážní pěnou jsi mi připomněl - teď jsem vzal nějaké ty nejstarší, které byly na LH jako cvičné a byly tak rozdrbané, že jsem je chtěl už rovnou vyhodit. No vyhodil jsem jen ten rozstřílený střed, dal jsem doprostřed kostku mirelonu a okolo to vypěnil právě montážní pěnou. Snadné a také to funguje. Jen ta pěna moc nevydrží, drolí se. Takže je to jen mírné prodloužení životnosti, jako optimální konstrukci bych to nedoporučil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 3:31 pm    Předmět: Citovat

Jo, pokud je to takhle slabé, vydrží to i při tlouštce 25cm.
Dělal jsem je dříve ještě tenčí, cca 15 cm, ale blbě se to motá, má to tendenci se to rozsypat a jde to skrz. Musiš to potom s těma kobercema dohromady sešít, což je pracnější a i dražší.
Výhodou je, že je to fakt lehké a vydrží to opravdu hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 2:58 pm    Předmět: Citovat

Mirelon šířku 25 cm stažený samosmrštitelkou vzadu zpevněny perlinkou a montážní pěnou používám už asi dva roky přibližně tak jednou týdně. Párkrát jsem akorát přidal další vrstvy samosmrštitelky. Z jedné role se namotá válec asi 60 cm v průměru. Je to lehký na přenos, šípy se z toho dobře tahají a dřevěné šípy přibližně z luku 45 - 50 liber to zastaví. Párkrát jsme do toho stříleli i z kuše a též to zvládalo.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 2:17 pm    Předmět: Citovat

Seno není dobré, málo brzdí a průnik šípu je hluboký. Pokud je to místo někde kde to nevadí a může to tam zůstat, tak ta krabice s hadrama by byla nejlepší, nikdo ji neukrade a když odcházíš, přikryješ kusem folie proti dešti a hotovo. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jackal
Nováček
Nováček


Registrace: 16.4. 2009
Příspěvky: 11
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:59 pm    Předmět: Citovat

Z vlastní zkušenosti vím, že ten pytel sena se na půl kilometru pěkně pronese Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kvapa
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Uherský Ostroh

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:23 pm    Předmět: odp. Citovat

Nebo si možes vzít pytel a vycpat ho senem.
_________________
Rozum je jako květina: moudrým rozkvétá, hloupým chřadne.
(židovské přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kovboj
Nováček
Nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 5
Bydliště: kousek od Hradce Králové

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Namotaný mirelon, jak je tady na to téma článek, není žádné "provizorní" řešení - vydrží to opravdu hodně. Pokud koupíš 3mm nebo 4mm mirelon, používaný např. pod plovoucí podlahy a namotáš terčovnici cca 30 cm širokou (tedy 1m roli rozřízneš na 3 třetiny), mělo by to bohatě stačit.


Do jaké hloubky orientačně se může zabodnout šíp z 28lb luku? Říkám si jestli by na takovýhle slabý tréninkový luk nestačilo rozříznout roli na 4 nebo i 5 dílů a udělat z toho větší průměr. Jistota je jistota Laughing

Zatím to asi vidím na ten mirelon a nahoru i dolů koberec.
U krabice s hadrama by byl problém s přenosem, terč budu muset pokaždé asi půl kilometru donést na vhodnou plochu kde nebudu nikoho ohrožovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Když to chceš mít rychle a pro začátek ti nezáleží na parádě, vezmi papírovou krabici tak 60x60 cm, stačí hloubka 20 cm, narvi do ní staré hadry, ty vydrží moc, a máš na půl roku vystarané Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

Namotaný mirelon, jak je tady na to téma článek, není žádné "provizorní" řešení - vydrží to opravdu hodně. Pokud koupíš 3mm nebo 4mm mirelon, používaný např. pod plovoucí podlahy a namotáš terčovnici cca 30 cm širokou (tedy 1m roli rozřízneš na 3 třetiny), mělo by to bohatě stačit. Případně ještě zepředu a zezadu nalepit chemoprénem zátěžový koberec a je to skoro nezničitelný. Při motání průběžně utahovat samosmršťovací fólií.
Hobru bych nedělal, nic to nevydrží, drolí se, vadí jí vlhko atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kovboj
Nováček
Nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 5
Bydliště: kousek od Hradce Králové

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 11:54 am    Předmět: Re: Jak tlustou terčovnici pro 28lbs luk? Citovat

Nebo šla by jako provizorní terč použít i pletená rohožka - tedy asi spíš několik na sobě? Občas ji po supermarketech prodávají za hodně akční ceny...

Znáte to, víkend je dlouhý, já mám doma nový luk a nemám ho pořádně kde vyzkoušet. Proto hledám podobná 'řešení'. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kovboj
Nováček
Nováček


Registrace: 24.6. 2009
Příspěvky: 5
Bydliště: kousek od Hradce Králové

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2009 11:43 am    Předmět: Jak tlustou terčovnici pro 28lbs luk? Citovat

Ahoj, jsem absolutní lukostřelec zelenáč a chci si pro první tréninky udělat nějakou použitelnou terčovnici. Jenomže absolutně netuším, jakou má šíp vystřelený tak z 5-10 metrů z 28 lbs luku 'průbojnost' a jak by měla být taková terčovnice tlustá aby jí šíp neproletěl celý skrz...

Celkem se mi líbí řešení s namotaným mirelonem nebo z karimatek na cvičení - jakou by měla mít taková terčovnice sílu?

Nebo šla by třeba použít dřevotřísková nebo hobra deska? To že bych ji po pár stovkách výstřelech musel vyhodit mi nevadí, stejně časem plánuju pořízení nějaké pořádné terčovnice. Spíš se bojím jestli střelbu do takové desky přežijí šípy...

Díky za tipy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.