Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Moderování a mazání příspěvků
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Co lítám i na jiných forech než tady, tak víc porovnávám a řeknu rozdíly co mne teď napadli.

Pokud někdo v příspěvku cituje předcházející zprávu, tak dostane echo od admina, že nejsme blbci a dokážeme si spojit k čemu že se to vyjadřuje.
Když odbočí od tématu tak admin upozorní a po opakování přesune nebo vymaže příspěvek mimo mísu.
Dobrá práce a výsledek si dokážete představit.

Kdo se chce podívat, že to funguje ať se podívá na stránky strelectví.cz
Čau Jirka H.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 8:26 am    Předmět: Citovat

Sane forum nepotrebuje zadne vetsi cenzurovani ,nez ma a ze je to dzungle je jasne ,ale ja bych radeji zil v nebezpeci ,nez v absolutnim bezpeci prikovan ke zdi nekde v kopce ,tam se mi nemuze nic stat ,kdyz mne bachari neutluci ,nechcipnu hlady a nesezerou mne krysy...
zde staci pouze zavest nove vlakno a vybrat za to poplatky od reklamujicich a to by nemel byt takovy problem .....na silne cenzurovane fora nebude tolik lidi se hlasit ,nebot cenzura je odradi ci vyhodi a lidi vzdy voli nohama ,ze se budou vice hlasit k forum ,kde je slabsi cenzura na konec silna cenzura uplne znici zakladnu a mas potom velmi neaktivni forum co nikdo necte a nikdo tam nepise a nakonec za 3 roky maji stale 11 lidi ,lukostrelba je vzrustajici sport a prumysl a potrebuje podporu hlavne pro zacatecniky a mladez ..... zacatecnici budou mit stale stejne otazky a tak se cele bude opakovat a je treba zacit myslet do budoucnosti a nezapomenout na minulost ,vsak neni to tak davno kdy v Cesku byla v lukostrelbe pouze tkz prvni liga a 150 jesitnych lidi se schazelo 4 krat do roka a strilelo se na terce a kazdy strelec trpel tim ruskym vychovanim ,ze kdyz neco vim, tak to nikomu nereknu ,nebot on by mne mohl v zavodech porazit a tak lukostrelba byla na teto urovni cela leta a bylo mrtvo....lukostrelec do leta bude mit uz 1000 registrovanych a daleko vice lidi to cte a to ja povazuji za ohromny rozmach lukostrelby.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne březen 14, 2010 2:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj ,moc sem už nechodim ak tak iba čitam ...Teda forum turnaje je OK ,forum tlacharna OK,predaj-kupa-odkazyOK .....forum Luky,šipy atd. je neprehladne ...riešenie -nepovoliť kecanie spraviť ku konkretnej forme luku šipu strelbe članok ,a vykecávať ,radiť sa o strelbe môže každy v Tlacharne ,diskusii k članku a tak ,tam nech si piše čo chce kto chce ....a mate pokoj ...môžte chdiť vpohode strielať a kto ste kamarati môžete si spraviť klubove forum kde môžu všetci čitať ,ale pisať môžu iba ludia s povolenim ...ak je to možne.....PS : dufam že sa zmena vydari a bude to tu ešte lepšie
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Pěkný den,
i já ještě trochu žiju, ačkoli jsem se tady několik měsíců neukázal.
Vše níže uvedené vnímám již dlouho a souhlasím s tím.

Problém je v čase a lidech. Již dávno plánuji přechod na novější verzi fóra, změnu redakčního systému a mnohé další úpravy, ale prostě na to není čas. Práce a několik dalších věcí mne vytěžuje natolik, že luk už pomalu ani nevezmu do ruky, zde na fóru jsem byl naposledy před 73 tématy (ano, tolik nepřečtených témat od mé poslední návštěvy a i ta byla kvůli nějakému avizu soukromé zprávy, cirka někdy začátek února).
Neomlouvám se, prostě to tak je. Firma začala expandovat do zahraničí a je s tím takové práce, že tím trpí i rodina, natož nějaké moderování fóra.

V "redakčním plánu" je celá řada témat a shrnutí, ale nemám kdy je psát a dobrovolníci se nehrnou. Navíc na řadu věcí rozhodně nejsem ten nejkompetentnější. Ti, které jsem oslovoval osobně, se k tomu povětšinou postavili laxně nebo rovnou odmítavě. Výjimkou je San Duro, který aktivně dva články napsal a ten druhý zase už skoro rok leží někde u mne v poště, protože nejprve k tomu měly ještě přibýt nějaké obrázky, bylo v plánu to rozsekat na drobnější kousky apod - a nedošlo na to doteď. Sane, je to mou vinou a omlouvám se.

Další postup ve směrování fóra i portálu zatím úplně jasný není, ale uvidíme. Stávající stav je nevyhovující a sráží úroveň portálu, takže rozhodně nějaká změna přijde. Snad již brzo ... na něčem již pracuji, tak jen prosím ještě o chvilku trpělivosti.

A pokud jsou mezi pravidelnými návštěvníci, kteří by si chtěli vzít některá témata za "svá" a moderovat je, budeme jen rádi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 11:37 am    Předmět: Citovat

Jarda M., to bola odpoveď na to, keď jeden z bývalých prispievateľov začal vymazávať svoje príspevky; bola to jeho odpoveď na to, že nezniesol kritiku, ktorú sám udeľoval a prejavoval sa stupidným osočovaním tzv. náckováním-netolerovaním názoru (i keď niekedy laickým) druhých prispievateľov. Netvrdím však, že nemali určitú informačnú hodnotu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so březen 13, 2010 7:46 am    Předmět: Citovat

Ještě drobnost:
Nějak nefunguje úprava příspěvku autorem (jediná výjimka co znám je vlákno "Cvičné luky").
Když autor příspěvku zjistí, že něco zapomněl nebo by mělo být jinak, místo jednoduché úpraví musí poslat příspěvek další a jejich počet zbytečně narůstá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 5:39 pm    Předmět: Citovat

Minule som na to zabudol a nedal som tom to sem, riešenie je jednoduché ako facka, ktorú mi praje cornus (nech si ich šetrí na šibačku):
To, čo už je napísané: Každý článok sa dá predmetne vyhodnotiť
a automaticky by sa mohol dal zaradiť tam, kde má byť i keby
článok obsahoval viacpredmetné informácie.
Články, ktoré sa napíšu musí pisateľ zaradiť
predmetne a automaticky by mohol byť zaradený podľa toho, čo napísal
do predmetu, pokiaľ nenapíše nič nepustí sa ďalej do fóra a o to ide, ak
bude chcieť napísať viacpredmerov to už nechám pre adminov Wink
Hlavne, to dobre rozdeliť a jednoducho adminovať - panovať
a nenáckovať!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 1:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Řešení těchto problémů je celkem snadné. Mazat debilní příspěvky nekompromisně, dát banán tomu, kdo je sprostý a uráží druhé, prostě moderovat.
Uspořádat témata přehledněji a podrobněji. Pokud admini nemají čas, mají ustanovit někoho, kdo čas má a chce to dělat.
Nedávat neomezenou svobodu přispěvatelům, protože hodně z nich s ní neumí zacházet a pak píšou voloviny. Nebát se označit zavádějící příspěvky, jako závadné i když je v nich třebas špetka dobrého, to se dá z příspěvku vypíchnout, jako to dobré.
My to tak děláme, od trotlů jako Eon, Alwarez atd. máme pokoj....
Pokud i nadále budete příliš benevolentní, bude tady hodně sraček ukrývat dobré rady a poznatky.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brandis
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

Prakticky ano. Je to mraky prace a spoustu "zahozenych" let a vzpominek. Je to ale nejlepsi "nepolovicate" reseni. Vsechno ostatni stejne drive nepo pozdeji stejne spadne do "vyjetych koleji".
Tady uz je potreba udelat koleje "uplne nove" aby se tomu zabranilo...
Nechci vam tu zmenu vnucovat a lukostrelce budu navsevovat i nadale, ovsem pokud bych mohl s cimkoliv pomoct rad se toho ujmu...

Mejte se krasne!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Jinými slovy. Pokud tomu rozumím.

Tak nejschůdnější je toto fórum uzamknout pro další příspěvky.
A rozjet nové fórum na zelené louce s důslednějším moderováním.

Potom najít někoho kdo toto fórum projde a zpracuje poznatky které se tu nahromadily do přehledných článků a toto fórum by se mohlo zrušit.

Rozumím tomu dobře?
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Brandis
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 11:09 am    Předmět: Citovat

Souhlasim s tim co psal JardaM i s tim co psal SanDuro. vim ze se clanky to nikdy a nikde neni jednoduche ale mentalita fora by se pestovat mela presto...
Dle meho soudu by stacilo "male" prerozdelieni kategorii a pak jen nepolevit v hlidani a upozornovani.
dam konkretne priklad:

Kdyz clobek zapne forum obejvi se mu "kategorie" jako je: o foru lukostrelba, lukostrelba a dalsi aktivity. na sledne clovek klikne treba na "luky" a ihned je tam milion temat jak k vyrobe, tak ke strelbe tak jentak "pokec" o tom jak se strili...
Pokud by se cele kategorie "pre-organizovali" mohla by vzniknou halvni kategorie treba jen "luky" a nasledne by tam byly jednotliva temata jako: material na vyrobu, susesni dreva apod.
Proste by se ziskalo o "jeden stupen v deleni navic". Mohlo by pak byt v kategorii "suseni dreva" treba i nekolik topicku rozdelenych na umele dosusivani, cim zatrit konce, vase zkusenosti apod.
Cele by to proste bylo prehlednejsi. nevim kdy se dostanu k tomu udelat to v graficke podobe, aby jste si to lepe predstavili...kazdopadne to zkusim.

kazdopadne by to znamenalo "rozjet forum odznova" a poradne...
coz bych si predstavoval tak ze si "nekdo" zkuseny da tu praci a projde stare prispevky a sesumiruje je do nejakeho clanku ci clanku a pak se bude normalne opet "debatovat" ovsem vecne a na spravnych mistech...

Mejte se krasne!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:

Problem je jinde, a to v to v tom ze clovek co prijde na forum se pta veci ktere tady byli uz tisickrat. Je jen na libovuli a a volnem casu tech co uz vi odpovidat na otazky tech co neumi.

V tom marastu nelze nic najit uz jenom proto ze neexistuje zmysluplne vyhledavani.San


Snad bych měl taky připomínku, ale jen proto, že se mi toto forum líbí a chci, aby bylo ještě lepší. Rozhodně nechci nikoho naštvat nebo urazit, i když teď budu zase trochu (dost) přehánět:
Jde mi o otázky a odpovědi, většina je vpořádku, ale jsou ještě jsou dvě skupiny:
1) Úplný nováček, který se nevyzná v ničem, se zeptá na nějakou prkotinu, o které se psalo už 415krát. Okamžitě je seřván, proč se ptá na volovinu, o které se psalo už 415krát a ať není líný a ať si to najde. (bude mu to trvat asi půl roku). Ten chudák utrpí psychické trauma, zaleze do díry a už se nikdy na nic nezeptá, aby nebyl zase seřván.
Jednodušší i pro toho seřvatele by bylo nerozčilovat se a jako odpověď vložit odkaz na správné vlákno
2) Někdo se na něco zeptá, dychtivě čeká den, týden, měsíc na odpověď a ono nic, vody se zavřely. A je tu další trauma. Říká si, napsal jsem něco sprostého, zakázaného, urazil jsem někoho, mám skočit z mostu do Botiče?
Říká se, že pozdravit je slušnost, odpovědět povinnost. Tuhle povinnost odpovědět by měl po týdnu převzít některý moderátor a něco napsat nebo třeba jen během vteřiny vkopírovat nějaký takovýto formulářík:
Milý lukostřelče - lukostřelkyně (nehodící se škrtněte)
jak to vypadá, nikdo odpověď nezná a co je divnější, ani já ne, ale přesto si myslím, že odpověď na tvou otázku je ANO - NE (nehodící se škrtněte).
Zůstaň naším příznivcem.
S pozdravem Sportu zdar a lukostřelbě zvlášť
...........................(podpis)


Tož tak nejak Wink
----------------------------
Přeji slunce v duši
JardaM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 10:22 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Admini jsou ještě Mamutík a Lucínek.

Cože? Mamutík ještě žije?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 9:46 pm    Předmět: Citovat

Takze....

Prod=sel jsem si nekolika fory a degradadace je prirozeny vyvoj.
Kdyz to zacne tak vsichni vi prd a nektreri jeste vetsi prd.

Pak jsou vsichni co vedi vetsi prd radi za kazdou informaci od lidi co umi mensi ord.

Tut hranici jsme uz davno prekonali a shoneme se ze lukostrelba je jen jedna jestli strilim bezkou nebo super modernim strojem.

V tom ma pravdu mh ze vse podstatne uz bylo receno.

Problem je jinde, a to v to v tom ze clovek co prijde na forum se pta veci ktere tady byli uz tisickrat. Je jen na libovuli a a volnem casu tech co uz vi odpovidat na otazky tech co neumi.

1. V cem je problem? Myslim ze vim jak to vyresit. Vsechno co se uz tady plka je v podstate tkacharna.

2. Kdyz si vylistuji clanky lukostrelce, je to bida.

3. V tom marastu nelze nic najit uz jenom proto ze neexistuje zmysluplne vyhledavani. Pro Petu, lucinku a ty comhou vic nez ja a to je obcas neco smazat. Je problem logicky nebo licencni udelat full site search lukostrelce pres google a dat to jako odkaz na prvni stranku?

Ale to je podruzny problem, zasadni problem je v redakcnim systemu. Neni to problem technicky jenom problem lidsky.
Zase rozdelim.

1. Proc ty co neco umeji nepisou clanky. Nemuseji byt 100 procent presne, vzdycky se daji upravit.

2. Proc kdyz uz nekdo neco napise trva mesice nez se to stane clankem?

Podnet na zamysleni. Jase snazim delat co se da ale myslim ze lidi jako mh, Mysa, Ludek, Itazipa a dalsi maji mnoho co nabidnout a proc nepisou clanky. Tim by se format Lukostrelce zmenil a forum by se stalo podruznou (nebo li receno vedlejsi funkci lukostrelce).

Kouknete se schvalne na seznam clanku jako takovych ... a udelejte si obrazek sami.

Je jeste jedna moznost, totalne otevrit redakcni system a umoznit uzivatelum aby sami delali takzvane "Hvezdicky"
ale to podle neni cesta bnebo muze fungovat jako paralelni podruzna funkcionalita.

Proto navrhuji

1. ustanovit redakcni radu
2. kazde dva tydny nebo mesic musi vzniknout jeden clanek
3. Uverejni se po schvaleni redakcni radou.

Omlouvam se ze jsem se zase rozepsal ale toto je podlle mne cesta ven.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 8:57 pm    Předmět: Citovat

Už pred časom som nadobudol dojem, že je to tu nejako neprehľadné, ale keď ma sem tam niekdo utrel, bez nejakého zdôvodnenia, alebo neodpovedal na jasnú otázku, tak som to nechal tak, no lukostreľbu mám rád ale ešte radšej samotnú výrobu (prirovnanie k výrobcovi formulí a ich jazdcom). Stačilo by rozdeliť fórum do dvoch prúdov: streľba z luku
a výroba lukov; obidva prúdy by mali zasa svoju diskusiu a tlachárnu a odborné témy, ako napr. u výrobcov lukov: "základ pre výrobu luku : definované prostredie na výrobu s obr., nástroje s obr., druhy lukov s obr., s druhmi driev vhodných pre luk a šípy s obr, atď. a pod."a svojich moderátorov atdˇ. Ahojky lukostrelci(bratia sa mi nechcelo napísať Wink !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 1:05 pm    Předmět: Citovat

Naprosto souhlasim se vsim co tu Brandis napsal!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 12:43 pm    Předmět: Citovat

Na tomto fóre som spoznal niekoľko fajn ľudí u nás aj v Česku. To sa dá najlepšie cez nejaký spoločný záujem.
Alwarez je Stanislav Janoch, Severná Karolína. On sa tým netají.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

Na tomto fóru se účastní dvě hlavní skupiny:
a) ti co už všechno vědí, a na nic se už ptát nemusejí
b) vykulení nováčci, kteří se tu nevyznají a kladou z pohledu těch za a) pitomé otázky na které není vhodné ani odpovídat
(buďte tolerantní)
no a pak ještě i ti, kteří si chtějí jen tak přátelsky poklábosit. Je to špatně?

A ještě tady k Bukymu:
Buky napsal:
Ze začátku jsem lukostřelce vnímal takto a byl bych rád kdyby to tak pokračovalo:
- propagace azjiských a primitivních luků;

to slovo propagace mi zní příšerně, něco jako placený lobing či reklama.
Nebylo by lepší slovo prezentace?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brandis
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 12:15 pm    Předmět: Citovat

Samozrejme, ale kazdy zacinajici lukostrelec zacne lepe, pujde mu to lepe, bude ho to vice bavit a ziska tak k tomu lepsi vztah, kdyz se mu dostane "kvalitniho a odborneho vedeni": nemluvim jen o lukostrelbe jako takove, ale hlavne o "mentalite fora".
Zkuseni at se chovaji jako zkuseni a ne jako deti a deti je pak budou vice poslouchat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Myslím si, že byť se toto fórum nazývá Lukostřelec, naprostá většina sem poslaných příspěvků je od těch, kteří jsou přesvědčeni, že se stali lukostřelci už jen proto, že si pořídili luk nebo o tom někde četli. Proto to zde občas i tak vypadá. Jsem ale přesvědčený, že ti, kteří už těmi lukostřelci opravdu jsou, berou toto povětšinou jen plkání se schovívavostí a s nadhledem, a i v něm si občas najdou to své. Asi je těžké k tomu něco vymyslet a změnit. Nezbývá, než jen doufat, že všichni sem přispívající začnou lukostřelbu trochu víc chápat a poznávat, stoupne i u nich časem ta "lukostřelecká kultura" a ubude tak přihlouplých, urážlivých a nesmyslných příspěvků. Já tomu věřím. Jen to chce zřejmě víc času, trpělivosti a sebekázně. A nakonec o tom je i ta LUKOSTŘELBA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Brandis
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 11:55 am    Předmět: Citovat

Hynku rad bych pomohl, uz kvuli lidem co maji soudnost jako ty. Spousta prispevku pod tebou ale vubec o neco podobneho nema zajem. Zvykl sem si nedelat to co se po me nechce a tak vas necham tam kde jste.
Jen jeste par poznatku:
zkuseny lide vam sem budou cim dal mene psat. Az na nejake vyjimky ktere bavi honit si ego na internetu. Vubec to snad nechapete...kazdy o tom prakticky pisete ale stejne to nevidite. "odpovidat na jednu vec furt dokola je do zblbnuti" to souhlasim...ale kdyz si forum neudzite, nechate vzdy podstatna temata zapadnout a clovek nic nenajde a proste se musi zeptat, pak se ptejte sami sebe ci je to chyba.
Nebudu vam ale nic vnucovat. Sam o lukostrelbe nic nevim, ale administraci bych tu zvladnul. Netrpim prehnany respektem k nikomu zde a poznam hodnotnou informaci, dve zakladni vlastnosti ktere jsou potreba.

Jinak do budoucna by stacilo jen, v uvozovkach JEN, preorganizovat forum. zalozit temata a topicky spravne. zalozit tema galerie kde by kazdy jednotlivy luk nebo vyrobce mel sve vlakno. nebylo by pak vlakno vase luky, kde je uplne vsechno a bylo by to lepe rozdelene.Cel je to tu ve vetsine pripadu jen spatne rozdelene. zkusim "nacrtnout" nejaky "strom".

Mejte se krasne!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 10:43 am    Předmět: Citovat

Ono je to vůbec těžké. Dalo by se třeba udělit právo psát příspěvky jen lidem, kteří se řádně zaregistrují, dostatečně identifikují a jsou schváleni administrátorem. Někteří lidé by vypadli úplně (ano všechny nás napadá Alwarez a jeho žárlivě střežená anonymita...) nebo vymyslet spoustu dalších pravidel, všechno to ale docela závisí na ohromné práci administrátorů a moderátorů. A to jak všichni víme jsou dobrovolníci, kteří to dělají ve volném čase a zadarmo...
Nikoho netěší prodírat se haldou balastu, který už ani není zábavný, ale tak to na internetu je. Většina jeho obsahu není garantovaná a když někdo říká "je to pravda, četl jsem to na internetu" je stejný naiva jako ten, kdo říkával "je to pravda, viděl jsem to v televizi".
Měl bych jednu myšlenku, ale zase by musel někdo udělat spoustu práce a zadarmo. Co takhle ty nejužitečnější informace shrnout do článku? Přesněji do článků na různá témata. A ve fóru by se pak o nich dalo diskutovat.. Very Happy Nechceš se toho Brandisi ujmout? Věřím, že by to řada čtenářů uvítala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 10:47 pm    Předmět: Citovat

k tomu by se asi musel vyjádřit Peťa. Nejsem si jist, jestli tahle šablona něco takovéhleho umožňuje. Admini jsou ještě Mamutík a Lucínek.
Vnímám to podobně.
Nostalgicky vzpomínám na doby, kdy se všichni účastníci diskusí navzájem osobně znali a každá nová tvář byla radostně vítána.
S nějakou šifrou se diskutuje podstatně hůř.
Stran kovařiny- nechce se mi moc diskutovat o kalení do krve a sekání hlavní kulometů Japonskými předpisovými meči šinguntó.
Taky čekám příval Avátárů. To bude taky maso Laughing
Rudochů je tu minimálně. Když to tak vezmu- Prorážeč, Hrom, Itazipa.
Posledně jmenovaný je už spíš jenom sympatizant. Ale neboj, mám pro tebe živýho
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 10:25 pm    Předmět: Citovat

Myso, nemohli byste výrazně užitečné příspěvky označit nějakou hvězdičkou (bylo by fajn, kdyby se potom dali podle toho odfiltrovat - ale není nevyhnutně nutné).
Už jen tohle by návštěvníkovi stránek velmi pomohlo orientovat se jednak v tom jaké hodnoty lukostřelec.cz hájí a současně by nově příchozí viděli, že moudrosti např. vy-víte-koho a podobných expertů jsou sice v rámci demográcie uvěřejňovány, ale bude jasné, že nepředstavují "názor redakce".
Třeba z brodce je mi jasné, že je to pro silné (k)luky s kulemi, jak se tam titulují pravověrní, a hned vím na čem jsem. Tady je to poslední dobou rozbředlé jako sníh na D1 po chemickém posypu.
Ze začátku jsem lukostřelce vnímal takto a byl bych rád kdyby to tak pokračovalo:
- propagace azjiských a primitivních luků; sportovní odnož holých luků sem patří, protože tito lidé jsou nejpočetnější součástí zdejšího společenství
- výroba šípů, dobré příspěvky hlavně od jichoče
- výroba luků - je fajn, že je to tady do značné míry slovenské forum; že si tady bratři domlouvají střílení v Bratislavě je pozoruhodné
- indiáni - jen příspěvků je málo
- stará řemesla - také poslední dobou málo příspěvků
- zelí a jeho rodina zajišťující povedené akce, jejíž vynechání každého dlouho mrzí
- petarkay- nezištný organizátor tréninků, svolávač soutěží a rychlý zpracovatel dat
- ty a tvoje průrazné pokusy, a neškodilo by mít tady trochu víc kovařiny
- san duro-učitel
- griffin - doufám, že se zase rozepíše až roztají ledy
Berte to samozřejmě jako názor jednoho z davu.
Zdar,
Buky
_________________
Odpor je zbytečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

Taky mne zajímá jenom něco a jak se tam objeví příspěvek o kulometech a kevralových vestách, jde pryč Laughing

Asi před rokem a půl jsem si dal práci a vypsal Péťovi duplicitní témata a začal odzadu mazat offtopicy a sprosťárny jednoho přispěvatele a než jsem promazal jedno vlákno, objevilo se 7 přízpěvků od Ogena a 9 od Eona. Ti kluci už se uklidnili, ale vydržel jsem to asi měsíc.
No a zase je tu taky expert, který zasviňuje naprosto všechno. To už je pro pár lidí na plný úvazek. Teď už to nevyčistí nikdo. Chce to apelovat na návštěvníky ať nepíší osobní plky do technických vláken, ale sem.
Bowhunting je třeba umístěn výborně, protože je to stejně nosné téma, jako znovuzavedení otroctví.
Jinak co se odpovídání na otázky týče, není bez zajímavosti, že z původního osazenstva už nepíše prakticky nikdo. Jenom já a musím pak číst invektivy o množství příspěvků
Evil or Very Mad (to si ještě Itazipo vypiješ Evil or Very Mad )
Princip je jednoduchý. Když po padesáté odpovíš na úplně stejný, naprosto elementární dotaz, přestaneš reagovat. Buď se bude úroveň vyvíjet, nebo se osazenstvo kompletně vymění.
Naprosto totéž se děje na Atarnu. Před pár lety se diskutovalo o zásadních problémech, ty byly vyřešeny a stejně se pravidelně objevují lidé, kteří je chtějí řešit ještě párkrát. Už jde číst jenom Jasovy objevy z Ruska Laughing
Ale i tak se čas od času objeví zajímavý obrázek.
Paleoplanet už nedokážu číst vůbec.
Já bych řekl, že velká přednost zdejších diskusí je veliká liberálnost, ale to může být i dvojsečná zbraň.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 7:35 pm    Předmět: Citovat

No jo ale ja uz nemam na to na vetsinu prispevku Alwareze delat delete.

To uz bych spis dal BAN a bylo by to lehci.

Taky si hlidam "SVOJE VLAKNA" ale balastu je dost a dost.

co me potesilo, tak feedback (osobni) od ctenaru fora, ze ty moje prispevky se daji cist, maji vypovidajici hodnotu a pomohou.

Aspon si clovek nepripada ze to tady tluce do prazdna nebo pro par rejpalu.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 7:30 pm    Předmět: Citovat

To "starání se" o určitá témata mi přijde jako schůdná cesta, jinde to funguje. Jak už jsem psal, některá témata jsem si už vzal za své a ty si hlídám víc.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 7:15 pm    Předmět: Citovat

Brandis,

Jestli chces mit ciste forum mas tri moznosti.

1. Stat se spravcem a mazat a mazat.
2. Najdi si skupini stejne smyslejicich a zaloz si vlastni forum.
3. Posli mi objednavku nebo navrh na dlouhodoby kontrakt, ja ti zaslu kazdy mesic fakturu za cas straveny mazanim prispevku.

Specialne pro tebe snizim svou hodinovou sazbu na 1500 Kc na hodinu.
Ver ze mi zakaznici to maji drazsi.

Tak si vyber jednu ze 3 variant. Je sice chvalyhodne ze chces mit ciste forum, jeste chvalyhodnejsi by bylo kdyby si pro to neco udelal misto kritizovani spravcu kteri z toho nemaji ani vindru.

Jestli ostatni clenove lukostrelce.cz souhlasi, navrhuji na 1 mesic pridelit administratorska prava pro Brandise.

P.S: Vyraz Cesko mi pije krev TAKY a to jsem z Hornich Uher.
Omlouvam se z Horniho Uhors KA!

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 6:42 pm    Předmět: Citovat

Toto fórum mi vyhovuje. Iné nie sú o nič lepšie.
Jas má zase pravdu.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Brandis
Nováček
Nováček


Registrace: 13.1. 2010
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Ale ono vse co rikate by slo...kludne pokecat...ale proc to tu nemit prehledne!
sam moderuji dve fora a navstevuji i nekolik dalsich. lukostrelec neni vyjimkou, i na jinych forech je forum neorganizovane.
Tady by bohate jen stacilo dat prava ba moderovani vice lidem, klidne po tematech jak se vyznaji, a moderovat.
dyt kdyz nekdo zalozi duplicitni topick, tak ho upozornim, zamknu vlakno a uzivatel se bude ptat spravne a nebude delat bordel. V takovych vlaknech bych mazal prispevky typu: "smajlik", vysmech, ciste osobni hodnoceni bez podstaty apod. Za chvili by tu bylo jen par dulezitych topicku, kde bude dost informaci a prehled.

Zaroven to ale nebrani tomu aby byla treba tlacharna volnejsi. nebo aby se vytvorilo tema galerie, kde se nase vytvory budou komentovat uplne volne...
ale dobre by bylo, aby i v takovych tematech admini sledovali co se pise a "presouvaly" veci z vlakna do vlakna, pripadne zakladali nove.
Cele forum by tak mohlo byt lepe rozkategorizovano a kazda sekce by mela jistou organizaci.
Ze zkusenosti vim ze je to neudrzitelne a pro moderatora je to vic prace, ale zase rikam ze to staci vydrzet chvilku, pustit k tomu vic lidi a za chvili sme v cili...

mej te se krasne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.