Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nový luk

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arco
Nováček
Nováček


Registrace: 26.4. 2008
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

Dle mého názoru je 70" luk na střelbu holý luk určitě lepší než luky krátké. Při posunutí prstů po tětivě není tak namáháno spodní rameno. Pokud je luk používán pro střelbu se zaměřovačem nebo jako tradiční je pak dobré vybírat luk dle délky nátahu. Takže všichni mají pravdu, jen je potřeba říct jak bude luk používán a jetsli z něj třeba nebude střílet někdo větší než kupující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 9:09 am    Předmět: Citovat

Zbytečně dlouhé 70 palcové luky. Jestli to má být recurve luk nějaký skládací bohatě stačí i 66 palců. Ten úhel tětivy je zanedbatelný. Mam nátah 27 palců a luk délky 56 palců a tětiva úchop ani v nejmenším nedeformuje. To samé i u sportovních recurve luků. 7
0 palcové délky jsou taqk pro nátahy 30 palců a výše. kdo to má??? minimum lidí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 9:07 pm    Předmět: Citovat

Tom101 napsal:
Ahoj, všem moc děkuju za reakce a že jse si na mě našli čas Wink. Pročetl jsem odkazy a zároveň požádal jeden nejmenovaný internetový obchod o radu, kde mi bylo doporučeno 70" což se mi zdá take moc. Přičemž jsem si dělku nátahu změřil na přibližně 28" což podle tabulky co jsem našel odpovídá 68". Jenom nevím jestli mám objednat duralové nebo karbonové šípy. A poslední věc je, z kterého obchodu tyto věci objednat, jestli někdo máte zkušenosti co se týče například reklamací?

Děkuji Tom


Tome, já měřím 189 cm, nátah mám 29,5 palce a jak ten Polaris, tak Mind 10 mají 68". Koupil jsem je přes internet od Jasa Archery, reklamace jsem měl dvě, vyřízeno bez problémů. Šípy jsem měl Jazzy 1916, ale pro můj nátah byly měkké, takže jsem je o 5 cm zkrátil.
Pro začátek, než člověk pochopí, co je to lukostřelba, než zvládne styl atd. to bohatě stačí a pak si koupíš něco jiného, to už se v tom trochu vyznáš sám.
Nedělej z toho vědu... Very Happy
(to na té mé ikoně vedle je právě ten Polaris Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 8:26 pm    Předmět: Citovat

Ta délka luku má své pro, i proti...pokud si vezmeš delší luk, tak při stejné libráži bude mít menší výkon(to je asi jasné), ale na druhou stranu bude výstřel stabilnější a tětiva bude tvořit méně ostrý úhel okolo tvých prstů. Dle mého názoru je lepší koupit luk delší s o něco vyšší libráží(při podobných hodnotách, které jsi uvedl), nebo se pustit do úchopu 2 prsty kolem šípu, popřípadě do palcového držení, pokud toužíš po luku kratším. Držet jezdecký luk 3 prsty není úplně ono. Pokud ale chceš jít po optimálním nastavení, tak úchop 3 prsty je z anatomického hlediska lepší, než úchop 2. Tedy nejlépe vychází delší luk s 3 prsty, nebo krátký luk s palcem(u luků bez okna je výsledek stejný, s oknem lépe vychází ty 3 prsty). Pokud máš 177cm, tak i těch 68 je dost, 70 nevadí...zaleží na tobě(ono i těch 60 by se ještě dalo-záleží na luku)
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tom101
Nováček
Nováček


Registrace: 29.3. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 2:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, všem moc děkuju za reakce a že jse si na mě našli čas Wink. Pročetl jsem odkazy a zároveň požádal jeden nejmenovaný internetový obchod o radu, kde mi bylo doporučeno 70" což se mi zdá take moc. Přičemž jsem si dělku nátahu změřil na přibližně 28" což podle tabulky co jsem našel odpovídá 68". Jenom nevím jestli mám objednat duralové nebo karbonové šípy. A poslední věc je, z kterého obchodu tyto věci objednat, jestli někdo máte zkušenosti co se týče například reklamací?

Děkuji Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 11:58 am    Předmět: Citovat

Ten dostřel fakt není dúležitej, nicméně dost napoví o křivce letu šípu na větší vzdálenost.
Jako každej začínající nadrženej lukostřelec jsem taky hned běžel každou svou novou hračku otestovat.
Takže pro posouzení těch zvědavých:

Reflex COPHAN 58" od Kýzla, 35 Lbs
...se šípem CarbonFlash( číslo už nevim, ale na libráž seděl)
při výstřelu v náměru cca 45 stupňů dolet přes 200 metrů Shocked
...s dřevěným šípem nwznámé váhy to bylo tak 150-160 metrů

kladkáč HOYT 65Lbs
...s 350grainovým karbonovým šípem LIGHTSPEED, v obdobným náměru výstřelu, doletěl cca 350 metrů Wink

kladkáč PRFECT LINE CHASER II, 58Lbs
...stejnej šíp, stejnej ůhel náměru, dolet 300 metrů Confused

Test proběhl na letišti, bez větru, měřeno tachometrem v autě...
...to pro vy vědátory, co se tu občas ohánějí fyzikou a jinými vědami. Laughing
Z výsledků těchto porovnání nedoporučuji dělat žádné závěry. Stejně nejdou nijak použít. ..leda, že bych později chtěl z dálky ostřelovat tu solární elektrárnu, kterou nám tady na tom letišti chtěj postavit. To je asitak jediný cíl který by na tu dálu lukem šlo trefit Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 7:42 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Luk o delce 68 palcu je dostacujici, neni treba delsi drevolaminatovy luk tohoto typu,34 liber bude hracka a stale tento luk dostreli sip maximalne do dalky 120 m ci o neco vice zalezi na vaze sipu a potom bude legrace se naucit strilet Laughing Laughing

S tou délkou pro Toma souhlasím, s dostřelem ne. S 36 liberním Mind 10 a poměrně těžkými šípy Jazz 1916 jsem dostřelil kolem 165 m, Takže s 34 liberním Polarisem a přiměřeně lehčími šípy to odhaduji na dostřel 140 - 145 m.
Jinak (viz Pallovy odkazy), přes počáteční potíže s laděním šípů, ale to byly spíš problémy moje coby začátečníka, na něj nedám dopustit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 5:01 am    Předmět: Citovat

Luk o delce 68 palcu je dostacujici, neni treba delsi drevolaminatovy luk tohoto typu,34 liber bude hracka a stale tento luk dostreli sip maximalne do dalky 120 m ci o neco vice zalezi na vaze sipu a potom bude legrace se naucit strilet Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 11:04 pm    Předmět: Citovat

skus pouzit funkciu "Hledat" alebo rovno dve vlakna:

http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1055&highlight=samick+polaris
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=891&highlight=samick+polaris

Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tom101
Nováček
Nováček


Registrace: 29.3. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po březen 29, 2010 10:38 pm    Předmět: Nový luk Citovat

Zdravim. Chtel bych si koupit luk jako zacinajici lukostrelec a zatim to vidim na Samick Polaris. Mate nekdo zkusenosti s timto lukem? Jen si nejsem jisty jestli 68" nebo 70" a taky jakou sílu. Co jsem se koukal zak je na výběr 16-34lb. Měřím 177cm a sílu poměrně mám. Mohl by mi tu někdo zkušeny prosim poradit?

S pozdravem Tom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.