Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bumerang

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 9:05 am    Předmět: Citovat

Najstarší bumerang údajne z Poľska.
http://www.archeologiask.sk/paleolit/clanok/article/najstarsi-bumerang-na-svete-nepochadza-z-australie.html
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so listopad 26, 2011 2:06 pm    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=UzaMDp3dgJc&feature=player_embedded
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 12:29 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
ten starý materiál se jmenoval celuloid a všechen padl na dýmovnice a bomby Laughing

Áno, zabalit do staniolu, nechat rožek koukat ven. Ten pak zapálit a po odhození na zem, zašlápnout.... A dýmu je plná škola.... Very Happy Pamatuji Laughing
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 9:42 pm    Předmět: Citovat

ten starý materiál se jmenoval celuloid a všechen padl na dýmovnice a bomby Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tvx
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 10
Bydliště: Praha 9, Kbely

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2007 8:31 pm    Předmět: Citovat

Ja se pamatuju na nasi oblbenou, neprilis bezpecnou zabavu na zakladce, kdy jsme cestou domu hazeli klasickejma, casem mirne sbrousenejma trojuhelnikama na rysovani a litalo to na naprosto neuveritelny vzdalenosti i vysky. Myslim, ze s tim slo treba prehodit draty vysokyho napeti. Bylo to v tom tenkym profilu a ideal byly ty stary z nejakyho dobre horlavyho materialu, ten se nenicil, novy se po dopadu casto stipaly. Melo to tendencise i vracet ale zadnej zazrak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2007 5:56 pm    Předmět: Citovat

synek mě udyndal, takže jsem mu dělal pár bumerangů. Ze 3 mm pertinaxu od oka. Vracely se tak, že jsme museli prchat Laughing Tak jsem si udělal i jeden nevzhledný pro sebe. Synovi jsem je divoce pomaloval obrazy mloků a krokodýlů, neboť jinak se to blbě hledá. Jednou jsme ho mrskli proti větru a on při návratu přeletěl fotbalové hřiště našíř a zmizel na zamčeném školním pozemku ,hlídaném zlým psem. Miki musel přilákat pozornost čokla a já přehupsnout plot, přičemž jsem proklínal hnědou barvu pertinaxu. Barevnost je nezbytná! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út únor 27, 2007 9:39 am    Předmět: Citovat

Tak to klobouk dolů, to je dost zarážející výkon. Předpokládám ovšem, že se mu z takové vzdálenosti asi nevrátil a že ten výkon je dost vystřelený oproti průměru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Manuela Schutze jsem viděl házat na videu a umí s tím neskutečné věci.Ale většinou používal 3 a 4 ramený.Ale ten rekord hodil klasikou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 10:39 pm    Předmět: Citovat

Pardon, už nevim, co to bylo za web, ale 300 m to asi nebylo, když světový rekord v hodu na dálku je 238 m Confused http://www.boomerang.org.au/articles/article-boomerang-competition-records.html
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:17 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem si vzpoměl, jak jsem na technice při seminářích na konstruování převodovek modeloval na počítači japonské házecí hvězdice šakeny. Zkoumal jsem poměr, kterým se při určitých způsobech hodu rozdělí počáteční energie na rotační a posuvný pohyb. Dala se pak sestavit rovnice, v které se měnily momenty setrvačnosti vůči těžišti a bodu úchopu a parametry charakterizující tuhost úchopu. Složením rotační a posuvné složky pohybu vyšel vektor, který dal optimální úhel ostnu. Vymýšlel jsem i různé vrhače hvězdic a dosahoval jsem pozoruhodné průbojnosti při slušné přesnosti. Ale modelovat let bumerangu bych fakt nechtěl, aerodynamika je zapeklitá věda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 3:57 pm    Předmět: Citovat

To máš pravdu a právě odpor vzduchu při rotaci také dost brzdí. Omezující u lehčího předmětu je samozřejmě rychlost, proto se třeba u oštěpů pro předání větší energie používaly pákové vrhače. V síle vrhající paže byla ještě rezerva, tak se mohlo prodloužit rameno - poloměr kruhového pohybu a tím i tečná rychlost vypouštěného oštěpu. Stejný princip je samozřejmě i prak a viděl jsem i vrhače na menší tříramenné bumerangy. Byla to násada se zářezem na konci, do kterého se bumerang zasadil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 2:06 pm    Předmět: Citovat

no to víme Smile ...jeho rekord s oštěpem vážícím 800g je téměř 100m...pokud posoudím podle sebe, tak by Železný krykeťák byl schopný hodit takových 130m...ale o moc více ne, protože už nejde o sílu, ale rychlost hodu a ta je omezena schopnostmi těla...beru to podle toho, že granátem(350g) hodím necelých 80 a lehčím oštěpem(600g) asi 40...a oštěp nemá úplně ideální tvar...hodně energie ztrácí vybracemi a je dost těžký mu udat veškerou energii v ten správný směr...bumerang je zase docela lehký a myslel jsem že funguje trochu jako vrtule helikoptéry, čímž převádí hodně energie z rotačního pohybu na udržení výšky... Question
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 11:30 am    Předmět: Citovat

A to už je dost slušný. Vemte kolik hází Železný oštěpem, jaký má ten oštěp tvar a odpor vzduchu. Kolik dohodíte krikeťákem? Bumerang používá odpor vzduchu (rozklad síly na křídlovém profilu) k zakřivení svojí trajektorie. Značná část energie vložené do hodu se spotřebuje ke změně směru letu (překonání setrvačnosti - změna přímočarého pohybu na křivkový). Pokud je dolet 50 m je délka dráhy samozřejmě víc než 2x 50 m!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

no mě to lítalo tak 50 m a pak se vrátil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 9:28 pm    Předmět: Citovat

to by zase bylo asi málo...možná to byl celkový obvod... Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 12:52 pm    Předmět: Citovat

asi jim ulítla nula Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: so únor 24, 2007 11:48 am    Předmět: Citovat

Nepatřím k nejslabším bojovníkům kmene, ale nedovedu si představit, že bych dokázal něčím mrštit na vzdálenost i zdaleka se blížící 300 m. Taková trajektorie se mi zdá nepravděpodobná i u sebedokonaleji konstruovaného bumerangu poháněného lidskou silou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 10:33 pm    Předmět: Bumerangy v Tescu Citovat

Koupil jsem nedávno bumerang švagříkovi k vánocům - byl jsem překvapený, jaký maj v Tescu výběr, cca za 100 Kč. Ale nic moc, přišlo mi, že to lítá jen o něco líp, než obyčejnej klacek. Ale vy experti - mrkně te se na ně v Tescu a poraďte - třeba by šel nějaký ten koupený doma "doladit". mají 2 typy a různé velikosti.

Zabýval jste se někdo i něčím trocu víc profi? jednom e-shopíku nabízejí kousek, kt. udělá kruh o průměru 300 m... Shocked něco takovýho bych si představoval... Cool
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 5:16 pm    Předmět: Citovat

Určitě ho někde mám, ale budu ho moc hledat až v rámci nějakého úklidu, tak trochu strpení. Jinak díky za otevření tématu, s chutí si zase nějaký bumerang vyrobím. Úplně jsem zapoměl, jaká to je zábavná hračka. Takže až se k tomu dostanu určitě se ozvu. Možná bude někdo rychlejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 3:56 pm    Předmět: Citovat

technicky si můžeš koupit v hračkářství dětský plastový bumerang(asi 20kč),překreslit ho na 5mm překližku a do ramen vybrousit profil křídla,eventuelně je obě nabrousit k jedné straně,aby byl na straně odvrácené od lovce plochý.Jo a kiwi nežije v Austrálii Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 3:18 pm    Předmět: Citovat

Tak sem kdyžtak prosím dejte něaký odkaz, nebo rovnou návod na výrobu této hračky Smile ...kdyby se někdo chtěl vydat na lov ptáků kiwi Twisted Evil
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 9:52 pm    Předmět: Citovat

také jsem ho dělal.Inspiroval mě komunistický hraný dokument o tom,co je chuligán.Byl z duralu.Pak jsem dělal fungující zahnutý a křížový podle Ábíčka(jeden z mála návodů,které zvládl i kutil).Stejně jako komturův i moje létaly skvěle.Jelikož jsem je házel na cíle,udělal jsem jich tolik,že to zvládnu bez návodu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 4:56 pm    Předmět: Citovat

Máš pravdu bylo to v ABC a návod tam dával pionýrský vedoucí Bob z kresleného seriálu. Byl to ten typ bumerangu klasického tvaru s nestejně dlouhými rameny. Házel se svisle s nápřahem za hlavu, při hodu se držel za delší rameno předním ramenem směřujícím dopředu ve směru hodu. Fungoval opravdu dobře a za nějakou dobu tréninku jsem ho při návratu chytal s krátkým doběhem. Mám i dva "originály" z Austrálie a pokud si dobře vzpomínám, tak ten podle návodu v ábíčku byl mnohem lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: čt únor 15, 2007 11:41 am    Předmět: Citovat

Ano pamatuji. Návod byl v ABC. Taky jsem jej vyráběl. Nebylo to složité a lítal dost dobře. Byla to dost nebezpečná zbraň. Žádná hračka a byl jsem jím nadšený. Zapátrám ve svých chlapeckých archívech a dám vědět.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 9:40 pm    Předmět: Citovat

Jako kluk jsem si bumerang vyráběl podle návodu. Byl tam tvarový plán včetně umístění těžiště a úpravy ramen do profilu křídla. Je to už přes dvacet let, ale jelikož podobné věci nevyhazuju, určitě mám ten plán založený v nějaké krabici. Ještě si pamatuju, že jsem ho dělal z betonářské překližky, protože vrstvy pomáhají přesněji vymodelovat profil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 3:14 pm    Předmět: Bumerang Citovat

Máte někdo zkušenosti s používáním a výrobou této netradiční zbraně?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.