Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Šípy od Easton
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 5:30 pm    Předmět: Citovat

Jsi hrdina!
Já sedím pod stromem a čekám až se trochu ochladí, abych mohl jet k vodě.
S tou BH jsem to myslel jen na zkoušku, jestli to pomůže ke změkčení šípů. Jinak mě je extrémně vysoká BH také proti srsti.
To vysunutí butonu ti může v budoucnu způsobit šípy vlevo se zvětšujícíse vzdáleností při stejném stranovém vysunutí zaměřovače.
Jinak teď bys mohl ještě změkčit pružinu v butonu(kompenzace tvrdších šípů).
A ještě před tím bych se vrátil k natočení končíků a sice proti směru hod. ručiček.
Při pohledu zezadu půjde spodní brko o kousek víc dolů než doprava.

Až se ochladí, luk by měl získat na švihu a vše bude OK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 4:41 pm    Předmět: Citovat

Já jsem mezitím provedl toto:
- smazal šmouhu
- zkontroloval těsnost končíků - OK
- vysunul buton o 1 mm
- zvedl tiler na 5-6 mm
- zvýšil lůžko - je teď 4 mm
- parafinem navoskoval tabku
a šel střílet v tom hicu, přesně proti slunci. 10 šípů na rozcvičení a pak dvě serie po deseti: 89/100 a 88/100. (30 m /80 cm). Takže dobré.
A po těch 30 šípech je tam zase docela nepatrná stopa, jiný by ji neviděl, ale já, jak už jsem na ni alergický tak ji vidím.
Vážné to opravdu není, ale budu bádat dál!
Jo a BH mám 223 mm, zvuk je dobrý, tak jsem s tím zatím nehýbal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 4:01 pm    Předmět: Citovat

Člověk není stroj a tak není vždy vše na 100%.
Po určitém počtu výstřelů je to už vidět. Asi se ale nejedná o nic vážného.
Měkčí šíp by asi dal větší rezervu i pro průchod opeření.
Tohle by mohlo nakroucením tětivy jít odstranit.

Většina tradičňáků tohle vůbec neřeší a volí rovnou přírodní brka, aby se nemusela tímhle zabývat.
Ideálně jde i luk bez butonu a mimostředový s šelfem seštelovat, že si šíp ani neškrtne, ale střelecky se to ne vždy podaří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 3:31 pm    Předmět: Citovat

Pro upřesnění, je to ta šedivá šmouha od černého kormidla. Objeví se tak po padesáti výstřelech. Ale štve mě!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Pokud to je jak píšeš, že to na letu šípu ani není vidět a o bouchání nemůže být ani řeč, tak to zkus na jednom šípu a když bude vše OK, zauvažuj o zkoušce s malým max 3" přírodním brkem(ale pro tebe spíš menším).
Třeba budeš příjemně překvapen.
Páč se ti asi nepovede plastik na všech šípech zasříhat pěkně a stejně.
Ledaže by se dalo koupit něco míň vysokého plastového a přelepit celou sadu.

Jen pro zajímavost můžeš zkusit založit šíp opačně. Brkem k butonu.
Nemělo by to nic provést a třeba zmizí to narážení dole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 1:58 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Ono totiž není úplně jisté, že šíp je tvrdý.
To by se to zatěžováním hrotu zlepšovalo, a to se asi moc nedělo.

Díval jsem se na starší příspěvky kde píšeš, že se šípy 500 délky 29" střílíte z luků 45 - 50 lb, Takže pro těch mých 41 lb. jsou tvrdé. Chtěl jsem to dohnat vahou hrotu, ale ono je to poněkud kontraproduktivní.
Šíp sice jakoby změkne, ale současně jeho vyšší váha způsobí, že má menší zrychlení a rychlost, takže pak luk taky zdánlivě působí jako by byl slabší. Takže ten výsledný vliv na zlepšení není až tak výrazný.
(zkoušel jsem to počítat, zvýšení váhy hrotu z 85 na 135 gn "změkčí" šíp o 20%, luk se přitom "změkčí" o 10% takže výsledný měkčící efekt je pak jen zhruba poloviční, těch 10%).
Nebo naopak - dostávám se teď přepočteně jakoby pro hrot 85 gn na tah luku 45 lb.
Ale: co si myslíš o tom přistřižení kormidel? (Ten kontakt není nějaký velký)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 12:58 pm    Předmět: Citovat

Ono totiž není úplně jisté, že šíp je tvrdý.
To by se to zatěžováním hrotu zlepšovalo, a to se asi moc nedělo.

Nakrucování tětivy(zvyšování BH) by mohlo pomáhat a zkusil bych to i přehnat, hlavně abych něco poznal.
Ale taky naopak odkroutit.

Pak teprv vyhodnotit, co to způsobuje a co se asi děje a řešit to.

Končík musí opustit tětivu jen lehkým poklepem prstem na tětivu!!!!

Z butonem to samé, spíš bych ho zkusil vysunout a uvidí se.

Až potom, co to začne čistě střílet, řešit věci typu soustřelů a ubíhání zásahů doleva nebo doprava se změnou vzdál.

Chce to klídek a třeba i pauzičku. Člověk se dostane psychicky do takových toček, že je najednou rozhozené úplně všechno.

Vždy zkoušet jen jednu změnu!

Střílet zblízka a ignorovat míření. To řešit až když to pěkně a tiše lítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 12:04 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
Jen tak za pokus stojí lehce zvednout lůžko na tětivě třeba o 2mm a v případě zlepšení zase postupně snižovat.
Pokud by to vedlo na příliš vysoké lůžo, tak tomu odpomoct zvětšením tileru(pokud to luk umožňuje).

A pak je tu ještě button a jeho nastavení.

Ještě se zaměř na svou střeleckou techniku(nemyslím to vůbec zle, sám s tím pořád bojuji a téměř vždy je to hlavní problém).


Dík. S tím lůžkem a tilerem to zkusím. Mám ho 2 mm, Tak ho zvednu tak na 6mm (S. Vidím mi totiž říkal, že u Mind10 na výšce tileru moc nesejde...)
Není mi to jasné s tím butonem. Když vyjdeme z toho, že jsou šípy tvrdé, mám ho víc vystrčit, aby byl šíp jakoby dál od madla, nebo zastrčit. To je zase lepší úhel pro jeho prohnutí....?
S tou technikou moc nenadělám, i když na tom stále pracuji, ale nevidím se. (prý je to ale docela dobré)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

Cornus to myslí dobře, ale clearence problem se spinem souvisí a často právě špatný spine znemožňuje čistý výlet šípu zluku.

Jen tak za pokus stojí lehce zvednout lůžko na tětivě třeba o 2mm a v případě zlepšení zase postupně snižovat.

Pokud by to vedlo na příliš vysoké lůžo, tak tomu odpomoct zvětšením tileru(pokud to luk umožňuje).

Výška BH samozřejmě může problém vyřešit taky.

Končík musí s tětivy lehce, ale to je úplný základ a snad zbytečné zdůrazňovat.

Vrať radši zase váhu hrotu na 100 grs max 125. Těžším hrotem už asi nic nezískáš.

A pak je tu ještě button a jeho nastavení.

Ještě se zaměř na svou střeleckou techniku(nemyslím to vůbec zle, sám s tím pořád bojuji a téměř vždy je to hlavní problém).

Uvědom si, jestli dotahuješ a jestli náhodou neměníš rozložení tahu mezi vrchním a spodními prsty na tetivě.
A jestli máš dostatečně "měkké" prsty.
Carbony svou celkově nižší váhou, než byly tvé původní asi duraly odhalují více střelecké chyby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so červenec 10, 2010 9:44 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Najprv treba úplne vylúčiť clearence prob lém, obzvlášť pri ľahkých karbónových šípoch. Bez toho je ľadenie spine bezvýsledné.

Jo, jo, jo, to je ale přesně to co řeším a nevím co dál...
Alwarez: BH i těsnost končíků je myslím v normě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červenec 09, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Najprv treba úplne vylúčiť clearence prob lém, obzvlášť pri ľahkých karbónových šípoch. Bez toho je ľadenie spine bezvýsledné.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá červenec 09, 2010 8:45 pm    Předmět: Citovat

tak jeste zkus tesnost konciku na tetive a hlavne BH /brace night / totiz posledne tohle byl problem , hrat si proste s BH.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červenec 09, 2010 4:44 pm    Předmět: Citovat

Tak už jsem s rozumem v koncích. O co jde:
Tahám ten Mind 10 asi na 41 liber. Původní váha hrotu u těch PF500 byla 85 gn. Nemůžu si stěžovat, soustřel i nástřel byl dobrý (tak 85/100), jen
a) při střelbě z 5 m byly končíky zaražených šípů doprava - tedy šíp je tvrdý
b) dolní kormidlo má kontakt s madlem - v tom rožku dole na okně mi maluje čáru. Pootáčení končíku to neřešilo, spiš zhoršovalo.
Snažil jsem se tedy zmekčit šípy přes váhu hrotu. Z těch 85 gn jsem to zvedl na 100, pak 125 a teď jsem někde u 135 gn.
Problém je, že nepozoruji ani změnu k lepšímu, natož odstranění problémů viz a) b)!
Tak už mě jen napadlo, že snížím výšku těch kormidel z 13 na 10 mm, prostě je trošku nůžkama přistřihnu. To je ale asi ptákovina, né? Nebo co teď? (lítá to ale pořád dobře, jen mi to nějak vadí...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

Uvidíš, jestli to pomůže. Zkusil bych to a případně toto "amatérské" řešení nahradil novými těžšímy hroty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 8:04 pm    Předmět: Citovat

Zvysovat vahu hrotu az dostame spravnou spine ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

Proč jsem se vlastně ptal:
Ty PF500 i s hroty 100 gn jsou pro ten můj luk 38 lb pořád ještě tvrdé.
Ta šroubovací vložka je 32 mm dlouhá, ale hrot je do ní zašroubovaný jen do hloubky 19mm, takže zbývá ještě 13 mm té vložky coby trubičky s vnitřní světlostí 3,5 mm, do které chci z té druhé strany vlepit (nebo zašroubovat) dodatečné závažíčko o takové váze, abych šíp změkčil na potřebnou míru. Zkusím tak 1,5 - 2g tedy cca 25 gn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2010 1:11 pm    Předmět: Citovat

mi stačí obyč svička v kelimku co je na hroby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 3:08 pm    Předmět: Citovat

OK.
S horkov. pistolí já nemám tak dobré zkušenosti páč se hůř míří.
Malý propan butan hořáček letlampy mi vyhovuje víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

Jo, zkusil jsem varnou konvici a už je venku - díky za náměty!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 10:51 am    Předmět: Citovat

Tu horkovzdušnou pistoli asi tak na koli k stupňů?
Horká voda (vařící) bude asi málo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 9:47 am    Předmět: Citovat

JardoM radši brnkni prodejci, ale Jasa většinou používá tavné spec. lepidlo.
Mnohem lepší a asi s vyšší teplotou než běžné z papírnictví.

Můžeš vyzkoušet opatrně nahřát hrot letlampou nebo kahanem a vzít hrot do kleští a zkusit vytáhnout. Vystihnout ten okamžik, kdy to povolí a rychle vytáhnout, aby nedošlo k přehřátí carbonové trubky.

Opačně, zase po na sunutí insertu s hrotem rychle setřu přebytečné lepidlo a šup stím do vody, protože teplota může dodatečně jěště vzrůst a dojde ke zničení šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 9:23 am    Předmět: Citovat

Insert je nasazen volne a necha se nalepit neprilis rychle schnoucim lepidlem jako prodavaji to lepidlo na peri ci inserty.... vterinove lepidlo je no-no......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt červenec 01, 2010 8:35 am    Předmět: Citovat

Ta hliniková šroubovací vložka (insert) u šípů Powewrflight 500 je do té karbonové dutinky
- zalepená natvrdo
- vlepená tavným lepidlem
- nebo jen naražená ?
Jde mi o to, jestli se dá nějak "bezbolestně" a snadno z to šípu vyndat.
Dík za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 9:42 pm    Předmět: Citovat

Dreveny sip vydrzi vice jak 1000 vystrelu z luku a tak do te doby spise znicime jeho opereni ,jinak jasne z neho vystrilime spine ,ale podotykam trva to nekolik tisic vystrelu a bambus vydrzi mnohem dele a jestli si nekdo mysli ,ze vystrili spine za nejakych par stovek vystrelu proste neumi strilet lukem a vymlouva se ......
Potom je dulezite jake drevo pouzivame ,nejdrive se asi vystrili spine z cedru ,potom nasleduje smrk ,borovice a pak nasleduji dreva jako je jasan,javor atd .....Reknu vam vystrilet spine z jasanu to se skutecne zapotite a jelikoz dnes existuji ruzne kompresni techniky na mekka dreva u sipu ,tak se zlepsuje jejich odolnost proti vystrileni spine....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 5:29 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Vícero střelců trénuje karbony z důvodu jejich přesnosti a trvanlivosti. Dřevěný šíp se střílením tak vyhnije, že je dobrej jen pro átrakce átrakce.

A i se dřevem jsem střílel těžké šípy. Luk to utáhne a pak se mi líbí trénovat s váhou šípu se kterou bych lovil. Což není jen můj případ jak vím.

A myslím,Alvarezi, že než jen komentář, tak můžeš nějakaké stránky nejdřív přeložit a teprve poté komentovat svůj pohled na věc .

JirkaH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 10:30 am    Předmět: Citovat

Téměř vše, co píše alvarez sedí, jen bych upozornil na dost podstatnou věc, která může zajímat i sportovní lukostřelce.

1, známý fakt, že úmrtnost dřevěných šípů je tak velká, že náklady překonají carbonové šípy

2, že posunutím těžiště hodně dopředu se prodlouží rameno páky, na kterém jsou kormidla a tím se zvýší jejich stabilizační efekt při vyrovnání paradoxu a to samé opačně s hrotem

3, tím, že použijeme vpodstatě jakýkoliv laciný a lehký carbonový šíp a potřebnou váhu doženeme na špici a případně mosazném těžkém insertu,
je snadné utlumit zadní konec šípu, když na něm nekmitá velká hmotnost.

Konické šípy od alasky jsou jen dotažení tohoto konceptu do dokonalosti(samozřejmě za peníze). Hlavní inspirací pro toto řešení jsou házecí šipky.

Každý si ale musí zvážit, jestli mu tyto výhody stojí za větší propadání šípu na velkých vzdálenostech.

Mám to vyzkoušené, šípy létají úžasně jak píše J.H. Nakonec do toho šel na mé doporučení.

Co se týče toho propadu na velké vzdálenosti, snad brzy dodá nějaké své poznatky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st duben 21, 2010 7:00 am    Předmět: Citovat

Kazdy si muze strilet sipy s jakymi chce a tak karbony vas budou stat daleko vice ,nez drevene sipy a hlavne ,kdyz si drevene sipy vyrabite sami . Nicmene hodne lidi ma plno penez tak at si koupi karbony a pokud si umite sladit s lukem drevene sipy tak co se tyce presnosti ,tak do tech 30 m neni rozdil . Ja jsem alespon nic zatim nezpozoroval zadne rozdily a take mam karbony co vzdy koupim ve vyprodeji tak 3$ za kus .
Ta company z Aljasky co tam pise a prodava by se nemelo vas vubec tykat ,nebot jejich karbony jsou zamereny na lov lukem velkych zvirat a tak tyhle karbony jsou tvarove zuzovane ke konci atd, vyztuzene vlaknem atd a hoooodne drahe 120$ za 12 kusu . Clanek oslavuje Asbyho co delal pokusy asi 27 let, nez prisel na to, co je vseobecne znamo uz velmi dlouho ,ze lovecky sip musi byt tezky a mit tezkou spicku ,aby slozil tezkou africkou zver ,ale tohle vedeli Anglicani take , kdyz strileli rytire a dnes americky zoldak je tez rytir a tak musime pouzit pusku co slozi tezkou africkou zver ,nic se nemeni pouze zbrane a materialy, jak vime takovy Howard Hill pouze na slona pouzil specialne tezkeho sipu 1700 grains co byl dural a ocelovy drat uvnitr ,ale podotykam na vse dalsi mu stacilo pouze cedrove sipy a navic vsechny zavody co absolvoval mel tez pouze cedrove sipy . Jak dr. Asby delal pokusy s temi hroty vas tez nemusi zajimat ,nebot nestrilite zver a ty maximalne pasiky co jsou v Evrope staci drevene sipy a hrot vybrouseny z pasove pily .Pokud se nam nezda FOC na drevenem sipu, tak staci dat hroty o vaze 145 ci 160 grains no a ze tezky sip dela sve divy v pruraznosti nechapou pouze ti co strili kladkove luky a porad neco pocitaji v kyneticke energii atd ,nebot kyneticka energie se ztraci jakmile sip na neco narazi a tohle lidi strilejici z kladkovych luku nejsou schopni pochopit a tak maji ty sve lehke sipy strilejici strasnou rychlosti s nesmyslnymi spickami co neprorazi kosti ani na male zveri a o tom dr. Asby popisuje ,ale tohle by nemelo zajimat ciste sportovni lukostrelce .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jirka H.
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 23.12. 2007
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Tak jsem namódil karobonové šípy. Dal jsem je do kupy podle střelců kteří střílejí s karbony od narození nebo plnoletosti.
Power fligt 500 s 125 grs hroty a ms inzerty a 5" pery. Šíp má foc hodně na předek ale lítaj jak střely Říkal jsem si čím to, je ,že jim nevadí tak posunuté těžiště. A kluci mne navedli na stránky
http://www.alaskabowhunting.com/Dr.-Ed-Ashby-W26.aspx

Myslím, že vás to bude zajímat a bylo by milé kdyby někdo, kdo je schopný českoslovákoangličtinář bude schopen některé zajímavosti přeložit pro nás těžkopádnější.

S pozdravem od dřevošípaře
Karbon je Kruci karbon
JirkaH.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt březen 04, 2010 9:41 am    Předmět: Citovat

Nejlepší výběr je podle hodnoty spine..když si můžeš změřit šípy se kterým střílíš a jsou pro tebe OK tak se oreientuješ podle toho spine který je pro tebe dobrý. Pak si na to vybíráš podobný násady . Hliník a karbon násady musíš doladovat až ti to prostě z lukem sedne. U dřevěných si vybereš jen o libru nebo dvě tužší nebo mekčí takže dřevěný šípy je přesnější doladit na luk . KARBONOVÝ ŠÍPY na tradiční recurve je doladovaní jen délkou. Na sportovní už buttonem nebo pozicí mimo středu.

Na 50 liber je ten šíp se 125 hrotem... 500 měkký to potřebuješ 400. nechat jej 30" délky a pomalu zkracovat než to sedne.
Jestli más na luku fast flight tak bych dal i 340 raději ten šíp tvrdší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 5:59 am    Předmět: Citovat

Spin sipu se necha vyladit delkou sipu a vahou hrotu . Kdyz sipy budou moc mekke na hrot 125 grains, tak pouzijeme 100 grains ci 75 grains atd .
Opacne ,kdyz sipy jsou moc tvrde vaha hrotu jde nahoru .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.