Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

NEdřevěné luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rivan
Nováček
Nováček


Registrace: 1.2. 2007
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

Co se týče dřeváren a luků na ně ... tam tehdy šlo spíš o to aby se to jen tak nezlomilo a nebylo to moc silný ... což luky z ohradníků běžek a dalších podobných materiálů splňoval. Dnes je tam těchto luků minimum , většinu luků tvoří nějaké základní luky koupené buďto v praze v LARPshopu nebo takové ty lamináty co má tuším matyášek nebo jak se jmenuje ... a potom je tam pár lidí co si dělá luky samo takovou nejjednodušší cestou , v zimě se vezme nějaký vhodný stromek , třeba líska , a ta sa po částečném vyschnutí upraví a luk na jednu sezonu je na světe ... Vzhledem k maximální síle luku 15kg je to dostačující řešení ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 8:23 pm    Předmět: Citovat

Kdyby mi šlo o přežití a byl bych závislý na luku, tak bych se koukal po takových věcech na jeho výrobu , jako jsou ohradníky, antény, rybářské pruty a pod. Na běžky bych se vybodnul. Zajímalo by mě, jestli to autor té knihy zkoušel v praxi.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 8:00 pm    Předmět: Citovat

>Jeneš> to urcite-zadny krasavec to nebude, ale chrakterizovali tam luk (obecne) jako nejlepsi zbran-zde se konkretne jednalo o pripadne napadeni statu a prezivani v lese(prirode)-oproti pistolim a puskam ktere jsou hlucne poruchove a musis kupovat naboje taky je to (u luku) presne naopak a navic kdyz se to clovek nauci-kdyz to umi tak je to i stejne ucine..
jaky je link na ty dřevárníky?
>Komtur> to uz se ale splha do nejakych tisicu..a jde o sportovni typy...olympiada ne?

omlouvam se za pripadne blbe dotazy.....jsem preci jen jeste zacatecnik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 8:58 am    Předmět: Citovat

A ramena na kladkáčích bývají ještě ze zběsilejších kompozitů. V zásadě jde ale o různá uspořádaná vlákna (sklo, uhlík) zalitá do matrice z pryskyřic nebo podobného syntetického materiálu. Princip laminátu. Běžka i když vykazuje podobnost s ramenem luku, je přece jenom konstruovaná k trochu jinému účelu a její tvar, použité materiály, způsob jejich vrstvení a pod. není coby luk ideální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út březen 06, 2007 2:14 am    Předmět: Citovat

Jestli jste někdy nakoukli na stránky "dřevárníků", tak jste tam mohli na podobné hrůzy narazit. Skutečně se tam snaží bastlit luky ze starých běžek a jakéhokoliv středu. confused3 Přízvisko "survivalový" má zpravidla navodit představu luku pro přežití a odpoutat pozornost od jeho všeobecné příšernosti. Blink
Luk jinak lze vyrobit mimo dřev z různých typů laminátů nebo i kovové - ale vzhledem k jejich nebezpečnosti od toho bylo upuštěno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 7:55 pm    Předmět: Citovat

ne ne byl to opravdu luk-kdyz tak pokud nekdo mate ZASKODNIKa od Marka CHlibka tak je to na konci v povidani o RAT-ja jen nevedel zda to je dobre, dneska bych napsal rukojet, drzadlo nebo to za co se to drzi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po březen 05, 2007 12:10 pm    Předmět: Re: NEdřevěné luky Citovat

ex2 napsal:
... četl jsem o "survivalovém luku", který byl vytvořen z hliníku-tiller (nevím zda je tiller přesně to co myslím tak to radši napíšu jako blbeček-to za co se to drží) a zárověň sloužil jako spojnice pro ramena z předních částí běžek (asi laminát, či nějaký pružný plast). ...

Tiller je klacek, na který se napíná luk, aby si člověk mohl prohlédnout ramena. Používá se to i pro označení sochy kuše. Nejednalo se náhodou o kuši?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2007 8:11 am    Předmět: Citovat

Myslím, že určitě fungují. Na naší Zemi existuje nespočet materiálů, které už byly objeveny a na výrobu luků se hodí a nebo ne a těch, které na své objevení a využití ještě čekají. Princip luku známe a máme obecně dobrou představu o tom, jaké vlastnosti by dobrý materiál pro jeho výrobu měl mít .... a to je dobrý vědět ... (jak praví Itazipa)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so březen 03, 2007 6:43 pm    Předmět: NEdřevěné luky Citovat

Zdravím, jsem začátečník a k lukostřelbě jsem se dostal poměrně obloukem, ale vždy se mi líbila. Chystám se na výrobu "historického" kousku až mi uschne dřevo. Prozatím jsem se chtěl zeptat: "Co si myslíte o lucích jejichž tělo je tvořeno čímkoliv jiným než dřevem". Jejich vlastnostmi, možnostmi použití, praktické použitelnosti. Ptám se protože, jsem četl jsem o "survivalovém luku", který byl vytvořen z hliníku-tiller (nevím zda je tiller přesně to co myslím tak to radši napíšu jako blbeček-to za co se to drží) a zárověň sloužil jako spojnice pro ramena z předních částí běžek (asi laminát, či nějaký pružný plast). VElmi mě to zaujalo. Omlouvám se za případné chyby. Snad se jich příště vyvaruju, až budu zkušenější. Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.