Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bezpečná výbava

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt srpen 19, 2010 1:24 am    Předmět: Citovat

Ještě malý dodatek k poranění dřevěným šípem, dřevo není na 100 pct vidět na rentgenu, pokud budete mít štěpiny zapíchnuté někdě po těle, požádejte lékaře ať vás pošle ihned na Sono ... páč tam to vidět je, lepší si to nechat vytáhnout hned než to tam nechat 14 dní ... dřevo dělá docela paseku Exclamation ... Nikomu nepřeju, aby se při střelbě poranil nebo byl poraněn, je to mazec .... tak bacha Idea
_________________
...cvič se v rytířství a uč se umění,
které tě ozdobí a v boji čestně poslouží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 9:53 pm    Předmět: Citovat

Kdyz sipy prijdou nastipnute od obchodnika... nepouzivat poslat zpet na vymenu ,ale ja strilim lukem desetileti a nikdy se mi nic nestalo a hlupaci na youtube jsou urcite unikatni pitomci ,jedine kde se rychle muze stat uraz jsou kladkove luky, kde nekde pouzivaji kratsi sipy, nez je natah...... lukostrelba jako sport patri k tem velmi bezpecnym sportum asi jako golf Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 8:15 pm    Předmět: Citovat

Nezdá sa mi. Je to len mikrovrstva disperzného lepidla.
Už sa mi párkrát stalo, že mi prišli týbla štiepnuté od obchodníka.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 7:41 pm    Předmět: Citovat

Rukavice na ruce s lukem se každopádně vyplatí. Na šípu se vždycky něco může uvolnit a i menší oděrka vás pak ruší při střelbě.
Bacha si člověk musí dávat i když jen strká šípy do zádového toulce. Dvakrát už se mi podařilo vrazit si tak hroty do čela. Měl jsem ho pak epesně tečkované Laughing

cornus napsal:
Ak zlepím pozdĺžne naštiepnutý drevený šíp lepidlom Patex wood expres je ten spoj pevnejší ako samotné drevo a nepovolí na rovnakom mieste. Wink


Zeptal bych se jestli takovéhle lepení má nějaký vliv na spine šípu.
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 1:25 pm    Předmět: Citovat

Auu! Shocked http://www.youtube.com/watch?v=ZBVe3rfjAgY
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po srpen 09, 2010 10:11 am    Předmět: Citovat

No v každém případě není od věci vzít si na ruku o kterou opírám šíp rukavici.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 7:28 pm    Předmět: Citovat

Ak zlepím pozdĺžne naštiepnutý drevený šíp lepidlom Patex wood expres je ten spoj pevnejší ako samotné drevo a nepovolí na rovnakom mieste.
Raz mi zašiel do ruky odlepený brk. Našťastie kus trčal a šiel vybrať.
Keď som sa v lese raz sekol do prsta na vonkajšej strane, nebol obväzový materiál zalepil som ranu tým Patexom čo používam aj na zatieranie koncov dreva. Krvácanie som zastavil a prácu som mohol dokončiť.
Wink
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 4:54 pm    Předmět: Citovat

No pokud se mi během střelby nějaký šíp poškodí, dávám ho do toulce obráceně, abych ho v zápalu boje nezaložil. Je-li šíp nalomený tak ho zlomím úplně. Jinak nalomené šípy nelepím kvůli bezpečnosti.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne srpen 08, 2010 3:54 pm    Předmět: Bezpečná výbava Citovat

Ahoj, nevim kam tohlé téma přesně zařadit,

ale po poslední zkušenosti, jen připomínám, že je dobrý pravidelně kontrolovat výbavu, a přemýšlet o její kvalitě.

Věřím, že většina z vás to má pořešený, ale třeba jen pro nováčky střelce taková zkušenost, při výstřelu mi prasknul dřevěný šíp a špona mi vletěla do ruky podél ukazováčku levé ruky ... je to humáč. Stačilo jen zkontrolovat šípy a možná krom obyčejného nátepníku, pořídit kožený nátepník spojený s rukavicí, a zranění by bylo mnohem menší ... Rolling Eyes

Nikomu to nepřeju, jen mi přišlo na mysl, že by bylo dobré to zmínit tady na fóru. Třeba bude méně postřelených Laughing

Pokud dojde k nějakému zranění, zapomeňte na hrdinství a čím dříve se vám dostane lékařské odborné pomoci, tím lépe. Zdravotníci doporučují v případě postřelení šípem v žádném případě šíp nevytahovat a čekat na odbornou pomoc.

Lukostřelba je krásná relaxace, meditace a koncentrace, jak říkal Kibe Wink
ale pořád je to zbraň Exclamation

to sem chtěl říct Wink
_________________
...cvič se v rytířství a uč se umění,
které tě ozdobí a v boji čestně poslouží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.