Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky od Arniho
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 11:04 am    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Všimol som si na Palovom novom luku podpis autorského tandemu Arni a Jan. Kto robil akú časť? Smile


ak sa nemylim tak Jan robi nejake vypocty a Arni sa s nimi hraje potom v dielni:-) ale mozno sa vyjadria oni sami:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 11:01 am    Předmět: Citovat

Všimol som si na Palovom novom luku podpis autorského tandemu Arni a Jan. Kto robil akú časť? Smile
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

gratulujem:-))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 8:47 pm    Předmět: Citovat

dík
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 8:46 pm    Předmět: Citovat

Jekyl, máš v nicku chybu, 2xl Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 8:44 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
novy Jekyll doma:-))) uplna parada... diky Tome:-)

dole 3 sipy na 25 metrov (luk aj sipy mam asi 24 hodin) bez rozcvicky:-)))



video prilezitostne:-)

Taky budu mít jekylla, ale až příští podzim.
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Elév napsal:
No Palli, velký Alwy povedal, takže ti iné nezostáva, len na ten nádherný Arniho lak nalepiť lepenku (?), aby sa preboha nepoškrábal...


Smile amen:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 10:57 am    Předmět: Citovat

No Palli, velký Alwy povedal, takže ti iné nezostáva, len na ten nádherný Arniho lak nalepiť lepenku (?), aby sa preboha nepoškrábal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 6:08 am    Předmět: Citovat

Jeste jsem si vsiml ze Arni ma na tetive 4 tlumice zvuku a to je velmi chytre i na 3D a ja bych to take doporucoval naistalovat tlumice na tetivu .....
Kazdy si mysli ,ze tlumice nejak vyhradne zpomaluji luk ,co je nesmysl ,nebot tech 50 liber je tak nezpomali a hlavne, kdyz je tlumic 15 palcu od konce ramena tam je davam alespon ja, ostatni si mohou strilet jak chteji .pak jim to praska jako rana z pistole i kdyz 3D nam nikam neutecou....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 1:46 am    Předmět: Citovat

http://www.3riversarchery.com/Bow+Accessories+Camo_c46_s205_p0_thumb.html

Ted zbyva tento luk chranit i pri 3D ,to znamena strilet z neho sipy co jsou tech 10 grains pro 1 libru natahu a ne 5 grains, jak nekteri to delaji a chranit jej proti poskrabani tim ze na ne navleceme neco na ramena a to neni pouze jako maskovani pro lovecky luk ,ale tez slouzi jako fyzicka bariera proti poskozeni a k tomu nevyhnutelne dojde . Jasne luku je jedno jake sipy strili pocituje pouze jejich vahu a jasne nejlepe clovek strili lukem, kdyz z neho strili treba 5 let a nemeni a ne kdyz strili kazdych 14 dni z jineho luku cili je strida ...... Mozna i hak na opasku by pomohl na 3D kam se luk zavesuje pri chozeni mezi terci ,protoze ja jsem pochodoval mezi terci lesem i 3 km a to bylo jenom 20 tercu .....
Ti co strili kladkove luky jsou tak pomali ,ze jim trva az 4 hodiny jeden okruh =20 tercu a na to nemam trpelivost ....
Na luk co byl bily /jasan/ale take se to tyka Samicku muzeme obtocit maskovaci lepenku co je tam temer natrvalo i kdyz se muze odstranit ,ale lepidlo se musi odstranit nejakym redidlem .....Takovy luk by mel vydrzet 1 miliom ohybu tedy leta a leta strileni .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Kolik ten luk dostreli do dalky temi sipy na 3D bez uprav ,pod uhlem 45 stupnu ???


to netusim, o rok na lukobrani otestujem:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 10:12 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Gratulujem, nech dobre slúži
aj keď má okno.


dakujem, nech sluzi:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

Gratulujem, nech dobre slúži
aj keď má okno.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Kolik ten luk dostreli do dalky temi sipy na 3D bez uprav ,pod uhlem 45 stupnu ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 9:12 pm    Předmět: Citovat

Elév napsal:
"custom made for Pallo" Shocked gratulujem, krásny. Len je to strašne dlhé... Very Happy.


dakujem ale na dlzke a velkosti predsa nezalezi Laughing Laughing

Elév napsal:

Volačo ti poviem Palli, teraz vždy keď nebudeš prvý, tak ťa kruto vysmejeme... Wink , bolo ti to treba? Confused


no ja som to vravel, ja som to vravel Shocked Cool Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

"custom made for Pallo" Shocked gratulujem, krásny. Len je to strašne dlhé... Very Happy. Volačo ti poviem Palli, teraz vždy keď nebudeš prvý, tak ťa kruto vysmejeme... Wink , bolo ti to treba? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 7:43 pm    Předmět: Citovat

uprimne ja som tvrdil ze "posledny pri 4tom a teraz je ich na stene 7 ale dva su pani Tulakove Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 6:58 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
tak myslim ze na toto nemam slov toothy2


presne tak, ani mna uz nic vtipne nenapada:-) ale hlavne je, ze mam doma krasny kus, ako som vravel manzelke: "uz posledny, naozaj" Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

tak myslim ze na toto nemam slov toothy2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 6:29 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
no hezke .... prave premyslam kde na akej akcii sa stretneme Smile aby si sa predviedol


ja uz nikam chodit nebudem lebo ked nebudem aspon prvy tak sa mi vsetci budete smiat:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 6:18 pm    Předmět: Citovat

no hezke .... prave premyslam kde na akej akcii sa stretneme Smile aby si sa predviedol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so říjen 02, 2010 6:16 pm    Předmět: Citovat

novy Jekyll doma:-))) uplna parada... diky Tome:-)

dole 3 sipy na 25 metrov (luk aj sipy mam asi 24 hodin) bez rozcvicky:-)))



video prilezitostne:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Ogen napsal:
Aby sme si ujasnili, čo je energia a čo hybnosť vo vzorcoch: E = m . a (Nm/s2); p = m . v (Nm/s), takže tetiva pri vypustení nemá len rychlosť, ale i zrychlenie (i spomalenie), takže či sa nám to páči alebo nie má i energiu, prenesenú na špičky luku.

Doplním, že energia a práca majú rovnakú jednotku Nm/s2 = J (joul), čo s rychlosťou sa nepodarí a v praxi je rychlosť a zrychlenie - spomalenie, ruku v ruke, každá ma však inú jednotku, takže každý si to teraz môže zrekapitulovať, kdo je mimo a kdo nie.


No a ted´ti zbývá jen udělat to poslední - aplikovat níže uvedené vzorce na probém který jsem popsal.
Chápeš že vzoreček z učebnice pro 6 třídu je ti k ničemu když nevíš o čem se mluví a neumíš ho aplikovat vid´?

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 1:53 pm    Předmět: Citovat

Vzorce ti idú, ale kde máš prax? Toľko rokov prispievaš na tému výroby a výsledok je kde? Nikto ťa nevidel na turnali ani tvoj luk.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po srpen 23, 2010 12:56 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
Aby sme si ujasnili, čo je energia a čo hybnosť vo vzorcoch: E = m . a (Nm/s2); p = m . v (Nm/s), takže tetiva pri vypustení nemá len rychlosť, ale i zrychlenie (i spomalenie), takže či sa nám to páči alebo nie má i energiu, prenesenú na špičky luku.

Doplním, že energia a práca majú rovnakú jednotku Nm/s2 = J (joul), čo s rychlosťou sa nepodarí a v praxi je rychlosť a zrychlenie - spomalenie, ruku v ruke, každá ma však inú jednotku, takže každý si to teraz môže zrekapitulovať, kdo je mimo a kdo nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 5:26 pm    Předmět: Citovat

Ogen - go away or I will mock you.

Cornus - Peter, já ti napíšu na brodec v kostce zhruba o co šlo, jak to probíhalo a jakou to mělo dohru. Kdybych to napsal tady, tak mě za měsíc o tom bude zase nějakej chytrák poučovat.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 3:59 pm    Předmět: Citovat

Hawkwind - nebudem slovičkáriť, tie vzorce vypovedajú o všetkom a fyzika a jej vzorečky v mojom prípade je iné kavčo, len mi to vyplňuje čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 12:50 pm    Předmět: Citovat

Mohol by si mi ako služobne mladšiemu, som v odbore sedem rokov, jednou vetou objasniť o čo im šlo v tej Osage wars? Pravdepodobne viem, ale mohol by si to zhrnúť vo vhodnej téme, napríklad je tu vlákno s tvojim menom. Very Happy
Hawkwind mi v začiatkoch tiež výdatne pomohol informáciami, spolu s J.R.
Čo som dostal dávam ďalej,
okrem niektorých svojich vlastných vychytáviek aby som bol predsa len o krok napred, že? Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 12:28 pm    Předmět: Citovat

Tyhle debaty nejsou ani na internetu žádná novinka. Podívej, já dělám luky 12 let. To samo o sobě není žádná zásluha, doba po jakou to člověk dělá, protože někdo se prostě nepoučí, ale pamatuju věci a diskuze o kterých nikdo z vás nemůže mít ani povědomí, protože jejich účastníci přestali postovat, zapadli apod. Jako například Osage wars kdy se do krve zhádal Tim Baker s Deanem Torgesem a jejich fanoušci k tomu. Tam se polarizovali tábory panečku. Ale už ej pryč třeba doba kdy jsem byl mladý a naivní chlapec, který s snažil dát know how dál, protože z těch 250 lidí co mi prošlo rukama mě půlka pomluvila a půlka zkusila to co jsem jim předal okamžitě zpeněžit - což by mi samo o sobě nevadilo, kdyby toho uměli víc než jeden víkendovej kurz. (Co je nejzajímavější tak spousta se jich zapíchla přesně tam, a i po letech se můžeš na tu střelnou tyčku kterou právě dodělali podívat a ukázat si - a heleme se až sem jsem ho to naučil - a odtud už ne.) A pak tu máš pitomce který jsou opravdu hloupí a nic nevědí a pořád jen žvaní jako Alwarez. A vaří jedovou polívku.

Ted´ jsem potkal (loni) na Wolinu toho poláka co napsal tu jednu knížku. Arogantní jako prase, luky hrozný. "V této knize nejsou žádné chyby" - Já ukazuju na obálku: "A proč je na om lb špatná sportovní tětiva." Šel po mě ještě dva dni - "že slyšel že jsem arogantní a pod." No ale v polsku vrcholem historické lukostřelby je luk od bisoka že jo.

Mezi výrobci luků nemůže být žádné přátelství. Nikde po světě není. Není žádný obor kde by se know how tak kradlo a chránilo. Ale můžeme se respektovat.

(S vyjímkou žvanilů a patlalů, k tomu mě nikdo nutit nemůže.)

j.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: ne srpen 22, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

Jardo (Hawkwind) díky moc za skvělý rozbor věci a nové poznatky (aspoň pro mne). Já jsem si aspoň ujasnil a opravil svoji laickou teorii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 23, 24, 25  Další
Strana 10 z 25

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.