Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Chrániče, rukavice atd.
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 4:47 pm    Předmět: Citovat

Je naprosto perfektní. Řekl bych - luxusní. Všechny ostatní zahoď. Teda mimo tu od Arniho. Tak je skoro stejně dobrá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Galenius
Nováček
Nováček


Registrace: 25.8. 2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2016 4:17 pm    Předmět: Citovat

Taky bych měl dotaz na rukavici - má někdo zkušenosti s FreeBow kordovan? Je opravdu tak skvělá nebo jsou to zbytečně vyhozené peníze?
http://freebow.cz/rukavice-chranice-c4/rukavice-freebow-kordovan-i530/

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kesi
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký Kraj

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2016 9:42 pm    Předmět: Citovat

Má tu někdo osobní zkušenost s rukavicí Damaskus Glove? Pokud ano, podělte se alespoň krátce o svou zkušenost prosím. Děkuji.

Odkaz: www.luky-sipy.cz/rukavice-damaskus-glove-PID375.html
_________________
SNAKE (J. Kejval) 35 lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
abusek123
Nováček
Nováček


Registrace: 8.1. 2014
Příspěvky: 25
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 10:50 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
ta věc v horním kroužku je separátor, to je na tabce zezadu a odděluje ukazovák od prostředníčku, aby tam byla škvíra pro šíp, a ten nebyl svírán těmito dvěma prsty. Prostřední kroužek: to je na horním okraji tabky, taková podlážka, kterou si přitiskneš pod čelistní kost k snadnějšímu kotvení. Dolní hák je na uložení malíčku.



Díky moc za vysvetleni.
_________________
SF Optimo + 70"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 9:39 am    Předmět: Citovat

ta věc v horním kroužku je separátor, to je na tabce zezadu a odděluje ukazovák od prostředníčku, aby tam byla škvíra pro šíp, a ten nebyl svírán těmito dvěma prsty. Prostřední kroužek: to je na horním okraji tabky, taková podlážka, kterou si přitiskneš pod čelistní kost k snadnějšímu kotvení. Dolní hák je na uložení malíčku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
abusek123
Nováček
Nováček


Registrace: 8.1. 2014
Příspěvky: 25
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: so leden 18, 2014 2:25 pm    Předmět: Citovat

haloooo Sad
_________________
SF Optimo + 70"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
abusek123
Nováček
Nováček


Registrace: 8.1. 2014
Příspěvky: 25
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: čt leden 16, 2014 8:20 pm    Předmět: Citovat

Mohl by mi nekdo popsat prosim jake vyznam maji ty oznacene veci ? To jedno je asi na malicek podle me. a ty dalsi ? dekuji


_________________
SF Optimo + 70"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 8:52 pm    Předmět: Citovat

Ahoj pánové (i dámy, ale nás je tu méně ),
chtěla bych se optat na zkušenosti s těmito rukavicemi


Citace:
Udělali jsme tyto rukavice z jemné kozí kůže, aby byly pohodlné.Konečky prstů jsou zpevněny materiálem Bearpaw X8. Tyto rukavice jsou nejvhodnější pro podzim a zimu.
● Materiál rukavic: kozí kůže
● Materiál Tipy: Bearpaw X8 rychlost Textilní
● Velikosti: XS, S, M, L, XL,


už jsem zlikvidovala dvoje obyčejný kožený rukavice, tak sháním nějaké bytelnější, ale při tom "jemné". Crying or Very sad

Díky za postřehy, případně za tip na jiné.

Eva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
mám takový oblíbený. Jedná se o jeden z typů jap. toulců, který je připevnitelný na záda i k pasu. Je vybaven dvěma klipsnami na rameni délky šípu a buď si ho zacvakneš za opasek na záda, nebo za horní klips k pasu. Spodní část tvoří oválná, nebo hranolovitá nádobka tak 20 cm dlouhá. Zezadu se šípy tahají spodem, což mi přijde pohodlnější, než přez rameno. V horní části závěsu bývá tkanice na zajištění šípů proti vypadnutí pokud je to potřeba. Dosud jsem se s ničím funkčnějším nesetkal

NEbyl by obrázek? Fantazie pracuje, ale nějak nejsem schopen si to představit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

dobře funguje leukoplast v ruličce. Na slabší luk stačí prsten z kůže. Mě palec neotéká, ale naopak se oleští, takže musím mít víc prstýnků. Kup si pár rohů z krávy a laboruj. Je to ergonomická záležitost a skoro každému vyhovuje jiný tvar a velikost. Nesmí nikde tlačit!!!!
http://www.koreanarchery.org/thumbrng.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 2:22 pm    Předmět: Citovat

Vdaka , zatiať mám na palci obvez a pod ním kus kože .
Návrat nahoru
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Na Atarnu je návod na výrobu z kulečníkové koule. Viděl jsem některé, jsou OK. Kravský roh taky seženeš, takže můžeš zkoušet. Fotek je na googlu spousta. Prsten nemá být moc těsný, ale nesmí jít přetáhnout přes kloub ze střelecké pozice. Při delším střílení většině lidí palce trochu oteče, takže je pak vhodné mít prsteny dva.
Pro začátek střelby palcem se doporučuje začít jednoduchým chrániček z kůže. Jde o to hlídat si, abys netlačil na šíp atd. Projdi si ATARN, tam je k tomu velká diskuse a začátečníci tam píší své potíže, a zkušenější je opravují.
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eon
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

Neviete kde by sa dal kúpiť prsteň na palec , alebo ako sa dá vyrobiť?
Návrat nahoru
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 22, 2007 5:47 pm    Předmět: Citovat

Na pomalou a klidnou střelbu jsou super doporučuju, ale na rychlostřelbu sou kničemu takže naprostý souhlas s Grifinem
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne srpen 19, 2007 10:18 pm    Předmět: Citovat

ra100 napsal:
Zatial sa tu preberali iba strelecke rukavice. Mohol by som vediet, aky mate nazor na taby? Na zahranicnych forach som cital, ze pomer v pouzivani rukavic a tabov je asi 1:1. Samozrejme aj tu zavisi od materialu a prevedenia.


Podle mě se v nich špatně střílí rychlostřelba. Přes 10 šípů za 45s se v nich dostaneš jen po delším tréninku. Very Happy
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ra100
Nováček
Nováček


Registrace: 1.7. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: ne srpen 19, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Zatial sa tu preberali iba strelecke rukavice. Mohol by som vediet, aky mate nazor na taby? Na zahranicnych forach som cital, ze pomer v pouzivani rukavic a tabov je asi 1:1. Samozrejme aj tu zavisi od materialu a prevedenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2007 1:10 pm    Předmět: Citovat

3riversarchery-Jsou důkladně prostudovány.Dokonce mám i jejich katalogy. Je super, že se u nich tímhle tradičním způsobem i loví, takže jde o opravdu funkční věci. Ale přesto je pravda, že všeobecně jsou preferovány hlavně boční toulce. Přesto je,i pro nás zádové nadšence, široký výběr.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá červen 01, 2007 9:48 am    Předmět: Citovat

http://www.3riversarchery.com/Cat.asp?c=14&s=0&p=0
Tu máš vzory pre inšpiráciu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 11:50 pm    Předmět: Citovat

TaK na ten toulec s oknem se taky chystám(časem)
Ale jinak je pravda že tahání šípů přes rameno vypadá dobře a efektně,ačkoliv praktické zkušenosti naznačují něco jiného.

Ještě se s tím chvíli budu trápit, přece jen je mi tenhle způsob nošení šípů u tradiční lukostřelby sympatický. Vypadá to, že hodně pomůže i vymakat tvar řemenů aby toulec správně "seděl" Idea Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 11:20 pm    Předmět: Citovat

pak existuje ještě jedno technické řešení , že toulec má ve spodní části okénko, kterým taháš šípy podhmatem za hrot. Jinak jsem došel k stejným závěrům , jako Kydliman. Neustále testuji všechny možné toulce světa a tahání přez rameno jsem z důvodu pohodlí opustil. Ale je to malebné Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 11:03 pm    Předmět: Citovat

....tak to jsem došel ke stejným poznatkům. Délku toulce mám 22 palců (55cm). To je délka která umožňuje pohodlné vytahování. Pokud je hrdlo toulce moc široké, šípy se odkloní od těla dozadu a nedá se na ně dosáhnout.

Při použití jednoduchého-dvoubodového- řemenu je toulec moc šikmo a šípy směřují šikmo doprava(u praváka) za rameno, kam se taky špatně sahá.
Pokud se použije tříbodové řemení, lze nastavit toulec víc do svislé pozice, téměř rovnoběžně s páteří. Šípy pak směřují víc nahoru, jakoby za hlavu střelce, kam se pohodněji dosáhne.

...toť mé poznatky, zaplacené hromadou času a rozřezané kůže Rolling Eyes Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 2:41 pm    Předmět: Citovat

Toulec nedělej příliš velký, udělej ho tak abys šípy pohodlně vytahoval na jeden zátah při držení za končík. Jakákoli " vložka " na rozdělení šípů ti bude překážet. Upevnění udělej tříbodové. Tzn. přes pravé rameno ze shora dolů na pravou stranu a z levé spodní strany přez prsa doprava. ( je tak řešen 3D toulec. ) Já řemení dělám sundavací aby šli toulce bez problémů použít klasicky.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:49 pm    Předmět: Citovat

mám takový oblíbený. Jedná se o jeden z typů jap. toulců, který je připevnitelný na záda i k pasu. Je vybaven dvěma klipsnami na rameni délky šípu a buď si ho zacvakneš za opasek na záda, nebo za horní klips k pasu. Spodní část tvoří oválná, nebo hranolovitá nádobka tak 20 cm dlouhá. Zezadu se šípy tahají spodem, což mi přijde pohodlnější, než přez rameno. V horní části závěsu bývá tkanice na zajištění šípů proti vypadnutí pokud je to potřeba. Dosud jsem se s ničím funkčnějším nesetkal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st květen 30, 2007 11:12 pm    Předmět: Citovat

Vážení...
Hodlám si vyrobit zádový toulec. Jakous- takous představu o vzhledu a funkci mám, ale kdyby se někdo z Vás, "služebně starších" a zkušenějších
chtěl podělit o zkušenosti s tímto způsobem uložení šípů, na co si při výrobě dát pozor, atd. budu rád za každou konstruktivní připomínku Wink Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08, 2006 6:45 pm    Předmět: Citovat

jSEM PROSTĚ POČÍTAČOVEJ ANALFABET...
Jestli někdo chcete ty fotky, napište si o ně prosím soukromou zprávou, a já vám je pošlu
Eli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 7:02 pm    Předmět: Citovat

Chceme ty fotky!!! dark1 Laughing
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 6:45 pm    Předmět: Citovat

Jedná se o hovězinu. Hovězí (kravská) kůže je nejpoužívanější surovina pro koželužny. 80% veškeré světové kožařské produkce stojí na hovězině. Její velikost a tloušťka ideálně vyhovuje co se týká výtěžnosti v ploše, a štípání na různé tloušťky. A hovězího je všude na světě dost...

Kdyby někdo chtěl mnou zmiňovaný materiál vyzkoušet, neměl by být problém nějaké zbytky vyšetřit.Jen to chvilku potrvá. Můžu poslat i fotky, jak moje rukavice vypadá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so prosinec 02, 2006 3:30 pm    Předmět: Citovat

Re Eli: Zajímavá přjipomínka! Jistě by mě zajímalo to co Eluwaka a navíc, zda se neobjevíš na nějaké té akci, kde by jsi mohl dovést vzorky a pokecat o tom všem! angel3
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 10:36 pm    Předmět: kůže na rukavice Citovat

Eli,

co je to za kůži - teletina, kozinka? Dal by se kus něčeho takového za patřičnou kompenzaci u Tebe sehnat? Cool
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2006 10:13 pm    Předmět: Citovat

Hmm... zajímavá diskuse. Oproti vám všem střílim z luku jen krátkou dobu, ale s chrániči a rukavicemi už mám taky nějaké zkušenosti. Co mi ale chybí na střelecké praxi, mohu dohonit jinde. Jsem totiž sedlář...
Zaujalo mě především to, že během diskuse o použitém materiálu pro výrobu rukavic byla zmiňovaná jen hlazenice a klokaní kůže. Je mi jasné že pro lidičky méně zasvěcené do kožedělného průmyslu může být kůže jako kůže, ale existije mnoho úprav a zpracování usní, způsobů činění, atd. , které byly vivynuty právě z toho důvodu aby ten či onen kožený výrobek co nejlépe plnil účel pro který byl vyroben. Pokud nějaký tuzemský výrobce používá pro výrobu rukavic klokaní kůži, má asi spolehlivého dodavatele. Osobně si ale myslím že se není třeba pachtit po světě a shánět exotické usně, protože i z toho co lze pořídit u nás se dá vybrat to co je třeba. Rukavice vyrábím z chromočiněné kůže s probarvenou a olejovanou úpravou o tloušťce 1,5 až 1,8 mm. Je to useň která se používá na potažení posedlí na anglických sedlech. Tento materiál je pružný, vláčný, nevytahuje se, a rukavice cca po 1000 výstřelech nijak zvlášť neutrpěla. Na prstech se mírně vymačkala tětiva, ale kůže si udržuje svou původní vláčnost. Ještě si vzpomínám na zmínku o vepřovici . Ta opravdu na tyhle věci není vhodná. Nemá totiž potřebnou mechanickou odolnost a vláčnost vzhledem k její sruktuře : Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.