Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rameno
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 1:35 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Koľko máš rokov ak to nieje tajomstvo?
Gumy sú rôznej tvrdosti v športových potrebách.
Dnešný moderný chlap nebojuje ani nepracuje, fyzičku môže mať jedine z fitka. Very Happy
Ak nedá 100lb je to bieda a smutné. Crying or Very sad


Mám 36 a strieľam asi 10 mesiacov.Začal som 35 Lb,ale to sa mi zdalo málo tak som po nejakom čase kúpil 50-70Lb kladkáč.Stiahol som ho na minimum a vtedy ma začalo po čase pobolievať trošku rameno.Vravím nieje to nejaké strašné len sa pre istotu informujem aby som si niečo časom nanahnal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 12:48 pm    Předmět: Citovat

Koľko máš rokov ak to nieje tajomstvo?
Gumy sú rôznej tvrdosti v športových potrebách.
Dnešný moderný chlap nebojuje ani nepracuje, fyzičku môže mať jedine z fitka. Very Happy
Ak nedá 100lb je to bieda a smutné. Crying or Very sad
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 12:42 pm    Předmět: Citovat

Pája1111...kde sa dajú kúpiť tie naťahovacie gumy?

Radas...tie príťahy v kľaku sú dobrý nápad hned dnes to nejako vtesnám do tréningového plánu.

Len mi je divné,že aj keď cvičím (3x týždene) tak ma to rameno trošku pobolieva.Aj to len ľavé pravé je v pohode,som pravák.Necítim nijaké obmedzenia len to trochu bolí keď zdvihnem ruku nad hlavu.Keď mám čas tak to ľadujem,to mi pomáha fantasticky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 12:06 pm    Předmět: Citovat

Já to dělám takto: Doma cvičím s natahovacími gumami, ale hlavně se snažím chodit co nejvíc střílet. Je dobré se před střílením rozcvičit....
Vždycky z jara je to slabší, tak střílím z 110# a postupně si přidávám.
Chodím 3x týdně, střílím tak cca 60 šípů za trénink.
Když není počasí na střílení, dělám aspoň nějaké kliky a zase posilování s gumou.
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 10:13 am    Předmět: Citovat

melo by stacit tohle:
stoupnout si z prava k lavicce, levym kolenem na ni kleknout,
oprit se o ni i levou rukou a pravou rukou pritahovat k hrudniku cinku.
je to jednostranny zatizeni, proto opakovat i druhou rukou.
pokud aspon trochu cvicis, myslim ze je na vine technika natahu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nancak
Nováček
Nováček


Registrace: 15.9. 2009
Příspěvky: 45
Bydliště: Praha 4 Lhotka

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 9:50 am    Předmět: Citovat

Samozřejmě celkovým cvičením pohoda vzniká.Ale nezaznamenal jsem zádný posuv v síle nátahu.Taky bych ocenil nějaký konkrétní cvik na to,abych mohl přejít z 50 na 60LB.
Střílim,nebo alespoň tahám obden už přes rok.Na těžší luk ale pořád nemám fyzičku.
Posilovnu(celkové cvičení) stíhám tak 2x týdně.
_________________
cesta je cíl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 11:11 pm    Předmět: Citovat

tym ti chcel Lucinek povedat ze mas cvicit cele telo a nie iba urcitu svalovu partiu ... spevnenim celeho tela sa dostanes do uplnej pohody v strelbe no necakaj vysledok za tyzden alebo za mesiac je to beh na dlhe trate .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 10:40 pm    Předmět: Citovat

Možno som blbý ale ja som nevidel nijakú presnejšiu odpoveď aké cviky.Ja tak tiež posilujem ale rameno trochu pobolieva tak či tak.Ja som myslel či nieje niečo adresnejšie na ten daný sval,úpon alebo čosi také.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 2:05 pm    Předmět: Citovat

ostrolucan napsal:
Chlapi neviete nejaké tie cvičenia na posilnenie svalov ktoré sa využívajú v lukostreľbe.Hľadal som to po nete ale nenašiel som nič čo je vlastne zamerané na tie svalové skupiny.Našiel som len také všeobecné cviky.Alebo nič také neexistuje?


http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1789
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: čt březen 31, 2011 10:33 am    Předmět: Citovat

Chlapi neviete nejaké tie cvičenia na posilnenie svalov ktoré sa využívajú v lukostreľbe.Hľadal som to po nete ale nenašiel som nič čo je vlastne zamerané na tie svalové skupiny.Našiel som len také všeobecné cviky.Alebo nič také neexistuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 10:30 pm    Předmět: Citovat

To sú od prírody slabé klouby. Preťažovaním sa môžeš trvale poškodiť. Chce to postupné primerané posilovanie.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pietro
Nováček
Nováček


Registrace: 30.12. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 10:18 pm    Předmět: Citovat

Strilim tak nekolik desitek ran denne, mam zatim jen 7 sipu a nepocitam to presne ale tipuju to tak na tech 70 ran denne +/-.

Nejsem moc sportovni typ, nechodim do posilky ani nic podobnyho. Cvicim jen obcas doma zakladni cviky. Nejsem nijak extra trenovany.

Jinak je samozrejme, ze ta predni ruka proste z fyzikalniho hlediska tlaci stejne, to prece jinak ani nejde (akce a reakce). Co jsem mel na mysli je, ze presne jak rika na tom videu, s tim ramenem behem strelby nehybu. Kdyz tahnu tetivu, tak veskery pohyb dela jen zadni ruka a predni je v klidu, jen se opira do luku. Jak rika tech chlap na videu, o tu ruku to opru ("bone, bone, bone") ale nedrzim to svalama, ty me taky neboli. Vsak je to videt v tom uvodnim intru, kde je natoceny on jak strili. Predni rameno se ani nehne, nevytlaci ho pri tahani tetivy dopredu. Takhle strilim taky...

Doufal jsem, ze ta kost boli proste jen moji fyzickou netrenovanosti a nikoliv spatnou technikou a casem to prestane...

Jinak nejtezsi recurve, ktere jsem videl, meli 70lbs Question . 38lbs je lehce pres 17kg. Zatim nemam nijakou potrebu vetsi sily. Strili to moc pekne, sila toho vystrelu mi vyhovuje, mozna proto, ze jsem zatim novacek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 9:51 pm    Předmět: Citovat

Zalezi kolik vystrelu za den provadis........mel by jsi do toho tlacit a vlastne tahat obema rukama stejne ....... pak zacit delat nejake kliky , 38 liber je velmi lehky luk .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pietro
Nováček
Nováček


Registrace: 30.12. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 9:29 pm    Předmět: Rameno novacka Citovat

Zdravim vsechny zdejsi strelce. Mam mensi a mozna az stupidni dotaz Embarassed

Pred zhruba 12 lety (kdyz mi bylo 10) me na historickem trhu ukazali, jak se strili z luku. Ted jsem si poridil recurve luk 38lbs. Mezi tim jsem to ale nedrzel v ruce (krome obcas nekde na pouti a tak, ale vsichni vime, jake jsou tam "luky").

Kdyz jsem si poridil tenhle recurve, tak jsem nastudoval tyhle videa:

http://www.youtube.com/watch?v=EpBPgPyiYEA
http://www.youtube.com/watch?v=rNGJo77OAs8

Protoze jsem fanda do vseho co strili, luk byl nutnou soucasti me sbirky a fakt me to chytlo - asi i vic nez palne zbrane. Podle tech videi jsem se naucil jak to spravne drzet a tak. Drzim to opravdu presne tak, jak rika Mr. Whittingham na tom videu = taham jen zadni rukou - netlacim predni ruku vpred; mam rameno v prirozene nizke pozici - nezvedam ho; predni ruka je o luk jen oprena v zapesti - prsty jsou uplne uvolnene a luk po vystrelu pada do tkanicky, kterou mam svazane prsty. Co se snazim rict je, ze tyhle videa jsem videl asi 16x a nacvicil jsem to slovo od slova opravdu dukladne, takze tu predni ruku bych mel mit spravne.

Presto vsak me rameno boli. Neboli me ale svaly!! Cetl jsem tohle tema, hovori se tu o hojeni mekkych tkani, o ramennim pletenci atd. Me svaly fakt neboli, ruka je pri strelbe jak tyc, ani se nehne, vsechen tah a pohyb delam jen zadni rukou. Boli me ale jakoby kost toho ramene. Neumim to popsat spravne medicinsky ale boli me v podstate "spicka" pazni kosti. Mel bych asi i dodat, ze me to boli vzdy az po strelbe, pri strelbe to neboli...

Na co se chci zeptat je, jestli je tahle bolest kosti (nebo te chrupavky, co ja vim) u zacatecnika normalni a casem se to prizbusobi a privykne, nebo jestli delam pres vsechnu snahu neco spatne. Ta videa urcite znate - vypadaji duveryhodne, tak jsem jim veril. Navic na videich ze zavodu to ti strelci delaji vetsinou presne tak...

Pokud jsem nerekl neco duleziteho nebo je potreba pro kompletni predstavu neco upresnit, tak se omlouvam a po upozorneni to napravim...

Predem dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

jasne ze B je spravne, on naznacuje na A ze treba laket dotiahnut...

ked dam vsetky styri body do priamky tak musim viac vytocit hlavu co je pre mna velmi neprijemne a ked ju nevytocim, musim pozerat periferne a to uz som mimo skla okuliarov takze nevidim na terc... a nieje to v sile luku, natiahnem ho v pohode na plnu dlzku ale nemam komfort, ktory je podla mna pri strielani dolezity...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 11:50 am    Předmět: Citovat

B je spravne, ta zadna ruka musi byt v lajne, inak to musis utrhnut lebo z toho inak vystrelit nejde.

Fyziologicky.

Ale ked tie styri body das do roviny, musi to strielat stale tak isto. Chce to slabsi luk. Oci su len vyhovorka.

Prepac ale tak to citim ja .

San


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:23 pm    Předmět: Citovat

A jeste tady

http://www.youtube.com/user/perfarch#p/u/23/rNGJo77OAs8

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:03 pm    Předmět: Citovat

Ono ten zadni loket je pomocny, to je fyziologicky rozdilne, Jde o to aby se lopatky sjeli dohromady. Kdyz si do toho obrazku namalujed luk s tetivou, zjistis ze to v rovine je.

Proste tak zadni ruka uz nesmi jit dotahnout ramenem le jen kousicek zadami a v te dobe dochazi k vypusteni tetivy.

Je o to ze vse drzi jen slachy a klouby a svaly se zapojuji jenom minimalne.
Kdyz to delas dobre a nedelas strecicnk pred strilenim, tak ti sipy musi zacit strilet kousek doprava, jak pretahujes jsou mekci, Kdyz ti to leta doleva tak to prave nedotahujes do zamku a vystrkujes hlavu dopredu aby si si zkratil natah.

San

Ten obrzek taly neni nejstatnejsi, ty videa jsou dobre co jsem posilal z youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=X49xdu1wGdo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petr Mikeš
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:


Posledne jsem to vysvetloval na Mistrovstvi , nechat se rovnat trenerem ktery nevi co dela a neumi to vysvetlit je nejlepsi cesta na ortopedii.



Zámek funguje, ale sám jsem se to nedokázal naučit, díky za pomoc a
názornou ukázku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 4:07 pm    Předmět: Citovat

ok, vsetko to beriem a snazim sa mat jednotlive popisane casti v priamke ale ten laket je uz na mna moc, ked taham laket do priamky ako vravis, utrhnem si vzdy hubu tetivou a aj tak houby trafim... s tvojim lukom to bolo prirodene ked si bol u mna ale s mojim LB sa radsej snazim drzat ho v priamke so sipom, vtedy mam o poznanie lepsi vystrel... a s predklonom mi to pride aj prirodzenejsie...

ale co uz ja viem o strielani, kurna:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

No ked uz si to tak popisal tak takto.

Opri sa oboma lopatkami o stenu a rozpaz ako keby si tahal luk.

Lave zapastie, lave rameno, hlava, prave rameno a laket musia byt v jednej rovine, tzn. rovnako vzdialene od steny.

To znamena ze ruk drzis chrbatom a netahas rukami.

Ked udrzis tento postoj, potom sa uz predklanaj a ohybaj ako chces.

To co si poslal nie je dobre, ma ist rameno k ramenu a nie do polky ramena, proste na tej fotke je ten clovek este furt zbaleny.

Aspon zvrchu to tak vyzera, mozno je to dobre



San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:35 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Ty tam vidis priamku ?

[img]http://picasaweb.google.com/sanduro67/Strileni#5532331256120578098[/img]

San


OK, priamka to nieje, su tam dve roviny ale podla mna velmi blizko pri sebe, pri vystrele nazivo sa to strati... ja len narazam na to ze podla teba mame byt vystreti ako by sme sa opierali o stenu, je tak?

nevravim ze je jedno lepsie ako druhe, len si chcem objasnit co myslis ty a co oni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:31 pm    Předmět: Citovat

Ty tam vidis priamku ?

San

[img]http://picasaweb.google.com/sanduro67/Strileni#5532331256120578098[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:24 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
No ty msyslis pohlad bocny, ja predny, v tom je cely rozdiel. Smile

Na video sa vykasli z toho sa to nenaucis, ked sa natocis a das sem odkaz povieme ti co robis zle.

San


nene, myslim pohlad predny, zadny alebo horny:-) a tiez spodny:-)))

nejak takto by to malo vyzerat, je to z nejakeho americkeho fora ale podobne to uci aj asbell alebo vorderegger



Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:16 pm    Předmět: Citovat

No ty msyslis pohlad bocny, ja predny, v tom je cely rozdiel. Smile

Na video sa vykasli z toho sa to nenaucis, ked sa natocis a das sem odkaz povieme ti co robis zle.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:14 pm    Předmět: Citovat

ja teda do toho moc nevidim ale videl som viac obrazkov, resp. video kde ucia tradicnu lukostrelbu tak, ze ruka ktora taha (od zapastia po laket) je predlzenim sipu (teda sip a cast ruky su na priamke), ty vravis ze od ramena po laket je predlzenim prednej ruky? tym nemoze platit to prve... tak teraz neviem, mam v tom echos:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 2:49 pm    Předmět: Citovat

Zvedni obe ruce nad hlavu a rozpaz s lukem jako by si se cthel po ranu protahnou az ti ruce skonci jak maji.

Predni vystrena a zadni od ramene po loket v jedne linii s tou predni.
Obe lopatky u sebe a mas prirozeny lukostrelecky postoj.

Uhel ramene se muze menit podle toho kde kotvis ale pokud to tahas zady, tak je dobry uhel vzdy jenom jeden, v loket a zapesti musi byt volne.

Kdyz ti tam bude krupat a preskakovat delas to blbe.

Kdyz to udelas aspon jednou dobbre, zapamatujes si to uz navzdycky.

Posledne jsem to vysvetloval na Mistrovstvi , nechat se rovnat trenerem ktery nevi co dela a neumi to vysvetlit je nejlepsi cesta na ortopedii.

Ja ti to vysvetlim za 15 minut. Mam to vysvetlovani jiz natrenovane Smile

hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 5:03 pm    Předmět: Citovat

Jo jo, chodim trenovat na tyrsak a furt me tam treneri opravujou ze mam moc vysoko a vepredu rameno, ale nejak mi to hlava nebere. Rolling Eyes Jak mam drzet ruku natazenou s lukem a zarovan mit dole rameno Rolling Eyes Question
Trenuju do pul tela jak narcis pred zrcadlem a fur mi to nejde. Postavim se zatahnu ramena - dobry. Zvednu levou ruku s lukem - spatny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

Aby tě nebolelo tahací rameno, tak musíš mít od začátku tahací loket výš, než to rameno. Aby tě nebolelo přední rameno, tak potřebuješ luk, který moc nekope (což kladkáč je). Obě ramena se ničí také tím, že je často střelec nedokáže udržet v nejspodnější možné pozici...především to přední.

Do spodní pozice je docela náročné se dostat (chce si to vyzkoušet bez luku před zrcadlem...zvednout ramena co nejvýš a pak je dát co nejníž...pak si vzít luk a zkoušet ho natáhnout s rameny v nejnižší poloze skrze celý nátah).

Nebo se nechat od někoho narovnat Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: po srpen 16, 2010 12:51 pm    Předmět: Citovat

Mozna blbej dotaz ale kterej loket a ktere rameno resite ?
To "drzici" nebo "tahaci" ? Proc se tak blbe ptam.
Zacal jsem strilet z 30lb luku a bolelo me prave rameno (v mem pripade tahaci). Vylecil, trenoval jsem, strilel jsem a v okamziku kdy jsem myslel ze na to mam poridil jsem 60lb kladkac (od zacatku stazenej na 50lb) Jenze ted me boli leve rameno jako krava ze dam par strel a jsem na 3 dni nepouzitelnej. Predpokladam ze to je technikou, ale chci se zeptat ktere rameno lukostrelbou "ma spravne vic trpet", tahaci, nebo drzici ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.