Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ostatní vrhací zbraně
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sambucus
Nováček
Nováček


Registrace: 19.9. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 08, 2013 11:02 pm    Předmět: meteor hammer Citovat

Zdravím, tady něco z netradičních zbraní - meteor hammer. Vykovaný ze starýho krumpáče, kalený do vody. Váha 330 g, nebezpečná zbraň. Provaz 2 metry, na delší si netroufám. Smile

http://samb.rajce.idnes.cz/vykovky/#meteor_hammer_1.jpg
http://samb.rajce.idnes.cz/vykovky/#meteor_hammer_2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so prosinec 22, 2012 5:40 am    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=3_8AI3KeLE0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st červen 01, 2011 1:46 am    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=7MKylp4v2_Q&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st únor 23, 2011 10:15 pm    Předmět: Citovat

Kamenna spicka z pazourku trva vyrobit 20 minut remeslniku a ne zacatecniku a vybrousit ocelovy hrot mne osobne trva 6 minut ,kamenna spicka se po kazdem vystrelu trochu nici a musi byti opravena ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po únor 14, 2011 9:54 am    Předmět: Citovat

Koukal jsem na tu stránku o pazourku a je výborná, klobouk dolů. Na to konto bych dodal, že Cu trubky usnadňují až fázi, kterou tam nazývá konečnou retuší. Vhodný polotovar je třeba si připravit. Podle cen výrobků mu práce musí jít pěkně od ruky. To už je jiná třída.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 5:51 pm    Předmět: Citovat

Dá Ti na pazourek ještě jeden neprehistorický typ. Vem si několik kousků různých průměrů topenářských Cu trubek a upevni je ať trčí kolmo nahoru třeba z nějaké desky nebo trámu. Vhodný plátek nebo kousek kamene (trénovat se dá se sklem, udělal jsem pěknou čepelku z rozbitého krbového skla) opřeš horní hranou o tělo trubky a zatlačíš směrem dopředu a dolů. Vyzkoušej, jak každý průměr štípe jinak velké "mušličky". Mě to šlo lépe než parohem. A z mědi si můžeš udělat i různě velké a různě tvarované nástroje. Není to tedy echte metoda experimentální archeologie.
Do Tábora mám tak 25 km, mohl bych se někdy na jaře stavit na lekci předovky, mám i dvě na křesadlo a tam se práce s pazourkem taky hodí.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jedi
Nováček
Nováček


Registrace: 28.10. 2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 4:55 pm    Předmět: Citovat

Díky za odkaz. Do pokusů se pustim jakmile budu mít vhodný kus pazourku. Pokud se podaří, tak se tu objeví foto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 2:46 pm    Předmět: Citovat

Jak na pazourek http://jaknapazourek.cz/technika/
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jedi
Nováček
Nováček


Registrace: 28.10. 2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 1:37 pm    Předmět: Citovat

Ještě teda k těm hrotům z pazourků i když to asi patří jinam. Našel jsem v jedné knížce od SAS, jak je vyrábět. Bylo tam napsáno, že jejich opracování je možný parohem a údery kameného kladiva a následným dobroušením o kamen. Máte s tím teda někdo zkušenosti? Byl bych rád za každou radu. Jinak s předovkama pokud to bude v mých silách, tak poradim. Ale je fakt, že se sám stále učim Smile A pokud je někdo z okolí Tábora, tak se občas pohybuji na střelnici v Čekanicích. Letos pokud to bude možné, tak zde bude i možnost lukostřelby. Zatím je to vše v jednání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 1:31 pm    Předmět: Citovat

Já si nedovedu vůbec představit, že přemýšlíš než něco napíšeš.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 1:00 pm    Předmět: Citovat

Ja totiz si dovedu tezko predstavit jak nejaky Inka si stoupne od lamy 3m vzdalene a snazi se tocit bolu nad hlavou a i s jinou horskou kozou ,bola spise nahrazuje laso k chytani dobytka na koni a na ranci ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 13, 2011 11:02 am    Předmět: Citovat

Itazipa má pravdu, že bola je araukánská specialita a je pravda, že počet závaží se pohybuje od dvou nahoru (původně většinou vrtané kameny, kemeny s drážkou po obvodu na ovázání nebo kameny zašité do kůže). Počet závaží, jejich velikost a délka závěsů byla odvislá od lovené zvěře a způsobu lovu. Některé více závažové typy na menší zvěř přecházely až v jakési řídké vrhací sítě se závažími na obvodu. Klasický typ bola se vrhal buď tak, aby spoutal nohy oběti nebo mohl být vržen kolem krku, kdy rychle se navíjející závaží může způsobit silný úder. Zdá se, že byly zbraně podobného typu rozšířeny i v dalších oblastech Jižní Ameriky, mám ve sbírce několik zašpičatělých opracovaných hematitů s drážkou, pocházejících z předkolumbovského Peru. Viděl jsem tam i interpretaci jakéhosi bičo-palcátu s jedním takovým závažím na konci. Je to zbraň nevšední účinnosti. Tímto principem se pak zase vracíme k manrikigusari a podobným zbraním asijského původu.
Štípání pazourků už jsme tu někde probírali a zkoušeli. Ukázalo se, že to jde, stačí jen vědět jak na to. Mýšovy pazourkové hroty jsou důkazem.
Taky jsem si pořídil nějaké předovky a chci to zkoušet až bude čas. Přihlásím se pak o rady.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jedi
Nováček
Nováček


Registrace: 28.10. 2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so únor 12, 2011 5:54 pm    Předmět: Citovat

Díky.Momentálně sháním všechny možné informace o palných, střelných, vrhacích a kdovíjakých zbraních, protože se osobně zabývám střelbou z předovek, snažim se trénovat lukostřelbu a teď dávám dohromady kuš. čekám ještě na lučiště. A právě že zkoušim i praky a chci zkusit bolu. Akorát nechci lidem při ukázkách tvrdit nějaké blbosti, které nemám podložené, nebo vyzkoušené a chci se zaměřit spíš na Evropu. Jinak až rozjedu své webovky, tak dám odkaz. Snad to bude v dohledné době Wink A jen tak mimochodem možná vyzkoušim i opracování pazourku na hroty šípů. Ale je ve hvězdách, jestli se bude dařit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 6:06 pm    Předmět: Citovat

Jsem v tomhle sice víc teoretik, ale myslím, že mohly být dvě nebo tři a anglická wiki (bolas na anglické wiki) připouští i varianty s 8 až 9 koulemi.
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá únor 11, 2011 12:16 am    Předmět: Citovat

Domnívám se, že bolasa hojně využívali Araukáni výteční to jezdci a že ty koule na bolasu jsou tři.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 11:58 pm    Předmět: Citovat

Bola pokud vím pocházejí z jižní ameriky, takže ti indiáni a španělština budou správně. Wiki píše, že i Čína, ale evropa v historických dobách asi ne. Jinak trénovat nejdřív na kůlu, protože musí být, aby dobře fungovala, dost těžká a tak může zle ublížit.
O bola na wiki
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jedi
Nováček
Nováček


Registrace: 28.10. 2010
Příspěvky: 11
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt únor 10, 2011 7:00 pm    Předmět: Bolaso Citovat

Měl bych dotaz. Nevíte náhodou někdo, kde a kdo vlastně vymyslel, nebo poprvé začal používat bolu? Na netu jsem našel pouze samé odkazy na indiány apod., ale podle wikipedie název pochází ze španělštiny. Tak by mě zajímalo, jestli se nepoužívala i v Evropě už třeba někdy v období 17.století. Chtěl bych si bolu v nějaké méně nebezpečné podobě vyrobit a používat ji při vystoupeních na ukázku pro diváky. Lovená "zvěř" bude nějaký figurant.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2009 12:07 pm    Předmět: Citovat

Ano ano,děkuji mnohokráte,SHENGBIJAO,velice hezká zbraň,pokusil sem si to vyrobit a hned sem si to zapíchnul do nártu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá květen 01, 2009 10:14 am    Předmět: Citovat

Oni fungovali jako záškodníci, špióni a najatí vrazi, přímému střetu se samurajem na meče se docela jistě vyhýbali. Z řetězových zbraní se proti meči používalo například manrikigusari (řetěz o desetitisíci silách), tuto zbraň vyvinul v 16. století velitel hradní stráže v Edo pro boj v hradních chodbách a nindžové ho rychle převzali. Jedná se o dvě závaží, která se vejdou do dlaně (hříbky, kuličky, hranoly ...) zavěšené na koncích řetězu o délce 2 až 3 stopy. Je to úžasná sebeobranná zbraň s mnoha technikami. Nechal jsem si jí vyrobit z chirurgické oceli a projela se mnou kus světa. Budí okamžitý respekt a většinou není třeba ani použít.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

To je zajímavé a účinné Cool Cool teoreticky by šlo svázat kaničky k sobě a nakonec přivázat pořádný svazek klíčů Laughing Laughing teda pokud v tom nebude něaký háček ale řekl bych že asi ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 9:43 pm    Předmět: Citovat

Je pravda, že Ninjové přebírali kde co a jejich zbrojnice obsahovaly neskutečné množství lehce přenosných zbraní, ale už v tradinčním wushu je celá rodina těchto "provazových" zbraní. Trochu podrobněji třeba zde http://en.wikipedia.org/wiki/Rope_dart ostatně na youtube se snadno dá nalézt spousta demostrací namátkou třeba :
http://www.youtube.com/watch?v=Ox4XwAr4fZo&feature=related
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 9:00 pm    Předmět: Citovat

To je vcelku zajímavé, ale jak se to mohlo hodit třeba v boji proti samurajům?? taková katana by šnůru z vlasů ani necítila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

Správněji je to spíš kyoketsu shoge. Vyvinulo se "zjemněním" klasické zbraně kusarigama (srp kama na řetězu), délka šňůry se dělá na výšku postavy (kolem 6 stop) a častější je provedení s nožem se dvěma kolmými čepelemi (tvar hasičského háku). Ale používaly se i kapesní varianty s krátkým nožem házecího typu.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt duben 30, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

Mám jednu publikaci věnovanou čínským zbraním, až se k ní dostanu, tak to vyhledám. Nindžové takovou zbraň používali pod názvem (pokud si dobře vzpomínám) kjoketsu shogei. Byl to kovový kroužek, šňůra z ženských vlasů a krátký nůž.
_________________
SI VIS PACEM PARA BELLUM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2009 8:05 pm    Předmět: Citovat

nazdar lidi,nevíte náhodou někdo jak se jmenuje zbraň z filmu zrada a pomsta,měl ji ten chlápek co měl styl draka,takový nožík na provázku,dycky ho vymrštil a strhnul spátky a tak furt dokola.díky petr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
atlatlista
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 11:41 pm    Předmět: Citovat

ahoj jsem tu nový ,ale o atlatl se zajímám už delší dobu. Docela mě to chytlo tak že sem si udelal už několik vrhačů od klacků se sukem až po složený z několika materialů. Délka byla různá ale postupně inklinuju ke kratším a lehčím typům cca 40-50 cm ,už sem videl na netu i cca18 cm ,ale přijde mi to jako zvěrstvo a navíc to byl prostě hnusnej výrobek. Zkoušel jsem také závaží na rameni vrhače ,ale měl špatnou velikost i váhu.vůbec nechápu jak a na jakém principu to funguje. poraďte Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

60 cm je skoro až moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 11:51 am    Předmět: Atlatl Citovat

Tady jsem nafotil svoje Atlatlové šípy.Mám dotaz,jak dlouhý by měl být vrhač? mám 60 cm dlouhý,háže to dobře ale mám pocit že delší by dál větší razanci.. http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/atlatl/52
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: st květen 07, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Miki napsal:
zajímavé, díky za odkaz
rádo se stalo Very Happy A tu jsou eště nějaké videa z Youtube
http://www.youtube.com/results?search_query=atlatl&search_type=
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

zajímavé, díky za odkaz
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.