Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

levny letajici terc pro cviceni strelby s FluFlu sipy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 8:57 pm    Předmět: Citovat

Itazipa napsal:
Já jim snad na příštích Lukohrátkách zřídím speciální kuřácký koutek.

Laughing Laughing.... kéž bychom ho v příštím roce nepotřebovali. Ale dík Very Happy
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 6:23 pm    Předmět: Citovat

Ano a patří jim za půjčení veliké dík. Já jim snad na příštích Lukohrátkách zřídím speciální kuřácký koutek.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 5:53 pm    Předmět: Citovat

patří to rodině Mikešů
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 4:37 pm    Předmět: Citovat

Jsou i mensi modely na 50 tercu na stojaka bez bubnu.

FiFa: A to zuzo na to strilet Smile
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 4:13 pm    Předmět: Citovat

to celkem cumim, ty videa jsou zajimavy - nejvic asi tohle: http://www.youtube.com/watch?v=iOJ0cQrVj7w&feature=related
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2011 4:02 pm    Předmět: Citovat

Tady je ta mashinka:
http://www.shooting-academy.com/Sporting%20Arrows

Model na kolecku:
http://www.rrtraps.com/archery.html
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 5:44 pm    Předmět: Citovat

na titulce je návod na flufláky od Leona
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=80
to mne tak pobavilo svou jednoduchostí, že jiné už dělat nebudu Laughing
navíc si tím neničím materiál na šípy. Až to budu chtít reinkarnovat do terčáku, sundám vrkoče a nasadím peří
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 5:05 pm    Předmět: Citovat

ve Všeticích live, kdo bude chtít, pošlu výkres. Je to fakt primitivní a měl jsem to za odpoledne, většinou ze zbytků co se mi válejí po kovárně. Takže řemeslně- humus, prakticky- vysoce funkční Laughing
Chce to nutně svářečku!!!
působí to fortelným a bezpečným dojmem, takže je pravděpodobné, že počet očí Petra Zedníka bude během celé soutěže konstantní Laughing
Vymyslel jsem centrální napínání všech pěti ramen najednou, ale asi se na to vyprdnu, protože až tak velká úspora to není. Je to jenom pro pohodlí nabíječe.
Tímto nabízím zrekonstruovaný všetický jednoranný vrhač za odvoz
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2009 4:52 pm    Předmět: Citovat

tak jsem ten Maďarský katapult hrubě obšlehl. Udělal jsem ho pětiranný. Trochu zbytečně jsem ho předimenzoval, aby byl stabilní. Je to pozoruhodně malá věc, která se pohodlně vejde do osobáku. Malinko jsem to vylepšil a simplifikoval Laughing
Samozřejmě je to svařenec , poháněný gumou, či tažnou pružinou. Zpětný ráz prakticky žádný. Kotouč krásně rotuje.
Stavěcími šrouby vzadu si můžeš nastavit balistiku a napětím pružiny dostřel.

Modelář před barákem má otevřeno až v pondělí, takže zatím jsem to zkoušel jenom na pružinu a gumicuk
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 11:01 pm    Předmět: Citovat

Krouzky jsem sehnal 2 druhy, nakonec i slamove:

Slamove pretahnu folii a prihlednou paskou







Kolicek drzi jen zakroucenej micek, navic pokud se clovek trefi velka cast na nem zustane. Je mene bordelu.



PS: Jeden nafukovaci micek stoji 1.50Kcm pri baleni 100Ks se lze dostat i na 0.80Kc za kus.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 11:42 pm    Předmět: Citovat

Jo, ten katapult co odkazuje Reddie jsem viděl vloni u Grozera. Střílejí z toho mnohem menší kroužky než byly na Všeticích. Má výhodu několikanásobného výstřelu.

My jsme si to zatím s Terkou házeli, přijde mi to skoro bezpečnější Very Happy Very Happy
_________________
Ostatně soudím, že stane-li se tradiční lukostřelba sportem, bude zničena.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 6:03 pm    Předmět: Citovat

hoj, tu najdes video co urobili madari asi pred dvoma rokmi troma. http://www.katapult.cjb.hu/film.htm. keby neslo tak http://katapult.cjb.hu/ a klikni na Bemutatófilm megtekintése. stoji dost, ale chalani z nasho klubu to okopcili, takze ti mozem skusit zohnat fotky. je to diabolsky stroj Laughing . daj vediet ci o tom chces viac potom ti daco zozeniem.
_________________
Grozer Flatbow 60# & Szaloky Classic hunter 52#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 9:59 am    Předmět: Citovat

No vidíš- já všechno řeším za pochodu tak, že postupně odstraňuji chyby . Protože všechno řeším jako "svařenec" tak když je něco blbě, tak to uříznu a předělám. Laughing
U vrhače systém napružená páka jsem řešil dva problémy
1. Strašlivý zpětný ráz , když se rameno zastaví.
Tam se to dá řešit a)hmotností- pickup, kanystry....
b) maximálním snížením hmotnosti ramene- asi nízká životnost
c)účinný tlumič
Loni se nám na katapultu začaly trhat sváry, ale je pravda, že sváry byly velice odfláknuté. Přijde mi nejjeddnodušší hledat účinný tlumič. - mičudu, hadry, péro.
2. jak dát kotouči rotaci- rád bych to řešil podobně, jako vrhačku na baskickou pelotu- zahnutý žlábek kterým je kotouč tlačen odstředivou silou. To se mi zatím nepovedlo, takže současné řešení je podkopnutí kotouče Laughing
Zatím největší problém pro mne představuje že kotouč musí být velmi lehký, nebo ti bude lámat šípy.
Kdyby se to dalo vrhat jako frisbee, tak je to v pohodě. Uděláš šikmý stůl a na něm otáčivé eliptické rameno
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

Strelivo:

Todle je origo novodoby letajici terc, prumer 12" (304cm), vaha 0,5lb (227g), zajimave je hlavne to seriznuti aby to drzelo rovinu pri letu.





A jeste k tomu vrhaci:

Vetsina vrhacu co jsem videl mnela otaceni na ose a gumu/pero jako pohon. Kopani je vyreseno primotovanim na nakladak pick-up

1. Ta pracovni cast - vrhaci rameno be mnela byt co nejlehci, ja mnel napad pouzit hlavni dural trubku s ramu stareho kola (i se slapacim stredem jako osu otaceni, stred je delan na velkou silu, ma levna lozena loziska a snadko se maze).

2. Jen uchyceni ramena povazem muze delat casem problemy s rovynou vystrelu a pri teto konstrukci by asi bylo nutne dat dolu na vrhaci remeno stabililizacni zavazi nejlepe ve formne talire aby pomohl i vzduch.

Letecka guma ti umozni lepsi regulaci rychlosti, ale v ni to to bude blbe drzet.

3. Ten jednoduchy doraz bude strasne hazet s celou tou veci, udelal bych to otdelene:

- zadni cast drzi konstrukcy pohromade
- predni cast co je oprena o dve velke gumy navlecene na sroubech a oprostred ma doraz, tak be se tam pohltila dalsi cast narazu. Vhodne gumy jsou treba v autech aby kolo nesedlo na karoserii.

4. Ty vzpery pod 45 uhlem to dloho nevydrzi ani privarene, dal bych je vys (delsi) a take bych to prodlouzil vzadu a dal vzpery i dozadu. Jako ma klasicka konstrukce katapultu. Obzvlaste pokud to chces skladaci.
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Jsete par jinych videi se stejnym tercem kruh+balonek

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&VideoID=40511846

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=40459926

http://musik.hilfe-forum.eu/yt.php?vq=Beanjuice2
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 7:08 pm    Předmět: Citovat

O katapultu jsemuz take uvazoval, jako dalsi varinatu jestly dokazu na kratsi vzdalenost sjemout ty kruh+balonek hozeny s ruky.

Pridelavat katapult napvno je vyzva, leda nejakejma kolikama a to je pruda. Reswni muze byt zatez, treba plastove kanistry s vodou. Do predu dat dva 5l a do zadu dva 10l, pak by samo musely byt dole najake fosny, aby ja ne bylo mozne pridelat. Vodu lze snado nalit a vylit treba pro snadnejsi prevoz nebo uskladeni.

Jako strelivo chci vyzkouset dva slepene lestici koutouce s lisovane hmoty uprostred guma takorat na spravno vahu , zacnu s gumou 1-2 mm, okraje do obvodu prejedu lepidlem, lepeno asi chemoprenem. Ty kotouce se delaji v ruznych prumerech, doma mam jeden s prumerem 23cm a vyskou 1cm, cena ve Ferone 30Kc, ale nechaji se sechnat i levneji.
Vetsi a pevnejsi terc by byl ze dvou slepenych sedatek s Ikea za 45Kc, je to odolny penovy matros s prumerem 30cm.


_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 10:11 am    Předmět: Citovat

Zde jednoduchý torzní katapult, který si můžeš odpalovat sám. Uděláš si na odpalovacím provázku smyčku , dáš do ní hohu......

Je to na principu onageru. Svazek je z obyč silonového provázku, tenké padákové šňůry a pod. V uzlech jsou trubky- dáš do toho tyčku a můžeš si zvýšit pnutí, tedy dostřel.
Natažené rameno by mělo být trochu z kopce a kotouček ti jakoby podkopnout, aby se trochu roztočil. To se dá zařídit podložením přední části- tím si i reguluješ úhel výstřelu.
Při výstřelu celá věc nadskočí, takže podložku nějak přidělat (přivázat).
Na dorazovém trámku se musí udělat tlumicí polštářek, protože to je strašná prda.
Vypouštěč lze pojmout samozřejmě různě. Já dělám se železem, takže recykluji různé zbytky jeklů a pod.
Dá se to zplácat z různých odřezků fošínek, ale musí to být bytelné Laughing
Příjemnou zábavu.
V záloze mám i varianty s leteckou gumou. Laughing
Ty věnečky jsou dobrý nápad. My prostě vyříznem kolečko z nopaplanku.
Ideální projektil je koule ale čím je střela větší a lehčí, tím blběji se střílí. Když je těžká, láme šípy.
Jak jsi měl ten nápad s hilznami do pistole, tak by to vlastně šlo. Střílet dětskou gumovou fotbalovou merunu. Ty nepotřebuješ, aby se ti šíp zapíchl.
Když máš notabene terč z prostřelitelného materiálu, tak jsou tupé šípy dokonce nevítané, protože ty se nezapíchnou, ale vyrazí do terče díru.
Prosímtě- nestřílej nám s tím ve Všeticích- koleček máme jenom několik Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 9:09 am    Předmět: levny letajici terc pro cviceni strelby s FluFlu sipy Citovat

Inspirace na vide zde:

http://www.metacafe.com/watch/852525/trick_archery_self_thrown_target_shot_from_behind_the_back/

Je k tomu poreba na drzak:

- Jeden polistirenovy kruh na vyrobu vencu, k dostani v kvetinarstvi

- Jedna role silnejsi pasky "dick tape"

- Neco na dovazeni, terc nesmi byt priliz lehky

Ja napln terce:

- Par levnuch nafukovacich balonku
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.