Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

poriadny tab

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 10:31 am    Předmět: Citovat

si zo Zvolena, skoda, poznam jedneho obuvnika, co je aj lukostrelec, svojho casu, ked som este nestrielal prstenom mi robil tabky, super kvalita, za vybornu cenu.
mozno by ste sa dohodli nejak po maili, keby si mu poslal rozmery, ak mas zaujem, viac v SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 7:16 am    Předmět: Citovat

Zkus se podívat u Jardy Kejvala (Alexbow), má tam nějakou koňskou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 1:14 am    Předmět: Citovat

ahojte chalani...

hladám poriadku tab-ku.. strielam TRRB..

skúšal som rukavice nič moc.. potom tab od bearpawu.. nepoužitelný.. tab od cartelu- rozpadol sa po dvoch týždnoch..

samozrejme nehovorím o tabkách za 30 a viac ečiek.. všetko to bola investícia do 10-ny.. najviac sa mi osvedčila vlastná výroba.. no chcel by som skúsiť niečo z výroby.. niečo fajnové.. možno sa aj presnosť zlepší.. kto vie.. hlavne niečo čo sa nerozpadne po pár treningoch..

viete o niečom?


díík!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 12:33 am    Předmět: Citovat

Hrom napsal:
Tak co aby jsme se zase vrátili k tabkám? Poradí někdo, jak je to s tou přesností atd.? Question

jasné, vráťme sa k tabkám, ohľadne môjho záujmu o prsteň som založil nové vlákno http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2040
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:32 pm    Předmět: Citovat

Tak co aby jsme se zase vrátili k tabkám? Poradí někdo, jak je to s tou přesností atd.? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 5:31 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
sice to není o tabu, ale mluvilo se tu o prstenech.

jo, najprv to o tabe bolo ale teraz je to o prsteni Smile

Mysa napsal:
Coby úzce specializovaný střelec používám prsten tureckého typu s velice specifickým profilem vyžadující poměrně tenký materiál. To rohovina nevydrží a zvláště ne při mých librážích.
Vydrží to stříbro, nebo "růže" z parohu. To je totiž nejpevnější část parohu mající vlastnosti kosti i parohu.
Evropský jelen je naprd, protože má většinou moc tenkou stěnu a po odbroušení zrn zbyde málo materiálu pro efektivní výrobu.

u týpka, od ktoreho mám tie špičáky z parohov som si pozeral najprv práve tie pučnice (ruže), ale mali príliš veľký priemer. Čo je konkrétne naprd na tom jeleňom parohu? Tá rohovina to proste nevydrží a praskne? Smerom k špicom vrzastá podiel steny a zmenšuje sa podiel vnútornej drene, je to tak, nie? Skúsim to spraviť z tejto časti a uvidím...hm, len ako to otestujem? Nechce sa mi napnúť rovno 75# a rozrezať si palec, ak by to prasklo...

Mysa napsal:
O výrobě je to nadlouho a někde jsem to tu skutečně a několikrát psal.

Hľadal som to tu, ale podľa mňa odkaz na to vlákno je už nefunkčný...nevadí, budem hľadať ďalej a keď naozaj nenájdem, ozvem sa.

Mysa napsal:
lůžko na šíp je jinde

toto prosím ťa trochu rozveď.

Mysa napsal:
pohyb tětivy při výstřelu probíhá po jiné trajektorii než při mediterranu (menší počet bočních vln)

z toho by mi vyplývalo, že sa musí inak počítať dynamická spine...keby to tak bolo, z fleku ma napadá, že sa dajú použiť tyčky s menšou spine a bude to ešte stále kmitať ako pri mediterrane, z čoho mi vyplýva, že by som mohol používať naozaj tenké šípy, tým pádom by som dostrelil ďalej a lahšie na presnosť....ale aj tak by som musel stále brať ohľad na minimálnu spine, pri ktorej ešte nepoškodzujem luk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:49 pm    Předmět: Citovat

sice to není o tabu, ale mluvilo se tu o prstenech.

Napřed ten paroh a jiné materiály - rohovina se sice běžně používá, ale buďto to chce slabý luk, nebo tlustý prsten, a v každém případě dávat pozor, jak jdou léta.
Drtivá většina "radičů" používá luky do 50 liber a nadto se sami netrefují.

Coby úzce specializovaný střelec používám prsten tureckého typu s velice specifickým profilem vyžadující poměrně tenký materiál. To rohovina nevydrží a zvláště ne při mých librážích.
Vydrží to stříbro, nebo "růže" z parohu. To je totiž nejpevnější část parohu mající vlastnosti kosti i parohu.
Evropský jelen je naprd, protože má většinou moc tenkou stěnu a po odbroušení zrn zbyde málo materiálu pro efektivní výrobu. Dobrý je kvalitní los, nebo lépe sambar. Může být i sob.

O výrobě je to nadlouho a někde jsem to tu skutečně a několikrát psal.

Co se týče obráceného paradoxu- tak je problém spíš v tom, že výstřel probíhá trochu jinak, lůžko na šíp je jinde a požadavky na šíp jsou taky jiné. Nejenom, že je všechno obráceně včetně orientace peří (lepší je LH) , ale navíc je vypuštění už z principu hladší a pohyb tětivy při výstřelu probíhá po jiné trajektorii než při mediterranu (menší počet bočních vln)
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dawsa
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 4:19 pm    Předmět: Citovat

Paradoxem se nezabývám, zatím jsem tak daleko nedospěl, abych to řešil na teoretické rovině. Každopádně když máš správný šíp (tuhost) , správnou délku šípu a dobře vypustíš, tak šíp letí tak jak má (rovně, rychle a dopředu:-)))) Tu rukavičku používat nemusíš, když máš správně ořezaná brka a nezraní tě. Já si na to ale tak zvykl, že to prostě používám a nemám stres, že si rozseknu ruku.
Co se týká úchopu luku- já držím pevně, ale ne křečovitě. V ruském manuálu, co jsem si stáhnul dokonce používají kovový kroužek jako klasický prsten na palci levé ruky místo rukavice a šíp opírají o něj. Nezkoušel jsem, tak nevím. Japonci drží levou rukou luk tak "jako se dítě drží ruky svého otce", ale oni s ním po výstřelu rotují. Je to docela věda, ale tohle si nechávám na později.
Měl jsem Grozera (můj první luk) a moc mě neuspokojil, ale bylo to slabé (40 liber). Mýšovo turek je hybrid a nátah má podobný jako hornbow,trochu měkčí a výstřel je rozdílný, je to prostě jiný pocit, jiný střelecký zážitek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 3:51 pm    Předmět: Citovat

dawsa napsal:
Neni to tak hrozné, hlavně si vyrob prsten tak, aby ti opravdu seděl dobře na palci. U silných luků je začátek poměrně náročný, důležité je i správné napínání luku. Já mám ještě na levé ruce takovou rukavičku, abych se nezranil letkami na šípu.Musíš se naučit dívat na terč oběma očima a hlavně je důležité netisknout palcovým úchopem šíp k luku, jinak to bude lítat vpravo. Měl by v podstatě ležet volně. Taky je potřeba najít a fixovat kotevní bod, nespěchat s výstřelem. Pozor na pohyb zápěstí , to může úplně rozhodit soustřel. Vypuštění je samostatná disciplína, to se budeš chvilku učit:-))) klasik praví, že by to mělo být jako když sníh sklouzne z listu bambusu...Ale ta odměna, když to dobře vypustíš!!!
Jo a taky vylaď šípy, spine je fakt důležitý.


Vďaka za toľko dobrých rád v kocke!
Tú rukavičku to určite áno, len tá bude hodne odlišná pri zakladaní šípu z vonkajšej strany (luk držím v ľavej ruke a šíp normálne zakladám na ľavú stranu luku).
BTW tu by sme mohli trochu zastať a pobaviť sa o paradoxe vzhľadom na vypúšťanie. Kedysi som si myslel, že paradox závisí iba od spine, ale v nejakom staršom príspevku ktosi tvrdil, že paradox závisí od spôsobu vypúšťania, čo by som zhrnul takto, ak to správne chápem:
Berme ako základ, že šíp vypúšťam pravou rukou, ľavou držím luk. Podľa teórie spine vs. vypúšťanie by malo platiť:
1) pri vypúšťaní tabom, odskočí tetiva smerom od tabu trošku doľava = to znamená, že šíp sa zohne najprv smerom doľava von od luku a preto ho na túto stranu aj zakladáme, lebo je oveľa ľahšie naspinovať šíp aby sa nedrncol o madlo, keď ho zakladám v smere jeho prvého ohnutia.
2) pri vypúšťaní palcom, odskočí tetiva smerom od tabu trošku doprava = to znamená, že šíp sa zohne najprv smerom doprava od luku a preto ho zakladám z pravej strany.
Ale na pravej strane mi bude šíp kĺzať po palci ľavej ruky, nepojde po tom prirodzenom lôžku na ľavej ruke, nad šľachou medzi palcom a dlaňou. Šak to nejako premáknem.

Kotvenie fixujem podľa mňa už dobre, nechal som sa minule od manželky nahrať na video Smile ale to nevyzdieľam, som tam v trenkách na záhrade a je vidieť, že som trochu pribral Very Happy ale aspoň som bol spokojný s náťahom, kotvením, vypustením a žiadnym trhnutím v zápästí.

Problém bude možno v niečom inom. Keď som si kúpil svoj terajší luk, tak som sa do toho zažral oveľa hlbšie a všimol som si, že mimovoľne vystieram palec na ľavej ruke, čím podvedome manažujem handshock. Potom som to videl na starých asýrskych reliéfoch, takže som si povedal, že je to ok.
No ale pri vypúšťaní prsteňom sa tejto starovekej inovácie budem musieť vzdať Very Happy

Čo sa týka spinovania svojich šípov, v tom som fanatik, a spinujem ich veľmi dokladne (na ATARNe si nepochybne niektorí ťukali nad mojou dôkladnosťou na čelo) - používam kalkulátor od Stu Millera, a niekoľko vecí som s ním už konzultoval mailom osobne, takže si myslím, že tuná som na bezpečnej pôde. Aj keď - zdá sa - nesmiem veriť výrobcom tyčiek a musím si spraviť meračku spine a odmerať každú jednu tyčku zvlásť Smile

"ako sneh z listu bambusu" = pekné Thumbs Up, alebo tiež: like a dragonfly touching the surface of a pond or a ripe gourd falling off the vine.


Citace:
Parohovina je dosť pórovitá, lepšie sú rohy, alebo kosť, alebo kov, Míša myslím spomínal, že ak paroh, tak jedine pučnice (neskúšal som)... a na čo som neodpovedal (mám také tušenie, že musím sem tam mrknúť na mail lukobrania)? S tým utrpením to samozrejme preháňam, hoci, keď si predstavím ťahanie 70lb Grozera, tak myslím, že ak to zmákneš, tak budeš pripravený na 90lb hornbow...

hm, mne tá parohovina pri špicoch príde pevná ako fras, ale beriem na vedomie, určite máš svoje skúsenosti. Na nete som videl jedného maníka ako to spravil z biliardovej gule, ale čo ja viem Smile radšej nefrit Wink
ale veď skúsim, uvidím, najviac sa naučím a poučím, keď sám vyskúšam.

hehe, v Divíne sa tiež mnohí divili a niektorí uškŕňali nado mnou. Mám proste rád silné luky, lebo vďakabohu mám kĺby, šľachy a svaly odjakživa pevné a silné a milujem ten pocit keď držím natiahnutý silný luk a keď to šlahám na diaľku po plochej dráhe šípu. Posledne používam mongolský náťah, pri ktorom som sa naučil využívať chrbát natoľko, že naťahovať tých 75# je fakt pohodička. Mno hornbow...jediné hornbowy, ktorých som sa dotýkal, boli u Grozera, ale nestrieľal som z nich a potom v Pacove, na tvoje orodovanie, som si vyskúšal natiahnuť Mýšovho turka, čo myslím pravý hornbow je...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:42 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
prečo sú bída?


Parohovina je dosť pórovitá, lepšie sú rohy, alebo kosť, alebo kov, Míša myslím spomínal, že ak paroh, tak jedine pučnice (neskúšal som)... a na čo som neodpovedal (mám také tušenie, že musím sem tam mrknúť na mail lukobrania)? S tým utrpením to samozrejme preháňam, hoci, keď si predstavím ťahanie 70lb Grozera, tak myslím, že ak to zmákneš, tak budeš pripravený na 90lb hornbow... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dawsa
Nováček
Nováček


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 2:25 pm    Předmět: Citovat

Neni to tak hrozné, hlavně si vyrob prsten tak, aby ti opravdu seděl dobře na palci. U silných luků je začátek poměrně náročný, důležité je i správné napínání luku. Já mám ještě na levé ruce takovou rukavičku, abych se nezranil letkami na šípu.Musíš se naučit dívat na terč oběma očima a hlavně je důležité netisknout palcovým úchopem šíp k luku, jinak to bude lítat vpravo. Měl by v podstatě ležet volně. Taky je potřeba najít a fixovat kotevní bod, nespěchat s výstřelem. Pozor na pohyb zápěstí , to může úplně rozhodit soustřel. Vypuštění je samostatná disciplína, to se budeš chvilku učit:-))) klasik praví, že by to mělo být jako když sníh sklouzne z listu bambusu...Ale ta odměna, když to dobře vypustíš!!!
Jo a taky vylaď šípy, spine je fakt důležitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 1:07 pm    Předmět: Citovat

Elév napsal:
Dusan napsal:

Ak by som používal prsteň, ta by mi jednak zmizol mozoľ na ukazováku...


... a spravili by sa ti ďalšie dva na palci... Very Happy ....


Very Happy Very Happy rátam s tým Smile ale mám v pláne použiť kožu na vystlanie prsteňa a aby aj trošku prečnievala cez okraje Smile hlavne v mieste opretia tetivy...to sú len také nápady, nechám si poradiť od vás prsteniarov.

Elév napsal:
a dobehni niekedy

by som dobehol aj tento vikend, len si neodpovedal, tak som šiel páliť strely na Divín Wink

Elév napsal:
jelenie špice sú bída
prečo sú bída?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:52 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:

Ak by som používal prsteň, ta by mi jednak zmizol mozoľ na ukazováku...


... a spravili by sa ti ďalšie dva na palci... Very Happy ... a vôbec sa priprav na obdobie utrpenia, vyberaj si na tréning miesta, kde na pravej strane nikoho nezabiješ a neprestrelíš si zimné gumy na auto (ako niektorý miestny, že?), a dobehni niekedy, dám ti na to poriadny matroš, jelenie špice sú bída.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:20 pm    Předmět: Citovat

Tak tak Elév, nemôžem si pomôcť, ale ťahá ma to k prsteňu...ak si to premyslím a zvizualizujem fyzikálne, tak niet čistejšieho vypúšťania šípu než prsteňom (mám samozrejme na mysli tradičné techniky vypúšťania). Jediné čistejšie vypúšťanie by bolo moje vypúštanie z detských čias, ked som šíp držal za končík (alebo teda za ten zárez spevnený omotávkou - tak som to robil Laughing ) .
Ak by som používal prsteň, ta by mi jednak zmizol mozoľ na ukazováku a jednak mám pocit, že by sa mi čistejšie a jednoznačnejšie kotvilo. Mám krátke prsty, ale trochu hrubšie, a keby som ich dával tri pod tetivu, tak aspoň z môjho pohľadu by sa jej trojúholníkovitý natiahnutý tvar viac deformoval. Pri longbowe by tá deformácia pri dlźke tetivy nebola až taká hrozná, no pri krátkych jazdeckých lukoch mi pripadá značná už s tabom, nieto ešte s troma prstami pod šípom. Skrátka: tri prsty pod šípom môjmu telu nesiedia a ja sa nebudem s mojim telom hádať (mohlo by sa na mňa pekne naštvať, že áno).
V neposlednom rade, prsteň je pomôcka pre jazdecké luky a historicky, ergonomicky, magicky, esteticky...k nim patrí. To, že strieľam tabom s jazdeckým lukom (resp. jeho laminátovou napodobeninou) sám pred sebou ospravedlňujem tým, že som chcel najprv moje telo nechať naučiť sa odhadovať strieľanie intuitívne. Tiež tabom som zvládol náťah môjho luku lepšie ako keby som sa hneď od začiatku trápil v kombinácii silný luk + prsteň.
Keďže Veľký Duch neustále načúva a chce mi robiť radosť, spôsobil, že som v Divíne v polovici turnaja stratil svoj na mieru ušitý tab Very Happy. O deň na to - určite nie náhodou Wink - som prišiel k trom špičákom z jeleních parohov, v ktorých je materiálu na výrobu rohovinového prsteňa až až. Už včera v noci som z nich tíško vyberal strednú dreň.
Myslím, že Mýša tu niekde písal o výrobe prsteňa z rohoviny, ale nenašiel som zatiaľ.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 7:23 am    Předmět: Citovat

Elév napsal:
chybička je, že to tu pravidlá to zakazujú...!


to bola chyba, nemozes staremu che guevarovi alwarezovi pisat o pravidlach, prikazoch a zakazoch:-) aj tak mam pocit ze ti uz odpovedal v inom vlakne na tvoju nedemokraticku poznamku:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 1:16 am    Předmět: Citovat

Takže sa to už nemusí trénovať od útleho veku? Lebo som sa zlakol Alwy, že som v prdeli a už nič netrafím... Shocked
Že je lahšie sa z mediteran preorientovať na tri pod ako na prsteň, máš samozrejme pravdu, chybička je, že to tu pravidlá to zakazujú...!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 1:00 am    Předmět: Citovat

Pokud jsem zvykly treba na tabku a stredozemni natah je daleko lehci se pretrenovat na 3 prsty pod sipem, nez na palcovou techniku, kde sip musi byt z druhe strany a ten tvuj mirici obrazek se zmeni =ti kdo touto technikou zacali strilet jasne to maji v oku ,ale nikdo mne nepresvedsi ze pretrenovani je jednoduche sam jsem zkousel mnohokrat tuhle techniku a jasne jsem nemohl trefit ani velke 3D ....
Ti co maji zdravotni potize se stredozemni technikou at se pretrenuji na 3 prsty pod sipem ja jsem mel take potize ,nez jsem se pred 10 lety pretrenoval na 3 prsty pod sipem a ti co si nedaji rici at si neztezuji!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:45 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Zapomen na nejakou palcovou strelbu to je asiatsky vymysl co se musi trenovat od utleho veku a pak je to mozne ....


Prsteň je úplne v pohode... ak je dobre urobený a máš to patrične natrénované a v mysli zrovnané, tak niet čistejšieho spôsobu vystrelenia šípu... Standa zase žvásta... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 11:54 pm    Předmět: Citovat

tak ten mozol na ukazovaku sa robi aj mne, je to asi z toho, ze podvedome automaticky alebo cojaviem ako prilozim ukazovak na koncik. nic si z toho ale nerobim, dam si na ten mozol leukoplast a strielam dalej Smile
mam tabku s vymedzovacom - tu Cartel, ktoru som spominal, a je to fakt este horsie. vnutornu stranu ukazovaku som si rozbolavel este rychlejsie...fakt neviem cim to je, mozno tym, ze ked vypustam, tak tetive drnce do tabky a prstov a to je pohyb natolko neodstranitelny, ze mi alebo koncik zasiahne ukazovak, alebo ten vymedzovac....BTW ten tab s vymedzovacom uz nepouzivam, odlozil som ho po niekolkych razoch do suplika (v istom nemenovanom obchode mi ho odmietli vziat spat Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 11:42 pm    Předmět: Citovat

Tak tabka mne zrovna velmi zajímá. Dosud používám velmi jednoduchou věc, popsanou v TTBB jako "the old English two hole tab". Je to vystřižené asi z 1 mm silné kůže. Když bude zájem, tak dám fotku na Rajče. Jsem s tím spokojen, až na to, že mám z boční strany ukazováku pěkný mozol, který je při častějším střílení dosti citlivý. Tak se tedy ptám zkušenějších:
1. když si pořídím běžnou tabku s takovým vymezovačem vůle mezi prsty, odstraním tento problém?
2. zvyšuje se přesnost střelby s touto tabkou v porovnání třeba s rukavicí?
Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 17, 2011 11:06 pm    Předmět: Citovat

hm neviem, fyzikalne mi pripadaju 3 prsty pod tetivou nevyhodnejsie ako stredomorske vypustane, kedze tetiva sa vracia z inej pozicie ako sip a sip zachyti az za chvilku a stiahne ho trosku smerom dolu. to ze mam koncik medzi ukazovakom a prstenikom a prstenik pouzivam co najslabsie, mi pride ako najpresnejsie pre sip. z toho dovodu ma fascinuje prsten lebo bod, v ktorom je napata tetiva, je pri konciku najblizsie a je najmenej deformovana nejakymi dalsimi prstami.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 6:50 pm    Předmět: Citovat

Zapomen na nejakou palcovou strelbu to je asiatsky vymysl co se musi trenovat od utleho veku a pak je to mozne ....a ti co to chteji nacvicit v pokrocilem veku at si delaji co chteji ....Tabka se muse vyrobit z kazdeho kusu kuze a kdyz je ta kuze slaba nechaji se slepit na sebe 2-3 kuze ,tabka se necha vyrobit i z dzinoviny ,ze jich slepime nekolik na sebe ,jasne tabka se nejlepe pouziva, kdyz jsou 3 prsty pod sipem ,proto to zname stredozemni vypousteni je zdravi nebezpecne, nebot si slachove poskodite ten prstenicek so se stalo nejednomu strelci a take mne ,ale ja to nechal zahojit asi 1 rok a naucil jsem se strilet 3 prsty pod sipem a reknu vam asi pred 10 lety co jsem zacal, trvalo mi to asi 1/2 roku, nez jsem si zvykl ono jinak do tabky se musi davat prepazka abychom mohli strilet stredozemnim zpusobem .....Zde 3 prsty pod sipem strili asi 80-90% lukostrelcu ,nebot je to presnejsi ....Tabku muzes vyrobit s jazyku stare boty atd ,pokud mas spravnou silu kuze na tabce je mozne strilet cely den aniz o tom vime i kdyz ja nedoporucuji moc strilet za den a hlavne silnym lukem, nebot nas mohou odvezt s rameny, cemu hlavne na Brodci neveri, nezbyva tedy pockat kdo skonci na operacnim stole jako prvni .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 5:12 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
prepac, ale po hodine ta prsty budu boliet aj s bridlicou:-))) naco sa tolko mucis? Laughing Laughing


ja sa nemucim, mna to proste bavi, je to pre mna meditacia pri ktorej som len ja, nekonecna step a ciel mojho sipu Smile
vtedy mi vyfucia z hlavy vsetky projekty, scripty, setupy a co ja viem co este...a som len ja v pritomnosti.
take preto! Smile obvykle strielam viac ako hodinu - optimalne 2 a ked je prilezitost, ako naposledy na chalupe, strielal som cely den, nejakych 6 hodin Smile prsty som mal cervene az az Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 4:51 pm    Předmět: Citovat

prepac, ale po hodine ta prsty budu boliet aj s bridlicou:-))) naco sa tolko mucis? Laughing Laughing
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 3:00 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
To budú jemné prstíky. Treba ich zvykať.

urcite, urcite Smile ved som z IT, aj ked rad robim manualne a remeselne Wink ale len vo volnom case Smile
je to jedna z ciest - cvicit, nech mi hrubne koza na prstoch, sem tam zodrat mozole, ktore sa zmenia na hrubsiu kozu atd.

no co uz so mnou Smile v kniznej serii Brat Vlk (viem, je to pre deti, ale mne sa to paci) som sa docital prekvapivo o kozennom tabe, podlozenom bridlicou Smile do takych extremov ist nechcem, ale silnejsi tab by sa mi hodil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 2:33 pm    Předmět: Citovat

To budú jemné prstíky. Treba ich zvykať.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 12:01 pm    Předmět: poriadny tab Citovat

Ahojte,
jednoducho povedané, zháňam poriadny tab.
So slabším lukom som ešte pred rokom strieľal len s leukoplastom olepeným okolo 3och prstov, ale po kúpe môjho terajšieho luku (Grozer TRH Turek 75# - viem, som cvok, to som už počul Smile ) to neprichádzalo ani náhodou do úvahy.
Kúpil som si najprv Cartel Elite (bol síce športový, ale z ponuky u Velčíka vyzeral najkvalitnejšie, a hlavne to bol jediný dostupný obchod, kde som si ho mohol ošahať pred kúpu). Ten tab má naozaj hladké vypúšťanie, ale tá kožička je naozaj ešte pre mňa tenká.
Tak som šiel za jedným majstrom kožiarom a dal som si spraviť za neuveriteľnú cenu 3EUR kvalitný dvojvrstvový tradičný koženný tab, najjednoduchší ako to šlo. S ním to je už lepšie, ale predsa po hodinovom strieľaní už cítím prsty a preto zase používam ten úbohý leukoplast navyše pod tabom.
Určite poznáte zo skúsenosti niekoho, kto vyrába kvalitné taby, prosím poraďte. Alebo na to možno idem zle technicky, ktovie....poraďte.
BTW viem, že najkrajšie by bolo strieľať prsteňom, a aj to je moj sen, ale zatiaľ na to sebakriticky nemám...a s tou librážou by som najprv musel asi poriadne spevniť palec, aby som si ho neurval Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.