Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luky Hoyt

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 30, 2011 1:22 am    Předmět: Citovat

ale zase na druhou stranu ten střed bejvá to jediné, co člověku zůstává napořádSmile ostatní se postupně obměňuje:)
Ale pravdou je, že hoyt patří k těm dražším značkám. Možná bych se podíval po něčem jiném, kde nebudeš omezen jen ramenama formula. Navíc doporučuji si u nějakého prodejce danej luk nejprve !omakat", abys věděl, jak ti sedne do ruky. Každej člověk je jinej a někomu sedí formule perfektně, někomu vůbec.
Tak abys nekoupil něco, co tě bude tlačit do ruky a bude se ti střílet špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 5:45 pm    Předmět: Citovat

....myslel jsem že bude stačit střed, ramena, tětiva a zakládka a můžu střílet..
No, zapoměl jsi na to nejpodstatnější, šípy.
Střed luku je ze všeho, co budeš používat, možná až ta nejposlednější věc, která tvůj výkon bude ovlivňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
faajn
Nováček
Nováček


Registrace: 4.12. 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 4:58 pm    Předmět: Citovat

dík za odpovědi..ano jsem úplný začátečník, ale něco málo už nastříleno mám a to se Samickem 26lbs....a ten už mě opravdu nebaví. Já si prostě rád kupuju kvalitnější náčiní at už se jedná o cokoli Wink
Hoyta bych zatím vzal tu nejnižší řadu Excel(cenově i zpracováním) a vzhledem k tomu že mám možnost si to nechat dovézt z ciziny tak by mě ty naše předražené shopy ani tak moc netrápily.
Zatím se mě líbí a drží holé luky, ale jak všichni víme jeden nikdy neví u čeho nakonec skončí Cool
spíš momentálně řeším co vše si k tomu koupit...myslel jsem že bude stačit střed, ramena, tětiva a zakládka a můžu střílet.. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sarevok
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 3:19 pm    Předmět: Citovat

formula je v sucasnosti vlajkova lod od hoytu, no formula excel k nim nepatri, je to predrazeny low end, ktoreho jediny ucel je spristupnit formula ramena pre sirsiu verejnost. hlavne si musis uvedomit ze do formula stredu idu iba formula ramena ktore, kedze su top hoyt vyrobky, su predrazene. aj tie najlacnejsie formula excel drevo/sklolaminaty ta vyjdu drahsie ako normalne drevo/karbon ramena zo standardnymi ILF "international limb fitting" cize tymi co pasuju do vacsiny stredov na trhu.

skor ako zacnes vyberat luk by si sa mal zistit co chces strielat. ci sportovu-olympijsku lukostrelbu, alebo holy luk atd... ale ak si rozhodnuty, nie je co riesit, hoyt je vzdy dobra volba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 12:29 pm    Předmět: Citovat

a ještě by to kdyžtak chtělo hodit odkaz kterej střed od formulky a která ramena k tomu bys chtělSmile
Jinak k tomu butonu, buton je "boční opěrka šípu", jehož úkolem je stabilizovat a zmenšovat prohnutí šípu při výstřelu a celkově sklidnit průběh výstřelu šípu. Zmenšuje tendenci šípu "odskakovat" od luku při výstřelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 12:26 pm    Předmět: Citovat

přesně tak.
Nai nternetu se dozvíš hromadu věcí, bohužel často nepřesných, nesprávných a dokonce si i odporujících.
formule je velice dobrej luk a jsou s ním velice spokojení střelci. Jen bych pro začátek spíš volil buď cestu veřejné střelnice, kde ti výbavu půjčí a a se naučíš střílet, tak teprve jít do vlastního "špičkového" vybavení, a nebo si pro začátek koupit nějaký levný tréninkový luk a vstoupit do nějakého klubu, kde se ti bude věnovat trenér či zkušený střelec.
Může se stát, že tě časem nadchne třeba tradiční střelba, nebo kladka, a najednou budeš mít doma formuli skoro k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: čt prosinec 29, 2011 11:10 am    Předmět: Citovat

začínáš-li již i s takovými otázkami, tak si myslím, že jsi úplný začátečník.
Je sice dobře, že jsi se pro tuto činnost rozhodl, ale věř, že přes internet nemáš žádnou šanci se naučit luk dobře ovládat, zvlášť ten lepší, který jsi si vybral. Doporučuji kontaktovat nejbližší lukostřelecký klub s trenérem nebo aspoň zkušenými lukostřelci a začít přímo tam. Jiná cesta vede do pekel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
faajn
Nováček
Nováček


Registrace: 4.12. 2011
Příspěvky: 3
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2011 5:39 pm    Předmět: Luky Hoyt Citovat

Vaše postřehy, zkušenosti, tipy, doporučení...

osobně uvažuji o koupi formula excel...do začátku.

první z dotazů..k čemu slouží boční opěrka?? chvíli jsem se domníval že je to něco jako zakládka....a potom co je to poutací závěs luku?? tohle jsem opravdu nikde nevygooglil
Díky za odpovědi a rady..jistě budou další[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.