Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

4. otevřené mistrovství ČR v bojové a lovecké lukostřelbě
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 6:43 pm    Předmět: Citovat

Láďa Kácha alias Indián, nám dovolil umístit zde jeho příspěvek k tomuto tématu, který napsal na SEBUweb. Zde je k dispozici:

zdravím všechny lukostřelce a zvláště účastníky tzv.Mistrovství republiky v bojové a lovecké lukostřelbě.původně jsem neměl v úmyslu psát nějaký příspěvek protože moje zklamání z úrovně posledního mistrovství bylo maximální.Až zmínka o tom že jsem ukončil soutěž PROTO ŽE JSEM DOSTAL VYNADÁNO mne trochu nadzvedla a probudila myslím že všichni účastníci mají právo vědět proč jeden z nejstarších střelců udělal takovýto krok.Odstoupil jsem po rozhovoru s Milanem Babukou a Danem Lvem jsem zvyklý říkat co si myslím a tak jsem to také řekl.Řekl jsem jim že SEBU nemá na to aby organizovali takovou soutěž jako je Mistrovství a když to nezvládají ať jdou od toho odpověď kterou jsem dostal mne šokovala mám prý se obrátit na Drobčeka a Matějeka ti to zorganizovali,Myslím si že jenom díky těmto dvěma soutěž neskončila větší katastrofou.Rozhodl jsem se k odstoupení ze soutěžě po zralé úvaze, to co jsem sledoval svým odstoupení se asi podařilo jak sleduji podle reakce kolegů chtěl jsem aby se lidé zamyleli nad bojovou lukotřelbou jako takovou a kam to spěje když nekdo usne na vavřínech a myslí si že má patent na rozum. Více práce a úsilí věnovali řadoví rozhodčí než vedení SEBU celkové přípravě.Nebudu komentovat jednotlivé disciplíny tomu se budu věnovt později.Původní myšlenkou soutěží v bojové lukostřelbě bylo rozvíjet střeleckou zručnost a pohotovost při střelbě.To bylo účelem prvního mistrovství na SYCHROVĚ.Už tenkrát se snažili někteří prosazovat svoje ego a nešlo jim o společnou věc.Ale ještě nás spojoval společný cíl.Bohužel už další ročníky měly klesající kvalitu.Rivalita i mezi členy SEBU stoupala /byl jsem členem asi rok a stačilo mi to k pochopení toho co se vlastně v SEBU odehrává /.Ale to není to hlavní co jsem chtěl říci myslím si že opravdové mistrovství by měla pořádat skupina lukostřelců kterým jde o LUKOSTŘELBU a ne o to jak prezentovat svůj klub stačí se podívat na články např.ve střelecké revui v reportáži z mistrovství kde se píše o tom jaký musí být člen SEBU a co musí umět. A kde jsou ostatní střelci,mladí bezejmení kteří přijdou na soutěž a přesto že jsou nezkušení odvedou dobrý výkon.Takoví by se měli chválit a udržet a ne je znechucovat planými plky a špatným přístupem pořadatelů.Takže to svoje povídání zakončím návrhem aby se oficiální Mistrovství zrušilo a až budeme zralí na slušnou dohodu můžeme začít znovu od začátku ale ne aby to byla dohoda jednoho klubu který určuje pravidla ale společnost BOJOVÝCH LUKOSTŘELCŮ KTERÝm JDE O SPOLEČNOU VĚC ahoj Ladislav Kácha -Indián
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so červen 16, 2007 6:01 pm    Předmět: Citovat

Můj poslední přízpěvek na toto téma Crying or Very sad
Emoce poněkud opadly a snad jsem schopen se na celou problematiku podívat s větším nadhledem. Přečetl jsem si oficiální prohlášení SEBU a musím říci, že zdaleka nenaplnilo mé očekávání.Nicméně:
Jsem nesmírně rád, že rok od roku přibývá akcí, kde si může zastřílet člověk bez klubové příslušnosti a výkonostní třídy, s lukem který ho baví. Zvláště proto mne osobně mrzí že zdaleka nejhorší úroveň má soutěž, která se nazývá mistrovství. Co jsem se dověděl v poslední době o vnitřní organizaci tohoto spolku mne utvrdilo v přesvědčení, že se jedná o osobní selhání jedince, maximálně velmi malé skupinky, který je naprosto odtržen od reality a není schopen přijmout kritiku , ani odlišný názor. Věřím že rozhodčí dělali co směli a děkuji jim za to.
Má osobní nespokojenost byla ovlivněna několika faktory. 1 vysoká úmrtnost šípů- což nechápu, neboť v přihlášce jsem byl zevrubně dotázán jakým lukem budu střílet 2. výběr disciplín tak, že výrazně zvýhodňoval méně výkoné luky.3časové limity u disciplín, kde jde o něco jiného, než rychlost.4. Malé množství vystřelených šípů (snižuje to objektivitu).5. Špatná materiální zabezpečenost.
6.Nedokonalá proškolenost rozhodčích, kteří tím pádem každému měřili jiným metrem
7. Špatné umístění některých disciplín a nedokonalé zabezpečení cílových prostorů.
8. Minimální zájem o pohodlí a pohodu soutěžících
9. Vysoké náklady
10.Neumožnění tréningu
Můj dojem je ten, že veškeré organizační schopnosti autora padly na domluvení atraktivní lokality, bez ohledu na vhodnost pro takovouto akci. Také zřejmě nepočítal s tím, že přijede někdo ze špičkových střelců. Asi celá chyba byla ve značně ambiciózním názvu. Kdyby se to jmenovalo např. Pohár SEBU, asi by účastníci byli shovívavější. Takto očekávám přeci jen alespoň Evropské parametry a argumenty typu: tak sem nejezdi, máme 11 letou tradici, máš mít slabší luk a levné šípy, nikdo jiný to neumí......mi přijdou hloupé, nedůstojné a ještě víc snižují úsilí Drobčeka, Áje a všech, co se to snaží zalátat. Vřele doporučuji mistrovi poohlédnout se v historických materiálech po bojovém použití luku. Většinou jsou tam popsány i parametry luků a šípů i výkony lukostřelců. Taktéž v zemích, kde je povolen lov lukem jsou většinou dány i minimální parametry luku a šípu, z důvodu dostatečné ranivosti. Když už vymýšlím vlastní pravidla, bylo by asi vhodné nechat se tím inspirovat. Většina těch, kteří trvale na všech možných soutěžích obsazují první místa(včetně letošních vítězů Křivoklátu) má samozřejmě to nejlepší možné vybavení a přispůsobovat pravidla vrcholné soutěže tomu nejslabšímu je přinejmenší úsměvné. Snad se na nějaké soutěži potkáme a budem to moci probrat v klidu, eventuelně se zásobit literaturou. Vážím si vašeho úsilí o zpřístupnění soutěže pro všechny, ale Mistrovství je asi nešťastný název.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 6:38 pm    Předmět: OFICIÁLNÍ protest staříkův odeslaný z posvátné půdy Sychrova Citovat

Kladno 15.06.2007


Věc: osobní PROTEST
Komu: hlavní organizátor akce


Vážení,

na základě osobní účasti na mistrovství ČR v bojové a intuitivní lukostřelbě Křivoklát konaného ve dnech 8.-10.6.2007 vznáším protest především na:

0. celkově zmatenou organizaci střeleckých disciplín a jejich dislokaci,

1. nezajištění pitné vody pro soutěžící,
2. celkovou bezpečnost pro diváky i soutěžící (vyvolávající nadbytečný stres),
3. nekvalitně zajištěné okolí terčů (nekvalitní zástěny a záchytné sítě),
4. nedostatečnou technickou a kapacitní vybavenost (stopky a kvalifikovaní rozhodčí),
5. výši startovného a účelnosti čerpání dotací jednotlivých příspívatelů,
6. vícenáklady (kempovné, parkovné, stravné, stresovné),
7. nezajištění trénovacích terčů pro rozcvičení.


S ohledem na výše vás citované žádám o:
a) vrácení startovného v částce 1 Kč (z 250 Kč)
b) navrácení poloviny dotací a příspěvků ( nebyly využity ve prospěch soutěžících a akce)
c) zvážení všech námětů na veřejných fórech týkajících se citované akce
d) zveřejnění detailního rozpočtu akce na vašich stránkách (příjmy a výdaje)
e) přijmutí osobní odpovědnosti vašich představitelů

Děkuji všem co se i přes nezdařenou akci snažili maximálně vyjít vstříc potřebám soutěžících a dokázali tak velmi nepříjemný dojem z akce alespoň zmírnit.


Děkuji za vaši čestnou reakci!

V úctě konzervativním tradicím a Lukostřelbě


Rostislav Řepka 620425/0921
603 275 845
starik@bluetone.cz
Studentská 3077, Kladno


Na vědomí: hejtman Středočeského kraje Petr Bendl, Lukostřelec.cz, hrad Křivoklát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 5:55 pm    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Potížisto.

Jo Exclamation Laughing
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 1:11 pm    Předmět: Citovat

Potížisto.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 12:58 pm    Předmět: Citovat

Takže je to vlastně úplně v pohodě Laughing Držkují kverulanti, kteří nic neznamenají a naprosto nechápou velikost myšlenek velikého mistra Cool. Střelbu na linii pokládám za novou a zajímavou myšlenku. Z ostatního bylo patrné, že ten kdo to vymýšlel má bohaté zkušenosti z pionýráků. Stále trvám na tom, že žádné mistrovství neproběhlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

Je pikantní, že když jsem se tam díval ráno, tak byl pod stanoviskem SEBU podepsán Mat a teď je to Milan. Ale třeba jsem se jen přehlédl ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Přeji všem zúčastněným pěkný den.
Rád bych také připojil pár slov k nedávno proběhlé akci na Křivoklátě.
Zkusil bych to vzít v pořadí, v jakém věci přicházely.

První věcí byly samotné propozice. Byly špatné - nekompletní, nejednoznačné, bez bodování.
Zábavné mi pak přišlo vyjádření kondotiéra SEBU: "Máte pravdu, loni byly k dispozici kompletní propozice a byly také rozesílány.
Žel při samotné soutěži jsme zjistili že je téměř nikdo nečetl a vynaložená práce a prostředky přišli vniveč.
Takže letos jsou podrobnější propozice zaslány na požádání. Myslím že jsme to i předem avizovali."
Nevím, oč nákladnější a pracnější je vystavit podrobné propozice na web (což je zdarma), než je rozesílat v tištěné podobě
poštou na adresy zájemců (minimálně 10Kč za obálku, tisk také něco stojí, čas tím strávený ani neuvažuji).
Na základě svých zkušeností mohu zodpovědně říci, že propozice mnohdy nečtou hlavně sami rozhodčí.
Střelce propozice zajímají vždy a nezveřejnit je pro akci, která si dělá nárok na to být "mistrovstvím",
je prostě diletantské.

Další věcí je místo konání. Opět zvítězila "prestiž" a snad i dostupnost dotací nad otázkou, jak je terén vhodný pro střelbu.
Areál Kolečko byl prima, jen absence pitné vody, o níž vedení SEBU vědělo asi dva měsíce předem a mělo podle vyjádření provozovatele
ve smlouvě, že si ji musí zajistit, považuji za hodně velký přehmat.
Vlastní hrad je ale pro takovou akci naprosto nevhodný, hodila se tam opravdu snad jen střelba ve tmě.
Kdyby z toho něco měli alespoň diváci - návštěvníci hradu. Ale disciplíny byly tak dobře ukryté, že jich normální návštěvník stejně mnoho vidět nemohl.
Navíc byl znát i nezájem o pohodlí a potřeby střelců, kteří byli v sobotu ráno vyštváni na hrad, jen aby si poslechli pár slov
od kastelána a něco málo k organizaci a odkázáni zase zpět dolů na Kolečko, kde se mělo střílet, absenci cvičných
terčovnic už kritizivoali i ostatní. Do stejné kategorie se řadí i parkoviště na opačném konci obce než místo konání a ještě
k tomu placené. Sám jsem pořádal nebo pomáhal pořádat nejeden turnaj stejného rozsahu a vím, že to není jednoduché, ale s dotacemi,
které SEBU na tuto akci dostalo, bych předpokládal 100% zajištění takovýchto drobných "samozřejmostí".
Vůči provozovateli se pak SEBU zachovalo přinejmenším neseriózně, pokud p.Babuka tvrdil, že se v místě akce bude
pohybovat nejméně jnějakých 300 lidí, protože bude minimálně 100 střelců a dá se očekávat velká návštěvnost ... nedá. Na tyto
akce mnoho diváků nechodí a nedivím se rozhořčení provozovatele Kolečka, který se na základě těchto informací připravil,
navařil hromadu jídel a pak to mohl všechno dát prasatům (kdyby alespoň nějaká měl).

Rozpis podle skupin nebyl špatný a měl velkou šanci na úspěch,
ale musela by být včas připravena stanoviště a příslušní rozhodčí. Když jsou však v kempu
přesně nalinkovaná místa pro stany a stanoviště pro střelbu hotová nejsou, je něco špatně.
Stejně tak nebyla zajištěna ani základní bezpečnost. Při pohledu na cyklistu, který zastavil v cílové zóně,
vytrhl ze země šíp, který se mu zabodl asi půl metru před kolo a pokračoval dál, mne zamrazilo.
Považuji tak skoro za zázrak, že se nikomu z náhodných kolemjdoucích nakonec nic nestalo.

Sami rozhodčí u disciplín se snažili o hladký průběh soutěže a být to jen na nich, asi by to tak i mohlo být.
Patří jim za to můj velký dík.
Disciplíny jako takové už byly trochu horší. Bohužel si vedení SEBU konečně prosadilo svojí pitomoučkou "obloučkovku",
disciplínu naprosto nehodnou soutěže s ambicemi mistrovství.
Další oprávněná kritika na disciplíny je pro jejich časové limity. Jsou disciplíny, kde je chápu jako oprávněné.
Ale je potřeba uvědomit si, že terčovka a rychlostřelba jsou poněkud odlišné dsciplíny, stejně jako to, že když půjdu
lovit "na šoulačku", také asi nebudu lesem probíhat. O časovém limitu u střelby z věže už vůbec nemluvím, tam mi přišel jako
doslova riskantní.

Arogance k potřebám střelců se projevila i zabezpečením dopadových ploch. Nezlobte se na mne, ale takovouhle úmrtnost šípů,
které minou cíl, jsem snad na žádné akci ještě neviděl. O šípu, který mi na rukojmím prolétl zástěnou a zmizel kdesi v údolí,
je lépe nepřemýšlet.

Jako velmi pozitivní počin jsem vnímal clout (byť na poněkud netradiční vzdálenost, ale snaha upravovat standardy podle sebe,
totiž vlastně SEBU, je všeobecně známa), tato disciplína z nejbojovějších se letos objevila již na 4. turnaji a mám z toho radost.
Také střelba k linii byla zajímavé zpestření, které jsem vnímal velmi pozitivně.
Cesta lesem byla uspořádána velmi pěkně, nebýt zbytečných časových limitů a počítat zásahy zvířete (ne jen nějakých imaginárních
zásahových zón), tak byla perfektní. No nebyla to pravda 3D zvířátka, ale i tak ...

Zato disciplína "zničte si šípy aneb střelba z hradeb" se mi nelíbila. Ne, že by nebyla zajímavá, ale s dlouhým lukem bylo možno ji absolvovat
jen za předpokladu, že člevěk stál na ochozu a nakláněl se přes jeho okraj. Pro mne, který v takových případech trpí závratěmi, tím
byla celá disciplína naprosto zabitá a dobře se mi udělalo až notnou chvíli poté, co už jsem byl zase dole na nádvoří.

Pořadatelům bych rád poděkoval za možnost jimi neorganizované střelby, když nám umožnili odstřílet si disciplíny Lukostřelecké ligy.
Byla to taková relaxační a uklidňující tečka za sobotním chaosem.

Komentátorku duelů já raději komentovat nebudu, mohl bych být nařčen z toho, že je to osobní. Není. Prostě to jen nebyla dobrá volba.

Co řící závěrem?
Akce byla bezesporu velmi přínosná. Setkal jsem se opět s lidmi, z nichž některé jsem již dlouho neviděl a měl jsem opravdu
hodně času si s nimi popovídat. Některé disciplíny byly krok tím správným směrem a bylo by dobře, kdyby se jich SEBU drželo.
Selhání organizace a materiálního zajištění, stejně jako hloupé časové limity či hloupá obloučkovka jsou věcí SEBU. Jeho členové
by si to měli mezi sebou vyříkat, soutěžícím se za chyby veřejně omluvit a přišlušní lidé by se měli přihlásit k osobní zodpovědnosti
a vyvodit odpovídající kroky.
Sám jsem byl dlouho členem SEBU a po dvanácti letech jsem své členství v tomto spolku ukončil. Věřím, že příčiny, které mne k tomu
vedly a jejichž důsledky se nyní naplno projevily právě při organizaci této akce, se konečně dostanou do povědomí všech členů SEBU
a povedou k sebereflexi a k ozdravění tohoto spolku, jehož myšlenka je dobrá, jen se momentálně neubírá po těch správných cestách.

Organizátorům bych poděkoval za to, že akce vůbec proběhla. Mám ale obavu, že pokud ji i příští rok pojmou jako "MČR", přijede na
ní sotva polovina letos zúčastněných. Kdyby však SEBU začalo pořádat akce, které budou skutečně pro střelce, snad by si pomalu
začalo spravovat reputaci a dobré jméno. Je k tomu ale zapotřebí přistupovat s pokorou, hodně naslouchat a hodně se učit.
Osobně bych pak poděkoval zejména: Drobčekovi za jeho nasazení, optimismus a za to, že uznal chyby a k těm svým se čestně hlásí,
Leontýně za to, že i přes své mateřské povinnosti se snažila nějak ukočírovat prezentace, vycházela nám vstříc a ochotně řešila
vzniklé přehmaty, Matovi, Adamovi a Ájovi za jejich nasazení coby rozhodčích a všem těm lidičkám, kteří tam pomáhali a jejichž jména ani neznám.
Díky moc vám všem, i přes všechna selhání byla tahle akce pro mne osobně velmi přínosná a jsem rád, že jsem se ji zúčastnil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá červen 15, 2007 10:29 am    Předmět: Citovat

Vedení SEBU vydalo oficiální vyjádření k proběhlému mistrovství. Můžete se sním seznámit na této adrese.
http://www.sebu.cz/index.php?docID=forum
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mrkev
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 63
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

PříspěvekZaslal: čt červen 14, 2007 8:19 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
To je normální. Dříve, nebo později na tebe jeden z nich vyjde Laughing Mně vyřadil Mrkev Embarassed Protože jsem odstoupil už v sobotu a neměl jsem v úmyslu se kombatu zúčastňovat, neměl jsem nahoře šípy, co jdou rychle nasadit. Vostuda



Ty trumbero Laughing vyřadil jsem tě proto, že jsi během dvou vteřin vystřílel své šípy do zdi a do země Very Happy a já pak měl čas a klid dobře zamířit svůj poslední a bylo to Laughing Jinak o tom ,že jsi lepší o 100%
není pochyb Exclamation Ale tady jsem měl štěstí já Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 9:30 pm    Předmět: Citovat

To je normální. Dříve, nebo později na tebe jeden z nich vyjde Laughing Mně vyřadil Mrkev Embarassed Protože jsem odstoupil už v sobotu a neměl jsem v úmyslu se kombatu zúčastňovat, neměl jsem nahoře šípy, co jdou rychle nasadit. Vostuda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 9:13 pm    Předmět: Citovat

Mamutík napsal:
...
Smůla nebo štěstí? Kdo ví....

Mamutíku, co mám říkat já? Na Veveří v kombatu Jeneš, letos na Křivoklátě Joe! Jsem vyloženě dítě štěstěny, asi bych si měl vsadit Smile
_________________
Oko míří, ruka střílí, srdce zabíjí -))))-------------->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Meer-Laim napsal:
nu Mamutíku....když na chvilku odložíš ten nový luk a vemeš nějakej rozumnej pro tvé současné možnosti ....odlepíš se raketově ze dna... a následně se vyklubeš i s tou chloubou...ale prosím proraď se s Jenešem či Míšou neb Áj mi dnes napsal něco jako, že ode mne neviděl a neslyšel nic co by si přál přijmout.. tak to ber jako nápad ke zvážení, NE k realizaci Sad Sad


Beru si tu radu k srdci - ale já si z posledního místa nic nedělám - protože tak držím pomyslnou laťku rekordu (3 x) a vystupuji ze šedého průměru - i negativní výsledek je výsledek.
Smůla nebo štěstí? Kdo ví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 1:09 pm    Předmět: Citovat

Mamutik napsal:
Koukám, že Grifin je tady teď za hvězdu ...


Už blednu na světlušku Very Happy . Další turnaje se blíží... Rolling Eyes
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červen 13, 2007 3:39 am    Předmět: Citovat

nu Mamutíku....když na chvilku odložíš ten nový luk a vemeš nějakej rozumnej pro tvé současné možnosti ....odlepíš se raketově ze dna... a následně se vyklubeš i s tou chloubou...ale prosím proraď se s Jenešem či Míšou neb Áj mi dnes napsal něco jako, že ode mne neviděl a neslyšel nic co by si přál přijmout.. tak to ber jako nápad ke zvážení, NE k realizaci Sad Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 11:03 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že Grifin je tady teď za hvězdu - a dává to všem na vědomí... headbang

No jen si užij těch svých pár pomyslných okamžiků slávy. Co to je vyhrát tolik cen a drát se dopředu?
Já jsem na tom líp - mě se podařilo být v klidu třikrát za sebou poslední - a to už dá práci - vůbec se nezlepšovat. chicht. Asi jsem se někým inspiroval Smile
Na druhou stranu - nemusím se bát, že mě z mého místa někdo vyšoupne Smile

sportu zdar a ani doušek krve, nazdar!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tetelka
Nováček
Nováček


Registrace: 19.12. 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Roztoky u Prahy

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 9:35 pm    Předmět: Citovat

Našla jsem něco málo fotografií z akce, ale jinak na to, jak se kolem všude blejskalo, kde nic tu nic. Lidičky pochlubte se nám!!http://www.paprsky.net/index.php?option=com_datsogallery&Itemid=67&func=detail&id=254
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Michael Kořínek
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 7:05 pm    Předmět: Citovat

Lucínku- díky že jsi sem můj dlouhý (kvůli jeho obsáhlosti jsem váhal) příspěvek bez okolků umístil.
Vám všem, přátelé- snad bude pochopeno, že to má sloužit k zamyšlení se nad ochotou se zlepšovat a učit se z chyb. Vzhledem k momentálním usnadněným možnostem komunikace mezi lukostřelci, je naštěstí jednodušší se zorientovat komu v organizaci důvěřovat a koho v ní aktivně podporovat. Snad to některým z nás v rozhodování pomůže a nás všechny úspěšně motivuje. Nechť jsme lepší..
Michael
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 6:53 pm    Předmět: Citovat

Griffinka napsal:
... koupil mi první luk a naučil s ním trochu zacházet,...

+ Re: Tetelka a Meine

Jejda, jejda. Sad Jestli to nebyla chyba! Samostatně soutěžit nechtějí a chtějí nás "zmastit" zcela veřejně a ještě v naší oblíbené zábavě! Co jsem to zase vyved... bandhead
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 5:33 pm    Předmět: vystup z anonimity Citovat

častěji Grifinko!!! Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffinka
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:24 pm    Předmět: Citovat

Vážení přátelé, kamarádi.
Nejsem žádná spisovatelka a ze slohů jsem ve škole měla vždycky hrůzu. Taky mám doma povolaného z nejpovolanějších, rodinného tiskového mluvčího pro styk s veřejností "Velkého Griffina", který velmi rád reprezentuje celou naši rodinu na lukostřeleckém fóru.
Již po Lukohrátkách jsem měla silnou touhu napsat pár slov poděkování a komentářů, ale jiní to přede mnou vyjádřili mnohem přesněji a výstižněji. Nyní jsem se konečně (a zcela vyjímečně) rozhodla vystoupit z anonymity a přidat pár slov k uplynulé akci a vyslovit také nějaká veřejná poděkování.
I přes všechny nedostatky, které se mě naštěstí osobně nijak vážně nedotkly (přispělo k tomu jistě i ubytování mimo tábor), a které již okomentovali druzí, pokládám (jak by taky ne!) Křivoklát za akci velmi vydařenou a těším se již nyní na další. Lukohrátky a právě skončené Mistrovství ČR byla má první velká lukostřelecká klání, kterých jsem měla možnost se zúčastnit.
Ráda bych touto cestou tedy poděkovala:
- organizátorům soutěže, že mi umožnily zúčastnit se tak důležitého klání , jako Mistrovství ČR (alespoň pro mě) je , v překrásném prostředí okolí hradu Křivoklát
- všem lukostřelcům, kteří mi svými výkony umožnili umístit se tak, jak jsem se umístila (většinou jsem ze stanoviště odcházela s pocitem, že jsem zase něco zbytečně pokazila, ale asi jsem zřejmě nebyla sama...)
- "tomu na lukostřeleckém nebi" , že mně , která "lukostřílí" teprve chvilku, umožnil zažít (poprvé a chci doufat, že ne naposledy, konečně začnu asi někde trénovat...) ten nádherný pocit vítězství (i když "jen" mezi ženami - však my Vám to chlapi ještě nandáme! anebo Vám to alespoň nedáme zadarmo...)
- kamarádům lukostřelcům za bezvadnou atmosféru, za (doufám že upřimný) potlesk při vyhlašování vítězů, který mě opravdu dostal, za všechna blahopřání, která jsme od Vás s Griffinem dostali a ještě dostáváme
- Myšovi za uznání za poctivou přípravu (v mém případě spíše duševní než lukostřeleckou, )
- mému manželovi "Velkému Griffinovi", že mě vzal mezi partu tak báječných lidí, svým nadšením mě zcela strhl, koupil mi první luk a naučil s ním trochu zacházet, díky za to, že mohu sdílet svůj volný čas se svými nejbližšími a zázoveń se při tom náramně bavit
Vyhrát je úžasný pocit, důležitější však je být mezi lidmi, se kterými se cítím fajn a na které se vždycky těším od té doby , co se můj život začal řídit především kalendářem lukostřeleckých akcí . Díky Vám všem.
_________________
Griffinka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tetelka
Nováček
Nováček


Registrace: 19.12. 2006
Příspěvky: 139
Bydliště: Roztoky u Prahy

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 12:03 pm    Předmět: Citovat

Milí kamarádi,
nejezdím na podobné akce jako je MČR dlouho, konkrétně jsem se letos účastnila podruhé, přesto mi dovolte vyjádřit svůj názor nad uplynulým víkendem.
Ve vašich příspěvcích jste zmínili snad opravdu vše, co bylo nutné napsat, tak jen připomínám, že bez pitné vody pro účastníky by se tato akce vůbec neměla konat, protože při počasí, jaké panovalo, to bylo opravdu zdraví nebezpečné. Proto děkuji Bambulce s Lucínkem za zajištění zásob, jakožto i za hromadnou prezenaci - obojí bylo k nezaplacení. Také děkuji za uspořádání dodatečných disciplín pro lukostřeleckou ligu, které se staly pro mnohé střelce nejhezčí částí dne. Děkuji organizátorům za jejich umožnění.
Jezdím na lukostřelecké akce za konkrétním účelem - abych si je užila a byla ve společnosti úžasných lidí. Po sobotním dni jsem ale zažila ohromné zklamání - od tří hodin jsme čekali na noční střelbu, a když jsme se konečně okolo osmé hodiny dostali na řadu, byli jsme organizátory hrubě vyhozeny s tím, že máme přijít ráno. Pardón, ale toto jednání mě nanejvíš uráží. Chápu, že jsme byli poslední a všichni toho měli už dost, ale organizace je tu snad pro nás, né my pro ně! Po doslovném vyprošení jsem si tuto poslední disciplínu odstřílela, ale protože psychické vypětí dosáhlo vrcholu, mohla jsem šípy na terče házet a dopadlo by to lépe. Střílet mě baví a disciplíny se mi většinou líbily, ale takovýto závěr jsem opravdu nečekala.
Na druhou stranu jsem získala i nádherné zážitky: Střelba z hradeb - úžasné!! Chápu, že terén byl pro šípy nevyhovující, také jsem se o ně moc bála, ale kdy se mi zase naskytne příležitost střílet z ochozu 18 metrové věže. sunny Lovecká - nádhera, i když jsem tam nechala čtyři karbony vejpůl, ale takto si nějak loveckou představuji. Ještě bych se chtěla vyjádřit k místu konání: Jako milovnice historie jsou pro mě hrady nejlepší varianta, je nádherné prožívat turnaj na místech, kde na vás dýchá historie. Měly by být ale opravdu pečlivě vybírány.
Jako žena souhlasím s názorem, že bysme v žádném případě neměly být hodnoceny zvlášť - je pro nás ctí porážet muže jednoho za druhým! boxing
Ještě bych se pozastavila u kombatů. Jestliže mají být brány jako královská disciplína, měli by se střelci podle toho také chovat. Považuji za nečestné vyhrát jen pro větší počet šípů. Jestliže jsou stanoveny čtyři šípy a někdo má už jen tři zbylé ( což je pochopitelné), mělo by se tedy střílet v konkrétním kombatu se třemi! Vyhrát o čtvrtý šíp je k smíchu, ale je to můj osobní názor a otázka cti.
Děkuji všem organizátorům, kteří se na MČR podíleli - věřím ,že jejich odvedená práce byla nemalá a vím, jak moc se snažili zmírnit chyby, které nastaly. Též děkuji skvělé bandě lidí, kteří se na Křivoklátě sešli, byli jste všichni úžasní. Na závěr věřím ,že jsme dospělí lidé a na příští oganizaci se dokážem rozumě dohodnout, bez emocí a urážek. Doufám, že SEBU přijme naši kritiku a názory.
Terka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meer-Laim
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 81
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 10:40 am    Předmět: Citovat

Meine napsal:
Ahoj všem!


Taky bych se ráda vyjádřila k ženské kategorii.
Já si rozhodně myslím, že vyhodnocovat naše úspěchy společně s muži správné JE. My ženy, které na takovýchto akcích střílíme, jsme totiž ženy bojovnice Wink A proto se nám líbí utkat se i s chlapama, vidět kolik jsme jich porazily Very Happy
Takže samostatnou ženskou kategorii imho určitě ne. .


celý Vesmír se zachvěl! ANO to je slovo Bojovnice

teším se jak mne mnoho z Vás Bojovnic porazí! zadarmo se nedám, ale připouštím, že je na Vás moc pěknej pohled..... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Meine
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 129

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

Ahoj všem!
Co se dalo zhodnotit už zhodnotili povolanější, takže já přejdu rovnou k poděkování.
V první řadě bych chtěla poděkovat naší mamce Bambulce, že se o nás tak hezky postarala, když to organizátoři nezvládli.
Děkuji všem soutěžícím, že i přes nepříjemnosti byli ještě relativně klidní a atmosféra tak zůstala příjemná. Jezdím na podobné akce hlavně kvůli bezva lidem a v tomto smyslu mi to i letos rozhodně stálo za to.
Děkuji i organizátorům za celkem povedené dispiclíny a také pro nás Lukostřelce.cz za ukázku cesty, kterou bychom se neměli dát.
No a taky děkuji sobě, že jsem se letos rozhodla nezůžastnit se jako organizátor, protože bych teď byla hodně mrzutá.

Taky bych se ráda vyjádřila k ženské kategorii.
Já si rozhodně myslím, že vyhodnocovat naše úspěchy společně s muži správné JE. My ženy, které na takovýchto akcích střílíme, jsme totiž ženy bojovnice Wink A proto se nám líbí utkat se i s chlapama, vidět kolik jsme jich porazily Very Happy
Takže samostatnou ženskou kategorii imho určitě ne. Na to je nás stejně asi ještě málo. Vyhlášení té jedné nejlepší střelecké královny queen je příjemné (ještě jednou gratuluji Griffince jerk ) a třeba vyject samostatnou listinu, kde by byly jen ženy bez rozdílu kategorii luků, aby to člověk nemusel hledat k porovnání, by bylo fajn.
_________________
Vše co řeknete bude použito proti Vám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 10:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni, dávám zde k dispozici k přečtení a zamyšlení e-mail od Michaela Kořínka, který jsem od něj dostal. Michael mne v něm požádal o zveřejnění dopisu, který byl adresován Milanovi Babukovi a SEBU, tak jeho přání plním.

E-MAIL:

Ahoj Lucínku, zdravím Tě.
Něco bych ti chtěl navrhnout.
Po loňském, 3. otevřeném mistrovství v lukostřelbě, konaném na Veveří, jsem se s Milanem Babukou domluvil, že mu mailem pošlu svoje postřehy a připomínky. Vlastně úplně stejným způsobem jako s Tebou, po Lukohrátkách. A stejně jako Tobě, jsem je před tím poslal jemu.
Dnes jsem si pečlivě pročítal fóra na SEBU a Lukostrelci.cz, abych zjistil, jaké letošní mistrovství bylo, protože jsem se ho zúčastnit nemohl. A nemohl jsem tak ani sledovat a posoudit vývoj v organizaci této akce. Vzhledem k tomu, jak je bezprostředně po skončení účastníky hodnoceno, mě napadla možnost zajímavého srovnání.
Rád bych uveřejnil můj dopis, prvotně adresovaný Milanovi a SEBU na Lukostrelci. cz, v rámci diskuze o letošním mistrovství. A to proto, aby si každý mohl porovnat, s jakými informacemi organizátoři měli možnost nakládat.
Protože se "zřejmě" Křivoklát nepodařil, objevuje se více kritických ohlasů, než jindy. Méně lidí bez obsahu děkuje a místo toho se rozepisují s připomínkami. Myslím, že v následujících diskuzích se bude utvářet možná podoba dalších mistrovství, rád bych všem dal možnost hodnotit co nejobjektivněji. I proto, že mě osobně záleží na tom, aby akce o statutu mistrovství, této kategorii odpovídala. Je mi sympatické mít jednou za sezónu možnost střílet na republikové úrovni. Tak ať to podle toho vypadá.
Bylo mi tehdy slušně a velmi stručně poděkováno a byl jsem ujišťován, že se organizátoři pokusí z vlastních chyb co nejznatelněji ponaučit. O to více jsem momentálně rád za tvou plnohodnotnou odpověď na mou snahu poskytnout co nejčitelnější zpětnou vazbu. V obou případech mi šlo o to svým způsobem pomoci při zlepšování úrovně akcí, ku spokojenosti všech účastníků. Tedy především nás střelců.

DOPIS:

Ahoj Milane
Říkal jsem si, že pokud nenapíši hned, postupně ze mě vyprchá ten bezprostřední dojem. A tak zkusím po včerejším uspěchaném loučení shrnout v několika bodech mé poznatky, které by se Vám mohly hodit, jako náhled někoho zvenčí, v celkovém hodnocení akce.

-To, co jsem řekl včera, samozřejmě platí: jsem rád, že se mistrovství pořádá, snažil bych se přijet kamkoli, vždy a znovu (alespoň zatím). Poskytuje mnoho skvělých možností k prožití.
- Plně souhlasím s tím, aby se každý rok pořádalo na jiném místě, je to skvělá příležitost se podívat do různých koutů naší vlasti. Mám moc rád změny prostředí..
- Umožňuje setkání lidem se stejnou zálibou, navázání nových kontaktů, odborných i přátelských. A jsem moc rád, že to tak i funguje..
- A ta možnost, zapomenout a dva dny se věnovat střelbě v netradičních „slavnostních“ podmínkách, opájet se atmosférou a relaxovat je neocenitelná. Záleží ale ne podmínkách, vše se nemusí podařit...
Těchto kladů jste si ale určitě dobře vědomi...

Má první zkušenost – Sychrov byla nad očekávání dobrá. Akce působila velmi profesionálně. Byl jsem nadšený z toho, že jste vše uspořádali tak promyšleně a důkladně. Měl jsem pocit, že byla dlouho promýšlená a připravovaná, (jistě hrálo roli to, že to byl první ročník).Vzbudili jste ve mně důvěru, věřil jsem vaší organizaci, stanovili jste jistou úroveň. Samozřejmě by se Sychrovu dalo vytknout mnohé, ale důležité je, že způsobil světlo ve tmě. A taky jsem předpokládal, že zkušenosti vám umožní čerpat z chyb a zlepšovat se.

Žleby jsem bohužel neabsolvoval, nemohu je tedy hodnotit, ani srovnávat.

K Veveří samotnému pak konečně toto:

- Volba místa konání by se dle mého měla řídit především vhodností pro uspořádání lukostřeleckého turnaje, protože ten je primární. Veveří je pěkné a zajímavé místo, ale pro lukostřelbu s účastí několika desítek střelců nevhodné. Myslím, že by se v lokalitě jižní Moravy dalo najít lepší. (Vím, že jste mi vysvětlovali jak důležitá je náklonnost ze strany kastelánů, majitelů atd. Vyjednat přízeň a souhlasy už je ale na Vás a snadnost by neměla zastínit prvotní záměry.)

- Už táboření na stísněném prostoru u sinice a komplikované parkování bylo nepříjemné. Na přespání samozřejmě dostačující (nejsem přecitlivělý, jsem schopný přenocovat ledaskde), ale určitě by mohlo být tábořiště zřízeno v hezčím, příjemnějším prostředí.

- Většina disciplín byla otevřena v prostorách jaksi nevhodných, nebo „polovičních“. Zejména „králíci“, „cesta lesem“, ale i hlavní kolbiště bylo dle mého nedostačující. Nevadí mi ztížené podmínky, rád zjišťuji co ve mně je (nešlo ani tak o to, že by to byly jaksi ztížené podmínky, ale prostory mi připadaly tak nějak provizorní), ale závodiště na Mistrovství republiky by měly mít lepší úroveň.

- Co jsem však postrádal nejvíce, byly cvičné terčovnice! Vždy se plně snažím respektovat vaši snahu o kontrolu nad děním a tedy zákaz střelby mimo vámi připravené střeliště. Přijde mi to totiž rozumné. Ale věřím, že žádný lovec, ani voják, indián, či prostě střelec by nevyslal důležitý výstřel, před tím, než by se procvičil a rozstřílel. Pokud by k tomu měl příležitost a já Vás chci poprosit, abyste nám tu příležitost dali. Za sebe mohu říct, že i na cvičném střelišti budu akceptovat vaše pravidla. Absenci cvičiště považuji za velký nedostatek. (Funkční by třeba mohlo být jen ráno před začátkem programu, věřím, že by to stačilo.)

- Jídlo, které jsme si objednali jednoduše nebylo dobré, spíš i hůř. Hlad je nejlepší kuchař, takže jsem ho snědl. Doporučoval bych ale předem zjistit kvalitu kuchyně, kterou objednáváte.

- K pravidlům jednotlivých disciplín se konkrétně vyjadřovat nebudu. Některé jsem přijal bez potíží, některé považuji za nesmyslné.To určitě každý. Mám jen za to, že čím jsou jednodušší a přirozenější, tím lépe. Chápu, že celý systém je ve vývoji a věřím, že správným směrem, ale disciplíny na Veveří mě o tom bohužel nepřesvědčily.

- Celkový přístup k události jako k Mistrovství republiky mi připadal nedostačující. Nerad bych, aby houstla atmosféra, je dobře, že se účastníci znají a rivalita je pouze kamarádská, ale úctu k závodu jsem postrádal. Nemyslím k jeho pravidlům a regulím, ale k události velkého setkání, měření dovedností, nabývání a předávání zkušeností. Vyvolání takovýchto pocitů je na vás, na organizátorech. Pro mě je otázkou, zda je to účelem Mistrovství, to víte Vy.

- K incidentu, jaký nastal při předávání diplomů, by nemělo vůbec dojít. Je samozřejmě jasné, že chybit může kdokoli a kdykoli. To nelze vyčítat. Pokud ale k pochybení dojde, měla by následovat pohotová snaha k jeho nápravě. Na tom se jistě shodneme. V dané situaci mi tak přišlo vhodné všem shromážděným chybu přiznat a oznámit, co bylo zřejmé – posuny pořadí. Obzvláště, když se týkaly předních pozic! Přesné opravy výsledků to být nemusely, na jejich zveřejnění na internetu (předpokládám), každý ochotně počká. Podstatný byl ten okamžik, při předávání diplomu a gratulacích, který by neměl být upřen, nikomu, kdo si ho zaslouží. Pro tu čest, přece závodíme. Já alespoň ano.

- Popravdě, celá „organizace“ mi nepřišla tak poctivá, jak jsem očekával, že bude. O profesionalitě se bohužel, protentokrát, nedá hovořit. Jak moc by pomohla taková maličkost, jako přesné časové rozpisy k časově náročnějším disciplínám, (museli jste mít přece představu, kolik přijedu účastníků). A maličkostí, které se nepovedly, bylo v takovéto větší akci samozřejmě množství. Stejně jako těch, co se zdařily. Konkrétnosti bychom mohli rozebírat dlouho, ke všemu by se dalo něco poznamenat. Bohužel jsem ale cítil (zda oprávněně víte Vy) uspěchanost, nedostatečnou připravenost, nedodělanost. Doprovázím však uznáním, jelikož jsem rád, že akce proběhla a uvědomuji si obtíže, komplikace a spoustu práce, které se v jejím uspořádání skrývají.

Tolik, z pocitů, které ještě nevyprchaly. Má kritika není jízlivá, byl bych moc rád, kdyby se Vám do dalších ročníků dařilo úroveň zvedat, učit se z chyb, ale hlavně pokračovat. Snad nejsou má vyjádření příliš kostrbatá a doufám, že si je nevyložíte příliš osobně, to bych nerad.

S pozdravy, Michael Kořínek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
erze
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2007
Příspěvky: 23
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 8:05 am    Předmět: Citovat

Nazdar priatelia!
Jednu dôležitú pripomienku som zabudol, ale dcéry ma upozornili.
Prekvapilo nás, že na Křivokláte sa nehodnotili výsledky žien v disciplínách.
Myslíte že je v poriadku, že ženy sú vyhodnotené spolu s mužmi?
Veď tam súťažilo dosťžien a nestrieľali najhoršie...
Zoli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 1:49 am    Předmět: Citovat

erze napsal:
Osobitné naše poďakovanie patrí Griffinovy, ktorý viedol našu skupinu tak úspešne, že členovia našej skupiny získali 6 medailí! Very Happy
Zoli


Very Happy . Ty šprýmaři! Bylo mi ctí střílet s lukostřelcem, který jezdeckým lukem nastřílí z 2 x 9 šípů výsledek ke 40 bodům a velmi úspěšně tak konkuruje i kolegům v kategorii holý luk! Upřímně blahopřeju k prvnímu místu v terčovce v tradičním luku, protože jestli to bylo z 2x9 šípů, tak klobouk dolu. notworthy
Vaše tradiční luky mají u nás hodně příznivců a obdivovatelů a bylo příjemným osvěžením vidět u nás v Čechách střílet lidi, kteří je umějí tak dobře ovládat.
Fotky jsou super, zítra si je stáhnu. Pozdravuj dcery a ať jim to střílí!
occasion5
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne út červen 12, 2007 10:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Petr
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 10
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:33 pm    Předmět: Citovat

Vidím jako jednu z hlavních příčin neslavného průběhu MS místo konání. Tolik omezení a komplikací, které historický hrad přináší nevyváží nic, co je na dané lokalitě k dispozici. Prvním kritériem musí být důstojné ubytovací zázemí (pitná i užitková voda, kemp se stanem u vozidla), a k tomu odpovídající plocha na jednotlivé úlohy. Napadlo mne třeba Slavkovské bojiště.
Takovou paletu za stan a nocleh, bez vody, zamknuté WC, bez jakéhokoli dokladu o zaplacení již nikdy více. Nervnul jsem se už v neděli ráno, a toho ocasa, co si šel sebrat číslo ze stanu už bych musel asi na místě střelit.
Tímto přesto děkuji všem Vám organizátorům, kteří na akci nechali vše, co bylo v jejich silách, a přesto musí teď číst takové hodnocení. Takže snad někdy příště v lepších časech a na lepším místě ahoj!
_________________
Oko míří, ruka střílí, srdce zabíjí -))))-------------->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:32 pm    Předmět: Citovat

Zoli: Mluvíš mi z duše. Napsal jsi to jednoduše a přitom výstižně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po červen 11, 2007 10:12 pm    Předmět: Citovat

Drobček : Chápu, že po úsilí, které jsi ty i ostatní věnovali pořádání celé akce, je krajně nepříjemné slyšet kritické názory. Naprosto nepodceňuju náročnost přípravy takovéto akce, i když se ve výsledku tak moc nepodařila. O to větší škoda té práce je. Organizace podniku tohohle rozsahu vyžaduje obrovské množství duševní energie, buldočí vytrvalosti a perfekcionalismu, který společně se zkouškami nanečisto dokáže zajistit zdárný průběh podobné akce.
Nerad to říkám, protože je mi řada lidí v SEBU (včetně tebe) dál velmi sympatická, ale tohle Mistrovství bylo nedotažené a v řadě ohledů dost ošizené.
Nezajištěná pitná voda v táboře, místo 3D zvířat bedýnky s obrázkovými terči za pár korun, mizerné záchytné sítě, místo figur na 40 m obrys nastříkaný na kus kartonu, místo "zdi" na obloučkovou střelbu kus natažené látky, místo figur na 70 metrů nacpané pytle, chybějící cvičná terčovnice, nedostatek figur na postavení více disciplín současně, přestože tak byly rozepsány v harmonogramu, chybějící informace o možnostech stravování a občerstvení a hlavně nehynoucí otganizační zmatky. To se bohužel nedá ani při hodně přivřených očích všechno přehlédnout.
Vedení SEBU se podle mého názoru zbavilo svých nejvýkonnějších lidí z lukostřelcké sekce a není schopno je adekvátně nahradit.
Co se disciplín týče, tak asi na rozdíl od svých kolegů většinu z nich považuji za zdařilou. Jistě, že bych při střelbě z věže radši střílel do měkké hlíny než do kamení, ale chápu, že tam prostě nebyla.
Spíš mi přišlo dost nešťastné rozmístnění většiny disciplín tak, že na ně nebylo odnikud vidět, takže se momentálně dlouze čekající lukostřelci (nebo diváci) neměli ani čím rozptýlit.
Jediná obloučkovka mi přijde jako disciplína nedůstojná Mistrovství a v provedení s kamenným dopadištěm jako vysloveně otravná.
U terčovky mi vadil zbytečně utažený časový limit, který mění charakter této disciplíny z klidné co nejpřesnější střelby v uspěchané rádoby přesné střílení.
Nicméně bych chtěl přes výhrady ocenit snahu a úsilí pořadatelů a poděkovat jim za uspořádání lukostřelecké akce pro nás všechny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.