Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

jak držet tětivu?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 6:26 pm    Předmět: Citovat

tak já jsem zkoušel obě i jedno a asi mi bude vyhovovat jedním. když koukám oběma mám to jaksi rozmazaný.
O víkendu jsem dost střílel a už tam je celkem zlepšeni. Všechny šípy jdou do terče-teď to musím doladit do středu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

Když řešíte oči, chci se zeptat co semnou když mám 4 cilindrické dioptrie, k tomu brýle které zavazí a mám obě oči stejně dominantní. Jenže jedním okem se mi špatně odhaduje vzdálenost terče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po květen 07, 2012 12:00 am    Předmět: Citovat

Pro tak zvaně instinktivní střelbu určitě oběma očima,potřebuješ vidět prostorově.
Pro míření přes hrot šípu, pokud máš jednoznačné řídící oko na straně napínající ruky, tak můžeš i oběma,pokud ne tak asi radši jedním, ale než to druhé mhouřit je lepší mu zaclonit tu část zorného pole kde je terč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ferok
Nováček
Nováček


Registrace: 23.8. 2010
Příspěvky: 18
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne květen 06, 2012 10:28 pm    Předmět: Citovat

josef Mlha napsal:
ještě bych měl dotaz ohledně míření-míříte, že máte obě oči otevřené a nebo jedním?

Ako kto. Niekomu sa dvoma ocami sip a terc lepsie sleduje, ale ak mas obe oci rovnako silne, tak vidis dva terce (alebo dva sipy - podla zaostrenia) a mozes sa pomylit a netrafis ani tercovnicu Very Happy. Ako byvaly vzduchovkar som zacal strielat s jednym okom zavretym, ale skusil som aj obe otvorene a islo to. Vrcholovi strelci to maju tiez aj-aj. Proste - mier tak, ako Ti to je prijemnejsie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2012 9:29 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Ale vetsina problemov je vzdy za tetivou, vacsina mojich priatelov sportovych lukostrelcov urobila prave tento vykonovy skok ked si uvedomili ze ide o hovno a treba strielat pre radost lebo jak sa to robi nasilu, tak sa mozok strorcne a je to bv prdeli.
San

To mozem len a len prikyvnut Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2012 7:46 pm    Předmět: Citovat

ještě bych měl dotaz ohledně míření-míříte, že máte obě oči otevřené a nebo jedním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 6:51 pm    Předmět: Citovat

No ono to ide a clovek ma radost, potom chce trafit z 10 sipov 9 a nie 8 ako predtim. V klasickych poctoch je to 10 percent .

V treningu to znamena dalsi skok so vsetkym co k tomu patri stadiu nadsenia frusracie, pochybovania a vybaveni, luku, sipoch, atd ..... A trva to trebars rok nez sa to podari. A jak clovek zacne tlacit na pilu a obvinovat vsetko nie len seba tak dostane trebars toho zlutaka.

Dalej si je naozaj potreba udedomit i limity vybavenia, drevenne sipy proste budu v kazdom pocasi lietat inak a ziadny nie je rovnaky, klasicky luk je strasne nachylny na zmeny teploty/vlhkosti a to vsetko hraje tiez rolu.

Staci si vypocut komentare chalanov co boli na majstrovstcach minuly rok niekde na juhu, tusim na madaroch, tam bolo take horko ze i moderne karbonove luky zmakli ako maslo.

Ale vetsina problemov je vzdy za tetivou, vacsina mojich priatelov sportovych lukostrelcov urobila prave tento vykonovy skok ked si uvedomili ze ide o hovno a treba strielat pre radost lebo jak sa to robi nasilu, tak sa mozok strorcne a je to bv prdeli.

Priklady spickovych lukostrelcov mojich kamaratov. Hladil, Kocour, Luda Zimru.Ty by mohli rozpravat ..... hehe ja som len zaciatocnik, aspon sa kvalifikujem do alwarezovej skupiny

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 1:09 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Sak to napis, viacej hlav viac vie, aspon sme tu dvaja z Trnavskej sirej stepi, hehe.
San

no vedel som, ze si zahranicny slovak, ale ze si navyse rodak z nasich krasnych stepi, tak to mi uslo Wink snad sa niekde stretneme a zastrielame si do pivneho tacku Very Happy
mimochodom, vcera som bol strielat a prvy krat vobec som si nacapil na moju slamennu tercovnicu FITA kolieska....a bol som prekvapeny, ako ta zlta pritahuje moje sipy.
Nechapem, ze by som bol uz za tou fazou, ked sa clovek povedome boji ci trafi stred? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 5:33 pm    Předmět: Citovat

Dík moc za Vaše cenné rady.
A je pravda co Sanduro napsal o tom, že jeden den to střílí samo a druhý den se na deset metrů skoro netrefím do terče o průměru 40cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 4:52 pm    Předmět: Citovat

Tak na, je to môj výpisok z Arab Archery, čo je moderný prepis arabského manuskriptu z r.1500 s krásnym názvom "O skvelosti luku a šípu". Síce som to tu už niekde dával, ale na ďalšie pomútenie hlavy to bude stačiť Wink

Tradičná arabská lukostreľba rozoznávala 3 hlavné školy mierenia, podľa toho, ako sa na cieľ pozerá. Prvá škola pozerá na cieľ zvonka luku, druhá škola zvnútra luku a tretia škola aj zvonka aj zvnútra luku.
Samozrejme sa myslí poloha strelca držiaceho luk v ľavej ruke, ťahajúceho pravou a to ešte prsteňom na palci, pričom šíp sa zakladá vpravo od luku (pri pohľade od luku smerom k cieľu).
Zvnútra luku teda znamená zprava od luku, teda tam kde leží šíp položený na ukazováku ľavej ruky.
Zvonka luku znamená zľava od luku.

Metóda prvej školy, ktorá pozerá na cieľ zvonka luku (popri luku zľava) má tri varianty
1) prvá spočíva v zarovnaní hrotu šípu s cieľom a zaostrení pohľadu na oba (hrot i cieľ) oboma očami zvonka luku, pričom nakoniec sa mieri ľavým okom - v momente keď sa (pri preostrovaní pohľadu) stratí z pohľadu hrot, strelec rýchlo vypúšťa.
2) druhá varianta (abu-Hašim al-Mawardi) spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom, zaostrujác na oba pohľad ľavého oka zvonka luku a stade i mieriac, zakiaľčo pohľad pravého oka je zaostrený na dustar (čo je vlastne miesto styku vrchu ľavej pästie s madlom luku) a tým je úplne slepé voči cieľu. Hlava je vystretá a dolné siyah je zľahka naľavo od zvislej pozície.
3) Tretia variácia spočíva v zaostrovaní oboma očami, pričom zrenica ľavého oka je na samom vonkajšom okraji oka a zrenica pravého oka v kútiku. Toto mierenie sa nazýva škuľavé a hoci sa niekotrými považuje za najlepšie, sám autor kompilácie (pôvodne z r.1500 "Kniha o skvelosti luku a šípu) ho považuje za najhoršie, keďže každé z očí vidí hrot a cieľ v iných uhloch a výškach a keď sa to skombinuje, je to podľa neho horšie ako zle a za najlepšiu považuje variantu 2

Druhá škola - nazeranie na cieľ zvnútra luku - má dve varianty.
1) prvá spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom, zaostrení očí na toto prekrytie cieľa a hrotu oboma očami, pričom zaostrenie držíme počas celej doby náťahu. Keď sa hrot dotkne palca (ľavej ruky), vypúšťame.
2) druhá varianta spočíva v zaostrení pohľadu na hrot a cieľ pravým okom počas náťahu, ktorým teda mierime, zakiaľčo ľavé oko je zaostrené na dustar. Keď ľavé oko zbadá, že hrot dosahuje palec, vypúšťame.

Tretia škola - nazerajúca na cieľ zároveň zvnútra i zvonka luku - má dve varianty:
1) Prvá spočíva v takom držaní luku, že horný okraj úchopu je v jednej rovine s nosom, čím sa zarovná hrot s cieľom a na toto zarovnanie (prekrytie) sa zaostrí pohľad ľavým okom zvonka luku a pravým okom zvnútra luku. Ťahá sa horizontálne v úrovni úst až do bodu, keď sa hrot šípu dostane na vzdialenosť päste (od palca). V tomto bode náťah končí a vypúsťa sa:
a) buď náhlym trhnutím
b) alebo sa dotiahne a vypustí.
2) Druhá varianta spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom a v zaostrení pohľadu oboch očí zvonka luku na toto prekrytie. Po natiahnutí dvoch tretín šípu sa hrot šípu stratí z pohľadu - ľavé oko zostane zaostrené na cieľ, kým pravé oko sleduje pohyb hrotu zvnútra luku. Keď hrot dosiahne palec, vypúšťame.


Tak to tu máš Josef Mlha Smile A až z toho, ako ti bude každý radiť budeš mať úplný guláš, tak choď radšej von a zastrieľaj si, nájdi si svoj vlastný štýl a teš sa z toho, ako sa zlepšuješ. A potom keď spozoruješ, že sa zlepšovať prestávaš, tak sa vráť k takýmto radám a skúšaj, poprípade si nechaj od nejakého skutočne dobrého snajpera radiť v teréne (nepočúvaj tých, ktorí ti budú radiť hory doly a pritom v reále netrafia ani h0vn0).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 4:23 pm    Předmět: Citovat

Sak to napis, viacej hlav viac vie, aspon sme tu dvaja z Trnavskej sirej stepi, hehe.
Este ze mam tu zlomenu nohu a 6 tyzdnov v p... na lehatku tam mozem grafomanit.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 2:42 pm    Předmět: Citovat

wow SanDuro, pekne spísané, chystal som sa tu pastnúť nejaké tie moje múdrosti, ale tým pivným táckom si mi vypálil rybník Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 02, 2012 1:49 am    Předmět: Citovat

Do 30 metru se da strilet instiktivne uplne v pohode. Jak se to naucit ?
Je to jeste jednodussi nez si myslis .....

Postup:

1. Zahod vsechny knizky co mas a zapomen ze jsi neco cetl, z knizek se jeste nikdo nikdy strilet nenaucil.
2. Zajdi za nekym, kdo to umi a nech te porovna do zakladni lukostrelecke formy, to je zaklad a bez toho se naucis strilet sic i sam ale progres a vysledky budou pomalejsi. Kdyz se to budes chtit preucit, trva to tri krat tak dlouho
3. Vezmi si luk, sipy, postav se pred tercovnici asi tak na 10 metru a strilej, bez toho abys miril proste vystrel prvni sip , pak na nej koukej a strilej.
4. Po urctiem case strelis 8 z deseti sipu do kolecka velikosti pivniho tacku
5. Dej si na tercovnici pivni tacek, a strilej, sipy budou vsude kollem tacku
6. Po case se ti zase sestreli, oko se sejde s mozkem a telem a budes trefovat 8 z deseti sipu ten pivni tacek
7. Posun si tercovnici o pet metru a opakuj bod 4-6.
8. na 25 metrech vymen pivni tacek za 60 centimetrovy terc a misto na tacek cum na ten zlutej flek uprostred.
9. opakuj body 4-6 az do triceti metru.
10. Tricet metru je limit , jak daleko se da takhle strilet, dale to bez mireni ani neskousej.

Tahle faze trva asi tri mesice , plus minus kosinus, kdyz budes strilet kazdy den tak 20 - 30 sad sipu denne.

Pak nastava dalsi faze. Strilej na ruzne vzdalenosti do 30 metru az to bude fungovat systeme kam kouknu to trefim .....

Ted si se naucil strilet instiktivne ..... Jdi to oslavit. Zjistis ze instiktivni strileni funguje a jeho efektivita je prumerne 60 - 70 procent, ze trefim kam se kouknu.... Spatna zprava je ze bez mireni to uz lepsi nebude ....

Kdyz se to naucis, muzes se ucit mirit.

1. Najdes si vzdalenost na jakou leta sip do stredu terce kdyz miris koncem sipu na stred terce. Tahle vzdalenost je u sportovnich luku kolem 50 m. U beznych luku se kterymi lidi strili je to kolem 35-40 metru. Kdyz mas zacatenicky treninkovy luk, prekvapive skoncis kolem 30 metru, samozrejme to zavisi kde kotvis, jak mas silny luk ...atd.

2. postavis se na svou nulovou vzdalenost a overis si ze sip lita tam kde ukazuje.

3. Posunes se o deset metru dopredu a opakujes vyse uvedene, zjistis ze sipy litaji nahoru. Pak o stejny kus co to lita nahoru premiris dolu, To znamena kdyz to lita do modre na horu, budes mirit do modre dolu a ejhle ono to bude litat do zlute. Pak si tuto vzdalenost preved o kolik tloustek sipu musis podmirit na tech minus deset metru.

4. Posun se o deset metru a opakuj.

5. Ted mas nastrilene vzdalenosti rekneme 10-20-30 metru

6. Nastrilej si ty petimetrovky mezi tim

7. Mas nastrilene vzdalonosti 10-15-20-25-30 metru.

8. Opakuj to same az pro vzdalosti 35-40-45-50 metru a uvidis o kolik musis nadmirit.

9. Nastrilej si velke delky, tam uz budes nadmirovat o hodnej kus. muzes si treba zapamatovat kterej kloub na leve ruce je ta spravna vzdalenost.

10. Pak se nauc odhadovat vzdalenosti a pouzij vyse uvedeny system. Az se to naucis, Jdi oslavit ze umis strilet z luku.

Akorat si uvedom ze ucici krivka neni linearni, nejdriv to nepujde, pak to pujde jakoby samo a budes namachrovanej jak Fico pred volbama a pak to zase nepujde. Tato krivka se periodocky opakuje akurat perioda narusta.
Kdykoliv ti to prestane jit tak hledej chybu v lukostrelecke forme, luk, sipy, tercovnice ani tento navod chybny neni. Dej si pauzu a kdyz uz budes zas nadrzenej, zacni zas strilet.
Kdyz ti to pujde mas dobou lukostreleckou formu, kdyz to nepujde je blba a nekdo te musi porovnat. Chyba je vzdy za tetivou a nejvetsi nepritel je tvuj mozek ...

Za tim uz je jen sportovni lukostrelba, kde se snazis aby tech 8 z 10 sipu bylo 10 z 10, hihi
San


Naposledy upravil SanDuro dne st květen 02, 2012 4:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
josef Mlha
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2012
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: út květen 01, 2012 11:01 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidi, nevím jaké mám použit vlákno a tohle mi přišlo nejblíže. Začínám s instinktivní lukostřelbou a měl bych dotaz. Mám knihu instinktivní lukostřelba a je tam popis jak mířit- špičkou šípu namířit na místo kam chci střelit (samozřejmě mířit níž nebo víš podle vzdálenosti). Trošku to nechápu pokud bych měl špičku namířit přímo na střed tak bych měl mít i konec šípu v úrovni očí a to nemám-šíp mám cca pod nosem. Někde jsem četl, že někteří lukostřelci nekoukaj na špičku šípu, ale soustředí se přímo na cíl. Dík za každou radu a vysvětlení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2012 4:07 pm    Předmět: Citovat

Nebyl bych proti. Kladkový luk je úžasná strojovna - jako z jiného světa! Všude samé kolečko, žebírko, šroubek, vyvažovák, pohlcovák, držák a mířidlo. Srdce strojaře zaplesá. Mně se ale na klasice líbí ta jednoduchost. Taky je v tom velká výzva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt březen 01, 2012 12:00 am    Předmět: Citovat

Ja se ti divim proc se trapis s nejakym klasickym lukem .....kup si kladkac stary asi 3 roky a tak muzez trefit tu plechovku od coca-coly na 60 m na 20 m trefis tacek o prumeru 12,5 cm ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:45 pm    Předmět: Citovat

to:alwarez
No víš ono se to má tak, já nemám až tak problém trefit střed terče. Já nedokážu vyslat šíp směrem, kterým je terč umístěn! Myslím, že rozdíl mezi úchopem klasického a kladkového luku v tom bude nevině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 5:46 pm    Předmět: Citovat

Kladkovy luk se strili z jineho postoje jako klasicky luk jak uvedla Ita ty foto tech Jihoafricanu tak nejak ...na tetive sip musi viseti az lehcim poklepem na tetivu sip musi vypadnout a ja to delam, ze musite na tetivu dost busit aby sip vypadl ono to neni tecnicky spravne ,ale sip tam drzi kdyz strilime 3 pod sipem ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 5:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji Vám všem za podněty. Zvláště ta příručka mi přišla velice vhod. Jen pro doplnění:
-Zářezy na šípech jsme dělali 8-10mm hluboké.
-Výše popsaný problém mám prakticky s každým lukem klasického tvaru.
-Pravdou je, že potíž bude nejspíš v článku spojujícím luk se zemí.
Nedávno jsem zkusil sportovní kladkový luk pod vedením profesionála (profesionálky). Byl sice pravý, ale slečna mně doslova dokopala do postoje a pak už to byla hračka. jako střílet ze vzduchovky. Mně se ovšem líbí víc to čemu se tady říká tradiční lukostřelba. Chce to asi hodně zkoušet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 6:43 am    Předmět: Re: jak držet tětivu? Citovat

Blembloud napsal:
Ne že bych na to neměl sílu, ale moje střela se mi vždycky svezla po lučišti (jsem levák) doprava. Tahle "deklinace" nejen, že znemožňovala cokoliv trefit, ale sebrala i tolik potřebnou energii výstřelu.

Záleží, jestli jako levák střílíš jako levák nebo jako pravák.
Ale ať tak či tak, šíp musíš mít založený na té straně luku (madla), na které máš u té přední ruky hřbet (ne tam, kde máš palec a ukazovák)
a tedy na té straně, na kterou ti u zadní ruky směřují prsty.

V opačném případě se ti šíp vzpříčí.
Pokud je to v pořádku, pak mimo toho příliš mělkého zářezu děláš nějakou hrubou chybu při vypouštění šípu zadní rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 10:07 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Blembloud, nie celkom som pochopil to, že šíp se mi sveze po lučišti. No ale pripájam odkaz na takú príručku :
http://www.archery.cz/start_archery.pdf
Na strane 27 je zakreslené ako sa drží šíp. Prsty nad a pod šípom iba jemne pritláčajú šíp, len také pridržanie aby nevypadol z tetivy. Bez toho chrániča prstov sa pri slabšom luku zaobídeš. Myslím, že priveľmi tuho držíš šíp. Nesmieš "tlačiť" šíp do tetivy ale musíš naťahovať tetivu na ktorej je šíp.
Ty ako ľavák držíš luk v pravej ruke a šíp má byť teda založený z pravej strany luku, položený na ruke držiacej luk. To je tradičný európsky spôsob zakladania šípu. Tetivu naťahuješ ľavou rukou. Luk môžeš mať vrchným ramenom mierne naklonený do ľava. Tú príručku si pozri celú, možno ti to mnohé osvetlí a navedie ťa na ďalšie otázky Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 9:00 pm    Předmět: Citovat

Zarez na sipu byl priliz melky a tetiva se z neho vysmekavala a tomu dnes zabrani umele konciky na sipu a pak sip musi mit tu spravnou tuhost ohledne tahu tedy pruhyb sipu =spine .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: po únor 27, 2012 8:45 pm    Předmět: jak držet tětivu? Citovat

Lukostřelbě jsem se nikdy cíleně nevěnoval, ale moje dospívajíci děti mně nedávno uprosili, abych jim vyrobil luky a tak jsem si vzpoměl na svůj letitý mindrák, který mám spojený s lukem. Je tomu už asi patnáct let, co jsme si s kámošem - skautem vyráběli luky. Byly to spíš takové přitesané lískové klacky ale Richard byl schopen touhle věcí poslat šíp přes 200 m daleko. Já nikoliv. Ne že bych na to neměl sílu, ale moje střela se mi vždycky svezla po lučišti (jsem levák) doprava. Tahle "deklinace" nejen, že znemožňovala cokoliv trefit, ale sebrala i tolik potřebnou energii výstřelu. Zkoušel jsem kde co. Nakonec jsem zjistil, že rovně můžu střílet jen když šíp držím mezi palcem a ukazovákem, což je ovšem úchop dost slabý. Dokážete mi někdo říct, kde dělám chbu? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.