Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lukohrátky 12.5.2012
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jarenka
Nováček
Nováček


Registrace: 7.4. 2008
Příspěvky: 94
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

Já také chci poděkovat Bambulce a Lucínkovi + pomocníkům, za mraky disciplín co pro nás připravili!!! Vystřílely jsme se až až. Jak píše Sysel: máte můj obdiv a podporu.
A ještě jsem měla to štěstí, být v družstvu se srandistou Jerrym a Janou Spoustovou, která chudák vyfasovala zapisování. Tímto jim dodatečně děkuji za příjemně strávenou sobotu!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
factory
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2011
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

Lucinku a bambulko
Super akce, tesim se na pristi rocnik
PS:na gulas zapomente snist se to nechalo jedl jsem horsi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 8:32 pm    Předmět: Citovat

Burt gulas je hned ...

Ja bych to v te sestave proste nedelal, myslim lukohratky .....

A budete mit po ptakach ....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 7:14 pm    Předmět: Citovat

To máte pokaždé všude něco. Já bych to neřešil, nestavíte olympijskou vesničku za státní rozpočet, děláte to po práci ve svém volném času s dětmi na krku Shocked Máte můj obdiv a jistě podporu a pochopení i všech ostatních střelců.

pottytrain5 se na to.

Kde bychom bez této líhně nadšenců a talentů byli, asi v ... bootyshake

Ještě jednou díky notworthy
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 6:01 pm    Předmět: Re: guláš Citovat

midlan napsal:
... náhražky....


No ono se v deset zjistilo, že to je na vyhození a tak se rychle shánělo maso a začalo vařit, jenže 120 porcí prostě nějakou dobu trvá. Dokonce byla jedna naprosto šílená verze, koupit guláš někam do hospody, kdyby se to nestihlo Surprised((
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
midlan
Nováček
Nováček


Registrace: 3.3. 2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Nová Paka

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 3:42 pm    Předmět: guláš Citovat

atlatlista napsal:
Díky za krásný turnaj , já si ho užil moc a chci poděkovat organizátorům za jejich nelehkou práci a doufám že díky zkyslému guláši nejsou v mínusu . Tak ještě jednou DÍK a těším se na další ročník .


Tedy když jsem si vystál neubývající frontu na vytoužený guláš a pak se konečně dočkal jakési náhražky, byl jsem poněkud nevrlý... ale když tady teď čtu, co tomu předcházelo tak se dodatečně omlouvám všem kuchařkám. Jako kuchař vím, že v bouřce jsou s omáčkami problémy. Naštěstí se mi to ještě nestalo, ale vím, že tak klidný, jako byly oni, bych já tedy nebyl...
I když jsem se účastnil pouze jako doprovod a na Lukohrátkách jsem byl poprve, rád bych poděkoval všem organizátorům za prima strávený den a za rok se doufám zúčastním už jako střelec.
přidávám odkaz na pár fotek:¨
http://midlan.rajce.idnes.cz/libusin12/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mlčoch
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 251
Bydliště: Tachov

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 1:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, parádně vydařený turnaj a když se ještě dozvíme, že je organizován 2+3 lidmi plus Ti co pomůžou když přijedou dříve , tak to OPRAVDU KLOBOUK DOLŮ. Velký DÍK za sebe i za celou naši skupinu.

P.S. (s gulášem se nám to na Memoriálu Michala 2011 stalo taky v četně toho prodělku)

MLČOCH
_________________
střílím jedině "na pohodu"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
atlatlista
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 1:46 pm    Předmět: Citovat

Díky za krásný turnaj , já si ho užil moc a chci poděkovat organizátorům za jejich nelehkou práci a doufám že díky zkyslému guláši nejsou v mínusu . Tak ještě jednou DÍK a těším se na další ročník .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 1:32 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:

Obecně vzato se tu ale bavíme o detailech, prostě feedback z hlediska maličkostí. Celkově úžasná akce, ani na vteřinu bych nezaváhal, že příště snad vynechám.


Možná to teď bude trošku kruté,ale právě tyhle debaty hned po závodech vedou k tomu, že už nebudeš mít příště o čem se takhle rozepisovat. Organizovat takohouhle akci není žádná sranda a kdo to nezkusit nemá vůbec tušení co všechno je potřeba a na jak tenkém ledě se pohybuješ.

Ty vidíš čáry na zemi a síť za kyvadlem, kde není bezpodmínečně nutná.
Já vidím 3 hodiny práce 2 lidí a 500,- což jsou tři startovné, za které můžu koupit toaleťák na záchod.

Ty vidíš čekání na oběd, já stres 4 "dovedů", kteří strávili v kuchyni či navážením jídla a materiálu dva dny, to celé zadarmo a ještě nakonec ve výsledku s prodělkem.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:36 pm    Předmět: Citovat

Chápu připomínky jako zpětnou vazbu a jak CAJ zduraznil tak jako drobné připomínky k poučení pro příště. Takže je vnímám pozitivně, jestli mají jít jako SZ nebo sem na portál je věc vedlejší. Vždy je co vylepšovat.

Jako zásadní problém vidím právě ty obědy, to vůbec nedopadlo podle očekávání a ty holky, co to chystaly, byly dost ve stresu a celé to byla veliká improvizace, kterou na ty okolnosti ještě celkem zvládly, i když s velkým zpožděním. Byly v cizím prostředí, v kuchyni, jejíž vybavení neznaly a které bylo pro takový rozsah vaření nedostatečné a nic nešlo podle plánu. Za to, že střelci nakonec nehladověli, jim moc děkuji.
Informaci jsem podával já, sám jsem běhal mezi skupinkami a upozorňoval jsem je na zdržení i na důvody, které za tím jsou, ale oběhl jsem tak jen asi 10-12 skupin, zbylé jsem nepotkal, ta vaše byla zjevně jednou z nich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:14 pm    Předmět: Citovat

CAJ: trochu ti nerozumím, na jedné straně si stěžuješ, že chybí čáry a podobné drobnosti, které by vymezily věci přesně jako u sportovců(ti mají mimochodem toleranci okolo 25cm) a na druhé straně ti vadí, že se objeví jeden terč na způsob terénní lukostřelby Rolling Eyes Hnidopišství do tradiční neziskové lukostřelby nepatří a už vůbec né na Lukohrátky. Pořadatelé o všech nedostatcích samozřejmě ví a pokud to dokážeš lépe, tak není nic snazšího, než to udělat po svém. Vytvářením dlouhých číslovaných krytik se ničeho nedosáhne(leda ztíženému hledání odkazů na fotky). Určitě je lepší neco takového napsat do SZ, protože si neumím předtavit, jak by to tu vypadalo, kdyby si kazdý účastník vypsal své postřehy v rozsahu malé eseje.
Lukostřelbě zdar Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:12 pm    Předmět: Citovat

Já osobně, chci moc poděkovat dětské skupince, bylo to skvělé a doufám, že i jim se závod líbil. Pak chci moc a moc poděkovat Pavlu Marešovi, Honzovi a Petrovi Houžvíčkovi, PetArKayovi a Kibemu díky za pomoc při stavění. Terče pak přestože na závodě nebyli, pomáhali dávat dohromady Itazipa a Jarda Polcer. Díky moc. A dík za zapůjčení materiálu - kolíků a čísel - patří Joe Šustrovi.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Bambulka
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 548

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 12:09 pm    Předmět: Citovat

Takže rychle stručně.
Organizace 2 lidi, výpomoc terče 3 lidi, stavba tratí a úprava terénu 6 lidí, uklízení 3 lidi. Je to především o čase. Pokud mají být místo kolíků pásky, tak bude muset být víc těch kdo přijede dřív a pomohou a pak po závodě se hned nezbalí a neodjedou. Stejně tak i roving. Když to staví jeden člověk, tak si tu trať tak moc dobře neohlídá.
Dispiplíny, postavili jsme všechny, které byly v propozicích, jestli jsi byl zklamán, že tam některé loňské nebyly, tak sis nepřečetl propozice.
Občarstvení - guláš z 15kg masa zkysnul, proč - nevím, nejsme první že? Komplikace velká, stres pro kuchařky, já osobně jsem na to lidi upozorňovala několikrát.
_________________
Praktikujte náhodnou laskavost a nesmyslně krásné činy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tlapa
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.6. 2010
Příspěvky: 395
Bydliště: Brno-Řečkovice

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 11:58 am    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Krom toho, samozřejmě nemám ponětí, kde se stala chyba, ale guláš jen tak z božího dopuštění nezkysne...


No a to se právě pleteš. Guláš rád zkysne při bouřkách... Bůh ví proč.

CAJ napsal:
No jo, ale to je fungl nová kategorie, navíc vysloveně šitá na míru 3Dčkařům, především longbowistům - a ti byli v Bartochově.


Je zajímavé, že já jsem se svou Lanurou od Kýzla též v HL s dřevěným šípem a závod 3D znám jen z obrázku... Šité na míru to přeci jen asi není.

Děkuji Lucínkům za skvělou sobotu. Hrozně rychle mi to uteklo.
Ač jsem se to skupině snažil kazit jako ďábel, tak mě prostě Sysel, Renka, Kibe a Zraplaz bez servítek přestříleli a vyhráli i pro mě stříbrnou medaili za skupinu. Díky, ale věru si ji nezasloužím Wink
_________________
MP - Možná Příště ; Funkce - "Prostý člen"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 10:59 am    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:

... lesní roving
Tahle inovace je již poměrně stará a pochází od Mýši. Její vylepšení o lépe hodnocený první zásah, pokud je zasažena bonusová oblast, pochází od Lukostřelců Českého lesa. Oběma za to děkujeme.

Jasně, roving byl i v Jarpicích, tam byl o něco pestřejší a
zábavnější, zato se tam téměř nedaly nalézt šípy! Laughing
Lucínek napsal:

Ano, u terčovek budou příště zase čáry, to jsem si jako poznatek odnesl také.

Asi nejen u terčovek, ale třeba sklopky byly totéž etc. Stačí se podívat na Syslovy fotky (nic ve zlém, nebyly provázky, nebylo to jasné... )
Lucínek napsal:

Terénní miniterče... V čem to bylo nepovedené?

Nějak nám všem v grupě přišlo, že to nekoresponduje s charakterem turnaje. Je to FITA disciplína pro sporťáky, tady to nějak, samozřejmě dle našeho zcela osobního a neobjektivního posouzení, nezapadalo mezi ostatní "tradiční" disciplíny.
Lucínek napsal:

Tahle zástěna právě není prakticky nikde a nikdy to nevadilo. Loni jsme tam měli staré kanape, letos se nevešlo do dodávky Sad

Já vím, že to kryté nebývá. Bezpečné to ale samozřejmě není. V Licoměrsku byly ty balíky slámy, vloni na Lukohrátkách bylo ... něco, říkáš kanape ... to jsem právě oceňoval, proto mi přišlo, že letos to byl ústup z vyšších bezpečnostních standardů.
Lucínek napsal:

Oběd byl problém proto, že 120 porcí guláše, večer předtím pečlivě (a podle "testerů" velmi chutně) připravených, bylo v 10:00 ráno identifikováno jako zkyslých a tedy na vyhození.

Tak především tohle nám ten personál nebyl schopen říct. To je lidská informace, která se dá pochopit. Prostě nekomunikovali.
Krom toho, samozřejmě nemám ponětí, kde se stala chyba, ale guláš jen tak z božího dopuštění nezkysne...
Lucínek napsal:

Nakonec nás primitivů bylo 6, ne tři. Tedy skoro stejně, jako v kategorii HL + dřevěný šíp.

No jo, ale to je fungl nová kategorie, navíc vysloveně šitá na míru 3Dčkařům, především longbowistům - a ti byli v Bartochově.
Krom toho jsou přece Lukohrátky primárně pro primitivy a tradičáky (právě že tradičáky vždy zmiňovány až na druhém místě) a bývalo jich tam prostě veľa, co jiného už je pro tu kategorii než turnaje tohoto typu? Jestli Vás bylo nakonec 6, tak to už nějak jde.

Obecně vzato se tu ale bavíme o detailech, prostě feedback z hlediska maličkostí. Celkově úžasná akce, ani na vteřinu bych nezaváhal, že příště snad vynechám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 9:18 am    Předmět: Citovat

Ahoj, díky všem za účast a za trpělivost. Na připomínky bych rád zareagoval.
CAJ napsal:

2. Nová disciplína lesní roving - z mého pohledu zdařilá inovace.

Tahle inovace je již poměrně stará a pochází od Mýši. Její vylepšení o lépe hodnocený první zásah, pokud je zasažena bonusová oblast, pochází od Lukostřelců Českého lesa. Oběma za to děkujeme.
CAJ napsal:

4. Převrácená terčovka - skvělý nápad, zdařilá inovace.

Tohle je můj výmysl a přiznávám, že bylo zábavné sledovat různé strategie jednotlivých střelců Smile Tak jsem rád, že se líbilo.
CAJ napsal:

5. Prodejní stánek s grilem a dalším občerstvením přímo u stanovišť.

To byla práce (a vlastní iniciativa) těch samých lidí jako připravovali obědy - budiž jim to tedy připočteno k dobru, prosím.
CAJ napsal:

7. Celkově obtížnější bojová stezka - figuríny dál, v úhlu, přes větev etc.

Byla těžší, ale pořád ne dost (a tedy až moc hodnocená). Příště ještě trochu "přitvrdíme" a body půjdou mírně dolů. Takhle se tady dalo nahrabat až moc a to není pro vyváženou soutěž dobré.
CAJ napsal:

8.Jako vždy roztomilé vyhlášení výsledků ligy etc.

To moje koktání přijde někomu roztomilé ? Laughing
CAJ napsal:

1.[/b] Nebezpečně postavený roving. Mety několikrát po sobě v dopadové výseči předchozích, v lese ovšem ne vždy zcela viditelná předchozí skupinka. Konkrétně nám se stalo, že 3 lidi vystřelili, pak jsem šel na metu já a najednou se mi v zorném poli vyrojila skupinka několik met před námi.
Původně Lucínek mluvil o 2 skupinkách na trati, alespoň v našem případě jsme měli jednu skupinku na dostřel a druhá nás tlačila do zad, takže jsme neustále kontrolovali, co dělají ti za námi. Nová discilína asi chce víc vychytat a stavět prostě trať tak, aby byly dráhy střel mimo pohyb dalších skupin na trati. Spolehlivě mohu prohlásit, že to bylo nebezpečné.

Nevím, vnímal jsem to jinak. Ano, nedalo se jít tři nebo více skupin najednou, ale odstup třech met už podle mého bezpečný byl - pracovali jsme s omezeným prostorem a vzhledem k terénu to o moc klikatější nešlo. No uvidíme, příště to zkusíme více ohlídat.
CAJ napsal:

2. Chybějící čáry u met. Kvůli praxi 3D velká část střelců předpokládala, že stačí se mety dotýkat a proto např, u terčovek stáli cca o metr před čárou. To pak není terčovka na 25m, ale na 23,5 m. Totéž jiné disciplíny. Provázky u met v minulých letech byly vcelku jasně srozumitelné.

Ano, u terčovek budou příště zase čáry, to jsem si jako poznatek odnesl také.
CAJ napsal:

3. Terénní miniterče. Z mého pohledu nepovedená inovace.

V čem to bylo nepovedené? Nebylo to pravda nic "uchvacujícího", ale ani to snad většinu lidí moc neuráželo Smile A byla to další disciplína pro větší "rozprostření" střelců na trati.
CAJ napsal:

4. Chybějící zástěna u kyvadla ... nebývala ani v minulosti, ale zrovna tam šípy do země jen prší, tak by to bylo pro dřeváky mnohem šetrnější.

Proto je kyvadlo tradičně tam, kde je - je tam rozumná dopadová plocha a šípy se tam v té hlíně moc neničí. Je to mj. otázka financí - při tomhle počtu "outů" je jakákoli zástěna za tím v podstatě na odpis. Geotextílií to začne za chvíli procházet tak jako tak (a ani ta není zadarmo) a klasická lukostřelecká záchytná síť je několik tisíc, které tak obětuješ na jeden až dva závody tohoto rozsahu. Nemám informace o tom, že by tam padlo za oběť mnoho šípů, resp. nevím ani o jednom, ale to neznamená, že tam přeci jen nějaký neskončil. A konečně - mnoho šípů "vedle" jde do země těsně za úrovní konstrukce s kyvadlem, takže by šly tak jako tak do země, i kdyby za tím zástěna stála.
Resumé - možná je to pro někoho nepříjemné, ale dokud bude alespoň trochu rozumný terén, tak za kyvadlem síť asi nebude.
CAJ napsal:

5. Chybějící disciplína "střelba na postupující šik", kterou mám moc rád.

Tu jsme dělaly na LH jen jednou nebo dvakrát, ale není tu na to prostor. Na tu jedinou louku se to bezpečně vměstnat prostě nedá a více prostoru nemáme.
CAJ napsal:

6. Chybějící loňská parádní disciplína "visuté koule", na tu jsem se těšil.

Ajutova invence, loni jsme je od něj měli půjčené, letos jsme chtěli vyrobit vlastní, ale nakonec z toho sešlo a disciplínu jsme nezařadili. Možná příští rok zase bude.
CAJ napsal:

7. Chybějící dřevěná zástěna, kryjící vypouštěče koleček. Střílejí tam i začátečníci a náhoda je blbec i u starého kozáka, navíc čím dále člověk ustoupil, tím byl ten úhel menší. Na řadě turnajů zástěny bývají, aspoň třeba pevná role slámy.

Tahle zástěna právě není prakticky nikde a nikdy to nevadilo. Tady byl vypouštěč alespoň částečně kryt stromem. Začátečníci se většinou netrefí a pak nikam neustupují, staří kozáci s tím většinou nemají problém. A je tam i časový interval mezi vypuštěním a okamžikem, kdy může střelec střílet, kdy se dá od vypouštěcí rampy trochu utéct, pokud by měl ten člověk obavu o své zdraví. Nicméně bezpečnostní riziko zde považuji za minimální, větší šance je, že se vybouráš cestou domů. Loni jsme tam měli staré kanape, letos se nevešlo do dodávky Sad
CAJ napsal:

8. Úplný propadák bylo stravování - jistě ne vinou pořadatelů, ale musím říci, že na to, co tam ti dovedové předváděli a svou netečností systematicky vytáčeli 100 střelců s ostrými šípy, byli docela klidní. Zachránila to jistě polévka a na mou velmi důraznou žádost nakonec i chleba k ní ... ale tipuji, že dvojí cesta na oběd celou akci protáhla minimálně tak o hodinu.

Oběd byl problém proto, že 120 porcí guláše, večer předtím pečlivě (a podle "testerů" velmi chutně) připravených, bylo v 10:00 ráno identifikováno jako zkyslých a tedy na vyhození. Takže to znamenalo rychle opatřit komplet nové maso a všechny ostatní suroviny a začít od začátku. Nebylo to příjemné ani pro střelce, ani pro nás (anžto se nám to tím mimo jiné i výrazně prodražilo), ale ty holky v kuchyni dělaly, co mohly a patří jim za to mé poděkování.

CAJ napsal:

stoupající body jsou zřetelné i u primitivů. Právě tahle kategorie ovšem letos úplně zklamala, je na zvážení, zdali je to jen souhra náhod nebo nějaký neblahý trend. Confused Faktem zůstává, že v minulosti střílelo tak 12-15 primitivů, letos byli 3, slovy tři ! Exclamation Shocked

Nakonec nás primitivů bylo 6, ne tři. Tedy skoro stejně, jako v kategorii HL + dřevěný šíp. Ale je pravda, že více střelců by bylo rozhodně lepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po květen 14, 2012 1:30 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem, tato akce nebude zapomenuta Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 11:52 pm    Předmět: Citovat

Bylo to báječné jako vždy, nejvíc mě opět bavila soutěž z pohledu družstev. Když jsem viděl, jak jsme ráno všichni vypadali "jako vyoraní sysli" Laughing tak jsem nevěřil, že trefíme ke všem stanovištím natož do všech terčů Very Happy Báječná skupina, moc jsem si to užil - díky moc!

Závodu nemám co vytknout - díky moc všem organizátorům za skvělou akci! Za vše ostatní si můžu sám, 17 discipilín jsem přiznám se "neustřílel", holt dojíždění za prací místo tréningů je znát. Takže poslední dvě disciplíny - královská a terčovka podle toho dopadly. Embarassed

Na Bojové stezce jsme se opět nechali napálit Lucínkem. Poté, co jsme přepočítali možný výsledek, prohlásili jsme shodně blbě s Kibem, že Žolík nemá smysl. Asi jsme přehlídli, že bod je za 2 ká a prodělali stejně jako loni oba shodně 110 ká Laughing Prostě LUKOHRÁTKY Wink A vo vo vo tom to je.

Jinak gratulace všem, hlavně Horstovi! A ostatním oblíbeným nepřátelům díky za přechod do tradičního luku, po emigraci řady elitních střelců k 3D je to skvělá vzpruha!

Fotky zděs: http://sysel-knouri.rajce.idnes.cz/2012-05-12_Lukostrelba_LL_-_Lukohratky
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sfings
Nováček
Nováček


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 120
Bydliště: moravááá

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 10:05 pm    Předmět: Citovat

http://chinshin.rajce.idnes.cz/12-13.5_2012_Lukohratky
..pár fotek..většinou ze skupiny poláků..
Velké díky za super akci..
..a za teplo obětavých nosičů a přikladačů v noci u ohně.. love5
cat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 9:27 pm    Předmět: Citovat

Lukohrátky opět nezklamaly a nabídly nejpestřejší mix statických i dynamických disciplín, celkově prověřujících střelecké dovednosti účastníků.

Protože se jedná o již prověřenou akci v prověřené lokalitě, připravovanou prověřeným týmem lidí, nemá smysl se vyjadřovat k nezpochybnitelné hodnotě celé akce pro tradiční lukostřelbu u nás (stačí připomenout, že se tam vyhlašují ceny za lukostřeleckou ligu).

Připojím proto je pár poznámek, vztahujících se ke zcela specifickým letošním prvkům.

POSITIVA

1. Bylo postaveno 15 disciplín + dětská soutěž, účastnilo se skoro 100 střelců. Přesto šlo vše hladce, bez zdržování a nějakého nadměrného čekání. Lidé se neztráceli, ačkoliv terén je členitý a stanoviště disciplín nejsou mezi sebou vždy vidět. Skvěle připravené bodovačky i desky s proposicemi. Skvělé proposice na všech stanovištích.
2. Nová disciplína lesní roving - z mého pohledu zdařilá inovace.
3. Terčovka na 50 m - podle mne návrat zpět na lokaci podél bazénu lepší než loňské šikmé umístění.
4. Převrácená terčovka - skvělý nápad, zdařilá inovace.
5. Prodejní stánek s grilem a dalším občerstvením přímo u stanovišť.
6. Bleskové vyhodnocení + rozpis na papírech v chodbě - skvělé!
7. Celkově obtížnější bojová stezka - figuríny dál, v úhlu, přes větev etc.
8.Jako vždy roztomilé vyhlášení výsledků ligy etc.

NEGATIVA

1.
Nebezpečně postavený roving. Mety několikrát po sobě v dopadové výseči předchozích, v lese ovšem ne vždy zcela viditelná předchozí skupinka. Konkrétně nám se stalo, že 3 lidi vystřelili, pak jsem šel na metu já a najednou se mi v zorném poli vyrojila skupinka několik met před námi.
Původně Lucínek mluvil o 2 skupinkách na trati, alespoň v našem případě jsme měli jednu skupinku na dostřel a druhá nás tlačila do zad, takže jsme neustále kontrolovali, co dělají ti za námi. Nová discilína asi chce víc vychytat a stavět prostě trať tak, aby byly dráhy střel mimo pohyb dalších skupin na trati. Spolehlivě mohu prohlásit, že to bylo nebezpečné.
2. Chybějící čáry u met. Kvůli praxi 3D velká část střelců předpokládala, že stačí se mety dotýkat a proto např, u terčovek stáli cca o metr před čárou. To pak není terčovka na 25m, ale na 23,5 m. Totéž jiné disciplíny. Provázky u met v minulých letech byly vcelku jasně srozumitelné.
3. Terénní miniterče. Z mého pohledu nepovedená inovace.
4. Chybějící zástěna u kyvadla ... nebývala ani v minulosti, ale zrovna tam šípy do země jen prší, tak by to bylo pro dřeváky mnohem šetrnější.
5. Chybějící disciplína "střelba na postupující šik", kterou mám moc rád.
6. Chybějící loňská parádní disciplína "visuté koule", na tu jsem se těšil.
7. Chybějící dřevěná zástěna, kryjící vypouštěče koleček. Střílejí tam i začátečníci a náhoda je blbec i u starého kozáka, navíc čím dále člověk ustoupil, tím byl ten úhel menší. Na řadě turnajů zástěny bývají, aspoň třeba pevná role slámy.
8. Úplný propadák bylo stravování - jistě ne vinou pořadatelů, ale musím říci, že na to, co tam ti dovedové předváděli a svou netečností systematicky vytáčeli 100 střelců s ostrými šípy, byli docela klidní. Zachránila to jistě polévka a na mou velmi důraznou žádost nakonec i chleba k ní ... ale tipuji, že dvojí cesta na oběd celou akci protáhla minimálně tak o hodinu.

Celkově: potvrzená vysoká laťka, skvělá akce se spoustou známých i nových lidí, neuvěřitelně vyšlo počasí - závěrečné čekání na poslední skupinky a vyhodnocení jsem mohl dokonce pokuřovat fajfku na sluníčku! Když jsem viděl fotky od Mikešáků z jihu ... a takhle to vypadalo ještě ráno také. Rolling Eyes

Navrch přidávám ještě jednu poznámku ohledně úrovně: stoupající střelecká úroveň celého pole účastníků je nepřehlédnutelná: moje letošní desáté místo by mi předloni s přehledem stačilo na vítězství, vloni bych byl pátý. A to byli mnozí špičkoví střelci v Bartochově! Totéž i v kategorii hololukařů, stoupající body jsou zřetelné i u primitivů. Právě tahle kategorie ovšem letos úplně zklamala, je na zvážení, zdali je to jen souhra náhod nebo nějaký neblahý trend. Confused Faktem zůstává, že v minulosti střílelo tak 12-15 primitivů, letos byli 3, slovy tři ! Exclamation Shocked

Závěrem vysekávám poklonu všem, co se na tom podíleli, na nekomerční akci je neuvěřitelné tolik let to udržet na stejné nebo stoupající úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Musashi
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2012
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

Včera na Lukohrátkách (přes původní nepřízeň počasí nakonec bezvadně vyvedená akce!) jsem se zapředl v rozhovor s mně neznámým majitelem Grozerova Huna. Předmětem hovoru byl, mimo jiné, prodej Turka 50, od výše zmíněného výrobce z maďarské pusty. Domluvili jsme se, neznaje svých jmen, že si kontaktní informace předáme po zkončení akce. Bohužel, po vyhlášení vítězů jsem ho nenašel. Naposled jsem ho popatřil, an vyzbrojen minohledačkou, ubírá se v temný hvozd Very Happy
Pokud tedy dotyčný čte tyto řádky nebo kdokoliv ze čtoucích zná výše popsanou osobu, kontaktujte mě prosím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: ne květen 13, 2012 3:19 pm    Předmět: Citovat

tak jsme doma a děkujeme Lucínkům a ostatním pořadatelům za skvělé lukohrádky. wave T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 6:27 pm    Předmět: Citovat

http://www.mapy.cz/#x=14.045142&y=50.162070&z=15&q=libu%C5%A1%C3%ADn&qp=10.874213_48.421922_17.259572_51.117433_6

budova číslo 723 je ubytování a registrace

50°9'49.385"N, 14°2'43.552"E
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 5:50 pm    Předmět: lukohrátky Citovat

Lucínku,nahoď mapu nebo souřadnice kde v Libušíně to je,ještě jsem tam nebyl. dontknow T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 1:40 pm    Předmět: Citovat

gawain napsal:
Sledujem, že v kategórii PL skapal pes. Confused

Njn, vypadá to tak. Jsme tam dokonce celí tři Crying or Very sad
Když on zelí a Olda Frölich zůstali na jihu čech na 3D, Klacek připravuje svoje závody na neděli, Pavla Hřebíků jsem neviděl už ani nepamatuju, moraváci mají v tom termínu Moravskou ligu a PeZe jsem letos ještě nikde nepotkal.
No a silné jádro ze Slovenska letos nedorazí taky, takže je to opravdu dost tristní Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 1:35 pm    Předmět: Citovat

Držíme vám palce, nech vám počasie neblbne a vietor nefúka Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sfings
Nováček
Nováček


Registrace: 2.9. 2008
Příspěvky: 120
Bydliště: moravááá

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 12:59 pm    Předmět: Citovat

Hlásím,že jedem od N.Jičína přes Hranice,Olomouc,Brno..směr Praha a máme 1-2 místa v autěiroc!Pokud by se chtěl někdo přidat,složit se s náma na benzín..a nevadil by mu pes grommit vedle něj..
cat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st květen 09, 2012 11:40 am    Předmět: Citovat

Tak obědy budou vydávány v ubytovně. Rovněž by měl být k dispozici prodej něčeho dalšího - nějaké grilování, pití, sušenky apod. Zatím je předběžně domluveno, že by tahle možnost byla i večer - pití, nějaké grilování apod.

Jinak v areálu je ohniště, takže i možnost něco si sám "opéct" tady je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2012 10:35 pm    Předmět: Citovat

snad se k ohništím nebo libušínským hospodám vyjádří někdo, kdo má s těmi hospodami osobní zkušenost a nebo stihne během lukohrátek vařit.

Mám jinou prosbu: Přivezl by někdo měřák na sílu luků? Prosím. Rád bych si změřil svůj luk.
P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
midlan
Nováček
Nováček


Registrace: 3.3. 2011
Příspěvky: 2
Bydliště: Nová Paka

PříspěvekZaslal: út květen 08, 2012 9:07 pm    Předmět: stravování Citovat

Ahoj,
jedem letos na Lukohrátky poprvé tak bych se rád informoval o možnosti stravování - je tam ohniště na opečení špekounů, případně jiná možnost?
Díky za odpověď
Zdraví Milan
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.