Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kladkové VS reflexní kuše
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 8:41 pm    Předmět: Citovat

Scootr - vidím,že som Ťa pošteklil Smile
To , že sám mám Maxa je dôkaz, že som uprednostnil jeho silu,presnosť,jednoduchosť a tým danú bezporuchovosť a samozrejme dobré meno značky.
Asi súhlasim s tebou, že tetiva možno je namáhaná viac u kladky, ALE stále tvrdím, že prenos energie na šíp je lepší u kladiek. Dôkazom toho je, že každá kladka má pri menšej náťahovej sile porovnatelnú, alebo väčšiu rýchlosť šípu. To je vlastne účel kladky.
Tú presnosť len dedukujem, nestrielal som ešte z kladky, ale logicky, šíp je v pokoji a je rozdiel, keĎ odrazu naň pôsobí 225lb alebo na ten istý šíp začne postupne pôsobiť 160lb. Videl som videá, ako sa dokáže prehnúť šíp,keď odrazu naňho začne pôsobiť sila, u lukov je ten priehyb /spin/ potrebný, je to dané konštrukciou luku - obchádza madlo, u kuší je zbytočný a nežiadúci z titulu presnosti.
Mám starý kladkový luk ProLine a naučil som sa ho rozoberať do šrobika a skladať a keď človek pochopí princíp kladiek tak nie je problém ho servisovať. Vyrobil som si naň tetivu, pomocné lanko a teraz vyrábam nove osky, už su zodraté. Chcem tým povedať, že aj u kuší kladkových to musí byť podobné a ten servis je vlastne hobby. A tie opačné kladky ma uplne dostali, keď spracujem maminku určite si nejakú kúpim Smile
miro6446 - ten prípravok spitamen správne popísal, jeto ako veľké kružidlo, spodná rozreč može byť 2m, alebo ak si menší chlap, tak 1,5m.
Dá sa s tým rýchlo chodiť a merať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 5:02 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing spitamen,ještě mu řekni,že speciálně kvůli němu bereš i protitankové šípy,ať má radost Laughing .já mám i takovou zkušenost,že někteří známí se equinoxe dokonce báli,nechtěli ani vystřelit...prý jde z toho monstra hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:56 pm    Předmět: Citovat

Very Happy hmm.. to je jako s těma filmovejma hrdinama...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:36 pm    Předmět: Citovat

scootre,minule ma jeden kamarat vytocil statocne.prvykrat videl exomaxa a prvy krat z neho vystrelil..a reakcia?nato ze vyzera ako detska hracka dava dobre rany..som myslel ze ma poj..e. Twisted Evil tak som mu povedal ze 5-metrovu balistu mam v plane tiez kupit,ale az koncom roka.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:27 pm    Předmět: Citovat

Máš možnost delší.. UMaxe od www.****.cz, a kolik ho z nás tady má :DDD nikdo nechce až tak velké Very Happy už to pak není hezké a bezpečné..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:20 pm    Předmět: Citovat

kozy jsou hezké ani malé ani velké, prostě ti musí sednou do ruky a to si myslím i o EMAXU
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:13 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
sorry, ale já jí fakt mám za krumpáč Very Happy
volil jsem jí pác mi uchvátila její perfektní vlastnost...
a mne sa zda este ako mala kusa..asi mam rad vsetko velke.. Laughing velke kozy..velk..ehm,no..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:07 pm    Předmět: Citovat

sorry, ale já jí fakt mám za krumpáč Very Happy
volil jsem jí pác mi uchvátila její perfektní vlastnost...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 4:05 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
a ještě jedno...
některé kladky jsou moderně nabušené, když se na ně podíváš jdou fakt drsné, futuristické a úchvatné, každej hrdina ve filmu má nadřenou kladku kterou natahuje 1 rukou střílí vybuchující šípy a má takové zásahy že i sniper je proti němu banán.. a pak se koukneš na reflexní kuší /viz Excalibur/ prostě takovej krumpáč :DDD neohrabané pádlo o kterém si řekneš, že i ve středověku jsou hezčí a nic za ty staletí se nezměnila... ALE pak vystřelíš a zjistíš, že fakt o vzhledu to není Very Happy
co sa tyka dizajnu je to individualne.podla mojho vkusu je exomax dizajnovo najkrajsia kusa aku som kedy videl..a nevravim to preto ze ju mam,proste sa mi pacila hnedod zaciatku spomedzi vsetych ostatnych medzi ktorymi som volil..laska na prvy pohlad..no.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:58 pm    Předmět: Citovat

už je mi to jasné ide tzv. krokomer čo používajú lesníci na odmeranie dlžky kmeňa stromu po spílení lenže ja som látku pochopil ako plátno Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:53 pm    Předmět: Citovat

miro6446 napsal:
ahoj erkos zaujal ma ten tvoj prípravok v tvare " A " len som akosi nepochopil princip - látka prierezu 2x2 cm
- spodok a-čka 2m
- držiš za vrchol hore a otáčaš za chôdze

ak by bolo možné to ofotiť a dať sem pomohlo by to

a trochu podrobnejší opis fungovania ďakujem
miro,ja ak som to dobre pochopil,tak to funguje podobne ako velke kruzidlo.otocis jednu stranu,potom druhu a tak dookola,pokial neprides k cielu..ci...?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:53 pm    Předmět: Citovat

a ještě jedno...
některé kladky jsou moderně nabušené, když se na ně podíváš jdou fakt drsné, futuristické a úchvatné, každej hrdina ve filmu má nadřenou kladku kterou natahuje 1 rukou střílí vybuchující šípy a má takové zásahy že i sniper je proti němu banán.. a pak se koukneš na reflexní kuší /viz Excalibur/ prostě takovej krumpáč :DDD neohrabané pádlo o kterém si řekneš, že i ve středověku jsou hezčí a nic za ty staletí se nezměnila... ALE pak vystřelíš a zjistíš, že fakt o vzhledu to není Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:51 pm    Předmět: Citovat

exomax je presny jak svina a spolahlivy ako svajciarske hodinky..naviac bezudrzbovy..a co sa tyka tetivy a stredovej omotavky?mal som origo tetivu od exc.a omotavka mi vydrzala 105 vystrelov a povolila.mal som tetivy od firmy spominanej scootrom a tam mi vydrzali omotavky od 30 do 50 vystrelov.teraz mam vlastnorucne vyrobenu tetivu s bcy vlaknom v strede a musim sa pochvalit Embarassed stredova omotavka ma 1200 vystrelov,stale drzi a nejavi znamky povolovania..jasne to vlakno je uz od mechanizmu trocha zodrate,moj tip je ze 1500 vydrzi a odide na zodratie,nie na povolenie..jedinu vycitku ktoru mam ku kusiam exc.je ich deficit poistky proti vystrelu naprazdno..inak mam na nich len samu chvalu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:16 pm    Předmět: Citovat

*souhlas v kompaktnosti to je velké + a znám kuše které za 10 sec rozložíš a za 15 sec jí máš složenou nataženou a zacílenou
*souhlas v tichosti ALE ne každá kladka tohle umí a hlavně dokáže pohltit silné vibrace
*souhlas v nátahu je to příjemnější ze začátku zarvat a pak kladka udělá svoje ALE zase ne každá - záleží na tvaru kladky
*nesouhlas v deformování šípů či opotřebení- nepřijede mi, že bych měl nějakou deformaci a to jsem měl velmi silné kuše - více záleží na kvalitě šípu - nesmíš kupovat levné viz. ****.cz Very Happy
*nesouhlas v té omotávce.. tohohle je blbost.. jak jsem psal ostrý úhle u klady je velké - páč u reflexu se ti to ohne do U ale kdežto u kladky do V
*rozporuplné je to s tím předání energie... tady by se o tom dalo hodně debatovat a vždy se neshodneme a budeme říkat pokaždé něco jiného
*rozporuplné je také ta přesnost - tohle se mi nějak nezdá, posuzuji to podle Maxe a přijde mi, že klesání dobrého šípu docela eliminuje a oproti kladce má velmi navrh
* neber to že něčemu nadsazuji, kladku mám hodně rád a dobře se mi s nima střílí, ale koupil jsem si reflex EMAXE a bohužel, je to jiná liga... tzn. levné reflexní kuše nemají na kladku, ale EMAX a podobní je fakt jiná liga která by měla mít svoje rozdělení...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 3:13 pm    Předmět: Citovat

ahoj erkos zaujal ma ten tvoj prípravok v tvare " A " len som akosi nepochopil princip - látka prierezu 2x2 cm
- spodok a-čka 2m
- držiš za vrchol hore a otáčaš za chôdze

ak by bolo možné to ofotiť a dať sem pomohlo by to

a trochu podrobnejší opis fungovania ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 2:52 pm    Předmět: Citovat

Dovolím si nesouhlasit...teťiva na kladce je více namáhaná než u reflexu.
1. v kladkách je ohromné pnutí a stejné opotřebení
2. na 4 místech ti může rupnout či sklouznout - čepy uchycení
3. máš daleko ostřejší úhel ohnutí tetivy u zobáčků
4. dostává ohromné štosy při výstřelu
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 2:42 pm    Předmět: Citovat

Na meranie vzdialenosti sa mi osvedčil prípravok v tvare " A " urobený z latky prierezu 2x2cm. Rozmer spodku A-čka je 2m a meria sa s tým tak,že prípravok držíš hore za vrchol a otáčaš ho za chôdze. Dá sa stým rychlo a presne merať.
Ale dnes už funguje aj ázijský ebay a tam si možeš kupiť las.dialkomer za cca 100 USD.
Čo sa týka kuší reflex vs kladka, myslim si, že kladka má viac výhod oproti reflexu:
- kladka má priaznivejšiu napínaciu charakteristiku, tzn. nap. sila je zo začiatku väčšia ako na konci a z toho plynú výhody:
1 tetiva odovzdá viac energie šípu, lebo sila sa postupne zväčšuje a nedeformuje šíp
2 tým že nedeformuje šíp, je presnejšia
3 je tichšia
4 Omotávka tetivy aj tetiva dlhšie vydržia /my majitelia Exomaxu to poznáme/, menej namáhaný spúšť. mechanizmus
5 je kompaktnejšia
6 U obratenej kuši naviac ešte sa predlžuje " power stroke" a tým zase stúpne účinnosť a tak pri polovičnej náťahovej sile je rovnaká rýchlosť šípu ako u reflexu.
Fuuuj, ale som sa rozpísal, teraz vyzerám ako chrobák Truhlík.... Smile [/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 10:44 am    Předmět: Citovat

My tyhle hroty pouzivame na sipy do kladkovych luku a take do kusi a tento hrot se necha nabrousit a tak se necha pouzit nekolikrat ,ovsem nevydrzi tak dlouho jako plochy hrot co se da kladivem narovnat a znova nabrousit pilnikem a nekde jsem cetl ,ze chlapek zastreli s jednim hrotem 6 White tails....kdyz se daji do plochych" bleeders" tak se nechaji pouzit i v sipkach do kuse ono neni rozdil mezi kladkovym lukem a kusi ,vsude se pouzivaji stejne hroty .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 10:22 am    Předmět: Citovat

miro6446 napsal:
ahojte niečo podobné aj ja chcem vyskúšať s mojim exocetom, doma som si nachystal špagat a na ňom prvých 10 metrov na každý meter som urobil uzlik, potom som robil uzliky každých 10 m až do 100m a potom som to odstrihol, myslím že to zmeriam celkom presne, keďže dostrel chcem vyskúšať aj s loveckým hrotom mam trochu obavy ale ten jeden obetujem výsledok dam samozrejme do vlákna Laughing
tiez mam podobny merac vzdialenosti Very Happy ,len ja som namiesto uzlikov znacil nezmazatelnou fixou ciarky,desat metrov jedna ciarka,atd,atd.. Very Happy,ale uzliky su tiez dobry napad,hm..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 10:18 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
http://www.sportsmanswarehouse.com/sportsmans/New-Archery-Products-Hellraiser-Broadheads/productDetail/Fixed-Blade-Broadheads/prod9999012038/cat100552

Pokud si poridime tyhle hroty tak je po 2-3 vystrelech nabrousime pilnikem a nebo take ne prichazeji nenaostrene a jsou z jednoho kusu zeleza a tak prijemne pokusy do dalky... Laughing Arrow
ti pekelnici vyzeraju dobre Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 9:08 am    Předmět: Citovat

http://www.sportsmanswarehouse.com/sportsmans/New-Archery-Products-Hellraiser-Broadheads/productDetail/Fixed-Blade-Broadheads/prod9999012038/cat100552

Pokud si poridime tyhle hroty tak je po 2-3 vystrelech nabrousime pilnikem a nebo take ne prichazeji nenaostrene a jsou z jednoho kusu zeleza a tak prijemne pokusy do dalky... Laughing Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 8:51 am    Předmět: Citovat

ahojte niečo podobné aj ja chcem vyskúšať s mojim exocetom, doma som si nachystal špagat a na ňom prvých 10 metrov na každý meter som urobil uzlik, potom som robil uzliky každých 10 m až do 100m a potom som to odstrihol, myslím že to zmeriam celkom presne, keďže dostrel chcem vyskúšať aj s loveckým hrotom mam trochu obavy ale ten jeden obetujem výsledok dam samozrejme do vlákna Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 7:24 am    Předmět: Citovat

Co se dějě? Náš odborník na všechno Alwares neví že max má 225lb. a je to reflex! Odborník to se pozná, hlavně že nás tady všechny krmí nesmyslama. No nic, ten dostřel je zajímavej pokus, dobře si udělal že si to zkusil. My to zkoušeli taky jenže sme to neměli čím změřit, nechtělo se nám běhat s pásmem a tak jsme krokovali, bylo to okolo 430 kroků, takže ne úplně přesný. Zkoušeli jme to na velkým poli vybrali jsme si nějakej strom na kterej orientačně namíříš aby jsi měl směr, no a potom pod úhlem cca 45° zmáčkneš spoušt. Šíp je krásně zabodlej v zemi a koukaj letky který se "smějou" jak se krásně proletěli. Hlavně pozor na lom obzoru, aby se nelámalo pole či louka dolů a nestříleli jste za obzor, ono když máte velkej prostor bez ničeho tak se vzdálenost špatně odhaduje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 7:13 am    Předmět: Citovat

Je absolutni nesmysl srovnavat kladkovou kus a normalni kus s recurve ,kus nedrzime rukou jako luk a tak je jedno jestli je kladkova ci ne ! Kladkova kus je paskvil spolecnosti vymyslena nekym na "Zapade " aby si za tento paskvil mohli pocitat vice penez a vsechno to co ukazuji je proste paskvil a nic jineho a kladkova kus nas muze zranit ,nebot tetiva je tak dlouha ,ze nam dosahne obliceje ,kus ktera ma recurve luk ,tam je tahle moznost temer nepatrna ,plus vymena tetivy je ,ze si to muzeme udelat sami za par minut a zkuste nekde v lese vymenovat tetivu na kladkove kusi a kus se necha dobre rozebrat bez obav az pojedete treba do Afriky na slony ,ma to asi 2 srouby , kus je sama o sobe nebezpecna na 20-30 m a u vas sipka proleti i tim nejvetsim medvedem ,konem ,konem a kravou . Jak jsme se mohli presvedcit, kdyz to nekdo dostane do makovice je tvrdej ....Doufam ,ze se najde vice lidi co vyzkousi svoji kus do dalky a mne to prijemne prekvapuje ....Tak jako tady jsem pri zavodech sel od jednoho ke druhemu ti co strileli z kladkovych luku a ptal jsem se jich jak daleko jim to dostreli a nikdo nevedel, kazdy vedel rychlost sipu a ja jim rikal ,ze to mi moc nerika ,az jsem vzal jeden luk 70 liber a poposel asi 50 m na louku a vystrelil jej do dalky a jak jsem psal dostrelil 380 m mereno dalkomerem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 11:10 pm    Předmět: Citovat

teda,dostřel skoro půl kiláku-to je slušné hello1 .to musím taky zkusit.jinak koukněte na stránky Hortonu,mají nové modely těch obrácených kuší-Fury a Havoc,taky moc pěkné kousky.ještě mne zaujal ten model od Scorpydu,co má nátah 90 liber a rychlost 325fts. s tím už můžou střílet slony i malé děti Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 11:00 pm    Předmět: Citovat

ďakujem spitamen za vysvetlenie alwarezovi , ano mam pri dome dlhu lúku, ktorú práve vykosili. Na hranici 350m som si myslel, že mám po šípoch, nepredpokladal som, že budú tak ďaleko, ale pre istotu som šiel ďalej. Šípy boli pekne zapichnuté v zemi pod 45 st uhlom, dobre viditelné červené letky.
Vzdialenosť som meral laser. rangefinderom. Ešte ma napadlo, že strielal som o 15m vyššie ako dopadol šíp, to som zistil teraz na Google Earth. To mohlo trošku pridať na vzdialenosti. Strielal som cca pod 45st uhlom. Tetivu mám FF.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 10:38 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Ten uplne novy kladkovy luk dostreli 380 m asi timto sipem a jeste bych se chtel zeptat kolik ta kus mela tahu a jestli mela kladky ci ne !!!!Taky mne to zajima.....



hovori o kusi excalibur exomax,reflaxna kusa s tahom 225lib.
sip nieje problem najst,musis mat hoodne dlhe pole,najemnucko pobranene,ten sip bude v rovine,ak pojdes priamkou po rovno za vystrelom tak sa urcite musi najst..ja to tiez vyskusam,az to nasi polnohospodary pekne splaniruju na "kobercek"len rozmyslam ako to odmerat,kedze dialkomer nemam a krokova metoda nebude velmi presna Rolling Eyes erkos,cim si meral vzdialenost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 10:33 pm    Předmět: Citovat

Podle tech dostrelu je to snad jasne .......45 stupnu ,kus neni ladovacka .... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 10:29 pm    Předmět: Citovat

Erkos napsal:
Ahojte,
dnes som skúšal dostrel Exomaxa:
šíp 20" 100gr hrot doletel na 472m, zo 125gr hrotom na 445m




A kde si stym strielal a pod akym uhlom?
Ako sa ti podarilo naist ten sip Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st červen 06, 2012 10:18 pm    Předmět: Citovat

Ten uplne novy kladkovy luk dostreli 380 m asi timto sipem a jeste bych se chtel zeptat kolik ta kus mela tahu a jestli mela kladky ci ne !!!!Taky mne to zajima.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.