Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

LOH 2012 Londýn
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Odkazy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2012 12:28 pm    Předmět: Citovat

Tak lukostrelba se stava popularnim divackym sportem a i vAnglii a vsichni ti americti olymp.vitezove jsou v prvni rade dobri ...bowhunters......tech je tady miliony ,vsichni zacinali na kladkovem luku a postupne presli treba na recurve a ten co to vyhral strili recurve asi 6 let a slysel jsem jej jak v Arizone dostal toho poustniho srnce ,nez jel na olympiadu a jeho otec take a za penize utrzene za olymp. pry pojede do Jizni Afriky na lov ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2012 11:21 am    Předmět: Citovat

Pozor zahaknuti palce za krk neni nic noveho pouzivalo se za stare Anglie pred vice jak 20 lety jsem videl jednoho 70 leteho Anglicana jak predvadel tuhle tehniku a ja tak sam strili vice jak 10 let prodlouzive delku natahu o neco tak ze i mame tetivu na druhem clanku prstu a palcem zahaknutum za krk udrzime u tezkeho luku urcite par liber a vlastne luk mame vse zahaknute jako u kuse ruka se nehybe pri vypusteni a zustava na miste....Obcas je toto ukotveni videl u kladkacu a dokonce jsem to videl i u recurve vetsina strelcu priklada jenom ruku ke tvari ,ale ti nic nevi o lukostrelbe .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so srpen 04, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem dnes ráno ten rusko-ukrajinský styl zaháknutí palce zadní ruky za krk.
Byl jsem překvapen, jak krásně to lítalo. Zdá se mi, že tak jde lépe vymezit pohyb zadní ruky při vypouštění.
Zkuste si to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 8:08 pm    Předmět: Citovat

Korejci jsou klasa klasika, ale líbí se mi, jak jim už kdekdo šlape těsně na paty: mexičani, číňani, japonci, holanďan, rusové, ukrajinci, indové, francouzi, dánové a spousta a spousta dalších. Klobouk dolů před 15letým moldavanem a 18letým francouzem, oba vyšplhali taky dost vysoko.
Spíš jsem zvědav, jestli američani nepošlou teď přeslavného Kisika Lee domů a nekoupí si čerstvýho korejce-trenéra.
Jsme si včera při krátké Fitě říkali, že bysme si za sebe postavili jako trenéra vietnamského spoluobčana a zkusili to jako placebo efekt, aspoň na zastrašování soupeřů.
P.S.: nemám opravdu nic proti vietnamcům, spíš naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

Přidám rychlosti šípů mužských finalistů:
OH ..........57 m/sec
Furukawa 53,5 m/sec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: pá srpen 03, 2012 6:11 pm    Předmět: Citovat

MAZASAKR!!! korejci jsou zkrátka klasa a ten systém setů nemá chybu.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 10:05 pm    Předmět: Citovat

seifgard napsal:
Finále žen opět napínavý jako kšandy. Souboj korejských trenérů Laughing
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10246335607-loh-londyn-2012/212900402081635-lukostrelba-jednotlivci-finale-zeny/video/


Viděl jsem se záznamu, ale pecka, vyhrát "bližší" OSMIČKOU v prodloužení! Shocked
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 8:10 pm    Předmět: Citovat

Měřil jsem prům. rychlost šípu těch dvou dívek:
Romanová ... 56 m/sec
Ki...............51,5 m/sec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 6:52 pm    Předmět: Citovat

Finále žen opět napínavý jako kšandy. Souboj korejských trenérů Laughing
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10246335607-loh-londyn-2012/212900402081635-lukostrelba-jednotlivci-finale-zeny/video/
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 2:22 pm    Předmět: Citovat

Teď zrovna střílí nějakej mexikán Alvarez, docela dusí korejce. Za povšimnutí stojí, že Mexiko má korejského trenéra a vyšvihlo se mezi ženami i muži mezi špičku. Nakonec Louis projel, ale těsně!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 12:56 pm    Předmět: Citovat

Jsem na skypu a tak mohu kecat s celym svetem .....300$ stoji zavod olymp.stylu ja chodim na na 3D a to mne stoji 10$ za zavod .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 11:05 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Jestli nekdo chce vedet vysledky co by musel dosahnout na olympiade staci zvednout telefon a zavolat olymp. vybor , tady se nikdo nemuze kvalifikovat .....


Alebo Tebe Stando, nie? ...daj číslo! Very Happy

V nejakom rozhovore s českým lukostrelcom ašpirujúcim na túto olympiádu (meno som bohužial zabudol okamžite), bolo zmienené ako jeden z hlavných dôvodov jeho konečnej neučasti to, že posledný z kvalifikačných či nominačných, či akých pretekov bol niekde v kyselej prdeli v Utahu a odskočiť si na víkend odstrielať do emeriky bolo akosi moc nad jeho finančné možnosti... tak ja asi len tolko k olympiáde, ale Alwy určite vychrlí pravdepodobný rozpočet takejto akcie aj keby to nikto nechcel vedieť... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 10:59 am    Předmět: Citovat

Holky tahaji 38 liber ....

2012
For 2012, the qualification rules were adjusted slightly. The host nation continued to receive three spots, as did the top eight teams at the World Championship. However, only 8 further individuals qualified through the individual placement at the World Championship. The continental tournaments received unbalanced allocations, with Africa and Oceania receiving only two qualification spots to the other continents' three. The Tripartite Commission retained its three selections. The remaining 13 spots were decided by Final Qualification Tournaments. Three additional team spots (9 individual spots) were allocated through the Final Qualification team event, and the last 4 spots through the Final Qualification individual tournament. If any of the NOCs qualifying through Final Qualification had already earned an individual spot, one more spot as added to the individual Final Qualification quota.[1]
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 10:51 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
122 cm

Tak to jsem se teda sekl! Tak už je mi to jasné.
Culpa mea Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 10:01 am    Předmět: Citovat

122 cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:45 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Chlapi na olympiádě používají průměrně 48,5 liber, ženský cca 38 liber, ono se to dá dneska nahnat výkonností moderních ramen a lehkými šípy. Při zpomalených záběrech je vidět, že je balistická křivka u holek vyšší. Taky to souvisí s délkou nátahu, ty drobný korejky možná tahají méně než 28 palců, tak můžou mít silnější ramena a nevytáhnou z nich udávanou sílu. Mimochodem hodně chválím kamery na olympiádě.


tak to bych s tím mým tahem 42 lbs a tedy mou natrénovanou silou měl mezi holkama i šanci, zvlášt kdybych byl ve dvojici s tou ze Samoi, co jsem ji zmiňoval...

Koneckonců zasáhnout terč 152cm ( pořád opakuji:vhodným nářadím) na 70 m musí být snadnější než terč 80 cm na 50 m. (jde o ten poměr)
Nemusíme přeci pořád trpět nějakými komplexy ze světové elity, no Very Happy ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:33 am    Předmět: Citovat

Jestli nekdo chce vedet vysledky co by musel dosahnout na olympiade staci zvednout telefon a zavolat olymp. vybor , tady se nikdo nemuze kvalifikovat .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:32 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Ale střílet 70m, sledovat déle let šípu, to je zvláštní zážitek a krása. Taky to moc hezky indikuje každou chybičku. Určitě to stojí za vyzkoušení.


Jojo. Ono i těch 50 m stačí k tomu, aby si našinec tu dráhu vychutnal. Těch 70m je jistě lepší, zvlášť když šíp trefí tam kam má!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:28 am    Předmět: Citovat

Chlapi na olympiádě používají průměrně 48,5 liber, ženský cca 38 liber, ono se to dá dneska nahnat výkonností moderních ramen a lehkými šípy. Při zpomalených záběrech je vidět, že je balistická křivka u holek vyšší. Taky to souvisí s délkou nátahu, ty drobný korejky možná tahají méně než 28 palců, tak můžou mít silnější ramena a nevytáhnou z nich udávanou sílu. Mimochodem hodně chválím kamery na olympiádě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Radku, těch 34 liber je na těch 70 m málo. Se zaměřovačem ale ty 3m nadstřelu přeci řešit nemusíš. Ten můj Mind má 38 liber, tahám ho na 42, ale ty holky asi mají i víc, protože ty šípy jsou v terči zasekané poměrně dost vodorovně, a tak to musí být.

Těch 70 m bych si koneckonců na louce zkusit mohl, ale nějak dopředu vím, že bez klapačky (neumím na ni reagovat) a bez kvalitních, rovných, lehkých šípů s těmi zakroucenými kormidly mi to výškově vejde tak na metr a půl, možná i víc a tak mě to ani moc neláká.

Vím od kluků, že je na dlouhý vzdálenosti potřeba jít nad 40 až 42 liber. Já zaměřovač ani klapačku nepoužívám (holý luk), a navíc mám barebow tabku bez výřezu pro šíp, tak musím mít tři prsty pod šípem, tím pádem musím o to víc nadmiřovat. Současně mám taky teď levný ramena s dřevem uvnitř, který šípu nedají takovou rychlost jako ty drahý. Ale střílet 70m, sledovat déle let šípu, to je zvláštní zážitek a krása. Taky to moc hezky indikuje každou chybičku. Určitě to stojí za vyzkoušení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 8:55 am    Předmět: Citovat

Ví někdo, jaké byly nominační kritéria? Docela by mě zajímalo, o kolik zaostáváme za světovou špičkou, pokud to vůbec je ve výsledcích patrné.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 8:40 am    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Na olympide tahaji luky 47-49 liber ....

A to i ženy? To se mi zdá skoro moc...
Sane, nevíš co tahala Bára H. ?
Jinak se mi líbila jedna starší, korpulentní střelkyně, nevím už od kud byla, ale střílela fakt hrozně. Myslím, že se jí podařila i jednička. Ale brala to s úsměvem, v pohodě, žádný stress. Zkrátka sympaťačka! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 8:28 am    Předmět: Citovat

Na olympide tahaji luky 47-49 liber ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 7:43 am    Předmět: Citovat

Penize jsou jeden problem, zakladna druhy.

Nejmenovany trener/ka lukostrelby se na to diva takto:

No co si myslis ze tady mame za deti, drtivou vetsinou jsem pritahli rodice aby nesedeli doma u pocitacu a delali aspon neco a byli venku

Druhym probleme je motivace. Deti proste nebavi stat a smazit 200 sipu do terce. Lukostrelba je umeni opakovani, deti to nebavi.
Ja to treba delam tak ze dam deckam na terc nafoukly balonek a maji tucet ran aby ho trefili. Kdyz ho nesejmou, strelim jim ho ja. To by jste videli jak motivace funguje.

Pro decka se to musi delat formou hry, proto si myslim ze nejlepsi je zakladnu vybudovat treba na barebow a na 3d kde to ty decka bavi.

Z toho pak muzeme odchytit pet sest mladych talentu a udelat z nich spickove olympijske lukostrelce. Jak rika nejmenovana trenerka 40 let idealni vek na lukostrelbu. Proste cesta dlouha.

Svaz dostava malo penez , na to aby byli svetovi likostrelci museji po svete i cestovat a ucit se zavodit. Kdyz holt nejsou penize na to aby se lidi poslali na vsechny zavody kde se da kvalifikovat na olympiadu tak pravdepodobnost klesa.

Je to vse o zakladne. Vetsi korejska vesnice ma vetsi lukostreleckou zakladnu nez cela Ceska republika dohromady. hihi

Dnes daji rodice decka spis na tenis, golf a jine vydelecne sporty....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 1:49 am    Předmět: Citovat

SanDuro
Díky Sane za nabídku. Já ty ambice nemám, byla to jen taková úvaha. Kdyby byl oddíl tady ve Zlíně, asi bych tam střílel, no ale není. S těmi nervy na závodech, to je fakt. I když bych kvalitní výbavu jednou v životě zkusil docela rád.
Imago
Radku, těch 34 liber je na těch 70 m málo. Se zaměřovačem ale ty 3m nadstřelu přeci řešit nemusíš. Ten můj Mind má 38 liber, tahám ho na 42, ale ty holky asi mají i víc, protože ty šípy jsou v terči zasekané poměrně dost vodorovně, a tak to musí být.

Těch 70 m bych si koneckonců na louce zkusit mohl, ale nějak dopředu vím, že bez klapačky (neumím na ni reagovat) a bez kvalitních, rovných, lehkých šípů s těmi zakroucenými kormidly mi to výškově vejde tak na metr a půl, možná i víc a tak mě to ani moc neláká.

Tak ať se nám kluci daří! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2012 9:44 pm    Předmět: Citovat

Nikdo se nedokázal nominovat, aspoň myslím. Hlavní problém vidím v tom, že česká lukostřelba nemá zdroj peněz na to, aby pomáhala mladým lukostřelcům k pravidelné účasti na světových závodech a taky chybí dostatek kvalitních trenérů na plný úvazek, určitě jsou vyjímky - Praha nebo Ostrava (?)...
Jinak JardoM zkus někdy tu sedmdesátku. Je to oproti padesátce nebetyčný rozdíl, podle mého vlivem konečné fáze trajektorie šípu, kdy šíp už prudce padá. Aspoň s mým lukem 34# (tahám z toho cca 38#) a karbonovými šípy musím mířit o víc jak 3m výš než na 50m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

No holt nemame lukostrelce kvalitne urovne, nevim co je s Barou Horackovou jestli uz jen trenuje.... Pak byl tady ten mlady kluk co se pred olympiadou zhulil a dostal distanc a pak misto neho jel Honza Bulir.

Olympiada je predevsim byznys a je to o penezich, kdyz holt maj poslat nekoho kdo muze dostat medaili tak ho poslou , holt v lukostrelbe nemame spicku ani nahodou a tak pojedou jine sporty.

Spickove llukostrelce mame momentalne jenom v barebow a to se na olypiade nestrili. Tak jsme v evropske a i svetove spicce. A to jsou uz skoro vsichni spis v kategorii senior a dopracovali se tam povetsinou vlastni pili s minimalni podporou svazu.

Trochu se to lepsi a v mnohem ma na tom zasluhu Milan Hladil.

Zda se mi ze zapominate na to jak tezke je strilet na vrcholne soutezi. Doma na zahrade je kazdy mistr republiky.

Vezmete si jen to ze na vrcholnich soutezich se strili obecne o 10 az 20 procent horsi bodovy vysledek.

Jardo nechces jit strilet za Start Praha treba terenni nebo halu na mistrovstvi republiky ? Vybaveni ti rad zapujcim z vlastniho.

A myslim to smrtelne vazne.

San

P,S.: Zapomnel jsem na nase vozickare, ty jsou svetova spicka, viz zlato z Ciny.

Zeptam se Ferdy kdyz ho uvidim proc nikdo nejel ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2012 6:01 pm    Předmět: Citovat

Popravdě taky nachápu, že nemáme kvalifikovaného ani jednoho závodníka na LOH v Londýně, ale vůbec do toho nevidím, tak nevím, kde je chyba.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červenec 31, 2012 5:11 pm    Předmět: Citovat

Taková moje úvaha:
Střílím už dost let a trénuji několikrát za týden po půl hodině. Moje výbava nejsou žádné čáry: Samick Mind 10 (bez klapačky a stabilizátorů) a šípy JAZZ 1916 už léta otloukané.
Většinou střílím 30 m, někdy 50 m (malá FITA). 70 m ne, to bych musel skácet jabloň.
No ale na těch 30m nemám problém sestřílet 10 šípů do kruhu o průměru 20 cm. Na těch 50m je to úměrné, ten kruh (elipsa) má šířku těch cca 30 – 35 cm, ale výškově se to víc rozmazává. To je způsobené obecně tím, že délka nátahu v sérii výstřelů není konstantní, takže šípy jsou vystřelovány nestejnou silou, což se projevuje na rozdílné výšce dopadu tím víc, čím je vzdálenost větší.
Tohleto lze eliminovat právě tou klapačkou, která zaručuje konstantní nátah, a dále lehčími šípy s menším odporem, které jsou rychlejší, tedy letí kratší dobu a mají tím pádem plošší dráhu a menší propad. Samozřejmě soustřel zlepší i to kvalitní „lešení“.
Takže když promítnu těch 20 cm z 30m, resp. 33 cm z 50 m na těch olympijských 70m a připočtu k tomu, že by mi někdo ze závodníků půjčil to své kvalitní nádobíčko, tak bych se po lehkém tréninku měl vejít do kruhu 46 cm. To je ale právě osmičkový kruh. ( 45,6cm). (terč 152cm)
Takže moje tříšípové sety mohly dělat asi tak 25 bodů (8+8+9).
To bych mohl i sem tam některý set z té pětisetové rozstřelby vyhrát!!!
Myslíte, že je někde chyba? Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 30, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

On není slepý, on je dalekozraký, takže nevidí dobře mušku zaměřovače, ale vidí dobře terč. Možná to je výhoda, protože má odfiltrovaný rušivý optický vjemy. Nabízeli mu operaci, odmítá ji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Odkazy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.