Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kde a jak začít s lukostřelbou

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kurzy, semináře
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 9:49 am    Předmět: Citovat

Tady je jinak seznam oddílů sportovní lukostřelby v ČR:
http://cms.czecharchery.cz/www/cl-100/159-kluby-a-oddily/?&id_region=ALL
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt srpen 02, 2012 9:16 am    Předmět: Citovat

Inkognitos napsal:

Můžeš mi když tak na sebe poslat telefon, abychom se případně nějak domluvili?

Poslal jsem ti to v soukromé zprávě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

Nemáš zač. Fakt to na začátek stačí - nestojí to moc a slušně to lítá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Inkognitos
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2012
Příspěvky: 3
Bydliště: Žďár nad Sázavou

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 8:56 pm    Předmět: Citovat

coffe - dík za info. Od Polarise očekávám přesně co píšeš. Na začátek, aby to člověk dostal do rukou a oka by to mělo bohatě stačit Smile
S učitelem to budu mít horší ..., ale ono se to poddá. Navíc chtěl bych případně dát nějakou kačku i třeba na nějaký začátečnický seminář když něco najdu Smile

imago - jak dlouho tam budeš? Jestli bude o víkendu pěkně tak bych se přijel určitě podívat. Můžeš mi když tak na sebe poslat telefon, abychom se případně nějak domluvili?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 7:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Já mám také polarise. Měřím 180 cm - vzal jsem po tel.konzultaci s prodejcem 70" a 36 liber. No měl jsem co dělat, abych to natahl, ale rychle se to poddalo. Vzal jsem k tomu obyč mířidla a hliníkové šípy.
Po čase jsem přidal stabily a klapačku a obyč carbon šípy ( lépe lítaj - nepropadaj se tolik ). 30 m jsem schopnej střílet s průměrem okolo 8 ( a to trénuji od března ). I 50 m ujde.
No je fakt, že se mi věnuje zkušený lukostřelec a za to mu veliký dík.
Jinak s polarisem jsem zatím spokojen - na začátek a za tu cenu udělá slušnou službu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 11:24 am    Předmět: Citovat

Příští týden počínaje 4. 8. budu na dovolené u Domanínku u Bystřice n. P., luk tam vozívám s sebou. Pokud by ses mohl a chtěl na chvilku zastavit, mohli bychom se domluvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Inkognitos
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2012
Příspěvky: 3
Bydliště: Žďár nad Sázavou

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 11:22 am    Předmět: Citovat

Luk - Samick Polaris 70", 32liber by byla asi moje volba (měřím 186cm), ale třeba v šípech jsem úplně mimo. Karbonový ano, ale jakou délku... i když jsem něco načetl na netu a mám nějakou představu jak by asi měl být dlouhý, tak to skončí třeba na tom, že nejsem schopen ten šíp identifikovat v eShopu Smile

Ohledně základů. Nějaký ten cit pro věc snad mám (dělal jsem historický šerm), ale i tak je fajn se dozvědět co opravdu nedělat a třeba si na to dát pozor Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 11:07 am    Předmět: Citovat

Byl jsem na tom přesně jako ty.
Není třeba z toho dělat vědu.
Rad a pokynů najdeš tady na stránkách či obecně na netu tolik, až ti z toho půjde hlava kolem. Chce to jen prostudovat.
Jaký si máš koupit luk, to ti stejně nikdo neporadí. Když to chceš pro odreagování, tak něco levného, co přitom bezpečně funguje. Já jsem volil kompletní Samick polaris 34 liber, 68 palců, přes internet a dodnes toho nelituji.
Sám po čase poznáš, jestli je to to pravé a další kroky už budeš volit na základě své zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Inkognitos
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2012
Příspěvky: 3
Bydliště: Žďár nad Sázavou

PříspěvekZaslal: st srpen 01, 2012 10:47 am    Předmět: Kde a jak začít s lukostřelbou Citovat

Ahoj prosím o radu Smile Chtěl bych začít, ale...
Jsem ze Žďár u nad Sázavou v širokém okolí nikde nikdo, kde bych mohl nabrat rady a základy pro začátek. Vybavení nemám, ale koupit si ho bez nějaké konzultace taky nechci. Jediné co pro začátek vím je, že potřebuji informace a základy.
Jelikož mám rodinu beru ten začátek hlavně jako možnost odreagování a později kdo ví ...
Jinak se mi líbí sportovní lukostřelba a to je asi ten směr, kterým bych se chtěl ubírat.

Takže hlavní otázka kam zajet, nebo kde se zeptat a získat nějaké zkušenosti a možnost získání základů. Luk a šípy si přes internet objednávat nechci, jedině osobně abych vybral ten správný dle rad prodávajícího. (zatím tomu přece jenom rozumím jak koza petrželi)

Dík za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kurzy, semináře Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.