Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Den snajperů 8.9.2012 Běstvina u Třemošnice
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 9:58 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
pekné fotky, kámoš je profík?


není profík, ale nadšený amatér. A rád by si několik fotek dal na své stránky. http://jirkafoto.blogspot.com

Nevadilo by to někomu? Počkám 14 dní na případný nesouhlas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st září 26, 2012 11:15 am    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem to kvůli flajtu(tam stačí dostřelená hodnota), ale kvůli porovnání výkonu luků je potřeba znát skutečnou použitou sílu luku(síla při použité délce nátahu) a váhu šípu. Nic víc není potřeba.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st září 26, 2012 9:41 am    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Jinak u toho flajtu je dobré uvádět kompletní údaje - tedy sílu luku použitou při výstřelu(né jenom tu základní na 28") a váhu šípu.
Já mám třeba těch 56lbs při normálním kotvení, jako když střílím na terč a s tímto nátahem jsem střelil 286m. Těch mých 317 je delší nátah(asi 30"), tedy i vyšší lbs.
Nebo alespoň uvést použitý poměr grn šípu/lbs luku. U mě je to 8,0grn/lbs.
Jinak to nemá valnou výpovědní hodnotu.


Když více lidí dodá údaje, tak to doplním. Nicméně flajt je tak specifický, že naopak je zde zbytečné uvádět přesné údaje. Vede to k jedinému - pro moderní flajt vznikla celá spousta kategorií, omezení s cílem jakoby porovnatelnosti. Výsledkem je však spíše neuvěřitelný chaos a vzdaluje se to asi od původní myšlenky - střelit, co nejdál s tím, co zvládnu (každý by si měl vybrat nejlepší luk, nejlepší šípy a nejlépe to zvládnout). Dnes bych vyloučil jenom ty moderní flajt speciály, které se tváří tradičně nebo primitivně a různé pomůcky typu elektronický úhloměr, měřič rychlosti větru a podobně. Ona ta přesnost může být taky nepřesností - např. luk 62lb na 28", určitá váha a délka šípu bikonického tvaru a použití siperu.... vyjde naprostý guláš.

Např.:
http://paleoplanet69529.yuku.com/topic/52452/US-flights-2012-can-t-wait-anymore#.UGKftpgxpuA

Pokud si někdo přečte pravidla "moderního" flajtu a tento odkaz, tak pochopí do jakých obludných chapadel úředníků se dnes taková jednoduchá disciplína dostala. V principu je to jednoduché - více pravidel znamená více vítězů.

Možná by mohl být vzorem model z Norska:
http://forum.bueforum.no/viewtopic.php?f=8&t=1781&start=30#p23598


Když tato disciplína v minulosti vznikla, tak použitelné luky byly zhruba podobné a všichni měli zhruba podobné možnosti vyrobit šípy. Šlo o skloubení všech možností - luk, šípy, střelec a jeho technika. Postupně vznikala řada jakoby speciálů na flajt, jenomže ty jejich možnosti byly v historii dost omezené... proti dnešní době.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st září 26, 2012 8:32 am    Předmět: Citovat

Jinak u toho flajtu je dobré uvádět kompletní údaje - tedy sílu luku použitou při výstřelu(né jenom tu základní na 28") a váhu šípu.
Já mám třeba těch 56lbs při normálním kotvení, jako když střílím na terč a s tímto nátahem jsem střelil 286m. Těch mých 317 je delší nátah(asi 30"), tedy i vyšší lbs.
Nebo alespoň uvést použitý poměr grn šípu/lbs luku. U mě je to 8,0grn/lbs.
Jinak to nemá valnou výpovědní hodnotu.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út září 25, 2012 11:53 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
.....ale na jednom nemenovanom turnaji som sa bavil s jedným nemenovaným lukostrelcom o usporiadaní prvého slovenského čisto flajt turnaja...... Wink

viac neprezradím Razz


Hlavně nejmenovat, velký bratr naslouchá... Very Happy
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út září 25, 2012 11:33 pm    Předmět: Citovat

Je to svojim spôsobom naozaj kráľovná disciplín, aj keď pre mňa stále zostáva kráľovnou disciplín Puta Wink

.....ale na jednom nemenovanom turnaji som sa bavil s jedným nemenovaným lukostrelcom o usporiadaní prvého slovenského čisto flajt turnaja...... Wink

viac neprezradím Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út září 25, 2012 11:11 pm    Předmět: Citovat

Výsledky flajt:

http://ulozto.cz/x3DvV6P/vysledky-flajt-den-snajperu-8-9-2012-xls

Z pohledu mnohých toto není lukostřelba, nicméně v historii bylo velice ceněno dostřelit nejdál.

Vrcholu bezesporu dosáhli turečtí lukostřelci, pro které byla tato disciplína naprosto prestižní záležitostí. Paradoxně však našla největší rozmach v době, kdy luk byl nahrazován střelnou zbraní... a vlastně nebyla vůbec potřeba střílet tak daleko (a ještě k tomu většinou speciálním lukem a extra lehkým šípem). Je to však podobné jako se škrábat na vrchol K2 - k životu to k ničemu není, ale je tam a je to výzva.

Myslím, že právě zde je nejvíce vidět skutečnou ztrátu schopností vyrobit luky a šípy takových vlastností bez super materiálů, mikrometrů a znalosti všech možných a nemožných zákonů fyziky. Nejznámější rekordní dostřely jsou staré stovky let (17. století), kde více než 10 střelců se dostalo přes 800m.

Ano, stříleli jsme vším možným - všechny typy luků bez omezení a všechny možné druhy šípů. Šlo mi však o jednoduchou věc - ukázat a propagovat tuto královnu lukostřelby, aby se stala součástí našich soutěží. Před soutěží mi jeden lukostřelec (nejmenovaný Pavel) stále tvrdil, že dělal x pokusů a že přes 160m se nikdy nedostal a ejhle na soutěži celkem hravě 260m. Taky jedna nejmenovaná Martina měla obavy, jak a zda vůbec dostřelí 144m na korejský terč a při flajtu 267m... Prostě pro mnohé to byl i takový test, co zvládne jejich luk.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 11:49 pm    Předmět: Citovat

jchocz napsal:
1) vyhrál zaslouženě Mýša s naprosto zdrcujícím výsledkem 3377 bodů,


hehe, a to pritom "očekával bez uzardění disciplíny s nulovým nástřelem" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 9:19 pm    Předmět: Citovat

a když jsem říkal, že je ten clout blíž, tak mi to nikdo nevěřil. Už první ránou jsem to střílel tak na 140 a ještě to byl přestřel. Takhle nablízko to střílet, to bylo fakt peklo
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 8:52 pm    Předmět: Citovat

Výsledky:

http://ulozto.cz/xXUJRrb/vysledy-den-snajperu-8-9-2012-xls

Flajt zpracuji do tabulky a taky uložím a zveřejním link.

Alespoň několik zajímavostí a poznámek:


0) Excel to snad sečetl dobře a někteří měli chybku v součtu (např. Kibe si ubral cca. 300 bodů...)

1) vyhrál zaslouženě Mýša s naprosto zdrcujícím výsledkem 3377 bodů, když druhý Kibe měl 2219 bodů a tedy rozdílem více než 1000 bodů.

2) nejvzdálenějším terčem byl extra korejský terč (mohu prozradit, že mírně menší než jsem říkal a to 5.7x5.7m ale na větší vzdálenost 220m - tedy ne 6x6m na 200m..) a Mýša z 10 šípů dal 5x, Kibe z 10 šípů to dal 3x...

3) Oficiálně terč extra Puta na 160m nedal nikdo, nicméně po soutěži to Mýša dal. I terč Puta byl proti originálu menší (o několik centimetrů na výšku i šířku) a taky mírně dál...

4) po soutěži jsem proměřil vzdálenost vlajky (disciplína Ke vlajce) a vzdálenost byla fakt menší než 160m a to 130m, nicméně ostatní vzdálenosti byly spíše o něco větší....

Ano, bylo to extrémní. Nebyl to však extrém samoúčelný. Všechny tyto disciplíny mají historický kontext a dnes účastníci soutěže Den snajperů tuší (nebo spíše vědí), jak to měli lukostřelci v minulosti složité a věřte, že ani oni neměli trénování takové střelby běžné.

Prostě jsem to zkusili a možná budeme mít staré mistry více v úctě. Jejich motivace byla jistě jiná než dnes. Je však dobré připomínat si staré dovednosti. Dnes se snažíme vše nahradit moderní technikou, super materiály a mnohé znalosti mizí nenávratně a stává se z nich jenom taková pohádka, o které mnozí rádi mluví. U nás na soutěži byla možnost si to reálně vyzkoušet a doufám, že tomu tak bude i další rok (roky).

Flajt dodám..
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 24, 2012 9:17 am    Předmět: Citovat

a kde jsou výsledky?
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 10:29 pm    Předmět: Citovat

pekné fotky, kámoš je profík?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2012 9:41 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lukostřelkyně a lukostřelci
na této adrese : http://dl.dropbox.com/u/3278945/tremosnice.zip
jsou fotky od fotografa a nadšeného diváka Jirky L. Nemějte mu za zlé že fotil především mě, když se mnou přijel. Jirka vás všechny pozdravuje, akce se mu moc líbila. P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá září 21, 2012 9:19 pm    Předmět: Citovat

ozaj a.....výsledky? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st září 12, 2012 12:01 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Rychlostrelbu kludne vypusti, tercovky by som nechal, ale dlhsie Wink - na zástrel Wink


Tak jsem to i myslel, že 20 a 25m terčovka by byla pouze jako cvičné terče. Dnes jsem byl zkontrolovat místo (čistotu a tak) a navštívil jsem toho pána, co to všechno umožnil posekáním a domluvil předběžně i příští rok. Našel jsem dnes i lepší umístění pro bhutánské terče a putu, takže nebudou v takovém kopečku. No a navíc jsem dostal příslib, že příští rok určitě poseká i část pole proti korejskému a extra japonskému terči, takže by se chodilo cik, cak od startu po dopadovou zónu, kde by se kousek střílela další disciplína (jak to vlastně mělo i být).

Mýša sepsal celkem pěkný článeček na fóru pražských větví IQ60 (http://www.prazskevetve.cz, děkuji Mýšo !), avšak tento "skoro-kamarád" Laughing si šťouchl do hledání kruhů, kde jsou čtverce...

Vždyť je to takové jednoduché... pí x R2 je obsah kruhu a když si odmyslíme konstantu pí, tak zůstane R2 a to je vlastně obsah čtverce. Na tom přeci nic není... Idea
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 10:51 pm    Předmět: Citovat

Rychlostrelbu kludne vypusti, tercovky by som nechal, ale dlhsie Wink - na zástrel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: út září 11, 2012 12:24 am    Předmět: Citovat

Jonathan napsal:
Doufám, že se to napřesrok podaří zopakovat.

Možná by pak stálo za to zauvažovat, jestli by nebylo lepší střílet ve skupině po jednom a hlásit, kam to dopadlo.


Terče a stojany jsem dělal jako vícenásobně použitelné a počítal jsem, že moc dírek v nich nebude.'Very Happy'

Mýša má pravdu s tím střílením po jednom střelci, zdržovalo by to. Spíše se zaměřím na lepší rozmístění aby se více střílelo, než běhalo po kopcích... Taky mám tik vypustit např. střílení na 20 a 25m s rychlostřelbou (to je na každé soutěži a většina lidí, co přijela a snad přijede příště, nepřišla kvůli střílení tohoto typu ale kvůli možnosti zkusit/ ochutnat ty fakt tradiční disciplíny). Jedině ústupovka mi tam tak nějak sedí, i když je to vlastně uměle vytvořená disciplína. Ono se to prostě musí postavit a zkusit, pak se některé chybky objeví. Budu to mít i jednodušší, protože terče jsou a zaměřím se na sepsání lepších pravidel a vysvětlivek typu - kruh je čtverec a podobně...
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 10, 2012 11:01 pm    Předmět: Citovat

většinou jsem tedy viděl, kam to šlo.

Asi by bylo lepší zřídit betonový kryt pro hlásiče Laughing
Střílení jednotlivě je strašlivě zdlouhavé, ale viděl jsem třeba Klacka, jak stojí u elektrického sloupu a hlásí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jonathan
Nováček
Nováček


Registrace: 18.4. 2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: po září 10, 2012 10:57 pm    Předmět: Citovat

Jichoči díky za super střelecký zážitek! Thumbs Up

Terén jako z lukostřeleckého ráje, skvěle posekaná tráva, takže moc ztrát na materiálu nebylo, vypiplané terče. Za zmínku stojí i početná parta profesionálních hasičů žízně Very Happy

Doufám, že se to napřesrok podaří zopakovat.

Možná by pak stálo za to zauvažovat, jestli by nebylo lepší střílet ve skupině po jednom a hlásit, kam to dopadlo. Mysím to tak, že vystřelí první střelec, náhlásí se, kam mu to spadlo, hned střelí další, nahlásí se a tak dokola, až celá skupina vystřílí svou munici. To je takový námět za ty, kteří jako já nevládnout dokonalým zrakem Very Happy a občas stříleli poslepu.
_________________
Zkrocená mysl = poslušné šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 11:42 pm    Předmět: Citovat

Takhle vypadá Majra v akci video.
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 10:57 pm    Předmět: Citovat

hehe, tak nebolo to 200 ale LEN 160m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 10:54 pm    Předmět: Citovat

Jednoznačne by sa mal turnaj opakovať a stať sa tradíciou Wink

Milujem streľbu do diaľky aj preto mám najradšej Pacov a Marcelovú, ktoré sú jedinými turnajmi na slovensku, kde si to možno streliť.

Jichočov snajperský deň sa u mňa zapísal zlatými písmenami. Kľudne by sa mohol vynechať roving, ale bol som prekvapený, ako dobre som ho odsnajproval.

Tradične som dovrzal ústupovku. Clout som strieľal druhý krát v živote a nezostalo mi nič iné, než páliť len tak na skúšku.

Na putách mi chýbali zvončeky. Zato po každom vypustenom šípe sa zatajoval dych a strelci zmĺkli, či nebudú počuť buchnutie do terča. A ja som ich počul Wink Na dlhej i krátkej pute, butáncoch, na kórejcoch i japoncoch. Naozaj šípy chviľu leteli, kým dopadli, a často sa proste stratili z dohľadu.

Nádhera! A ten terén! Totálny raj, pokosený na dĺžku anglického trávnika Wink Fantastické.

Úplne najviac sa mi páčili bhutánske terče. Priadol som blahom, keď som počul buchnutie na "krátkom" (70m!) i dlhom bhutáncovi, extra dlhý som nepokoril, ale pár som aspoň šľahol do toho metrového štvorca okolo neho. Schválne, skúste trafiť kruh o veľkosti jedálenského taniera na 70, 90 prípadne na 140m! To bolo proste vražedné a mnohým sa objavovala pena okolo úst Razz

A Mýša? Reval ako šialený, keď pokoril extra dlhú putu na tuším 200m... Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 10:26 pm    Předmět: Citovat

Mě zajímal rozdíl Majra- siper. Majra byla mimo soutěž, protože to je overdraw. Šíp byl tradiční korejský bambusový dovezený z Koreje, kde jsem ho našel po průletu dveřmi do auta. Nemá flightový tvar a má těžký hrot. Takže blbá balistická křivka, ale strašidelná výstřelová rychlost. Indián si mě odvezl na zadní louku a pek mu vypadly oči z důlků.
Není to konsruováno na flight, ale právě na průbojnost na dálku.
Šipka letí hodně daleko a pak jde prudce k zemi.
Příště z toho zkusím vystřelit torpédo Laughing
Nebyl vyzkoušen siper ve spojení s overdraw
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 8:54 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Díky za super závod skutečné tradiční lukostřelby. Takovýto závod by se měl pořádat každý rok Wink.
Na mapách jsem naměřil že Myšova výchozí pozice byla asi 165m před začátkem a jestli se pamatuji, tak majra doletěla asi na 270m, což dělá cca 435m celkem. Smile


Mýša tam měl i další pokus a bylo to fakt cca. 500m, Mýša to ověřil pomocí Google Earth. Ono i těch 435m by bylo úžasných.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 8:45 pm    Předmět: Citovat

Díky za super závod skutečné tradiční lukostřelby. Takovýto závod by se měl pořádat každý rok Wink.
Na mapách jsem naměřil že Myšova výchozí pozice byla asi 165m před začátkem a jestli se pamatuji, tak majra doletěla asi na 270m, což dělá cca 435m celkem. Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 7:18 pm    Předmět: Citovat

Skvělé to bylo.
Protože jsem neměl čas na výrobu flajtových speciálů, tak jsem vzal co jsem doma měl , KAYA 55 lb / dřevěný šíp, SAMICK SHB 35 lb /dřevěný šíp i karbon Flash 570-14, Samick POLARIS 30 lb / Flash 750-14 a otestoval dostřel s normálními terčovými šípy. Navíc jsem byl pověřen vystřelit ze Zelího dřínového celodřeva s bezvadně vyrobenými flajtovými šípy jak s turecké učebnice.
Všechny luky které jsem střílel se dostaly přes 250m.
Přesné hodnoty má jichoč a doufám , že je uvede. Jediná chybička , že se nepodařilo zvážit šípy použité pro flait. Majitelé by ještě mohli tento údaj jichočovi poslat ať má výsledek lepší vypovídající hodnotu.
Doufám že to byl začátek oblíbené tradice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 3:12 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Boží to bylo. Taky jsem si už odpočal po odřízení zhruba třtiny co Dušan, zato po divutvorných objížďkách.
Historicky první český turnaj v tradiční lukostřelbě. To by si měl zkusit každý
http://nasralnahrob.rajce.idnes.cz/Bestvina


Fajn fotečky, vidieť na nich tie nádherné nesmierne diaľky.

....as om rád, že extra dlhá puta bola pokorená Wink hoci som ju nepokoril ja, aj keď vertikálne bol sústrel výborný, ale buď som ju nadstrelil alebo podstrelil....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 3:00 pm    Předmět: Citovat

62lbs
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 2:09 pm    Předmět: Citovat

Tak a je sklizeno. Díky všem, co tuto soutěž podpořili svojí účastí. Bylo to komorní ale náročné. Kdo byl, viděl a zkusil. Děkuji i takto veřejně všem pomocníkům (klukům od nás z klubu, Láďovi Káchovi - Indián, majitelům a pronájemcům pozemků, hasičům a dalším, kteří se přičinili).

Výsledky nějak doklofu do PC a zveřejním pro soutěž ale i pro flajt.

Pro zvědavce - Mýša s majrou a s lukem (myslím 75lb) střelil fantastických cca. 500m (více než 400m jsme neměli naměřeno, takže jde o odhad).
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 8:48 am    Předmět: Citovat

Boží to bylo. Taky jsem si už odpočal po odřízení zhruba třtiny co Dušan, zato po divutvorných objížďkách.
Historicky první český turnaj v tradiční lukostřelbě. To by si měl zkusit každý
http://nasralnahrob.rajce.idnes.cz/Bestvina
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.