Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rukavice klokan
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne únor 24, 2013 9:47 am    Předmět: Citovat

Prvé dojmy z toho rejnoka (raje) sú skoro desivé ,tiež ma prvé napadlo keď mi prišla a vyskúšal som ,tak teda toto som posral ,ale čo povedal som si ,keď už ju mám tak chvíľu postrieľam a pri najhoršom ju dám psíčkovi na hranie Laughing .Po pár desiatkach výstrelov sme si začali rozumieť a teraz už by som do inakšieho matroša nešiel Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tekt-Vis
Nováček
Nováček


Registrace: 5.3. 2012
Příspěvky: 14
Bydliště: Louňovice

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 4:51 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Ten rejnok mě velmi zaujal. Nevíte někdo odkud to pochází? Kdo všechno jste to zkoušeli? Má to někdo, kdo pojede v blízké době na nějaké závody, chtěl bych to vidět naživo než to pořídím. Nic jsem o tom nenašel a Láďa B. taky říkal, že o tom nic neví.


jedu na Holé Vrchy, nebo Žleby - vezmu s sebou, můžu ukázat, zapůjčit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 4:04 pm    Předmět: Citovat

no ja som to uz tiez v nejakom vlakne pisal... mam ju, po kratkom zastrielani je perfektna, odporucam... akurat ten kus co mam by mohol byt trosku kvalitnejsie usity, vsade kopec nitek:-) ale prve pocity boli: panika, strach, lutost nad vyhodenymi peniazmi:-))) rozhodne, ked dosluzi, kupim dalsiu...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 4:00 pm    Předmět: Citovat

Rejnoka jsem zkoušel, prodává Jar. Kejval. Pokud bych šel do rukavice, jdu do toho. Jen tu rukavici měl tehy kamarád novou a ten povrch je jak namazanej silikon. olejem, myslím tu kluzkost, hroznej nezvyk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 3:02 pm    Předmět: Citovat

Aha Idea díky Laughing
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 2:48 pm    Předmět: Citovat

http://cs.wikipedia.org/wiki/Rejnoci ,ale je to potvora Steve Irwin na jedného doplatil a to bol šikovný chlapák ,takže keby si náhodou chcel chytiť pre seba na rukavicu ta hoodne opatrne Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 2:03 pm    Předmět: Citovat

rejnok je z more

SAN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so únor 23, 2013 1:52 pm    Předmět: Citovat

Ten rejnok mě velmi zaujal. Nevíte někdo odkud to pochází? Kdo všechno jste to zkoušeli? Má to někdo, kdo pojede v blízké době na nějaké závody, chtěl bych to vidět naživo než to pořídím. Nic jsem o tom nenašel a Láďa B. taky říkal, že o tom nic neví.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 10:08 am    Předmět: Citovat

xakrurychle napsal:
pallo007 napsal:
ahoj, vezmi si toho rejnoka co tu dal nizsie tecumseh... klokan je fajn ale je to velmi jemna koza, ten rejnok je skvely:-)


ahoj, přemýšlel jsem o něm, ale já mám takovou svou vizi Very Happy, střílím instinktivně a šíp z toulce vytahuji a rovnou zasazuji..klasicky jak třeba legolas nebo tak něco na ten způsob..zní to blbě co? Very Happy takže já potřebuji opravdu, nebo rád bych, co nejjemnější kůži, což takovej klokan v 0,6mm podle mne je. Zatím mi stačí střílet bez, luk mám také cca 5 let takže už jej silově "převyšuju", s nátahem problém nemám..ale potom ten nový...tam bych tu rukavici už asi využil

Toho rejnoka by som sa nebál ,ono pravda je ,že zo začiatku si pripadáš ako nentavý ,ale časom sa Ti rukavica usadí a na ten šíp si nájdeš správny úchop ,potom je to úplne v pohode šíp hodíš na tetivu bez toho ,že by si naň musel pozerať Wink a vypúšťanie je úplne o inom Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2013 12:49 am    Předmět: Citovat

Ahoj, "toho pána z forarchers.eu" znám a mohu jen doporučit. Co se týče práce s kůží, je úžasnej. Určitě mu napiš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 10:23 pm    Předmět: Citovat

myslim ze zohnat kozu a dohodnut sa s majstrom na individualnej zakazke ta bude stat viac casu a penazi ako kupit klokana na alexbow... ale urob ako myslis:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xakrurychle
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 10:20 pm    Předmět: Citovat

[quote="pallo007"]tak v tom pripad si vezmi toho klokana:-) mal som ho asi dva roky, koza neznicitelna a po case stvrdla takze to nebolo take hrozne... rejnok viac klze, ucil som sa s nim vytahovat sipy ako keby som bol trojrocne dieta:-)))[/quote

Ok:-) diky za rady, zkusenosti s tim panem z forarchers nekdo nemate? Neni problem mu napsat, ale nebudu ho kuli tomu zbytecne otravovat. Stejny dotaz i na klokani kuzi:-) kupoval nekdy nekdo nekde?Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 10:11 pm    Předmět: Citovat

tak v tom pripad si vezmi toho klokana:-) mal som ho asi dva roky, koza neznicitelna a po case stvrdla takze to nebolo take hrozne... rejnok viac klze, ucil som sa s nim vytahovat sipy ako keby som bol trojrocne dieta:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xakrurychle
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 9:28 pm    Předmět: Citovat

pallo007 napsal:
ahoj, vezmi si toho rejnoka co tu dal nizsie tecumseh... klokan je fajn ale je to velmi jemna koza, ten rejnok je skvely:-)


ahoj, přemýšlel jsem o něm, ale já mám takovou svou vizi Very Happy, střílím instinktivně a šíp z toulce vytahuji a rovnou zasazuji..klasicky jak třeba legolas nebo tak něco na ten způsob..zní to blbě co? Very Happy takže já potřebuji opravdu, nebo rád bych, co nejjemnější kůži, což takovej klokan v 0,6mm podle mne je. Zatím mi stačí střílet bez, luk mám také cca 5 let takže už jej silově "převyšuju", s nátahem problém nemám..ale potom ten nový...tam bych tu rukavici už asi využil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 9:22 pm    Předmět: Citovat

ahoj, vezmi si toho rejnoka co tu dal nizsie tecumseh... klokan je fajn ale je to velmi jemna koza, ten rejnok je skvely:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
xakrurychle
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Nový Bor

PříspěvekZaslal: út únor 19, 2013 9:12 pm    Předmět: Re: rukavice Citovat

Dobrý den,

jsem tu nový, rád bych se zeptal, zda je klokaní kůže opravdu tak super Smile
Já mám již cca 5 let rukavice od neetu a pocitově to není ono. Teď jsem si zase začal s lukem "hrát" a postupně bych chtěl upgradovat..prakticky vše, lukem počínaje, chrániči konče. Ale to předbíhám, to až někdy v červnu, po maturitě.

odkaz forarchers.eu mne fakt zaujal, ptž Mimoň je od mého bydliště vzdálena
co by šípem dostřelil Very Happy. Máte někdo zkušenosti s tímto pánem? Já bych klidně objednal i klokaní kůži a nechal si rukavice ušít...nebo jsou někde již nějaké slušné?

Díky xakrurychle

PS: postupně budu směřovat své dotazy i do jiných threadů, tak prosím ooobrovskou trpělivost, jsem lukostřelec samouk a spoustu věcí byc potřeboval vyjasnit a objasnit.

Ještě jednou díky za jakékoliv informace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: po říjen 01, 2012 8:28 am    Předmět: rukavice Citovat

http://forarchers.eu/rukavice.html

Zkus se podívat sem. Já používám "klokana", protože moje ramení klouby nedovolují pokusy s vyššími silami luku. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 2:08 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
longbowista napsal:
Taky jsem si pořídil rukavici z klokaní kůže. Na sportovní luky je možná ideální, ale já mám od 70ti librovýho luku prsty rozedřený do krve. Ať je mozol jak chce silnej asi tak po tři sta výstřelech je to už vyloženě bolestivý. Byla to už moje třetí rukavice a zase krok úplně vedle. Vyrábí někdo v čechách rukavičky z pořádně masivní kůže aby v tom prsty netrpěly, ale zase aby v tom byl nějakej ten cit ? varinta rukavice + tabka se mi vážně nelíbí. Nejlépe nějaké příznivnější cenové varianty, jsem pořád ještě student.

Hmm klokana som mal respektíve ešte mám,ale už nepoužívam,tiež ma bolievali prsty,ale pred nejakým časom som kúpil túto http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=782
nieje síce najlacnejšia,ale je to fakt špica,zo začiatku to bolo trocha divočina fakt sa to kĺže po tom rejnokovi ako blesk a prišlo mi to trochu drevené,ale keď sa po niekoľkých desiatkach výstrelov rukavica prispôsobila mojej paprči je to super fakt nič lepšie som na ruke nemal,prsty sú ako v bavlnke.



suhlasim so vsetkym co pises, tiez ju mam a presne viem o com hovoris:-) akurat mohla byt trosku lepsie usita, vsade mam nitky:-) a otazne je co s nou spravi 70lb luk...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 12:23 pm    Předmět: Citovat

longbowista napsal:
Taky jsem si pořídil rukavici z klokaní kůže. Na sportovní luky je možná ideální, ale já mám od 70ti librovýho luku prsty rozedřený do krve. Ať je mozol jak chce silnej asi tak po tři sta výstřelech je to už vyloženě bolestivý. Byla to už moje třetí rukavice a zase krok úplně vedle. Vyrábí někdo v čechách rukavičky z pořádně masivní kůže aby v tom prsty netrpěly, ale zase aby v tom byl nějakej ten cit ? varinta rukavice + tabka se mi vážně nelíbí. Nejlépe nějaké příznivnější cenové varianty, jsem pořád ještě student.

Hmm klokana som mal respektíve ešte mám,ale už nepoužívam,tiež ma bolievali prsty,ale pred nejakým časom som kúpil túto http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=782
nieje síce najlacnejšia,ale je to fakt špica,zo začiatku to bolo trocha divočina fakt sa to kĺže po tom rejnokovi ako blesk a prišlo mi to trochu drevené,ale keď sa po niekoľkých desiatkach výstrelov rukavica prispôsobila mojej paprči je to super fakt nič lepšie som na ruke nemal,prsty sú ako v bavlnke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 11:03 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Dřív jsem na základě nějakých vyčtených rad usazoval tětivu až za první články prstů, respektive za první "ohyb". Zdůvodnění bylo takové, že v prstech a příslušných svalech nevzniká takové napětí, což je pravda. Celé to držení je pak volnější a i když je tětiva hlouběji v prstech, tak prsty jsou schopny tu tětivu lépe pustit - uvolnit. Jenže právě usazením tětivy až do druhého článku prstů dochází k tomu, že se tam tlakem tětivy shrnuje a mačká tkáň a přesně za tím prvním ohybem na začátku druhého článku jsem míval hluboké otlaky a mozoly, ztvrdlou kůži jsem občas odstříhával nůžkama. Možná to někomu takto funguje, ono je tam víc vlivů, u mě se tam dost přičítalo to, že jsem povoloval prsty, takže to tětiva z nich postupně sklouzávala dopředu a hrnula a mačkala vše před sebou.
Kisik Lee učí vkládat tětivu naopak těsně před ohyb u ukazováku a prsteníku a těsně za ohyb u prostředníku (kvůli tomu, že je delší než ty ostatní dva prsty). Zdůvodňuje to právě prevencí před bolestivými otlaky. Při nátahu ukazovák držící tětivu pak neorientovat dolů, ale naopak nahoru, tak aby tlak tětivy byl největší na spodním okraji tohoto prstu a stejně tak i prostředníku.
Samozřejmě jsou jeho rady určeny pro sportovní lukostřelce.


JJ takhle střílím instinktivně, mě jednoduše tětiva v prstech ani jinak nesedí. A ihned po výstřeu vím jestli to byl dobrý výstřel, nebo špatný. Jestli jsem to strhl nebo ne. Když mi tětiva brnkne přez prsty v místech ohybu tak vím prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 10:34 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 10:14 am    Předmět: Citovat

Ideální úchop(u tříprstého držení) je takový, aby se dalo správně sklouznout, tedy musí být co nejvolnější, jakékoliv zapojování jiných než nezbytně nutných svalů předloktí je k nepotřebě. Tech úchop popsaný imagem je pravděpodobně nejlepší, ale také asi nejnáročnější...je potřeba u něho mít druhé i třetí klouby prstů vyvěšené, což je dost náročné na protaženost šlach.
Jednodušší variantou, která je stále velmi dobrá, je úchop, který myslel alwarez, ale tětiva by měla být opět co nejblíže kloubnímu ohybu druhého článku prstů. To kvůli tomu, aby síla potřebná k držení tětivy mohla být co nejmenší a tětiva byla co nejblíže ose špička šípu-loketní koub.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 6:11 am    Předmět: Citovat

Někde jsem četl, že čím po menší části části prstů tětiva klouže, či roluje, tím líp, a to nějen z hlediska té "masáže prstů",ale především z hlediska kvality výstřelu.
Takže já to řeším tak, že mám tětivu u všech tří prstů jakoby v té rýze, ohybu za prvními články. Ten prostředník, který je delší, je tím pádem jakoby trošku "pokrčený". Vyhovuje mi to, nemám s tím problém...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 2:18 am    Předmět: Citovat

Mě by zase nenapadlo popis praktické zkušenosti nazvat vysoce teoretickou otázkou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 1:48 am    Předmět: Citovat

No vidíš Alwi a tyto dva způsoby nejsou jedině možné, ač je používá většina střelců(já používám ten co popsal imago).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 1:35 am    Předmět: Citovat

Nikdy by mne tahle vysoce teoreticka otazka ani nenapadla tetiva se trzi v polovine druheho clanku prstu a myslim vsech trech prstu stejne jako kohoutek u pusky se macka druhym clankem ukazovacku ,......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 1:20 am    Předmět: Citovat

Dřív jsem na základě nějakých vyčtených rad usazoval tětivu až za první články prstů, respektive za první "ohyb". Zdůvodnění bylo takové, že v prstech a příslušných svalech nevzniká takové napětí, což je pravda. Celé to držení je pak volnější a i když je tětiva hlouběji v prstech, tak prsty jsou schopny tu tětivu lépe pustit - uvolnit. Jenže právě usazením tětivy až do druhého článku prstů dochází k tomu, že se tam tlakem tětivy shrnuje a mačká tkáň a přesně za tím prvním ohybem na začátku druhého článku jsem míval hluboké otlaky a mozoly, ztvrdlou kůži jsem občas odstříhával nůžkama. Možná to někomu takto funguje, ono je tam víc vlivů, u mě se tam dost přičítalo to, že jsem povoloval prsty, takže to tětiva z nich postupně sklouzávala dopředu a hrnula a mačkala vše před sebou.
Kisik Lee učí vkládat tětivu naopak těsně před ohyb u ukazováku a prsteníku a těsně za ohyb u prostředníku (kvůli tomu, že je delší než ty ostatní dva prsty). Zdůvodňuje to právě prevencí před bolestivými otlaky. Při nátahu ukazovák držící tětivu pak neorientovat dolů, ale naopak nahoru, tak aby tlak tětivy byl největší na spodním okraji tohoto prstu a stejně tak i prostředníku.
Samozřejmě jsou jeho rady určeny pro sportovní lukostřelce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2012 12:42 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Používám zatím výhradně tabku, ale jednou jsem zkusil rukavici od Jardy Kejvala s rejnočí kůží a je to opravdu, jak on na svých stránkách popisuje "gelový beton". Ale dal jsem s tím jen pár výstřelů, tak to neber jako směrodatnou radu. Vpravdě jse měl ale velký problémy dobře vystřelit, protože ta tětiva po tom rejnokovi extrémně klouže.
Jinak jsem osobně před více jak rokem vyřešil dlouholeté potíže s mozoly změnou usazení tětivy na prstech podle rad korejského sportovního trenéra Kisika Lee.


mohl byses oto trochuz více rozepsat? ta změna usazení by mne zajímala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 26, 2012 9:49 pm    Předmět: Citovat

Používám zatím výhradně tabku, ale jednou jsem zkusil rukavici od Jardy Kejvala s rejnočí kůží a je to opravdu, jak on na svých stránkách popisuje "gelový beton". Ale dal jsem s tím jen pár výstřelů, tak to neber jako směrodatnou radu. Vpravdě jse měl ale velký problémy dobře vystřelit, protože ta tětiva po tom rejnokovi extrémně klouže.
Jinak jsem osobně před více jak rokem vyřešil dlouholeté potíže s mozoly změnou usazení tětivy na prstech podle rad korejského sportovního trenéra Kisika Lee.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st září 26, 2012 9:23 pm    Předmět: Citovat

Potrebujes tabku a 3 prsty pod sipem a dost silnou tabku jako kuzi .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.