Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak tlustou terčovnici pro 28lbs luk?
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 12:49 am    Předmět: Citovat

hele ve finále ve čtvrtek jedu do Ústí nad Labem pro excalibur matrix 330 takže to mám od Teplic kousek takžýe se stavím za panem Kýzlem hnedka si tam luk otestuju, a nechám si poradit do čeho střílet, trebas pan Kýzl bude mít aji terčovnice a já se nechám prekecat a hnedka neco koupím Smile

jaky je to rozdíl mezi karbonem a dřevem opravdu netuším, myslel jsem že je to uplne stejné, ale je pravda že jsem karbonový šíp ani nedržel v ruce takže si to nedovedu predstavit Smile

V kazdem případe už tu mám docela slusnou kupu hader takže jako terčovnici budu volit nějakou krabicu narvanou hadrama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 12:40 am    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Staženo to mám kurty z Globusu. Však uvidíte zítra.


Já jsem to stahoval normálně drátem a kleštěma. Nějaký silnější drát, co jsem měl v dílně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 04, 2015 12:25 am    Předmět: Citovat

hekinen napsal:

já budu mít luk od pana Kýzla geronimo black a šípy mi doporučil PowerFlight 500 1x žlutá 2x oranžová SOLID 3´´

jeste me takhle napadlo, strečka je dobrá vec a jde krásne videt jak terčovnici stahuje ale pro maximální efekt me napadla klasická kurtna a tou to pořádne dotáhnout, co myslíte? Smile


A to je rozdíl, který vidíte i cítíte!!! Laughing

Karbony projdou i tam, kde se dřevo dávno zastaví! Jsou prostě hladší a tenčí. Navíc počítej s větší libráží tvého luku oproti přítelkyni!

Zkrátka celkově musíš mít terčovnici odolnější ... i když dobrá zpráva zní, že karbony sice snáz projdou, ale terčovnici tolik neničí. Když to srovnám se dřevem 11/32, tak jsou napáchané škody k smíchu. Tam každá rána zanechá díru jak pro krtka. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2015 12:23 am    Předmět: Citovat

Moje první terčovnice je podobná té tvé. Ale tloušťka 20 cm. Celkem 3 vrstvy zátěžového koberce. Po roce střílení ze 40lb luku vím, že je to málo tlusté. Šípy chodí skrz. Náhodou jsem včera dělal novou. Zítra postnu i s fotem - nafotil jsem částečně i pracovní postup Very Happy . Každopádně jsem přidal na tloušťce - 33,7 mm (1 role 2mm Mirelonu rozřezaná na třetiny). Samozřejmostí je několik namalovaných středů. Když šiješ furt do jednoho místa (zvlášť do nejblběji smotaného středu), tak se to časem vymlátí. Původní terčovnici jsem zatavoval, tu novou už ne. Je fakt, že se to tím dost scvrkne a úplně zbytečně. Staženo to mám kurty z Globusu. Však uvidíte zítra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 11:11 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
1. Chce to jekor.

2. To zatavení tavnou pistolí, no já nevím, já jsem to nedělal. Myslím, že když vůbec, tak to být povrchovka, taková slupička. Pokud Ti to sebralo 5cm na šířce, tak je někde chyba. Navíc bych řekl, že 5cm na šířce udělá víc než zatavený povrch.

3. minimum je podle mne 25 cm šířka (přesněji hloubka).

4. Ad výdrž šípů: nepíšeš, jaké šípy máš. Dřevo? 5/16 nebo 11/32? Jaké hroty? Cedr? Smrk? Borovice?


No přiznám se že na mojí terčovnici jsem to nezatavoval práve z duvodu že by se hloubka hodne zmenšila navíc jsem nevidel moc rozdíl v tom to zatavit nebo to nechat normálne..

na te staré terčovnici pro přítulku byly použity šípy doporučené k luku tedy
http://www.lukysipy.cz/drevene-sipy/sip-8-750

já budu mít luk od pana Kýzla geronimo black a šípy mi doporučil PowerFlight 500 1x žlutá 2x oranžová SOLID 3´´

jeste me takhle napadlo, strečka je dobrá vec a jde krásne videt jak terčovnici stahuje ale pro maximální efekt me napadla klasická kurtna a tou to pořádne dotáhnout, co myslíte? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 11:04 pm    Předmět: Citovat

1. Chce to jekor.

2. To zatavení tavnou pistolí, no já nevím, já jsem to nedělal. Myslím, že když vůbec, tak to být povrchovka, taková slupička. Pokud Ti to sebralo 5cm na šířce, tak je někde chyba. Navíc bych řekl, že 5cm na šířce udělá víc než zatavený povrch.

3. minimum je podle mne 25 cm šířka (přesněji hloubka).

4. Ad výdrž šípů: nepíšeš, jaké šípy máš. Dřevo? 5/16 nebo 11/32? Jaké hroty? Cedr? Smrk? Borovice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 10:40 pm    Předmět: Citovat

naozaj najlacnejsia tercovnica je krabica o rozmeroch 60x60x60 cm plus minus ... naplnena handrami ...pri opotrebeni kartonu vnutro zostava stale bezvadne funkcne a treba iba zase vymenit krabicu (na ktoru si mozes nakreslit na kazdu stranu terc.... pouvazuj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 9:32 pm    Předmět: Citovat

hele to není špatný nápad udelat si 4-5 terču na jednom terči, nicmene já jsem začátečník, u me je problém nekdy trefit terč natož střílet kraje terče Very Happy

ale určite to nekdy použiju..

co se týče toho koberce, tohle už jsem nekde videl a pevne veřím že to je hodne dobrá volba, ovšem me limituje to, že potřebuji terčovnici přenosnou.
zahradku nemám a nekde u baraku to nechat nemužu nebot.. no určite znás naše spoluobčany, ikdyž to mají k ničemu tak to aspon zničí Rolling Eyes

Jedná se mi o to že jsem už nekde v jiném vláknu četl že taková namotaná terčovnice je na hodne dlouhou dobu, a ten koberec se mi jeví jako nejslabší možnost..

není problém nekde koupit odrezky zatežáku, otázkou zustava vyplatí se to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 6:08 pm    Předmět: Citovat

No a ještě tohle. Nejlevnější a nejrychleji vyrobitelná terčovnice je starý koberec, jekor, kovral atd. přehozený (tedy dvojmo) přes vodorovné bidlo tak, aby se nedotýkal země. ty dvě vrstvy, jak se nárazem pohnou, krásně pohltí hybnost šípu. Samozřejmě jednou se proděraví taky. Ale když střílíš na vícero středů, které postupně posouváš, vydrží i roky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 5:56 pm    Předmět: Citovat

S tím moc nenaděláš. Já to dělám tak, že na tu terčovnici umístím pět středů a na každý střílím jen dva šípy. Výhoda je v tom, že ti vydrží 5x déle a taky si nerozstřeluji šípy...
Hodnotu zásahu lze odečítat (pokud mě to zajímá) ne přes obvyklé kruhy, ale takovým "pravítkem", laťkou, na kterou nakreslím ty rozteče kruhů a příslušná čísla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2015 1:56 pm    Předmět: Citovat

Zdravím pánové/dámy
tak jsem se také rozhodl vyrobit terčovnici, tak jsem se o to o víkendu pustil, pro přítulku která má 26lbs luk jsem dělal z miralonové role o tlouštce 2mm šířka terčovnice byla 15cm nicmene po zatavení horkovzduškou se smrskla na 10 cm začal jsem rolovat a utahoval jsem třeba po cca 5cm namotané terčovnice strečkou + jsem to na fest omotal provázkem a pokračoval, asi po 4 hodinách jsem se dostal na nějakých 70cm v prumeru takže jsem znova poradne omotal strečkou a zatavil horkovzdušnou....|

no nedalo mi to tak jsem si šel hnedka vystřelit asi na 10m a špičky šípu byly skrz tak jsem si říkal no neco je špatne
vystřihl jsem starý koberec o stejnem prumeru nastříkal zbytek montážní peny a přilepil a nasledne na nekolik hodin zatížil...

tedka jsem byl střílet, takže prvních pár šípu jsem byl maximálne spokojen, šíp byl treba 3cm v terčovnici, jenže jak jsem střílel a střílel a docela se mi dařilo trefovat středy tak to bylo horší a horší, no asi po 50 šípech už to bylo jako by tam koberec nebyl...

a tedka se ptám, v čem je chyba? mám radši koupit pořádný zatežový koberec? nebo přidat jeste jednu vrstvu koberce, znova pořádne stáhnout terčovnici strečkou?
tak nějak jsem v koncích a nevím..

sám jsem si tedy vorbil stejným postupem aji vlastní terčovnici protože asi v uterý má přijít muj luk od pana Kýzla geronimo 35lbs akorát moje terčovnice má šířku 20cm a 2 koberce v předu a jeden vzadu ale i tak mi to přijde jako hodne krátkodobé řešení, takžýe se ptám chytřejších, fundovanějších v čem jsem udelal chybu Smile

jeste tedy přihodím 2 fotky jak že to vlastne vypada

[img]https://onedrive.live.com/?cid=49C6F1FECB69BDED&id=49C6F1FECB69BDED!10144&v=3[/img]

[img]https://onedrive.live.com/?cid=49C6F1FECB69BDED&id=49C6F1FECB69BDED!10143&v=3[/img]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2012 5:23 pm    Předmět: Citovat

Kedze mi chybala tercovnica na rychlostrelbu tak som sa rozhodol spachat tercovnicu z tych 60 centovych karimatiek. Z 9-tich my vysla tercovnica o priemere 65cm a sirke cca 16cm ..... cele to kuzlo teda prislo na 6 euro (180 sk) moj ty nerv lacnejsiu tercovnicu uz moze mat clovek fakt uz len z toho pytla a naplnenu zeclonovinou alebo streckou . Takze uz nabuduce budem davat aj rychlostrelbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 2:46 pm    Předmět: Citovat

a aby to vsetci spravne pochopili tak pasy karimatky sa musia na seba ukladat ako ked karimatku clovek bali cize ide o ukladanie pasov akoby ste z toho chceli urobit koleso siroke 20cm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 2:38 pm    Předmět: Citovat

zabudol som doplniť zavesenie ak by sa zavesila tak absorbuje aj viac ako 50lbs
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 2:36 pm    Předmět: Citovat

ale zato veľmi dobrá alternatíva tiež som onej uvažoval keď som zistil cenu karimatiek Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 2:32 pm    Předmět: Citovat

Chlapi ja som raz urobil tercovnicu co sa mi naozaj overila ale odporucam nie na silne luky ... moj odhad tak do 50lbs ... Teraz maju v tescu vypredaj karimatiek jednovrstvovych jedna vychadza na 0,60 cent .... cize kupit priblizne 10 karimatiek nastrihat ich na pasy siroke cca 20cm .. jednotlive pasy k sebe lepit horkovzdusnou pistolou ja osobne som dosiahol velkost 60cm tercovnice aj ked uz si nepamatam kolko karimatiek som na to minul Kedze som zohnal aj take uz vyradene z detskeho tabora ... Takze cena vychadza na 6 euro ... plus minus .... terovnica je lahka a je na nej bezproblemova udrzba .... je to iba jedna z mnohych alternativ ako urobit tercovnicu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st prosinec 05, 2012 9:10 am    Předmět: Citovat

Zaslal: út listopad 13, 2012 11:49 pm Předmět:

--------------------------------------------------------------------------------

https://plus.google.com/photos/113108621789030142654/albums/5810331714070508177?banner=pwa

takže chlapi nastrihané koberce do obdlžnikov 45x60cm koberec mal jednu stranu niečo ako filc, nachystaný pokrovec natiahol som pokrovec a položil naň obdlžnik koberca celé som to preložil pokrovcom, znovu som dal ďalší obdlžnik a znovu preložil až som zakryl všetkých dvanásť kusov nakoniec som to obalil zbytkom pokrovca a po stranách zošil lankom. Hrubku terčovnice vidíte na fotke. už hotovu som ju zavesil na drevený stojan tiež vidno na fotke. použivam ju pol roka a najčastejšie bola strieľaná na 20yardov. Váži asi 15 kilo a dá sa odniesť v jednej ruke. Doporučujem menšie obdlžniky.
Jediná nevýhoda ťažšie sa z nej vyťahujú šípi a dá sa ak sa šíp pootočí tak ide ľahšie von.
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 9:30 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem přidělal na terčovnici z obou stran dvě vrstvy koberce. Očividně se hrot šípu zastaví o zadní vrstvu koberce. Takže zatím spokojenost. Ještě mi trochu koberce zbylo, tak přidám dopředu třetí vrstvu.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 9:25 pm    Předmět: Citovat

no já si udělal terčovnici ze staré molitanové madrace 15 cm,přehl jsem ji v půli a omotal strečkou a na to moje střílení bohatě stačí dřevěné šípy nejdou skrz ani z 8 ani ze 12 a ani z 20 m střílím 55 librákem a jinak 3D terče jsem si udělal z plyšáků od mých dcer tak že jsem je na zádech rozpáral vytahal z nich duté vlákna a ten maras čím jsou vycpané a vystříkal je poliuretanovou pěnou a super Smile
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 9:14 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak..i to je dobrý řešení...nebo pytel a do toho neoprenovy odřezky...to je ještě lepší... a když už tak stačí i krabice a do toho narvat stary hadry a je to Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 3:49 pm    Předmět: Citovat

Cena(blízko nule) x výkon(zastaví kladkáč, je lehká a nesaje vodu) je nejlepší jutovej pytel vycpanej záclonama.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 3:44 pm    Předmět: Citovat

Ztrata času at daš mirelon jak chceš výsledek je vždy hustota 15 kilo... za 650 kč tomu tedy neříkám přijemná cena....za 730 kč máš terčovnici 15 cm širokou 60 x 60 cm o hustotě 35 Kg z výměnným středem...když si za to dáš kus gumového pásu nebo kus neprustřelné sítě tak střílíš hezky dlouho...hustota a hustota daneho materiálu to je alfa a omega terčovnice...samozřejmě u syntetických materiálů..,,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 12:00 am    Předmět: Citovat

cez víkend idem pofotiť výrobu mojej odskúšanej terčovnice
prečítaš uvidíš možno ti to pomôže Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 11:58 pm    Předmět: Citovat

všetci máte kus pravdy a všetky prispevky su pravdivé mirelon je dobrý ale luk veľmi silný takže aj mirelon podľa Katanu ale aj koberce podľa fuckera no a samozrejme zavesenie terčovnice podľa CAJ všetko spolu vplýva na zachytenie výstrelu a hlbku prieniku katano iba to dopracuj podľa prispevkov a bude to fungovať Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 11:23 pm    Předmět: Citovat

mě se zdá nejučínějšší strech folie (samosmrštitelná) podle mne to zastaví i kulku, když je to dobře vyrobeno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 11:01 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpověď. Po přečtení několika vláken o výrobě terčovnic jsem usoudil, že terčovnice z mirelonu je dobrý kompromis kvalita/cena.
A ano, myslel jsem si, že terčovnice z mirelonu je cosi spásného, už jen proto, že tu byla několikrát chválená.
Je pravda, že zatím jsem na ceně 650,- což je příjemný.
Ale jak jsem zmínil, dodám koberec a uvidí se.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 10:09 pm    Předmět: Citovat

Katana...zásadní chybou je to že jsi se blahově domnival že terčovnice vyrobená z Mirelonu je něco spásného Smile to už vyzkošelo tolik lidí a v závěru zjistily že to byla traga..samozřejmě že brzdici efekt maji jen ty koberce nic jineho.....problém je vždy v hustosti použiteho materiálu...nemužeš očekávat stop efekt u materialu který má hustotu 15kg....ještě k tomu na 60 liebr kladku...na 60 liber musiš mit hustotu minimalně 45 kg....na trenink s kladkou si nechej nařezat hobru na kostku aspon 30 x 30 x cm to si stahni do rámu a můžeš střílet c elou zimu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 10:07 pm    Předmět: Citovat

Aha, aha, díky za reakci.
Je pravda, že jsem nečekal, že šíp vnikne 15cm a že že koberec tam bude mít taky svoji roli, ale měl jsem za to, že právě mirelon se podílí nejvíce procenty na zastavení terče.
8m bylo jen zkušebních. Jinak terčovnici jsem měl volně postavenou na zemi. Bohužel moje současná terčovnice (z obdobného materiálu) nedělá rozdíl v průniku šípu ať už je upevněná na dřevěné konstrukci nebo volně zavěšena na lanách. A vzdálenosti ani nemluvě. Výsledek je pořád stejný.
Ale to sem nepatří a děkuji za reakci.
Seženu ten zátěžový koberec a vyzkouším následovně.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 1:56 am    Předmět: Citovat

katana napsal:
Zdravím,

vyrobil jsem si terčovnici podle rad tady na fóru. ...
Dneska jsem terčovnici vyzkoušel... na 8 metrů. Sice nebyl přidanej zátěžovej koberec, ale čekal jsem stop efekt vyšší.
...A tak se ptám, kde jsem udělal chybu???


Právě tam, kde sám tušíš.
Nepostupoval jsi podle rad zde na fóru.

1. Nedal jsi zátěžový koberec. Přitom u kladkového luku by měl být minimálně dvojnásobný vpředu i vzadu (dozadu bych dal možná i 4 vrstvy). Mirelon má mít funkci zbržďovací zóny, ne první zastavovací linie určené k likvidaci.
2. Střílel jsi na 8 metrů. Přitom terče jsou počítány na 18 až cca 30 m.
3. Neuvádíš, na čem jsi měl terčovnici upevněnu. Je dost velký rozdíl, jestli visí na cihlové zdi, dřevěné ohradě či na stromě, nebo je např. volně zavěšena na prádelní šňůře mezi dvěma stromy. Má-li vůli v pohybu dozadu, je průnik samozřejmě menší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
katana
Nováček
Nováček


Registrace: 11.8. 2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 9:57 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce.
_________________
Postřílejte je všechny, pán bůh si je přebere.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.