Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Osobní rozvoj

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 10:59 am    Předmět: Citovat

ja som teraz ťahal takú šnúru dní kedy nie a nie ísť.. pripravujem sa na 3D čo bude teraz v sobotu..

ale taký smútok ma chytal ako som posledné 4 dni strielal že až.. vôbec nič.. zle vypustenie, ukotvenie postoj.. celý som bol rozhodený.. nervozny.. vnútry napatý jak guma v trencloch.. nič a nič proste absolúúútna hrôza!

nechcem to zarieknúť no včera podvečer som strielal a vyzerá to tak že som znovu našiel svoj kľud.. idem si to dnes overiť tak držte palce Very Happy

nechcem skončiť zase posledný :DDD
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 7:33 am    Předmět: Citovat

Provedu! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 1:34 pm    Předmět: Citovat

Wachn napsal:
Tohle se mi občas podaří taky, ale ještě to neumím udržet a zopakovat. Úžasná věc. Jsou dny, kdy to jde samo, ale pak to najednou nejde. Je to v hlavě...
Presne, a strielat a strielat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 10:42 am    Předmět: Citovat

Tohle se mi občas podaří taky, ale ještě to neumím udržet a zopakovat. Úžasná věc. Jsou dny, kdy to jde samo, ale pak to najednou nejde. Je to v hlavě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: so duben 13, 2013 11:25 pm    Předmět: Citovat

Dnes sa mi stalo cosi same co som neurobil ja,udialo sa a to je dobre.Ako tu pisal Sysel pred casom a ja este pridam toto. pre niekoho to bude normalne,pre niekoho nic nove,ale niekomu to moze pomoct ako to pomohlo mne.Aj ked uz mam nejake vysledky stale sa mam co ucit.Takze predna ruka co drzi luk,zadna ruka co natahuje ukotvi a vypusti.Niekde tam je ze zamieri alebo ako sa moc popisalo instinkt,ale teraz o to nejde.Vsetko je doteraz ok a sustrel nic moc.A dnes sa stalo ze som nesledoval tento cely proces,ale nejak som to nechal ako jednotu,ziadna predna ,zadna ruka.Dal som sip do tetivy dvihol do smeru k tercu a naraz sa mi cele telo samo pohlo ako nejaka pruzina,aj luk je vlastne pruzina.vsetko bolo ako celok,obe ruky s ramenami aj s lukom sa natiahli,dlane uvolnene a ako pise Sysel ked ten cely ten pohyb dosiel do bodu ked sa iba tri prsty povolili a bum.Sustrel sipov je v 5 cm na 20 m.Tazko to pisat to sa musi zacitit.Ako hovorim nie je predna a zadna ruka a luk a tetiva a sip. Je celok ktory pracuje harmonicky a to je to co robi z tohoto umenia dobijaca energie vo forme relaxu oddychu a pohody.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2012 3:45 pm    Předmět: Citovat

Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2012 2:11 pm    Předmět: Citovat

léto udeřilo plnou silou
http://img4.rajce.idnes.cz/d0406/1/1036/1036397_b6fb1d4fbf72bdc0eeab82393240c00f/images/528800_2917535475876_1755688687_n.jpg?ver=2
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18, 2011 5:17 pm    Předmět: Citovat

to Sysel: Děkuju... Na videu to vidím - zaměřím se na to. Smile
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18, 2011 1:41 pm    Předmět: Citovat

Zaměř se na zadní ruku při vypuštění a dráhu kterou dosahuješ svého kotvícího bodu. Ty nejdřív přetáhneš a pak se vracíš do správné pozice. Lepší je dosáhnout kotevního bodu přímo (ať už po přímce nebo po křivce) a hned při doteku s kotvou vypouštíš a ruka pokračuje dál.

Výstřel se má jakoby "roztrhnout" sám od sebe. Přední ruka tlačí směrem ke středu terče, zadní táhne směrem ke kotevnímu bodu a v okamžiku jeho dosažení se uvolní prsty. V té chvíli by měly být tlaková i tahová směrnice v linii, pak není možné, že zadní ruka lítá jak francouzskému šermíři s kordíkem Smile prostě to není fyzikálně možné.
_________________
>>- LK Falcon -->
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne prosinec 18, 2011 12:47 pm    Předmět: Trénink Citovat

Vážení kolegové...
Přibližně před rokem jsem se začal lukostřelbě věnovat o něco více bohužel nemám po většinu roku nikoho kdo by mě kontroloval. Rozhodl jsem se proto natočit si moji střelbu na video a požádat o názor zde na fóru.

Budu rád za objektivní připomínky. Děkuji.
Buďte ke mně prosím schovívaví.
Very Happy

(Luky - Kýzl Geronimo 35lb, šípy BEMAN MFX classic)

http://youtu.be/2VrEfX2qhUY
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:32 pm    Předmět: Citovat

...my skauti co máme Jirku za patrona máme heslo "buď připraven"...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 12:28 pm    Předmět: Citovat

No ta torba muze byt na to primo idealni, kdysi jsem problem trefovat dalky. Jak se muj styl zlepsil, hlavne prava ruka, dalky mi jdou mnohem lepe nez blizke vzdalenosti.

Chyba je opet v me hlave. Kdyz strilim do dalky tak si muj mozek rika, kdyz to nedotahnes, poradne nevypustis a nenechas luk volne vyskocit z ruky netrefis se. Tak dotahuji, poradne vypoustim a nechnapam po luku.

Jak se postavim bliz nez na 20 metru tak mozek tak nejak zlaxni a klesne motivace. Vysledkem je nedotazeny a totalne posra.. vystrel.

Proto je jak torba, tak hala a zimni obdobi idealni na pilovani formy.

Takze hrr na ne i kdyz jsou terce spis ve vdalenosti pro mece a kopi.

hihi

P.S.: Jak to ze Svaty Jirik nebyl lukostrelec kurna. Jinak pro inspiraci doporucuji zamek Konopiste kde je asi nejvic Svatych Jirich na svete na jednom miste. On tim byl chudak Ferdinad d'Este posedli zbiranim jakychkolik umeleckych predmetu ( od totalnich kycu az po umelecke skvosty) , hlavne kdyz to melo neco spolecne se Svatm Jirikem.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 11:32 am    Předmět: Citovat

Jsem pro. Se svatým Jirkou hurá na draky! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

Jardo ono je to nejak opacne. To ze se strejujes zes trefil sedmicku je prave ten drak. Misto toho si to radeji uzivat a strilet si pro radost.

Ono pak ty medaile prijdou sami od sebe tak nejak samovolne jako vedlejsi efekt tveho boje s drakem. Ono jak jsem psal to zatnuti se pomaha jen na cas a je velice tenka linka mezi dvema polohami a to draka pomalu unavovat az podlehne sam vysilenim a druhym extremem ze my si myslime ze statecne bojujeme a pritom si nas drak pomalinku polehoucku manipuluje tak kam chce on a postupne nas vysiluje a sam si to nesmirne uziva.


Laughing

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 10:38 am    Předmět: Citovat

Sane, napsals to moc hezky. I já jsem došel k názoru, že to, abych měl pravou ruku co nejvíc uvolněnou, protaženou a ty tři "tětivové" prsty narovnané až po hranici "vyklouznutí" a samozřejmě aby pak šla ruka správně dozadu je důležitější než to, jestli mířím 5 cm vpravo nebo vlevo.
To všechno je ale pohled toho, kdo to chce někam "dotáhnout".
Jinou filozofii mají ti, co střílí jen tak pro sebe, pro radost, pro meditaci. Ti mají radost už jen z toho, že ten terč trefí a nestresují se, že to byla jenom sedmička, stejně jako jiní, co běhají denně po Stromovce nebo Lužánkách a nechtějí žádné medaile...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Kdyz ono je to s tou lukostrelbou jako se vsim jinym. Ucici proces neni nikdy linearni ale je to S-krivka.

Typicky vyvoj je videt hned na zacatku , cloveku to moc nejde a pokud stale strili tak se za 3 tydny trefuje do tercovnice. Pak se ale chce zacit trefovat aspon do cernvene a za dalsi 3 mesice vypracuje jakouz takouz konzisttenci a techniku. Pote se jeho vykonnost rapidne zvysuje az se dopracuje na mozny potencial sve lukostrelecke techniky. A pak uz to nejde a respektive jde to ztuha.

Pak clovek zacne premyslet nad tim co dela blbe nebo mu to nekdo rekne. Zacne opravovat formu ale samozrejme ze se mu tim technika zase na cas rozhodi a tim i poklesne vykonnost. Tak se muze jedinec zatnout a pokracovat ale hlavne nepodlehnout frustraci. Muze si dat s trninkem nakonec i na cas pauzu aby byl na lukostrelbu nadrzeny a nezacal luk nenavidet. Dalsi vedlejsi koleji je to ze zacne clovek hledat chyby ve vsem jinem nez je on sam. Ve vybaveni, v sipech, pocasi, okoli ...

Kdyz je obdobi frustrace prekonano tak prijde dalsi rapidni rozvoj a spirala se znovu a znovu opakuje ve kvantovych skocich.
Problem je, ze se ale spirala taky roztahuje a kdyz cyklus toho prvniho S-ka trval treba 3 tydny ten dalsi trva 3 mesice. A co ten dalsi ? No muze trvat treba i tri roky, aby clovek byl schopen podavat vykony na urovni ucastnika MS.

Dulezite je v kazdem obdobi klesani rustu vykonnosti aby clovek pochopil ze s tou ustalenou streleckou formou dosahl vrcholu moznosti a ze je potreba neco zmenit. A pripravit se na to ze to muze byt dlouha a strastiplna cesta.

Jednou se tu uz operovalo pojmem bojovnik, tohle je nejvetsi boj ktery muze clovek vybojovat pac oblibeny nepritel je sam sebe si. A hlavne jeho ego.

Vcera jsem mel na treninku holku co prisla z nejmenovane instituce v praze venujici se lukostrelbe. Co tam do nich tlucou je strasne. Nejhorsi ze vseho je ze je uci od zacatku mirit misto lukostrelecke formy.

Ja se pokousim analyzovat a opravovat co delam spatne a momentalne jsem ve fazi utlumu. Moje lukostrelecka forma byla na limitu a tak menim a jdu dal. Co nam chybi na to aby jsme v hale strileli vic ?

Asi nejlepe to vystihla Martina Mackova, jak rika . Prestan z te prave ruky delat krabicku a vypoustet staticky vystrel, tam je nejvetsi slabina stylu.
A pak dodala: No ono vy hololukari to delate vsichni. Mel jsem debatu i s Tominem Laifru na stejne tema a tohle bylo to na cem musel hodne makat kdyz presel na reflexni luk.

Takze nekde u vypousteni a prave ruky je podle mne zakopany pes a limitace vrcholu stavajici formy. Ja se ted soustredim jen a jen a vypousteni. Sice se mi tim rozhodil kotvici bod a obcas mam carky o pet metru vedle ale zatim na to kaslu.

Koukat na video Seimandiho a jeho dokonale vypusteni je sen se kterym usinam.

Budu dal pokracovat a uvidime co to udela s vykonmi na hale. Ze je tato cesta spravna vidim na tom ze kdyz se mi povede vypustit tri sipy spravne(zatim mam tak 50 procentni uspesnost) tak jsou v soustrelu na tricet metru v kolecku 5 - 7 cm.

Dalsi limit ve vizualizaci a tam nas valcuji statecne. Bez vizualizace to nejde. Spis naopak nekdy vizualizace pomuze vic nez samotny trenink. Vi to kazdy vrcholovy sportovec a psychicky trenink je velikou soucasti pripravy na spickove vykony.

Mozna se o tom snad nekdy rozepisu.

Takze hlavne nepodlehnout drakovi (narazka na jeden z osvicenych knih) ktera presahuje svym obsahem svuj puvodni ucel a to ten ze clovek musi porazit draka v sobe. Drak je nic jineho nez projekce ega kazdeho jedince. Ono ten egoizmus opravdu na cas hodne pomaha ale pak se stane limitem potencialu stejne jako chyby ve forme.

No uz toho necham zas jsem se rozepsal. Ale dovolim si tvrdit ze se vzdelavani lidi v ruznych cinnostech venuji uz nejakych 15 let a neco malo o tom vim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.