Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR 2008!
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 5:09 pm    Předmět: co si tak vzit priklad z golfu Citovat

Kdyz jsem jeste bydlel v Americe tak me vzali na golf. Prijel tam pan ve velkem aute , vysnoreny dle posledni mody, nalozil si veci na svuj osobni vozik co tam mel a dovezl se do klubove hospody. Tam si objednal piti asi nakou hodne drahou whisku a zacal si prohlizet hole a micky a zasvecene diskutovat s nahodne kolenjdoucimi. Dal si jeste dva drinky, vybalil a zabalil trikrat hole, a po tri hodinach si zase veci odvezl vozikem do auta a odjel.

Tak jsem se ptal mistnich kdo to je, pry tam chodi uz dva roky a spatrili ho jen jednou na driving rangi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

kolega Nevěčný taky zakládá zevnitř. Jenom je levák Laughing Ovšem jeho styl je také jedinečný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 4:39 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
stran Rychlopalby- vyšší výstřelová rychlost reflexáku nemá na rychlost vypuštění vliv Laughing A co jsem si všiml, zvenku zatím zakládám jenom já Laughing
a kolega Nevěčný Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:22 pm    Předmět: Citovat

stran Rychlopalby- vyšší výstřelová rychlost reflexáku nemá na rychlost vypuštění vliv Laughing A co jsem si všiml, zvenku zatím zakládám jenom já Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 2:20 pm    Předmět: Citovat

tady se diskutuje o zcela konkrétní jedné soutěži, ale Mamutíkovy pocity chápu. Taky mě dost štve, že u poloviny turnajů, které letos proběhly a proběhnou je důležitější jaké máš boty, než jak střílíš. Jsem velkým propagátorem jezdeckých luků a mám pocit, že letos se počtem začaly na LB dotahovat Wink Laminát v nich mají skoro všichni. Takže je to jen otázka principů a pocitů. U Living history chápu přísnost, u fantazy to vnímám jako buzeraci a ztrácím zájem o soutěž i pořadatele. Neboj, pokud se budu na čemkoli jakkoli podílet, reflexáky jsou více než vítány. Tady jde spíše o obavu, aby to zase neskouzlo k dřevěným lustracím. Osobně je mi fuk, v jaké vzdálenosti je terč, jaký má tvar a velikost. Jenom jsem pro to vyřadit , alespoň zpočátku , disciplíny mezní. Bohužel se jedná o můj oblíbený clout. Je to disciplína se zcela jasnými pravidly a jejich úprava jde proti jejímu smyslu. Takže při standartní vzdálenosti tam 3/4 lidí nedostřelí, při zkrácené jsou zase v nevýhodě ti zbývající a už bych nerad zažil žabičky Křivoklátského typu Laughing Velký terč na 80-100m mi přijde dostatečný. Na kompabilitu s jakýmkoli etnikem zvysoka prdím. Ať se podívám kamkoli, vesměs se jedná o to , na jakou vzdálenost jak velký terč zasáhneš a myslím, že je putýnka, jestli je to šiška, nebo kolečko. Výhodou FITA terčů je, že jsou standartní a jdou koupit v obchodě, takže se nemusíme zabývat podrobným popisem. Čím míň disciplín, tím víc můžem střílet šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 10:06 am    Předmět: Citovat

Zdravím pánové,

ztotožňuji se s posledními dvěma příspěvky. Vůbec mi nevadí, když se na stejné soutěži sejdou různé typy luků. Ano, každý luk má své přednosti, ale většinou stejně záleží na tom, kdo z něj střílí, a hlavně jak to umí.

Až se dopracujeme k tomu, že si budeme na soutěžích moct vybírat k jednotlivým disciplínám i odpovídající náčiní (viz. golf), pak už to zůstane jen na dovednosti ... ( malá úvaha ).

A co se týče sjednocení některých disciplín? Proč ne, třeba začnou i Angláni jezdit k nám. A kdo ví, mohou se jim zalíbit i některé naše "nestandartní" disciplíny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Mamutíku, neustále plácáš kraviny od věci a hájíš neobhajitelné.

1. nikdo netvrdí, že se anglické disciplíny musí střílet pouze longbow. Naopak v 19. stol., když měli Angličani zájmy ve Středomoří a pekli s Tureckem, stříleli s Turky z velvyslanectví svoje disciplíny, a Turci ani nebrečeli že musejí prodat svoje luky.
2. Líbí se mi kyudo, ale nepraktikuji ho - důvodem je to, že k yumi patří pomenší chlapík se šikmýma očima a černými vlasy - a to mít nikdy nebudu a nemohl bych tedy reprezentovat původní lukostřelbu před veřejností. Vybral jsem si tedy luk, který je vhodnější k mé fyziognomii.
3. Právě území Čech je místo, kde se přelévaly západní a východní vlivy. Nevidím důvod, proč by se na turnaji v tradiční lukostřelbě nemohly potkat přímé a reflexní luky.
4. Až povyrosteš ve smyslu původní lukostřelby, třeba Ti jednou začne vadit umělohmotný vzhled tvého luku a sám si pořídíš tradiční kompozitní reflex - těším se na To a přeji Ti to - ale dokud se sám nerozhodneš, nebudu Ti to vnucovat.


Naposledy upravil PeZ dne čt červenec 26, 2007 11:37 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 1:45 am    Předmět: Citovat

Re Mamutík - rád odpovím, protože si myslím, že moje odpověď tě spíš potěší, než "vytočí":

1. Myslím, že co se týká luku, vyjadřuješ teď asi zbytečné obavy. Nemůžu mluvit za pořadatele budoucích turnajů, ale je tady v diskusi poměrně dost lidí (včetně mne), kteří se vyjádřili (já opakovaně) pro zachování pouze 2 kategorií luků - TL a HL.
Samozřejmě pořadatel se může rozhodnout jakkoli ale nic zatím nenasvědčuje tvé obavě.

2. K disciplinám :Tohle je naprosto volná diskuse, která může a nemusí něco ovlivnit. Jen vyjadřujeme volně svoje sympatie a názory. No a k té rychlostřelbě: můj názor je - proč ne. Proč nehledat věci, které by nás spojili, když je jen malý rozdíl (alespoň pro mne). Představuju si to asi tak, jako když by se v Čechách běhal závod na 90 metrů, v Polsku na 100. Jednoho dne by si řekli - hele to je malý rozdíl pojďme se přizpůsobit a začneme to všichni běhat na 100m atˇmůžeme soutěžit mezi sebou - což se ve sportu v celosvětovém měřítku dělo a dosud děje a pozitivně to přispívá k rozvoji sportů. Máme stejné rozměry hřišť, stejná pravidla apod.
Samozřejmě je to možné vnímat i tak, že si Češi řeknou, že 90m je národní česká tradice a budou neústupní a řeknou si - ať se nám všichni přizpůsobí. I to se stává. Ale zpravidla směřuje vývoj ke sjednocování. Máš ovšem pravdu, že lpění na některých věcech existuje a např. v USA pak mají jiné rozměry hokejového hřiště apod.
Ještě jedna poznámka k takto pojaté rychlostřelbě: ona spíše nahrává rychlým, původně jezdeckým lukům - což bys měl možná přivítat. Je to poměrně krátká vzdálenost a v delším časovém intervalu se spíše projeví rychlost luku. Na takto pojatou rychlostřelbu není ELB příliš vhodný. U BLBS se např. střílí rychlostřelba na vzdálenost Cloutu a typická rychlostřelbová disciplina vycházející z vlastností longbow je - "kdo položí více šípů do vzduchu".
14m/40cm terč/60s je podle mne typická disciplina na jezdecký luk ale můžu se mýlit. Poslední slovo stejně bude mít pořadatel.

3. K té Anglii a disciplinám: myslím, že je škoda, že tady k disciplinám nediskutují i vyznavači inklinující k asijským lukostřeleckým velmocem nebo k americké tradici. Já osobně inklinuju spíš k té Anglii. Proto moje příspěvky vypadají, jak vypadají.

Takže tak: Pokud by to bylo na mě, tradiční jezdecké luky mi nevadí, naopak se mi celkem líbí. Na koně s lukem nepolezu ale pěší discipliny vycházející z jezdecké či jakékoli asijské nebo americké tradice budu klidně střílet, pokud budou mít nějakou logiku a návaznost. Sem s jejich návrhy - ať je to klidně pestřejší!
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červenec 26, 2007 12:14 am    Předmět: Citovat

Oki, kolegové,
tak tedy budeme v Česku střílet jako Angličané.

Zítra začnu prodávat svůj mongolský luk, koupím si longbow, a začnu s ním trénovat.
Jak to tady čtu, tak si totiž už od roku 2008, až na lokální vyjimky (např. Lazluk), na žádném významném turnaji nezastřílím. Zanedlouho totiž pořadatelé přestanou pouštět na důležité turnaje reflexní luky. A když, tak pouze pro doplnění počtu startovního pole, jak někde níže někdo konstatuje, v případě holých luků.

Už se těším, jak budu se zahraničím (směrem na západ) kompatibilní a oni se mnou.
Uh. To bude moc krásný pocit!! Možnost, když budu chtít, vyrazit autobusem s ostatními stejně postiženými lidmi jednou ročně na turnaj do Anglie. I když nemám v plánu tam jet, a ani nemám tolik peněz, tak za ten pocit, že tam jet můžu, to přece stojí, ne?

Co se týká nekompatibilních disciplín, které jsme si v ČR vymysleli v poslední době (rok nebo tři nazpět), tak si je zastřílíme jednou ročně na Lukohrátkách. To bude stačit. Vymýšlení těchto disciplín je vlastně důsledek desetiletí trvajícího vlivu železné opony a odklonu od hlavního světového anglického proudu. V podstatě jde o lokální záležitost.

Ono mít hodně turnajů, kde je velký počet různých a nekompatibilních disciplín, je docela nepraktické. Co kdyby tam přijel nějaký cizinec? Určitě by z toho byl úplně zmaten! A hlavně, jak je můžu doma na zahradě nebo před panelákem natrénovat? Blbě. To mi každý, kdo nemá u domu zahradu, potvrdí.

Jo, a ještě něco, kolik má vlastně náš kulatý svět lukostřeleckých pupků?

Ať počítám, jak počítám, tak mi pořád vychází jen jeden: Anglie. Odtamtud se přece lukostřelba rozšířila do celého světa, kde následně v různých zemích zdegenerovala. Příjde mi docela smutné, že si třeba v Japonsku či v dalších zemích tento vliv neuvědomují, a stále lpí na svých lokálních tradicích a zvyklostech.

Poznámka: Nemusíte na můj příspěvek reagovat. Vím o tom prd a je to můj soukromý pitomý názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 5:00 pm    Předmět: Citovat

mě se šípy na minutu střílení nevejdou do toulce. Musel bych mít dva Crying or Very sad Osobní rekord mám 25 šípů za 45 s. Ale nemířím, takže prd trefím. Asi se nějakou dobu budu věnovat tréningu rychlopalby a soustředím se na soustřel Laughing Terč a vzdálenost jsou v pohodě.Jsem pro 40cm na 14m. Co se týče vyřazování exotických disciplín, ony se většinou vyřazují samy, neboť zhusta vyžadují specielní výbavu, nebo jsou na vzdálenosti mimo dosah LB. Spíše bych se zamýšlel nad tím, jestli některé disciplíny příliš nezvýhodňují určitý typ luku. Např. takový clout nemá pro holý luk skoro smysl, a vyžaduje luky s přibližně stejným dostřelem a pokud bych ho dal na mistrovství, tak na hodně šípů a standartní vzdálenost. Jinak se myslím většina lidí shodne. Králova ústupovka je čistě Lazecká licence, ale soudím, že je to velmi dobře nastavená disciplína. Mě osobně velmi baví střelba na větší vzdálenosti ,nejvíc tak kolem 40 metrů a co jsem pozoroval, tak navrhované soutěže jsou zhusta různé prověřené terčovky. Časové limity bych vyřadil, neboť jsou v rozporu s duchem lukostřelby a co jsem pozoroval, tak nikdo vědomě nezdržuje. Dokonce ani kolega Nevěčný, který míří víckrát za sebou, neboť si není jistý koncentrovaností Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 4:31 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:
Pokud bude zařazena rychlostřelba, dávám k úvaze jestli ji nestandardizovat s Anglií, kde se střílí 1 minutu, na 15 yardů (13,7 m) na 15 inch (38,1 cm) terč . Rekord je 22 šípů.


Jsem určitě pro. Důvody pořád stejné - kompatibilita. Příklad: stejně jako loni pojede i letos autobus našich šermířů a lukostřelců do Herstmonceux v Anglii soutěžit. Ať mají možnost se i v průběhu roku připravovat na kompatibilní věci. To je jen jeden příklad.
Jen bych z praktických důvodů nesehnatelnosti terče 38,1 - střílel na FITA 40cm, na které střílíme i terčovky.
A vzdálenost bych měřil na 14m.
A dojel bych určitě Ligu a sezónu letos tak, jak je, aby v tom nebyl chaos. Jestli změnu, tak až od sezony 2008.

Jediná potíž nastane s počtem šípů, protože většina střelců má počet šípů do 15. Proto byl podle mého názoru stanoven i limit 45s, protože by došly šípy. Z tohoto důvodu to asi narazí na odpor.
Na druhou stranu - ne všichni budou schopni vytáhnout (nemyslím trefit) za 60s 20 šípů a ti co to zvládnou jich mají zpravidla dost - Joe, Jeneš, Myša apod.
Takže bych se na to díval realisticky a pokud si každý provede obdobně následující kalkulaci, tak možná nebude problém to spustit:
Můj nejlepší výkon je letos z 20m do figury: 12 zásahů z 12 vytažených šípů. Takže matematickým dopočtem - stačím vytáhnout za 60s maximálně 16 šípů - je to teda blíž ale zase menší terč než figura takže raději + 2 - ať mám motivaci se zlepšovat. Co to pro mne bude znamenat - 3 šípy si půjčím od Griffinky, nebo je přidělám. Takhle si to může každý v hlavě srovnat.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Raven
Nováček
Nováček


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 14
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 1:49 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:

Pokud bude zařazena rychlostřelba, dávám k úvaze jestli ji nestandardizovat s Anglií, kde se střílí 1 minutu, na 15 yardů (13,7 m) na 15 inch (38,1 cm) terč .

Klidně bych to vyzkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 25, 2007 4:25 am    Předmět: Citovat

A ja o tom vim zatim prd, ale jestli muzu muj soukromy pitomy nazor.
Kdyz to nekde funguje uz leta tak se to ma vetsinou prebrat tak jak to je a az pak nasledne ladit.
Neni nic horsiho nez lidova tvorivost , staci se kouknout na slavny parlament, lidovou tvorivost a nasledny pravni bordel.
Takze vzit co maji Anglani a maximalne to zjednodusit aby byl vyrovnany a rozumny pocet lidi v jednotlivych kategoriich.
Teda pokavad Vam jde o to aby se sport rozvijel a propagoval a chodilo vic a vic lidi ktere to bavi.
Jinak z toho bude dalsi sport pro hrstku vyvolenych kteri si budou vzajemne masirovat ega jak jsou dobri a jakou cenu kde vyhrali . Lidi co to delaji pro radost si nebudou mit kde zastrilet, porovnat a ucit se od lepsich.

Kdyz se to prebere cele od Anglanu. nikdo nemusi psat pravidla, delat pitome propozice a lidi budou vedet co je ceka a co maji trenovat.

Na exoticke discipliny bych udelal zvlastni kategorii aspon bude vice cen, hihi. Ale zaklad bych drzel furt stejny.

Howgh,
San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 7:29 pm    Předmět: Citovat

Gator napsal:

Pokud bude zařazena rychlostřelba, dávám k úvaze jestli ji nestandardizovat s Anglií, kde se střílí 1 minutu, na 15 yardů (13,7 m) na 15 inch (38,1 cm) terč . Rekord je 22 šípů.


Tolik šípů ani nemám Razz Ale myslím si, že třeba pro Joa to nebude moc problém Laughing A zní to určitě zajímavě a je to zase něco jiného.
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 24, 2007 7:09 pm    Předmět: Citovat

Jak už poznamenal Griffin jsem též příznivcem rozdělení na dvě katagorie TL a HL. Jsem rád, že se víc lidí kloní k názoru nedělat kvalifikaci, dokud si to nevyžádají organizační důvody. Jiné důvody pro to opravdu nejsou. Flight bych nezařazoval, je to věc vybavení, víc než umu. A na takovém závodě jako se tu diskutuje, by měly být disciplíny víc univerzální.
Pokud bude zařazena rychlostřelba, dávám k úvaze jestli ji nestandardizovat s Anglií, kde se střílí 1 minutu, na 15 yardů (13,7 m) na 15 inch (38,1 cm) terč . Rekord je 22 šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 6:49 pm    Předmět: Citovat

Flight mi taky přijde jako pitomost z hlediska soutěžního a pro holý luk už smysl nemá vůbec. To Pezovo dělení je tak vtipné, že bych se toho u něj nenadál. Mongolské disciplíny nemá smysl zavádět(potřebují specielní šípy) . Asi bych tam frknul terčovku na neznámou vzdálenost a víc sad šípů bez nástřelu. Je to vcelku naprd a dělá to bordel ve vyhodnocování. Že rozhodčí nesoudcuje by asi měla být samozřejmost Laughing Dvě katogorie se jeví dostatečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Mamutik napsal:
A nechtěl bych být tím, kdo bude rozhodovat, do jaké skupiny kdo patří a kdo už ne.


Ani já ne, rozdělení PeZe považuji za trefné a použitelné ale každý se musí podle mne přiřadit sám. Považuju to rozdělení za dobré hlavně z hlediska - jak naladit discipliny pro MČR! respektive pro jakou tuto pomyslnou skupinu.
Co se týká otevřenosti jsem příznivce linie:
- kouknu na propozice turnaje - zdá se, že to zvládnu-tak jedu
- kouknu na předepsané vybavení - pokud ho mám, tak to beru a jedu
- pokud vybavení nemám - rozhlédnu se, kolik bude ještě takových turnajů a podle toho si to opatřím, nebo ne, záleží taky na tom - co a kolik mi toho chybí

Takhle to hodlám praktikovat do té doby, než se bude na turnajích scházet takový dav lidí, že organizátoři začnou vkládat před turnaj nějaké ty kvalifkační bariéry (pak budu muset zintenzivnit trénink!). Zatím se zdá, že to moc nehrozí ani pro eventuelní MČR 2008 - poslední 2 ročníky byly cca do 80 účastníků celkem a přijel kdo chtěl.

Re Eleniel: nevím jak to dopadne ale stejně jako Jeneš, Miki a tuším i Gator jsem pro právě 2 kategorie: tradiční luk a holý luk a k tomu stejné discipliny
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 5:17 pm    Předmět: Citovat

Re: PeZ, Soron, Lucínek: k otázce Flight - no dobře, tušil jsem, že to neprojde - ale pojďte to občas zkusit nebodovaně - mimo soutěž, aspoň bude legrace a zas něco jiného + motivace pro silnolukaře. Jinde ve světě je to regulérní disciplina (samozřejmě mají rozdělené luky atd.)

Co takhle: 6 šípů, vyhovujících pouze definici kategorie TL nebo HL tj. u TL - dřevěný, peří, self nock - tzn. žádný váhový limit a žádný limit v opeření, tak jak je to obvyklé v Anglii a jinde (do budoucna můžeme přidat i kategorii standard arrow, kdyby se to chytlo)
- hodnocení: průměr 2 nejlepších šípů
- kategorie luků - nespecializované luky na flight: do 40 lb, do 55lb, bez limitu (v Anglii je do35, do 50 a bez limitu a to: terčové luky, LB, luky speciální na flight)

Střílet po Cloutu nebo jiné dálkovce, aby se to pak odměřilo od Cloutu výš. Bylo by docela zajímavé tady pak extra sledovat naše výsledky ve Flight. Alespoň by bylo jasnější, kam ty luky a s jakými šípy vlastně dostřelí!
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po červenec 23, 2007 6:24 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 10:37 am    Předmět: Citovat

Nevím, jestli jsem některé příspěvky pochopila správně, proto se radši zeptám. Mistrovství se plánuje pouze pro tradiční luky nebo budou zařezeny i holé? Pokud nebudou, chtěla bych vědět proč. Je to tím, že je to bojová, instintikvní lukostřelba? Ale mám dojem, že se dohodlo, že tento název se již nebude používat a dle mého názoru by to bylo lehce diskriminující. To by se potom musely udělat mistrovství dvě, aby to bylo "spravedlivé".
A co se týče kvalifikace - jsem proti. Na mistrovství by přeci měl mít přistup každý. Do teď to bylo bez kvalifikace a myslím si, že to ničemu nevadilo. Tohle není olympiáda, kterou sledují tisíce lidí. Je to soutěž pro nás. Začátečníci si odzkouší, jak to na takovéhle větší soutěži probíhá. Mohou se seznámit se staršími lukostřelci. I kdyby skončili poslední, tak je to, alespoň dle mého názoru, velká zkušenost a výzva být lepší a lepší.
Pro mě je lukostřelba zábavou, ať už se jedná o jakoukoli soutěž. Nejezdím na turnaje jen vyhrát, ale zlepšovat se a sbírat zkušenosti. Být úplným začátečníkem (což svým způsobem stále jsem) a někdo mi zakázat střílet jen proto, že nejsem tak dobrá jako mi předepisují nějaké tabulky, tak mě to asi zklame. Já chápu, že mistrovství není ledajaká soutěž, ale je nás v ČR opravdu tolik, abychom museli dělat kvalifikaci?
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 10:12 am    Předmět: Citovat

Soron napsal:
PeZ napsal:
Griffin napsal:
...- návrh disciplin -

B3: Flight (střelba na dálku - kdo dál) : 6 šípů. Zvlášť kategorie muži a ženy.
.....

Hezké, líbilo by se mi, až na jednu výjimku - Flight je spíše o vybavení a technických parametrech luk-šíp než o střelecké zručnosti.

Nebyl by problém, kdyby bylo rozdělení podle nátahové síly luků. Také bych si rád zaexperimentoval Very Happy

Jako experiment možná ano, ale jako regulérní disciplína na akci s názvem MČR asi ne ... tady souhlasím s PeZem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 10:09 am    Předmět: Citovat

PeZ napsal:
Griffin napsal:
...- návrh disciplin -

B3: Flight (střelba na dálku - kdo dál) : 6 šípů. Zvlášť kategorie muži a ženy.
.....


Hezké, líbilo by se mi, až na jednu výjimku - Flight je spíše o vybavení a technických parametrech luk-šíp než o střelecké zručnosti.

Bojová lukostřelba mi připomíná rowing, ale je to přesně to, co nikde zatím nedělají - že by naše národní disciplína a přínos světu?

Dobrý návrh, Griffine, vidím světélko na konci tunelu.


Nebyl by problém, kdyby bylo rozdělení podle nátahové síly luků. Také bych si rád zaexperimentoval Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 8:47 am    Předmět: Citovat

Griffin napsal:
...- návrh disciplin -

B3: Flight (střelba na dálku - kdo dál) : 6 šípů. Zvlášť kategorie muži a ženy.
.....


Hezké, líbilo by se mi, až na jednu výjimku - Flight je spíše o vybavení a technických parametrech luk-šíp než o střelecké zručnosti.

Bojová lukostřelba mi připomíná rowing, ale je to přesně to, co nikde zatím nedělají - že by naše národní disciplína a přínos světu?

Dobrý návrh, Griffine, vidím světélko na konci tunelu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po červenec 23, 2007 8:26 am    Předmět: Citovat

Tak malinko měním názor, respektive neměním, ale bral jsem to tak, že bylo řečeno, že nějaká kvalifikace musí být určitě, proto jsem byl pro bodování umístění, pokud postavíme otázku do základu zda vůbec kvalifikaci, či nikoli, tak jsem samozřejmě pro to žádnou kvalifikaci nedělat a to do doby než bude zájem ze strany střelců s TL ( HL ) takový, že by jejich počet byl nezvládnutelný. Co se týče těch skupin ( výkonostních ) je můj názor stále stejný - je to zbytečné řešit. Co se týče rozdělení dke katedore vybavení taktéž - stačí stávající stav ( HL + TL ). Co se týče navrhovaných disciplín, možná by nebylo od věci založit na to vlastní vlákno aby v něm vyjádřilo co možná nejvíce lidí a aby se ty návrhy daly lépe porovnávat, než to psát sem a rolovat a hledat. Dále by podle mě bylo vhodné založit vlákno " Co jste pro MČR schopni udělat vy ? " nebo tak něco, aby jsme viděli KDO a KOLIK lidí vlastně je ochotno se na takovéto nějaká akci podílet a zda to vůbec dokážeme udělat. Dále pokud si vzpomínám padlo tady od někoho ( sry nechce se mi hledat Wink ), ža kdo by se věnoval pořádání ( rozhodčí atd. ) tak by se pravděpodobně nemohl aktivně zůčastnit MČR jako soutěžící, to je podle taky otázka k řešení, protože pokud to takto postaveno bude sám za sebe mohu říci, ža bych si raději zvolil střílení, ačkoli jinak jsem samozřejmě připraven pomáhat co mi síly budou stačit.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Osobně se mi myšlenka kvalifikace stejně jako Griffinovi nelíbí a nadměrné členění taky ne. Myslím, že stávající dělení na dvě kategorie postihuje ten nejcitelnější rozdíl v nářadí a drobnější rozdíly snadno setře střelcova ruka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2007 5:48 pm    Předmět: Citovat

Navrhuji, udělat o tom nejprve průzkum formou ankety a pak pokračovat v diskusi dál.
Třeba bude většina pro, kdo ví?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mamutik
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 146
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Gatorem a nesouhlasím s členěním na pět skupin, protože to diskriminuje tu většinu, která tady v ČR je.

A nechtěl bych být tím, kdo bude rozhodovat, do jaké skupiny kdo patří a kdo už ne. Protože to skutečně už můžeme rovnou nazvat sportovní lukostřelbou s dřevěnými nebo dřevolaminátovými luky a skupiny označit jako výkonostní třídy.
Více mi vyhovuje, když se jenom tak sejde pár lidí a zastřílí si na turnaji. Výkonostní třídy a členění na skupiny mě nepřitahuje. Jestli Vás to baví, prosím. Ale předem říkám, že mě ne. Vůbec mi nevadí být na konci žebříčku. Laughing

PS: všimli jste si, kolik lidí a kdo tady na toto téma diskutuje ? Těm ostatním je to asi jedno, nebo ne? Ostatní budou rádi, když někdo pro ně něco připraví a oni si zastřílí a bude jím pravděpodobně jedno, v jaké třídě nebo skupině budou. To je všechno. Takže pro koho se to tady člení? Pro "horních" 20? (Tím to označením nechci nikoho urazit)

Víc psát nebudu, aby jste můj příspěvek zase nerozcupovali na prvočinitele, a ke každé jeho části se nevyjadřovali zvlášť. Už takhle si myslím, že jsem asi někoho nadzdvihnul ze židle - a je mi to celkem fuk Smile

Předem upozorňuji, že jsem se dobře vyspal, mám dobrou náladu, právě jsem se vrátil s hezkého setkání s milými človíčky (PEZ, Gator, Griffin, Lucínkovic, Krovkář, Palivec, tři dcery Kroka, Josh s Ravenem, Chlebíkovic, Soronovic a řady dalších), necítím se uražený, je mi jedno jestli si z mého příspěvku bude někdo dělat srandu nebo si hrát na ďáblova advokáta a tak dále.
čus. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Banana flower


Naposledy upravil Mamutik dne ne červenec 22, 2007 7:07 pm, celkově upraveno 4 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne červenec 22, 2007 12:58 am    Předmět: Citovat

Úplně se ztotožňuji s posledními dvěma příspěvky od Grifina...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2007 11:13 pm    Předmět: Citovat

Dlouho jsem byl mimo inet, ale mezitím jsem přeložil text úvodní promluvy Stephena Selbyho na foru pro revitalizaci tradiční lukostřelby, které proběhlo v Koreji.
PeZ se tu ptal, jaké lidi by asi pořadatelé festivalu TL v Koreji rádi viděli. Podle autora zmíněného textu, rozhodně ne lidi elitářské, nevraživé a rozdělující. SS píše, že nemá nejmenší problém nechat spolu střílet lidi z opačných konců světa, ale že nejvíc ho vždycky rozbolí hlava z dvou rozhádaných lidí, kteří jsou z jedné vesnice.
Tradiční lukostřelce Stephen chápe jako ohrožený druh, zdůrazňuje, že pokud se začnou fragmentovat na různé pseudokategorie, tak je to jejich konec.
Celý text jsem dnes odeslal k uveřejnění na Lukostřelci, stojí za promyšlení.

Vykopal bych pryč to slovo Mistrovství, čert nám ho byl dlužen. skroro to vypadá že opíjí. "Vyhrát tak to Mistrovství, porazit ty nejlepší z nejlepších, těch 10 Velkých a to proto že jsem každý den vystřílel 600 šípů, panečku to by bylo....".
Co by bylo? Velký h....
Pořád se tu skloňuje slovo tradice, ale zatím se tu tvoři pravidla sportu. Dál bych opravdu souhlasil s těmi, kteří jsou proti kvalifikaci. Pevně doufám, že "mistři" budou na takové úrovni, a unesou, že vedle nich střílí začátečník. To jestli půjde o disciplínu ve které se bude začátečník těžko chytat je věc jiná, ale bude moci srovnat svůj výkon s někým pokročilým atd. Když jsme u těch disciplín, a k posaným kategoriím střelců se nechci vracet, protože mi přišly nemístné, jak vypadá ona zaručeně "původní" lukostřelba, že by k ní všichni měli směřovat ? Kdo je tu starý 600 let?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: so červenec 21, 2007 1:09 am    Předmět: Citovat

A ať máme co diskutovat - návrh disciplin - řeším jen "mužské" discipliny, v části B by měly být discipliny zvlášť, zejména pro Clout a Flight. Celá soutěž je střílena 1 lukem.:

A. Základní dovednosti (zároveň tzv. Ligové discipliny)

A1. "Halové" terčovky na 20 a 25m/5 šípů/40cm terč
A2. Rychlostřelba dle Ligy
A3. Královská ústopovka dle Ligy

B. Mezinárodní venkovní discipliny (z mé strany jde o "anglický návrh" ale nechť si "mongolové a korejci" v diskusi doplní další)

B1: Windsor Round: terč 122cm, vzdálenosti 55, 46, 37m, z každé vzdálenosti 3 sady po 6 šípech, tedy z každé vzdálenosti 18 šípů. (Normálně se střílí dvojnásobek šípů - tj. z každé vzdálenosti 36 šípů, střílí se sady po 6, 2 sady tvoří uzavřený tucet nebo kolo)
B2: Clout - Muži 165m, Ženy 128m - 6sad po 6 šípech - celkem 36šípů.
Terč popsán na jiném místě.
B3: Flight (střelba na dálku - kdo dál) : 6 šípů. Zvlášť kategorie muži a ženy.

C. Lovecká stezka: 3D/2D terče zvířat - alespoň 14 terčů, minimální vzdálenost 15m, maximální 40m.

D. Bojová lukostřelba:
D1 - Střelba na skupinový cíl cca 5 figur. Simulace střelby na blížící se cíl. Např. 4 vzdálenosti 150m, 100m, 70m, 50m (pak už prchat).

Jak v praxi: Umístit cca 5 figur v první řadě 3 v odstupech cca 1,5 m, v druhé řadě 2 figury do mezer, druhá řada cca 1,5m za první.
Střelec bude střílet sady šípů z každé vzdálenosti. Samozřejmě cíl je statický, takže bude postupovat střelec. Začne na 150m a postupuje vpřed na další vzdálenost. Pokud bychom chtěli simulaci blížícího se cíle - budeme ubírat i počet šípů v sadách. Takže na 150m bude střílet např 5 šípů a z 50m už jen 2. Mělo by to logiku. Počítají se zásahy figury. žádné "pozemní" dopadové zóny.


Je pozdní večer - už mě prozatím nic nenapadá.
_________________
Griffin


Naposledy upravil Griffin dne po červenec 30, 2007 12:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá červenec 20, 2007 11:30 pm    Předmět: Citovat

Podrobně jsem si prostudoval dnešní diskusi ohledně kvalifikace atd. Celou dobu to myslím trochu jinak a zkusím "se vymáčknout" srozumitelně. Zkuste prosím zvážit následující body:

1. Na MČR nedělat kvalifikaci, ať přijede prozatím (než bude nezvládnutelný počet účastníků) kdokoli, kdo podle svého názoru zvládne vypsané discipliny a má předepsané vybavení. Není nás tolik, aby mělo cenu, podle mého názoru, to zatím řešit jinak.

2. Sestavit discipliny tak, aby vyhověly především skupině 1 a zčásti skupině 2 dle předposledního příspěvku PeZe, který považuji za velmi dobrý. Discipliny prostě budou přizpůsobené jakési výkonostní skupině. Tyto discipliny nastaví laťku a střelci se jí budou snažit z dlouhodobého hlediska přizpůsobit výkonostně a vybavením. Zde byl podle mne smysl příspěvku PeZe.

3. Tento standard v disciplinách držet alespoň 5 let a neměnit jej, jen mírně doplňovat a laťku spíše mírně zvyšovat.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 2 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.