Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě luku-nováček
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johanka suchardová
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 10.10. 2011
Příspěvky: 152
Bydliště: VELKÝ JENÍKOV 2

PříspěvekZaslal: po červen 03, 2013 10:09 am    Předmět: Citovat

Venku není na střílení, tak sedím doma a čtu. Nevím, zdali mám nárok radit, ale jsem zastánce primitivů. Pokud vím, tak v minulosti (dávné)všichni začínali s klackem a vycvičili se na znamenité střelce. Střílím s klackama, které mi dělá Lojza a mám dojem, že to s nima jde docela dobře. Pro případ nouze (vytrvalý déšť, zlomený luk či podobná katastrofa) vlastním Lanuru od pana Kýzla http://www.bows-kyzl.cz/cs/, je to dřevo-laminát, má podobné vlastnosti jako dřevěný luk. Můj muž Lojza má luk od Arniho Skalpel a je to luk velmi dobrý, ale dražší než si asi pro začátek predstavuješ. Je těžké srovnávat laminát a dřevo, chce to vlastní zkušenost. Nejlépe uděláš, když se vypravíš na nějaký turnaj jako divák a posbíráš pár tipů. Doporučuji Doubravského bažanta, tam uvidíš asi všechny luky a všichni ti rádi představí ten svůj. Johanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RADU
Nováček
Nováček


Registrace: 30.5. 2008
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 6:55 pm    Předmět: Citovat

Luk Prime od Arniho je určen spíše pro dětské adepty lukostřelby.Nátah do max 27".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
same
Nováček
Nováček


Registrace: 1.6. 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 2:26 pm    Předmět: Citovat

Zdravím!

Nejsem ani tím začátečníkem, přesto už třetí den pročítám jednotlivá témata tohoto fóra, teprve se pomalu seznamuju s lukostřeleckou hantýrkou a zvažuju, jaký luk si na začátky pořídit. Chtěl bych se vydat cestou tradiční lukostřelby, a tak hledám nějaký klasický, nemontovaný luk.

Prý je to "skoro" jedno, co si pořídím, než se vůbec něco naučím, tak bych volil něco podobného jako je Eagle Longbow zde http://www.luky-jma.cz/?p=productsMore&iProduct=331&sName=Luk-Eagle-Longbow-. Pan Matyášek má tuze špatně udělaný web, přepokládám však, že jde o laminát, že jo? Dělá někdo něco podobného čistě ve dřevě? A na to učení se lepší laminát dřeva či naopak, anebo je to fuk?

Pak mám ještě problém s tím, že hodnota nátahu u mne odpovídá 32". Nevím, jestli jsem to pochopil správně(?), ale tím pádem by pro mne skoro všechny krátší luky byly jaksi nevhodné. Anebo se v tom pletu a objasní mi to stručně někdo, prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 11:17 am    Předmět: Citovat

skvelé otázky!!!!! fakt! mna zaujimaju tie iste zalezitosti. strielal som s impalou, mam aj luk od lazeckeho,, trapper" a nemam s nim ziaden problem. tak fakt neviem v com ten rozdiel je: nie som zaciatocnik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
budo
Nováček
Nováček


Registrace: 2.6. 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 2:44 am    Předmět: Citovat

Ahoj.
Pročetl jsem (nejen) toto vlákno. Zkušenosti mám z minulosti minimální (cca 10 dní obsluha střelnice na hradě a střelba tenkrát ponejvíce z kladkového luku).

CAJ tady doporučil Prime Arni s tím, že "programově opomíjí" montované reflexy jako Samick a SF Optima. Tam by se dal zařadit i Ragim Impala.
Můžete mi prosím sdělit důvody pro ignoraci takových typů luku? Jde čistě jen o lásku ke klasické čisté podobě luku z jednoho kusu? Nebo se zde jedná i o funkční vlastnosti?

Zvažuju Prime a Arniho web i on sám je mi velmi sympatický. Na druhou stranu co ten Ragim Impala?
Není výhodné mít možnost vyměnit v budoucnu ramena za jiná?
V čem je Arniho Prime "nezáludný a jednoduchý" a v čem oproti reflexním lukům LB "odpouští střelecké chyby"?
Je mi jasné, že ideální bude někam dojet a zkusit různé luky v ruce naživo. Chci být ale trochu v obraze.
Cenově bych viděl oněch 3,5k za Prime jako strop pro začátek.

Na druhou stranu kamarád několik let doma jako hobby vyrábí celodřevěné luky, není tím myslím mezi lukostřelci nijak známý a zudíž lze předpokládat, že jeho luky nebudou na takové úrovni jako Arniho. Dá se nějak obecně srovnat celodřevěný luk podobné produkce oproti montovanému reflexu jako právě Ragim Impala?

Střílet chci na terčovnici a stylem je mi blízká instinktivní střelba. Chápu že jde o techniku, nicméně fyzicky jsem zdatný, sportovně nadaný a aktivní. Bývalý házenkář (17 let závodně, dnes jen trénuji kondičně).

Otázek byo celkem dost, snad se toho někdo zkušený ujmete. Děkuji za rady a informace. budo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st květen 15, 2013 9:58 am    Předmět: Citovat

si myslim, ze to bola velmi dobra volba. Ragim je pomerne slusna znacka, aj napriek tomu co sa tu o ragimoch hovori. Ja som s nim strielal 2 roky uplne bez problemov. tiez som amal IMPALU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LadyJane
Nováček
Nováček


Registrace: 13.5. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út květen 14, 2013 3:19 pm    Předmět: Citovat

Ja, amatérka a začiatočníčka, som si vybrala tento, či to bola správna voľba na začiatok sa časom uvidí Laughing na začiatok posilniť ruky a vycibriť techniku

http://www.supra.cz/luk-ragim-impala-62-pravy-1-1312.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 7:19 pm    Předmět: Citovat

dusanmartis napsal:
néééééé, ja som o lukbisu pocul teraz po prvy krat od bowhuntera. nasiel som tento luk a zapacil sa mi ja som odporucal lazeckeho luk junak.


tak sorry:-) ale asi to mas jedno, je to prašť jak uhoďSmile lukbismi strielaju chalani z Varina od Jozka Dugela... nie je to ziadna extra trieda ale na zaciatok je to jedno:-))) striela to:-)
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 4:53 pm    Předmět: Citovat

néééééé, ja som o lukbisu pocul teraz po prvy krat od bowhuntera. nasiel som tento luk a zapacil sa mi ja som odporucal lazeckeho luk junak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 4:40 pm    Předmět: Citovat

dusanmartis napsal:
http://lukbis.sk/products-page/luky/luk-3d-longbow-s-reflexom-66/

co hovorite na tento produkt. brat si chce kupit luk a rozmysla nad nejakym. so strelbou uz ma nejake skusenosti.


no a co chces pocut? ved ty sam si prednedavnom odporucal nieco od lukbisu Smile))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 4:32 pm    Předmět: Citovat

http://lukbis.sk/products-page/luky/luk-3d-longbow-s-reflexom-66/

co hovorite na tento produkt. brat si chce kupit luk a rozmysla nad nejakym. so strelbou uz ma nejake skusenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 10:07 am    Předmět: Citovat

bowhunter123 napsal:
http://lukbis.sk/products-page/luky/luk-artemis-62/

tento...

nejde s tým chodiť ani na súťaže ani loviť.. tak sa nezavzdušnujte nad jej výberom.. páči sa jej...

na začiatok si myslím celkom dobré.. ak ju tá lukostrelba naozaj chytí skončí určite pri niečom lepšom.. ak nie aspon nebude banovať že do toho vela investovala!


Veli dobra volba. myslim, ze si vybrala dobre. Velmi mi tek luk pripomina prime od arniho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 12:46 am    Předmět: Citovat

dusanmartis napsal:
tak potom preco neisť do cornusovych alebo davidovych lukov. ved su su spickove a myslim, ze aj cena zodpoveda. MENO MAJU DOBRE OBAJA


Protože mi přijde, že celodřevo není jako první luk pro nováčka vhodné. Notabene pokud má ještě menší než každý začátečník.

Jinak já střílím Cornusovým lukem a samozřejmě bych ho 100% doporučil.
Ale někomu, kdo natáhne aspoň 40 lbs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st květen 01, 2013 9:39 pm    Předmět: Citovat

http://lukbis.sk/products-page/luky/luk-artemis-62/

tento...

nejde s tým chodiť ani na súťaže ani loviť.. tak sa nezavzdušnujte nad jej výberom.. páči sa jej...

na začiatok si myslím celkom dobré.. ak ju tá lukostrelba naozaj chytí skončí určite pri niečom lepšom.. ak nie aspon nebude banovať že do toho vela investovala!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st květen 01, 2013 9:12 pm    Předmět: Citovat

daj vediet, ktory si vybrala. aby sme vedeli, kto vyhral Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út duben 30, 2013 10:04 pm    Předmět: Citovat

super dík!

všetko jej to poukazujem a výber je čisto na nej!

dík chlopi!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: út duben 30, 2013 9:59 pm    Předmět: Citovat

tak potom preco neisť do cornusovych alebo davidovych lukov. ved su su spickove a myslim, ze aj cena zodpoveda. MENO MAJU DOBRE OBAJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 6:54 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Mno ... Confused

Za tu cenu (kolem 3500,-) se ale dá koupit i luk Prime od Arniho:

http://luky.arni.cz/cz/luky/prime/

Vůbec bych neuvažoval.



amen, amen:-) tiez ho mame doma, 26 libier dynamiky v elegantnom prevedeni:-) s nejakymi 1200kami karbonmi s nim nastrielam spolahlivo ako s velkym satorim:-))) pravo-lava verzia... vhodny aj do obyvacky:-)))
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 2:56 pm    Předmět: Citovat

Mno ... Confused

Nic pro Lazeckému, do začátku, proč ne, sám jsem s jeho longbow začínal.
Tedy pokud by to stálo do 1500 a bylo myšleno na zahradu na jednu sezónu a pak třeba pro skauty nebo pro jiného na zahradu.

Luky, co se objevily v předchozích dvou příspěvcích byly všechny kolem 3000,-

Za tu cenu (kolem 3500,-) se ale dá koupit i luk Prime od Arniho:

http://luky.arni.cz/cz/luky/prime/

Vůbec bych neuvažoval.

Jinak bych řekl, že v tradičních lamináťácích jsou momentálně tak 3 kategorie pro toho, kdo začíná:

1) kolem 1500-2000, v podstatě dětské luky na hraní s navýšenou libráží. Lze s tím začít, nelze se s tím ale trvaleji zlepšovat. Lazecký, Peroutka. Používá třeba SEBU nebo skauti.

2) 3000-3500, low-end normálních luků, určené na solidní začátky.
Tady bych moc neřešil a šel do toho Arniho

3) od 5000 nahoru, normální luk, jaký má každý lukostřelec na jakémkoli turnaji. Spolehlivý standard. Jednoznačně Kýzl. (Rider je už za 4200, ale to není moc luk pro začátečníka.)

... a pak jsou tu vysoce kvalitní luky na závody a lov, tam je už výběr složitější (Arni, Kejval, Kýzl, Koliha, nepřeverná zahraniční produkce ...), ale to už musí dotyčný umět pořádně střílet a vědět, co a jak.

(Vedle toho tu jsou pseudotradiční šroubovací sporťáky typu Samick, ty jaksi programově opomíjím).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dusanmartis
Nováček
Nováček


Registrace: 25.1. 2012
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 11:34 am    Předmět: Citovat

http://www.lukysipy.cz/sk/luky/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-junak

Tento je podla mna tiez zaujimavy. pri vhodnej librazi je to luk ako stvoreny na zaciatok, a mozno aj pokrocilu strelbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po duben 29, 2013 10:10 am    Předmět: Citovat

vidíííš na lukbis som zabudol..

máte niekto ešte skúsenosti s týmito lukmi??? dík!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
archangel
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2010
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 10:42 pm    Předmět: Citovat

bowhunter123 napsal:
nič?

prípadne niečo dobré z druhej ruky

skús to dat do ,,koupím,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 10:30 pm    Předmět: Citovat

Nechem robiť reklamu,ale ja som ako svoj prvý luk kupoval tento http://lukbis.pl/oferta/more/25 a som spokojný.Pôvodne som chcel tento http://lukbis.sk/products-page/luky/luk-3d-longbow-s-reflexom-66/ ale mal ho len v 45 lb.Je to dostupne aj cez int. obchod alebo osobne s možnosťou odskušania po dohote telefonom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: ne duben 28, 2013 8:38 pm    Předmět: Citovat

nič?

prípadne niečo dobré z druhej ruky
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: so duben 27, 2013 10:26 pm    Předmět: Citovat

zdar!

kamoška chce kúpiť luk.. malo by sa to pohybovať tak okolo 150 eeečiek.. dá sa zohnať niečo slušné?

reflex so streleckým oknom, 30 lbs pravák

dakujem!
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 7:27 pm    Předmět: Citovat

Brokolice napsal:
Od Hranic.

Hm, tak to ti já nepomůžu ani neznám moravské kluby, zkus se podívat po nějakém v tvém okolí a tam ti určitě taky poradí.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 7:26 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Najpresnejší je kladkáč, najpohodlnejší asi laminátový longbow.

A nejhezčí je Hwarang Wink
To byla legrace, je aby bylo jasné, že i kritérií výběru je mnoho. Laughing
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 7:18 pm    Předmět: Citovat

Najpresnejší je kladkáč, najpohodlnejší asi laminátový longbow.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Brokolice
Nováček
Nováček


Registrace: 5.4. 2013
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 7:18 pm    Předmět: Citovat

Od Hranic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so duben 06, 2013 7:11 pm    Předmět: Citovat

Brokolice napsal:
..............A ještě by mě zajímalo, jestli je do začátku lepší luk kladkový nebo reflexní.


Ahoj, pokládáš špatné otázky, pro toho, kdo chce zkusit kladku je dobrá kladka, pro toho, kdo chce zkusit reflex je dobrý reflex, někdo zase raději longbow a další je tradicionalista, čili popřemýšlej spíš co od lukostřelby očekáváš, zda a na jaké případně závody/turnaje chceš časem jezdit ( zahrada ti bude jednou malá, tedy pokud u toho vydržíš ) , škála je v podstatě nezměrná od olympijské lukostřelby po echt historickou. Osobně doporučuji zvednout zadek a jet se podívat na pár turnajů/závodů, nebo minimálně k nějakému českému renomovanému výrobci a prodejci luků a zde si něco vyzkoušet a podívat se. Na tvojí otázku neexistuje universální odpověď. Odkud jsi ?
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.