Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Legislativa

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2013 7:47 pm    Předmět: Citovat

Rajce napsal:
Ještě by jsi mi mohl osvětlilt jak si mám tedy správně vykládat termín "Instruktor lukostřelby je oprávněn aplikovat zásady bezpečnost i při střelbě z luku na dosud nevyzkoušených plochách a prostorech na území ČR" citovaný právě ze směrnic svazu ČLS. Rád bych věděl, jaká tedy činnost se pod touto klauzulí skrývá.

tak to skutečně netuším Smile
instruktora lukostřelby chápu jako pomocného trenéra (v jiných sportovních odvětvích trenér IV.třídy) takže do jeho povinností určitě patří znalost a dodržování všeobecné bezpečnosti
a vy fungujete pod nějakou organizací nebo jste parta nadšenců ?

pokud si někde chcete zřídit střelnici např. v lese je ideální si na netu zjistit přes katastr majitele pozemku požádat ho s ujištěním, že budete dbát na pořádek, zda by jste si tam mohli chodit střílet a pro sichr se domluvit s myslivci, kteří mají v daném místě honitbu, můžete si tam pak nechávat i terčovnice, sám mám tři takové místa
fotky jsou z té nejstarší střelnice Smile
http://jiseto.rajce.idnes.cz/2013-02-10/#p09.jpg
http://jiseto.rajce.idnes.cz/2013-02-10/#007u.jpg
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2013 4:43 pm    Předmět: Citovat

2 Jíra: Díky za odpovědi ... takové, z nichž už je to snáze pochopitelné. A ano, špatný výklad bude nejspíše tou největší příčinou. Proto se snažím dopátrat i nějakých vysvětlení laickým jazykem Smile (viz tvé odpovědi) Ale většinou se zatím setkávám s tím, že se lidé ohání právě těmi zákony a směrnicemi, které jsem si i já celkem snadno našel a přečetl ...bohužel špatně vyložil.

Ještě by jsi mi mohl osvětlilt jak si mám tedy správně vykládat termín "Instruktor lukostřelby je oprávněn aplikovat zásady bezpečnost i při střelbě z luku na dosud nevyzkoušených plochách a prostorech na území ČR" citovaný právě ze směrnic svazu ČLS. Rád bych věděl, jaká tedy činnost se pod touto klauzulí skrývá.
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2013 2:13 am    Předmět: Citovat

Citace:

1) trenér ano, ten vede trénink .... ale instruktor? já se neptám na trénování (myšleno vedení jiného jedince za účelem jeho zlepšování zručnosti v daném sportovním odvětví), ale pořádání veřejnosti přístupných akcí, kde si lidé mohou vyzkoušet vystřelit z luku

na to asi potřebuješ živnostenské oprávnění pro pořádání sportovních akcí nebo zastřešení ideálně sportovníhoho či zájmového svazu např. Č3DL,Skauti
Citace:
2) směrnice ČLS přímo zmiňuje = "Instruktor lukostřelby je oprávněn aplikovat zásady bezpečnost i při střelbě z luku na dosud nevyzkoušených plochách a prostorech na území ČR" - nemám sice právního vzdělání, ale já to chápu tak, že může zřídit a zabezpečit plochu (střelnici) ne nevyzkoušeném území, pokud dodrží zásady bezpečnosti ochrany zdraví a majetku

kvalifikace instruktora tě k tomu asi opravňovat nebude
Citace:
3) další otazník je nad tím zbroním zákonem ..... kategorie D = nátahová síla je NAD 150kN (cca 33lbs) ...... já mám 30Lbs Polaris a nebo ten kolega, který používá na akcích luky v rozmezí 15-20 lbs, kam ty spadají a jaké jsou pro ně omezení? ........... nebo nejsou?

není zbraň pouze sportovní náčíní
Citace:
Jediné co si z toho zatím odnáším je, že v našem sportu a k němu se týkajícímu i zákonu o zbraní je pořádný chaos.

to není chaos pouze nepochopení a špatný výklad Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: po květen 27, 2013 8:55 pm    Předmět: Citovat

2 Mysa: No tvá odpověď spíše ve mne vyvolává více otázek.

1) trenér ano, ten vede trénink .... ale instruktor? já se neptám na trénování (myšleno vedení jiného jedince za účelem jeho zlepšování zručnosti v daném sportovním odvětví), ale pořádání veřejnosti přístupných akcí, kde si lidé mohou vyzkoušet vystřelit z luku

2) směrnice ČLS přímo zmiňuje = "Instruktor lukostřelby je oprávněn aplikovat zásady bezpečnost i při střelbě z luku na dosud nevyzkoušených plochách a prostorech na území ČR" - nemám sice právního vzdělání, ale já to chápu tak, že může zřídit a zabezpečit plochu (střelnici) ne nevyzkoušeném území, pokud dodrží zásady bezpečnosti ochrany zdraví a majetku

3) další otazník je nad tím zbroním zákonem ..... kategorie D = nátahová síla je NAD 150kN (cca 33lbs) ...... já mám 30Lbs Polaris a nebo ten kolega, který používá na akcích luky v rozmezí 15-20 lbs, kam ty spadají a jaké jsou pro ně omezení? ........... nebo nejsou?


Jediné co si z toho zatím odnáším je, že v našem sportu a k němu se týkajícímu i zákonu o zbraní je pořádný chaos.
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 4:10 pm    Předmět: Citovat

Naznášam našu šibnutú zbraňovú reguláciu, musím emigrovať Very Happy

Na jednej strane je dobre, že sa k zbraniam nedostane každý psychopat.

Na druhej strane je choré, že sa bojím ísť si zastrielať z luku do lesa za sídliskom, lebo pácham zločin!

A keď vidím amíkov na youtube napr Hickok45, ktorým ar15 tky slúžia namiesto nábytku, trhá mi to srdce!
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá květen 10, 2013 8:43 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
pro výuku lukostřelby musíš mít trenéra II.třídy. - živnostenský zákon
pro provozování veřejné střelnice musíš mít střelnici zkolaudavanou- stavební zákon.
Všech střelců se týká zbrojní zákon (nad 150N).

Živnostenské oprávnění pro pořádání sportovních akcí.


Lukostřelnice nespadají pod povolovací režim z hlediska jejich provozování
(ustanovení § 52 a následujících zákona o zbraních).
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 8:58 pm    Předmět: Citovat

pro výuku lukostřelby musíš mít trenéra II.třídy. - živnostenský zákon
pro provozování veřejné střelnice musíš mít střelnici zkolaudavanou- stavební zákon.
Všech střelců se týká zbrojní zákon (nad 150N).

Živnostenské oprávnění pro pořádání sportovních akcí.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: čt květen 09, 2013 2:17 pm    Předmět: Citovat

Mám také další dotaz ohledně legislativy a budu vděčný za vaše názory.

Jak je to podle vás s pořádáním lukostřeleckých akcí přístupných veřejnosti? Hledám nějaké zákony a vyhlášky a moc konkrétního jsem nenašel.

Setkal jsem se s tím, že kolega má instruktoskou licenci. Jedna skupina lidí tvrdí, že takové akce smí uspořádat na zabezpečeném prostoru, ale bez finančního ohodnocení (nesmí si za to nechat platit). Druhá skupina tvrdí, že nic takového není vůbec možné. Kde je tedy pravda? Rozhodně, v tomto případě, né ve víně.

Díky
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2012 5:08 pm    Předmět: Citovat

to: Mysa
Dík, tohle je docela jasně vytýčená trasa!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 8:48 pm    Předmět: Re: Podmínky pro lukostřelnici Citovat

Blembloud napsal:
Jaké podmínky musí splňovat prostor, kde se provozuje střelba z luků a kuší? Našel jsem pár informací ohledně střelnice pro palné zbraně, ale ty musí splňovat spoustu norem, které jsou pro mechanické zbraně poněkud tvrdé. Stačil by mi odkaz na nějaký předpis, zákon, normu. Díky

Musíš splňovat zákon o zbraních a střelivu, tedy nikoho a nic neohrožovat. Pokud bys chtěl budovat kolaudovanou střelnici a provozovat tam živnost, musel bys toho splňovat víc.



Na mechanické zbraně kategorie D se střelnice dělat nemusí
http://www.rucevzhuru.cz/index.php/strelnice/34-navod-jak-postupovat-pri-uvedeni-strelnice-do-provozu.html
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: po březen 26, 2012 5:21 pm    Předmět: Citovat

No to máme společnou řeč! Ovšem tady na starym kontinentě se bez norem ani eupr...no, vak víš. Kamoš má na lontě velikou sýpku a přemýšlí co s ní. Jedna z možností je udělat tam lukostřelnici. Jo, můžeš tam pověsit ceduli "zastřel co můžeš" a vysunot kasičku, ale to je tak zaděláno na pěknej průšvih!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2012 1:30 am    Předmět: Citovat

Neposlouchat zadnou EU -normu ,zakon atd chteji vas vyhladovet odzbrojit a okrast ,kde ze ja mam to 45 ? God created man ,but Sam Colt made them equal .....Kdyz vidim kleptokrata okamzite se zacnu schanet po revolveru 45......Vsechny Eu-normy a zakony je pouze zbozne prani nezvolenych byrokratu .......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Blembloud
Nováček
Nováček


Registrace: 27.2. 2012
Příspěvky: 54
Bydliště: Ostrov u Macochy

PříspěvekZaslal: so březen 24, 2012 12:28 pm    Předmět: Podmínky pro lukostřelnici Citovat

Jaké podmínky musí splňovat prostor, kde se provozuje střelba z luků a kuší? Našel jsem pár informací ohledně střelnice pro palné zbraně, ale ty musí splňovat spoustu norem, které jsou pro mechanické zbraně poněkud tvrdé. Stačil by mi odkaz na nějaký předpis, zákon, normu. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jarda Jindra ml.
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 8:58 pm    Předmět: Citovat

diky za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 10:14 am    Předmět: Citovat

Je to asi 33,7214 liber
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jarda Jindra ml.
Nováček
Nováček


Registrace: 19.8. 2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po říjen 17, 2011 9:43 am    Předmět: Legislativa Citovat

zdravim, mam dotaz ohledne prepoctu napinaci sily z lbs na Newtony. V zakone o zbranich se pise ze zbran kat. D je takova ktera ma vetsi natahovou silu nez 150N. citace:

§ 7
Zbraně kategorie D
Zbraněmi kategorie D jsou

a) historické zbraně,

b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,

c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,

d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,

e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,

f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,

g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,

h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,

i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně,

j) neaktivní střelivo a munice a

k) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.

dale potom drzeni a noseni:


§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.3)

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.

(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí

a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,

b) zbraň nosit nebo s ní na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci,

c) přechovávat větší množství bezdýmného nebo černého loveckého prachu než 3 kilogramy a více než 1 000 zápalek; zápalky musí být uloženy odděleně v samostatné schránce.



Proto me zajima jaky je prepocet z lbs na N.

predem dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.