Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Väčší dostrel - náklopná lišta.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 1:37 pm    Předmět: Citovat

aha zrazu patrí do SZ Very Happy
navrhni termín a miesto nového zrazu v Čechách hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 1:25 pm    Předmět: Citovat

tohle patří do SZ Very Happy ...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 1:02 pm    Předmět: Citovat

scootre,viem o lepsej alternative..na najblizsom zraze ju nastrelime spolu..hm..?mohol by si nas uz poctit svojou pritomnostou,sme na teba zvedavi.. Very Happy ..miro pomôz mi.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 12:26 pm    Předmět: Citovat

mám momentálně půjčenou jednu 100 metrovou halu. Lze dobře v ní nastřelovat. Pošli kuši nastřílím Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 12:10 pm    Předmět: Citovat

miro6446 napsal:
spitamen a ako si postupil ty s náklopom hm..


Zatial som to este neriesil,pretoze nemam nastrelovaci stojan a jedine miesta na taketo nastrelovanie,ktore mam k dispozicii su ludom velmi na ociach,resp.polia hned za obydliami ludi a miesta ludskym ociam ukryte su prilis clenite,na ktore chodim bezne strielat,neviem este ci to nenecham na najblizsi zraz,uvidim,no..dnes mi dosla ta zasielka ktoru si mi poslal od scootra,velmi pekna pomôcka,dakujem scootrovi aj tebe miro za odoslanie..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 11:47 am    Předmět: Citovat

má tam zaisťovaciu krídlovu maticu
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 11:23 am    Předmět: Citovat

jak jí aretuješ aby se ti nepohnula vzdálenost ?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 10:04 am    Předmět: Citovat

spitamen a ako si postupil ty s náklopom hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 9:32 am    Předmět: Citovat

dobře on
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 18, 2013 9:12 am    Předmět: Citovat

tak a konečne mam nastrelený náklop vďaka adrianovi a jeho kámošovi Very Happy v principe je to vlastne jednoduchý postup
smutné je že čo ja som dokazoval dobrou optikou a náklopom to adrian zvládol mechanickými mieridlami strieľali sme na 60 metrov hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:58 am    Předmět: Citovat

Jo když jsem u toho laseru co mám doma, je to zelený bod a je to brutální plašička kachen Very Happy je to fakt hustý.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Koukám, že je to fakt nelegální, takže klucí sundavám a už to neřeším. Pošlu ho Robinovi ať si nastřílí kuši Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:36 am    Předmět: Citovat

miki83 napsal:
A to samý platí i pro namontování nad kušohled. To ti zase poroste odchylka ve vertikální rovině. Zkus poslat email tvýmu kámošovi F.Cermanovi, ten ti třeba poradí, myslím, že má dost zkušeností.


Jasně, určitě Miki ty mi rozesměješ hned po ránku Very Happy Asi by to vypadalo tak .. "Potřebuji nastřílet laser a spárovat ho s samodomo náklopem poraďte
S pozdravem Scootr" :DDD celej žhavej mi napíš.... :DDD v poho já si hezky budu hrát a laborovat po večerech

ne .. myslel jsem to tak, že si na tělu laseru udělám pevný bod a na štelování si udělám rysky, každá třeba po 10 metrech které nastřílím ... je to možná blbost ale kdo ví možná to půjde...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:19 am    Předmět: Citovat

A to samý platí i pro namontování nad kušohled. To ti zase poroste odchylka ve vertikální rovině. Zkus poslat email tvýmu kámošovi F.Cermanovi, ten ti třeba poradí, myslím, že má dost zkušeností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:16 am    Předmět: Citovat

Scootr, to mi není jasné, jestliže by si čistě teoreticky, střílel s laserem na např. 20m, tak potom na 70m ten laser musíš nastřelit jinak, samotný náklop ti nepomůže, protože máš propad šípu a není to jako u střelný zbraně. Třeba se pletu ale podle mě to vic jak na jednu vzdálenost nejde. Navíc když je to z boku tak i se vzdáleností ti roste odchylka v horizontální rovině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá říjen 11, 2013 8:05 am    Předmět: Citovat

to on to thor6 myslel určitě teoreticky, samozřejmě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 11:30 pm    Předmět: Citovat

to Serža-však ať mne zavřou,přiznávám a podepisuju v plném rozsahu Smile .vím že je to zakázané,stejně tak jako světlo s filtrem na loveckých puškách,a že jich je.stejně jako lasery a světla na airsoftových kuličkovkách-taky je to řadí do kategorie A.pokud by se policie měla zabývat takovýma prkotinama,tak se z toho obtáhne.přece tomu nevěříš,že by to někdo řešil-vždyť je to k smíchu Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 10:14 pm    Předmět: Citovat

thor6 napsal:
aha,tak to já mám jen červený laser,koupil jsem ho v polském těšíně na tržnici Laughing .ale namontoval jsem ho před časem synovi na vzduchovku,12ti raný poloautomat na co2,no prdel s tím byla taky veliká Very Happy .jsou k tomu montáže jak na 11mm šínu,tak na 22.a ještě i držák k namontování na optiku.no každopádně to zkusím na kuši.kam to umístit,toť otázka.já to zkusím na optice.


tím si z té vzduchovky tedy udělal zbraň kategorie A = zakázanou
a pokud nemáš výjimku od PČR, porušuješ zákon - tím bych se na webu nechlubil Wink
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

Laser jsem mel, ale odmontoval jsem ho... kdyz ho das zespoda, muzes nastrelit max 1 vzdalenost....kdyz nad optiku, daji se nastrelit v lepsim pripade 2 vzdalenosti...
O naklopu asi jen teoreticky, protoze ho nemam... z boku na optice ti to nebude sedet stranove... asi bych to vyresil montazi nad optiku a kdyz bych strilel podle laseru, pamatoval bych si kolik kliku je potreba na kolik metru...a optiku pouzival jen na delsi vzdalenosti pro kontrolu, jestli laser sviti fakt tam, kam chces strilet... aby vsechno sedelo tj. kriz a laser na vsechny vzdalenosti, musel by laser sviti skz optiku...
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 5:49 pm    Předmět: Citovat

třeba tohle není pravda.. když ho přiděláš z boku tak se při pohybu optiky s optimizérem pohybuje také nebo si na nějak uděláš vzdálenosti a máš to místo náklopu... jen je problém v tom že nevím jak toho docílit Very Happy teoreticky mi tohle seřizování jde ale praktičnost je horší.. Very Happy v tomto bohužel ano....
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 5:37 pm    Předmět: Citovat

S laserem neporadím s tím zkušenosti nemám, chtěl jsem ho kupovat ale nakonec sem se na to vyprd. Asi sem dobře udělal. Prej jde seštelovat jen na jednu vzdálenost, při jiných vzdálenostech bys ho musel pořád štelovat kvůli propadu střely. Na střelný zbrani je to něco jinýho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 2:16 pm    Předmět: Citovat

aha,tak to já mám jen červený laser,koupil jsem ho v polském těšíně na tržnici Laughing .ale namontoval jsem ho před časem synovi na vzduchovku,12ti raný poloautomat na co2,no prdel s tím byla taky veliká Very Happy .jsou k tomu montáže jak na 11mm šínu,tak na 22.a ještě i držák k namontování na optiku.no každopádně to zkusím na kuši.kam to umístit,toť otázka.já to zkusím na optice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 1:44 pm    Předmět: Citovat

mám zelený hodně silný ... měl jsem ho na brokovnici byla s tím docela sranda... ale na tohle nevím kam to dát... jestli nad optiku, vedle optiky, na tělo kuše dolů pod šrouby či koupit malinkej laser a dát ho pod montáž.. bádám nad tím a nemohu na nic rozumného přijít... s náklopem to nefunguje vůbec / pouze když je vedle optiky ALE zase to není na střed jen souběžně /
jinak stébla nic takového mi nevadí...
něco takového jen profesionální laser
http://www.youtube.com/watch?v=mIMe8fGAJCg
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 1:32 pm    Předmět: Citovat

ten laserový zaměřovač mám taky,jde štelovat jak vertikálně,tak horizontálně,ale ještě jsem to na kuši nezkoušel.mám za to,že půjde nastřelit jen na jednu vzdálenost,asi jak obyčejný puškohled.při změně vzdálenosti by se člověk z překlikávání ojebal.navíc ty nevýhody laseru jsou známé-za světla jde špatně vidět a každé stéblo trávy nebo jiná pi....na přeruší paprsek.možná půjde líp využít s náklopnou montáží,o víkendu to zkusím namontovat na optiku a uvidíme.pak písnu,jak to dopadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 9:57 am    Předmět: Citovat

Nu zastřelování kuše lze se naučit, ale jak nastavit laser na zaměřování? S tím bych potřeboval pomoci já.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 2:19 am    Předmět: Citovat

Seržo to už zabíháme do psychologie střelby,ale o tu jde teprve až v první řadě Smile .no mi zas kdysi říkali,že člověk se musí u míření "vypnout".samozřejmě spoušť se nemačká,za spoušť se tahá.ale každopádně ten Robinův soustřel je nic moc-na 50m musí jít tři šípy s oporou do krabičky od sirek....zkrátka něco je špatně,ale když to člověk nevidí,tak může jen spekulovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 1:22 am    Předmět: Citovat

u střelby z kuše je to jako u střelby z pušky...platí tři rady mého dědečka (střelecký instruktor dlooooouhá léta)

1) nesmíš se chtít trefit (chceš=vynervíš se)
2) nekoukáš na cíl (oko je svině, ostří jen na jednu vzdálenost, ostřit se má na mířidla)
3) nemačkáš spoušť (když "mačkáš", strhneš si to)
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: čt říjen 10, 2013 1:02 am    Předmět: Citovat

Robin-to co píší kolegové je pravda,akorát ti zapoměli napsat,že u varizone musíš nejprve nastavit rychlost,pak nastřelovat na základ 20y a pokud budeš trefovat,tak šíp bude kopírovat osnovu po 10ti yardech,od 10ti po 50y.jinak myslím,že ten hrozný rozptyl může být zaviněný špatným držením kuše,a to tak,že asi nakláníš kuši doprava,nebo doleva,možná to děláš nevědomky,zkus si to pohlídat.ono u 20ti metrů se to moc neprojeví,ale na větší vzdálenosti už ano.zkrátka ramena musí být ve vodorovné poloze.dobrý pomocník je na to taková maličká vodováha,co se montuje na kostku lučiště.hlavně ale jak kolegové psali,důležitá je stabilní poloha kuše v něčem měkkém,ale pokud možno drž kuši pouze jednou rukou,pokud jsi pravák tak pravou rukou za krk pažby a prst na spoušti,levou si polož třeba na konec pažby.ale hlavně sleduj pořád cíl,při výstřelu nezavírej oči,pak uvidíš,kam si rány strháváš.jo mimochodem,z jaké kuše střílíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 9:03 pm    Předmět: Citovat

No snad tim ale nemysli to, ze mu z vetsi dalky chodi sipy o 30cm niz Wink
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st říjen 09, 2013 7:41 pm    Předmět: Citovat

Ja som aj tak presvedčený, že ak na 20m má sústrel šíp o šíp, na 40m - 15cm a 60m - 30 a viac cm, tak to nemôže byť v strelcovi, ani v kuši. Len a len v šípoch, možno treba iný hrot /vyváženie/, možno ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.