Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poranění vypouštěcích prstů

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Matafik
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2013 10:28 pm    Předmět: Citovat

Díky za odpovědi, nakonec jsem trochu zesílil rukavici a už nebyl problém si pořádně zastřílet, teď mě zlobí spíš rameno, naštěstí je tu na rameno pěkný topic, který můžu prostudovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2013 9:46 am    Předmět: Citovat

Hodne rieši aj kvalitná rukavica ja mám túto http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=782 tá raja na prstoch je fakt špica .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Misiak
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2012
Příspěvky: 68
Bydliště: Nitra

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 11:14 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
Buď je libráž pre teba priveľká, alebo si jednoducho musia prsty zvyknúť - alebo teda ty si musíš zvyknúť na boľavé prsty.
Ale neboj....ja keď som sa učil strieľať palcom, mal som ho doslova krvavý. Niekoľko krát mi zliezol mozoľ, kým som sa naučil robiť tvar prsteňa....to čo platilo u mňa bolo kašlať na bolesť a strieľať, ale zas nemusíš byť taký blázon ako ja Wink


Pri prsteni je dolezite podla mna robit upravy tvaru ked mas palec v zregenerovanom stave, pokial ladil prsten na bolavom prste neviem presne identifikovat miesto kde to tlaci, lebo to proste boli vsade - vlastna skusenost Very Happy

Ja to robim tak, ze vyrobim prsten na hrubo, a zacnem pomaly ladit vnutorny tvar spolu s natahovanim tetivy, tak aby som si palec neznicil, pokial boli, pomalicky uberam, ale pokial boli stale, prestanem a pokracujem o cca dva dni. Teraz som uz na urovni vyroby takej ze to viem prsten vyrobit a nahrubo odladit proxxonkou za zhruba pol hodinu a odladit potom pri strelbe jemnymi pilnickami.

Pri klasickom vypustani je to vsetko o zvyku a mozoloch Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt říjen 24, 2013 12:21 am    Předmět: Citovat

Mám jen 50-tku, ale všechny rukavice mi tak nějak vadí, tak střílím bez nich.
Ty prsty se celkem rychle zamozolí a pak už je to v pohodě, jenom nesmíš dělat dlouhé přestávky ve střílení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 10:18 pm    Předmět: Citovat

Buď je libráž pre teba priveľká, alebo si jednoducho musia prsty zvyknúť - alebo teda ty si musíš zvyknúť na boľavé prsty.
Ale neboj....ja keď som sa učil strieľať palcom, mal som ho doslova krvavý. Niekoľko krát mi zliezol mozoľ, kým som sa naučil robiť tvar prsteňa....to čo platilo u mňa bolo kašlať na bolesť a strieľať, ale zas nemusíš byť taký blázon ako ja Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kumo
Nováček
Nováček


Registrace: 24.8. 2011
Příspěvky: 72
Bydliště: Dýšina

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 11:30 am    Předmět: Citovat

Až se ti udělá mozol tak to bude dobré. Já ho mám na prsteníčku pořád, polštářek prstu ti ztvrdne a už to nevnímáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 11:10 am    Předmět: Re: Poranění vypouštěcích prstů Citovat

tam kde se ti tvoří puchýř si leukoplastí omotej prst tak aby ti to nevadilo v ohybu a máš po problému, který ti může dělat i volnější rukavička či na ní nevhodný šev
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 8:29 am    Předmět: Citovat

Odtud ti nikdo kloudně neporadí. Někam, nebo za někým zajdi. Ten prst dostává větší sodu, protože na něj tětiva působí v ostřejším úhlu...záleží, jak máš dlouhý luk(jestli víc, jak cca 66", tak už je to jenom v tvých silách).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matafik
Nováček
Nováček


Registrace: 23.10. 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st říjen 23, 2013 3:21 am    Předmět: Poranění vypouštěcích prstů Citovat

Dobrý den,
nedávno jsem objevil tuhle skvělou komunitu a velmi rád čerpám vaše poznatky, ale setkal jsem se s problémem, se kterým si nevým rady - delší dobu jsem střílel z tradičního luku 50lb a přešel jsem na 70lb longbow bez záložky šípu. Střílím asi 3x týdně po 100-140 šípech a mám problémy s vypouštěcí rukou, přesněji se vznikem puchýřů na prsteníčku.
Problém přikládám většímu naklonění luku, abych lépe stabilizoval šíp mezi luk a rukavici a nejsem schopný přizpůsobit vypouštění - nevypouštím všemi prsty zároveň, ale nejdříve právě prsteníčkem.

Chtěl jsem se zeptat, jestli se někdo z vás setkal se stejným problémem a jakým způsobem jste postupovali s "přeučením" vypouštěním, mě jako samoukovi se mě vyloženě nedaří.

Děkuji, Matafik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.