Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kniha Lučištník od Bernarda Cornwella

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 6:17 pm    Předmět: Citovat

Pre "smartys": Tak PostApo je tiež môj obľúbený štýl Big Ups . Z tejto "škatuľky" určite doporučujem klasiku od Wyndhama - Den trifidů (od C.Simona aj pokračovanie Noc trifidů), Kukly. Od Wyndhama môžem v podstate všetko. Dobrý je aj Heinleinov Job-komedie spravedlnosti. Nemôžem nespomenúť Kulhánkovu Cestu krve (alebo hocičo), to je pekne "krvavé" PostApo, Fatherland od R.Harrisa (to je skôr alternatívna história). Tiež je dobrá od Neffa kniha Tma - optimistická verzia a jej pesimistická verzia Tma 2.0 (české reálie a politici v zaujímavých úlohách). Práve som dočítal od Gerrolda Válku s Chtorrem.
A áno, rozumiem ti, tiež čítam všetko čo mi môže niečo dať. Toľko mám toho pripraveného na prečítanie, že budem musieť prestať fajčiť a začať sa zdravo stravovať aby som mal šancu to všetko prečítať Laughing .

Pre miuek : Poslal som ti SS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smartys
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2013
Příspěvky: 6
Bydliště: Mrákotín u Telče

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 5:17 pm    Předmět: Citovat

Čtu na tabletu, na mobilu, ale i na počítači. Mám velikou sbírku knih z dob kdy jsem byl ještě svobodný a peněz nebylo třeba na jiné věci. Třeba od Kinga mám do jisté doby vše, ale jeho knihu Pod kopulí už také jen v elektronickém formátu. Nevadí mi to, jen jsem si malinko nostalgicky povzdychl Very Happy ostatně pokud od něj znáš třeba Svědectví tak víš že ta kniha opravdu je těžká až moc. Nejsem vyhraněný na historii, četl jsem vše co mne bavilo, co bylo dobře napsané a něco mi dokázalo dát. Nevím jak to přesně popsat, ale určitě rozumíš.
Četl jsem Twaina a hned po něm třeba Francisovu detektivku. Sci-fi a fantasy mám také moc fád, jen je tahle škatulka příliš přeplněná i ne zrovna moc dobrými věcmi, takže si dám rád poradit. Každopádně jakékoliv postapo knihy beru všema čtyřma Smile

Děkuji za nabídku ohledně té čtečky. Bohužel teď si musím vystačit s tím co mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miuek
Nováček
Nováček


Registrace: 6.2. 2013
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 3:02 pm    Předmět: Citovat

Zdravím.Velkým priaznivcom kníh som aj ja.Minulý rok som dostal pod stromček http://www.tpd.sk/katalog/pocitace-a-prislusenstvo/citacky-eknih/?detail=29869 a som nadmieru spokojný.Po chvílkovom tapani ako dostať knihy do formatu a do čítačky uz funguje na jedničku.Čítam väčšinou fantasy a sci-fi.Ale nepohrdnem aj hitoriou.Zatial väčšinou ešte stahujem z netu ale aj ked to pomaly ubúda a je ťažšie niečo najsť.Človek bude musieť za chvílu ebook knihy už len kupovať.Ak sa mi ukaže nejaka zaujímava papierová kniha v ruke,obeha asi 4-5 ludi v mojom okolí než sa mi vrati späť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 1:23 pm    Předmět: Citovat

Pokračovanie zatiaľ nie je digitalizované "nadšencami" e-kníh. Ja som to čítal v papieri, nechcelo sa mi čakať. Tiež čítam od detstva skoro všetko, ale srdcovka sú sci-fi. Z historických kníh by som ti odporučil ešte trebárs knihu Sarum od Edwarda Rutherfurda. Je to história fiktívneho anglického mesta od jeho založenia pravekým lovcom až do obdobia druhej svetovej vojny. Pekné opisy života v stredoveku a podobne. Tiež má podobnú knihu o Londýne a aj o Írsku.
A k čítačkám kníh. Nie všetko čo je uvedené ako e-book reader je aj naozaj e-book readerom. Čítačky majú E-Ink displej, v žiadnom prípade LCD a podobné displeje. Číta sa z toho pohodlne (pre oči je to ako čítať z papiera), je pomerne ľahká (napr.je určite ľahšia ako spomenuté knihy) a nabíjam tak raz za 3-4 týždne cca 2-3 hodiny. Väčšinou si sťahujem formát e-pub (prípadne mobi). Ak by si uvažoval o čítačke napíš SS, posuniem ti linky na fórum o čítačkách aj o e-knihách.
P.S.:Som rád za bibliofila do lukostreleckej komunity Big Ups .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smartys
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2013
Příspěvky: 6
Bydliště: Mrákotín u Telče

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 9:25 pm    Předmět: Citovat

No to pokračování nemohu bohužel sehnat - zatím Sad
Víš, já na knížkách vyrostl. Táta měl na obci na starosti knihovnu a já většinu času trávil tam. No a papír má ještě jednu výhodu - nepotřebuje nabíječku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 9:05 pm    Předmět: Citovat

"Pokračovanie" trilógie je kniha 1356 a odporúčam tiež prečítať Azincourt, od toho istého spisovateľa. A nič si nerob z toho, že nečítaš papier, ja najradšej používam e-book čítačku PB 623. Možno dokonca chodíme na rovnaké knižné fórum Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
smartys
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2013
Příspěvky: 6
Bydliště: Mrákotín u Telče

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 7:28 pm    Předmět: Kniha Lučištník od Bernarda Cornwella Citovat

Možná už je to známá věc, nicméně já se k této knize a jejím dvěma pokračováním dostal až nyní. A po dlouhé době jsem zase četl "jedním dechem" velice dobře napsaný román o anglických lučištnících, jejich lucích a době kdy se jich bála celá Francie.
Bohužel nemám tištěnou knihu, tak jsem si nemohl dopřát ten správný relax jaký by si tohle téma zasloužilo. Ono číst o historii na tabletu je svým způsobem zvláštní Very Happy , ale i tak. Lepší než nečíst vůbec.

http://www.databazeknih.cz/knihy/hledani-svateho-gralu-hledani-svateho-gralu-1-lucistnik-12495
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.