Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2014 7:00 pm    Předmět: Citovat

Hledal jsem tu knížku ale nenašel. Mohl by jsi mi prosím napsat link nebo přesný název knihy?
Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 9:18 pm    Předmět: Citovat

Arrow napsal:
Tak jo, to je dobrá informace, děkuji. Teď už mi asi nic nebrání se pustit do prototypu, dám vědět jak to dopadlo Wink

Řekl bych že ti ještě chybí nastudovat aspoň základní informace o stavbě luků a o vlastnostech materiálů ze kterých se dřevolaminátové luky staví a jak zvolit základní rozměry. V tomhle vláknu je několik let příspěvků na tohle téma a na Jutůbku jsem viděl několik podrobných návodů. Od p. Kejvala je k dispozici slušná knížka o lukostřelbě, která se zabývá i konstrukcí a stavbou dřevolaminátových luků......Věř mi , že to nebude ztracený čas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 5:05 pm    Předmět: Citovat

Diskusia PVC-čkarov na slovenskom bushcraft portále
http://www.bushcraft-portal.sk/forum/viewtopic.php?f=11&t=1125
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
niC00L
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2014
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so březen 22, 2014 4:38 pm    Předmět: pvc luk Citovat

Zdravim. Chcela by som sa opytat na vyrobu pvc luku. Na internete som nasla pekny navod ale je tam napisane ze to musi byt nejaka specialna trubka ktora sa da na sr kupit v Bratislave a Kosiciach a obe tie mesta su odomna dost daleko, nebudem cestovat niekolko hodin kvoli trubke. Tak som v sope na povale trochu hladala a nasla som tam niekolko metrov dlhu trubku, siroku cca 2,5 cm (odhadom,nemala som pri sebe meter) prikladam aj foto toho, co je na nej napisane (nevim ci to je material alebo co, nevyznam sa). Myslite, ze by to s tou trubkou fungovalo? Nahriat a ohnut.
Mam v plane urobit aj dreveny jasenovy luk, ale kedze to musi schnut, tak som chcela nieco, co by som mohla pouzivat prakticky ihned, sice som doma nasla nejake vysusene dosky, ale su velmi pevne, neviem ci by to fungovalo. Pripadne aj stare drevene lyze mam, myslite ze z nich by to slo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 7:59 pm    Předmět: Citovat

Tak jo, to je dobrá informace, děkuji. Teď už mi asi nic nebrání se pustit do prototypu, dám vědět jak to dopadlo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 10:23 am    Předmět: Citovat

Arrow napsal:
Zajímavé, takže to co se ohýbá a dává ramenům fizikálně-mechanické vlastnosti potřebné pro střelbu není dřevo ale onen sklolaminát na povrchnu. Uložení letokruhů ve dřevě ramen tudíž není důležité. Správně?

i ta střední dřevěná, ale nikoliv "pasivní vrstva" musí mít určité fyzikální vlastnosti jako např pružnost
takže podélné uložení letokruhů je určitě dobrým předpokladem pro dobrý kompozit
o tři příspěvky níže
tulak77 napsal:
pochopitele vlakna na drevenych lamelach musia ist pozdlzne po celej dlzke inak sa ti polamu ... ved vyskusaj v akom reze sa lamu a v akom pruzia ... logika nepusti

_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá březen 21, 2014 9:43 am    Předmět: Citovat

Zajímavé, takže to co se ohýbá a dává ramenům fizikálně-mechanické vlastnosti potřebné pro střelbu není dřevo ale onen sklolaminát na povrchnu. Uložení letokruhů ve dřevě ramen tudíž není důležité. Správně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 9:52 pm    Předmět: Citovat

Arrow napsal:
Jasně, o to mi šlo že když jsem ten vzorek ohnul tak se pak nevrátil uplně do klidové části ale zůstal tam malý ohyb na tu stranu, kam jsem zrovna ohýbal... povrch takže není ani nutné dýhů (zřejmě kvůli estetickému vzhledu ramen) vůbec používat.

To dřevo v ramenech luku je hlavně pro to, aby udržovalo ty dvě vrstvi laminátu v požadované vzdálenosti od sebe, protože všechny silové děje se odehrávají v nich a dřevo tam má mimo té distance hlavně estetickou funkci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 9:29 pm    Předmět: Citovat

ulozenie ako ukladat jednotlive vrstvy som nepisal ale pre upresnenie aby nedoslo k omylu mozem tak urobit ..stredova vrstva je vrstva lamely z javoru ... na mnou ukazanom luku su dve k sebe prilepene .... na lamelu javoru sa lepi vrstva dyhy napr orech , ceresna atd atd ...pochopitelne z oboch stran ... a nasledne ako posledna vrstva pride priehladny laminat .. .. dyhu som daval iba a len kvoli estetickemu vzhladu .. javor je biele drevo a teda ramena neboli nicim zaujimave a vyzerali oproti madlo z orechu prilis fadne ... Drzim palce nech sa ti dari ... lakoval som to profi dvojzlozkovym autolakom ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 9:24 pm    Předmět: Citovat

Jasně, o to mi šlo že když jsem ten vzorek ohnul tak se pak nevrátil uplně do klidové části ale zůstal tam malý ohyb na tu stranu, kam jsem zrovna ohýbal... takže mě napadlo jestli mám správné postavení letokruhů ve dřevěných částech, jestli je nemám příliž tlusté nebo naopak příliž tenké.
Systém že bych dával dýhu nad sklolaminát si myslím že jednak není dobrý protože dýha za čas popraská a navíc mám sklolaminát s jednostraně orientovanými vlákny (využívaný převážně pro lukařskou výrobu) jednostraně broušený a po slepení takový sklolaminát vytvoří velmi odolný a průhledný povrch takže není ani nutné dýhů (zřejmě kvůli estetickému vzhledu ramen) vůbec používat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 10:45 am    Předmět: Citovat

pochopitele vlakna na drevenych lamelach musia ist pozdlzne po celej dlzke inak sa ti polamu ... ved vyskusaj v akom reze sa lamu a v akom pruzia ... logika nepusti
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 10:41 am    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne březen 16, 2014 10:37 am    Předmět: Citovat

takze si vyrabal .. drevolaminat .. ak som to spravne pochopil .. a ta drevena cast sa ti nevratila do povodneho stavu ? .. no ja som robil zoapr longbow tymto stylom a pouzival som tuto kombinaciu napr. lamela javor 2mm hrube - 2X , LAminat 1,5 mm hruby priehladny 2X , dyha napr orech 0,6mm... to je priklad ... takymto stylom to fungovalo .. lepidlo aj veskere komponenty som kupil od pana Kejvala ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arrow
Nováček
Nováček


Registrace: 21.1. 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2014 7:00 pm    Předmět: Postavení lét dřeva Citovat

Ahoj, měl bych dotaz...
Dejme tomu že chci dělat kompozitní luk ze 3 vrstev dřeva a dvou vrstev sklolaminátu který bude na vnějších stranách.
Přemýšlím nad tím, z jakých částí kmene / fošny nařezat ony dřevěné pásky. Jestli mají být v daném pásku letokruhy podélně nebo příčně. Jde mi to tiž o to, že dosavadní pokusy s lepením jen malých kousků vykazovali ten neduh, že po ohnutí se nevrátily zcela do výchozí polohy, ale zůstali v mírném ohybu na danou stranu. Taky ještě laboruji nad přibližnou tloušťkou těchto pásků.
Neporadil by někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 9:04 pm    Předmět: Citovat

Tlustočerv je aj nafotený. Smile
Nechaj to pár týždňov, mesiac obschnúť jak to máš. Potom vysekaj hrubý tvar luku a dosuš vo vykúrenom prostredí.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel Moš
Nováček
Nováček


Registrace: 15.1. 2014
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá únor 07, 2014 8:08 pm    Předmět: Citovat

Pokáceno, rozčtvrceno, konce zatřeny kalafunou rozpuštěnou v lihu, uloženo na podlaze v místnosti, která se teď temperuje radiátorem. Při čtvrcení se ukázalo, že ten kmen, kterej byl na stojato rovnej jak svíčka je rostlý trochu do vrtule. Navíc měl uvnitř chlívek po nějakým tlustočervovi. A ještě se mi zdá, že se ty čtvrtky začínají nějak ohýbat (na detailu je to zvýrazněno chybou objektivu). Představuju si, že to nevadí a že tomu kazu po tlustočervovi se vyhnu při zpracování. Co vy na to páni odborníci, asi si to moc maluju, žejo?
Kdybyste chtěli vidět fotky, ta jsou na: http://muzeumdrahanska.rajce.idnes.cz/Vyroba_luku/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so leden 18, 2014 10:41 pm    Předmět: Citovat

Přesun(nevím, proč je třeba zakládat téma "vyroba luku", když kousek níž již je téma "Výroba luku" Rolling Eyes ):
knife72 napsal:
cim se usetruji sipy? mam je nalakovt nebo se napousti olejem? to by byli ale pak tezky ne? takze lak?

cornus napsal:
Uvádzal som iba šírky a hrubku madla. Hrúbka ramien vychádza asi 14 mm v najhrubšom mieste a 8 mm na konci, ale to je iba odhad.

knife72 napsal:
6mm sirka? tloustka ne? a jen 3 cm? to je nejak malo ne? takze tak cca 3x1,5cm a na konci tak 2x0.6 cm?

cornus napsal:
pre 33lb@27´´habr:
dĺžka 66´´od zárezu po zárez,
šírka madla 20 mm, hloubka 30mm,
šírka ramien 28 mm do pol dĺžky, potom zúženie na šírku 6 mm u špičky.

knife72 napsal:
pro me bude asi nejlepsi zacatek klasicky luk ze? long bow myslim. jeste by me zajimalo jake by asi ten luk mel mit parametry.

kolik ma mit na sirku a tloustku v nejsirsim bode.
pak kolik ma mit tesne pred tetivou (smerem od stredu) sirka a tloustka.
a jeste me zajima jestli tloustka ramen se zmensuje postupne. rekneme treba 15mm 13 12 11 az treba na 8. nebo jestli ma byt tloustka treba 9mm po celi delce ramen.

a jeste jestli by jste sem mohli hodit odkaz na tabulku pri tilerovani. a jinak dekuji moc za odpovedi.

cornus napsal:
Je to možné. Tomu verím.

furbyk1 napsal:
dĺžku tetivi robím stále o 6,5 cm kratšiu ako je dĺžka luku medzi zarezami a zatiaľ to stále funguje Smile

cornus napsal:
1) habr je vhodný
2) dlžka nátahu počítaná zo šírky rozpaženia medzi koncami prstov delená 2,5 Pri výške 172 cm budeš mať asi 27 palcov,
dĺžka luku 66 palcov medzi zárezmi na tetivu
4) drevo na šíp najlepšie ihličnaté,
5) dlžka šípu -nátah plus 1-2 palce
6) sila luku sa meria na danej dlžke nátahu, u teba 33lb na27 palcoch
7) výšku tetivy od uchopu budeš mať asi 16 cm.

knife72 napsal:
dobry den
chci si udelat luk a sipy. jsem truhlar takze by to nemel byt moc problem.
mel bych ale par strucnych dotazu od Vas zkusenych.

1) luk z habru... je vhodny?
2)pak jaka delka luku? podle delky natahu bych mel mit luk 172cm coz i merim.
3) jak presne zmerim delku natahu? kdyz si stoupnu do pozice jako kdyz mam natazeny luk tak od krcni jamky na stred dlane? to jsem cetl...
4) z ceho udelat sipy? mam k dizpozici smrk, borovici,habr,dub a orech.
5) delka sipu pro muj luk?
6)jak udelat treba 15kg luk? znamena to ze kdyz na nej povesim 15kg zavazi tak bude od uchopu k tetive 71 cm?
7) jeste by me zajimalo kdyz budu mit uz hotovy luk tak podle ceho poznam jak mam mit dlouhou tetivu? to se urcuje aby treba od uchopu k tetive bylo treba 20cm?

predem vam dekuji za odpovedi a snad nevypada blbe ze jsem to ocisloval. dost jsem toho nacetl ale nekde pisou to pak zas to.

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26, 2013 4:27 pm    Předmět: Citovat

http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=26
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
menthon1976
Nováček
Nováček


Registrace: 25.12. 2013
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st prosinec 25, 2013 7:28 pm    Předmět: Citovat

Zdravím Vás,
poradil by jste mě někdo jaký vhodný epoxid použít na výrobu vrstvených ramen luku Question Question Případně nějaký video návod Question Question Klidně i přes SZ
Děkuji mnohokrát a přeji pěkný den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 8:06 pm    Předmět: Citovat

Nemá to tam zosilené pre hrču v dreve?
Dá sa ľahko urobiť aj masívny stred plus strelecké okno, no tradičné luky do 20. storočia nič také nemali.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 1:35 pm    Předmět: Citovat

Díky Myšo Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 1:08 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Konečně jsem se dostal tomu, že si vyrobím luk...možná i více Smile ... tak nějak jsem načetl prvotní náležitosti a dal jsem si sušit pěknej hloh cca 190cm X 12cm s přirozenými reflexy... než se dosuší, tak se trochu zkusím procvičit na nějaký lísce... Ale zajímala by mě taková věc, kterou jsem nikde nevykoukal. Proč se nedělají tradiční luky s mohutným středem luku? Jako střelec mám za to, že to přináší pouze výhody a jeden takový luk jsem i ve Schwarzwaldu viděl (byl to tisák cca 45lbs s mohutným lehce tvarovaným madlem s reflexy a byl to nejhezčí a asi nejlepší primitiv kterej jsem kdy viděl) Týpek(Švícar) tam vyhrál i nad panem Myšou, kterej měl Novotňáka, což je luk o 2 kategorie lepší...Někdo ho měl vyfocenej, ale nemůžu to najít...

Má to ještě jiný důvod, než že se snažili šetřit materiálem a tak mohli z jedné klády udělat několik luků se štíhlým madlem. Popřípadě je jednodušší výroba?

Jmenuje se Uwe Kramer, je to Němec a luk měl takový jakoby TRRB z osage. Uwe je jeden z nejlepších německých lukostřelců
http://img14.rajce.idnes.cz/d1403/8/8101/8101036_d564a7d49ac6492de56db7cdb45ad261/images/P1070576.jpg?ver=2
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 12:27 pm    Předmět: Citovat

Takže jsem tipoval správně, co tím myslíš. No, nic Ti nebrání to vyzkoušet.
Ale pár poznámek k tomu. Nehledě na to že se mi ty masivní středy u laminátů nelíbí, tak u celodřeva je někdy žádoucí aby se ohýbal i střed luku, protože dřevo nezvládne prudkej ohyb na kratším úseku jako laminát. Musel bys to dohánět větší délkou luku, jinak to chytne set. Madlo se ve většině případů plochejch luků neohýbá vůbec, protože profil rukojeti to nedovolí. A v madle zlomenejch luků jsem taky moc neviděl, viz profil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 23, 2013 11:23 am    Předmět: Citovat

no...mohutný ve stylu madla, které se používá u laminátů(TRRB,....) Vidím výhodu ve váze, trošku menší handshock, pohodlenější úchop, nezlomí se to v madle a luk nepracuje(neohýbá se) v madle...?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 11:56 pm    Předmět: Citovat

Kibe, dalo sa cez ten mohutny stred luku vobec mierit? Wink Mozno preto sa tie stredy robia tak tenke ako to len ide, ale to ma len napadlo, nikde som to nevycital......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 10:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj. Asi vím co tím myslíš, ale jaký jiný výhody než tlumení handshocku má velká váha na středu luku? Nic jinýho mě nenapadá. Lukař se snaží dosáhnout nejlepšího výsledku, což se nemusí vždycky podařit, ale vyrobit luk normálního tvaru s přijatelným(a někdy skoro žádným) handshockem je po pár pokusech reálný i pro začátečníka. Tak proč přidávat váhu? Je potřeba aby místo kde šíp obíhá luk nebylo široký a abu se luk dobře držel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 9:55 pm    Předmět: Citovat

Neviem presne čo si mám pod mohutným stredom luku predstaviť.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22, 2013 5:33 pm    Předmět: Citovat

Konečně jsem se dostal tomu, že si vyrobím luk...možná i více Smile ... tak nějak jsem načetl prvotní náležitosti a dal jsem si sušit pěknej hloh cca 190cm X 12cm s přirozenými reflexy... než se dosuší, tak se trochu zkusím procvičit na nějaký lísce... Ale zajímala by mě taková věc, kterou jsem nikde nevykoukal. Proč se nedělají tradiční luky s mohutným středem luku? Jako střelec mám za to, že to přináší pouze výhody a jeden takový luk jsem i ve Schwarzwaldu viděl (byl to tisák cca 45lbs s mohutným lehce tvarovaným madlem s reflexy a byl to nejhezčí a asi nejlepší primitiv kterej jsem kdy viděl) Týpek(Švícar) tam vyhrál i nad panem Myšou, kterej měl Novotňáka, což je luk o 2 kategorie lepší...Někdo ho měl vyfocenej, ale nemůžu to najít...

Má to ještě jiný důvod, než že se snažili šetřit materiálem a tak mohli z jedné klády udělat několik luků se štíhlým madlem. Popřípadě je jednodušší výroba?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:39 am    Předmět: Citovat

Na 35 lb sa lieska práve hodí. Luk je Ľahký a strieľa parádne, hlavne po žíhaní brucha.
Šírka ramien ti stačí 36mm.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MichalP
Nováček
Nováček


Registrace: 23.9. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 10:40 pm    Předmět: Citovat

2Cornus: Jedna líska se mi suší, v neděli ji, pokud vyjde čas, půlnu. Při opracovávání a nějaký čas poté jsem měl lehčí problémy. Naštěstí to vypadá, že dcerka ne. Tak jsem lísku ze seznamu povolených dřevin nevyřadil. Po čtení fóra mi připadá jako nejschůdnější, ale zatím se mi nepodařilo najít pěkný dřevo. I to co jsem nakonec donesl je křivější se sukama na jednom konci. Není ideální, ale při troše štěstí to z toho vysekám.

2Oravec: Moc hezký! Tvar preferovaný nemám, přizpůsobím se dřevu. Klidně plocháč. Bude to pro mě, pokud se povede, tréningový luk. Takže mi spíš jde o to aby vydržel, měl potřebnou libráž a jestli bude střílet pomaleji tak aspoň nebudu tolik ničit šípy. Klidně si stoupnu blíž terči Smile

Ta má svída je možná rovnější, ale zatočená do vrtule. Je problém jí vyřezávat přes vlákna? Pokud by to nevadilo (vzhledem k libráži 30-40lb) tak bych tomu dal šanci. A abych zůstal s tvarem v klacku tak bych asi plocháč opustil a u tohoto kusu šel do D průřezu.
_________________
Konsekvence šumsekvence
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 26, 27, 28  Další
Strana 3 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.