Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

poděkování panu Cermanovi
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Robin
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2013
Příspěvky: 34

PříspěvekZaslal: pá květen 29, 2015 9:09 am    Předmět: Citovat

Cerman je arogantní člověk. Je to fakt ubohej chlap který se snaží pouze vyrejžovat a ty jeho keci jak mu záleží na zákazníkach, pche.
Dal jsem mu za drahé prachy nastřílet Phoenixe, když jsem to ještě moc neuměl. Co o to, nastříleno bylo hezky, ale vari-zone a kuše mi přišela poleptaná od nějaké chemikálie, prý jsem mu to takhle tam poslal. Chybu nepřiznal, tak jsem kuši vzal a prodal někam kamsi do Polska.
Od té doby vše z Kanady napřímo, raději si zaplatím drahé cla a jiné ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 28, 2015 9:49 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
mimochodom,ked sa uz tu vzkriesilo toto vlakno..tak tu mame novu recenziu na heureke... Wink


Opät novinky.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 9:58 pm    Předmět: Citovat

Pravdu máš ,,odporúčam"je správne ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 9:43 pm    Předmět: Citovat

neřekne se náhodou slovensky doporučuji "odporúčám" a ne "doporučujem"? Jestli ne, tak OK. Je důležité že má vše co potřeboval Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 9:31 pm    Předmět: Citovat

mimochodom,ked sa uz tu vzkriesilo toto vlakno..tak tu mame novu recenziu na heureke... Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 7:53 pm    Předmět: Citovat

Hmm,mal si to riadne prezrieť hneď ako to došlo. Mne keď došli ramená dôkladne som ich prezrel a boli tiptop, viac manej sú také aj teraz po 700 výstreloch...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 2:56 pm    Předmět: Citovat

No takhle to budu řešit taky, ale až po záruční době. Takhle platím akorát 100 Kč za balík do Ústí...Ale chápu co chceš říct, že dostal ramena obě dvě nové...Ono kdo ví jak moc nové je to moje rameno. Zvrchu a zespodu mám na na něm lehce ošoupanou barvu z vnitřní strany je barva na jednom místě oloupaná cca 3x3 mm a je u toho ještě puchýřek, který se časem taky odloupne. Toho jsem si všiml až dnes na slunci...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 2:08 pm    Předmět: Citovat

asi pred rokom, rokom a pol Adrianovi prasklo rameno na exomaxe zložil dole obidva a poslal do Canady k tomu mailom nejake vysvetlenie aby mu uznali reklamaciu po pár týždňoch mu poslali obidva nové hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 2:03 pm    Předmět: Citovat

Tak po nakroucení tětivy o 1080° se otlaky pootočily na "správné" místo - je mezi nimi úhlový rozdíl už jen tak 15°. Zaměřil jsem se na to, jak kuši natahuji - nezvedám ani nepřitláčím tětivu na rail, po zacvaknutí povoluju obě ruce stejně (natahuju se jakoby pro háčky, přičemž v tomto pohybu už levým palcem mířím na pojistku, abych kuši zajistil). Dělám to tak vždy. Měněno bylo pravé rameno (při pohledu přes optiku) a všechny šípy na 70 metrů směřují cca 5 cm doleva od mířeného místa. Je ještě brzo na závěr. Rozhodně můžu říct, že nakroucení tětivy pomohlo otlakům. Ten problém se soustřely mohl být způsoben mnou (vítr nefoukal, jen mírný vánek) To ověřím dalšími nástřely.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 9:40 am    Předmět: Citovat

ano, ten véčkový spoj mám ve středě ramen. To povolování ti nedokážu takhle jednoznačně říct, odpoledne to odpozoruju stejně tak aj s tím natahováním, jestli tu tětivu náhodou nenadzvedávám nebo moc nepřitláčím - každopádně, před výměnou ramene jsem tento problém neměl...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 12:32 am    Předmět: Citovat

mas ten v-ckove spoje,ktory tvoria oka v strede koncoviek..os,ktora tvori stred koncovky musi prechadzat tym ve-ckovym spojom...az prevedies natah tetivy,t.j.uvolnujes natahovak po cvaknuti zubov,uvolnujed oba rucky natahovaku rovnomerne?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po květen 25, 2015 12:18 am    Předmět: Citovat

nie,pokial je rovna,tak je to v poriadku..pripadne zvlnenie ak by bolo,bolo by pri nenatocenej,aj pri natocenej..tuto moznost teda mozno vylucit...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2015 11:42 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to shlédl z pohledu jedné i druhé koncovky (pro kontrolu) a omotávka je rovná bez jakýchkoli zvlnění. Zkontroloval jsem to ale na natočené a navoskované tětivě, ale to by asi nemělo vadit ani na to mít nějaký vliv.

Za 14 dní mám státnice - nyní na tu kuši nemám moc času, abych tak pravdu řekl. Myšlenky mám úplně jinde a tudíž ani výsledky střelby neodpovídají mým představám. Ihned po zkoušce se vyliju jak váza Laughing a až vystřízlivím, tak vše pořádně otestuji i na jiné tětivě s novou omotávkou a hlavně čistou hlavou...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2015 11:19 pm    Předmět: Citovat

koren..existuje este jedna moznost,preco sa tieto otlaky môzu takto prejavovat..a tou je tvar stredovky..zober kusu a pozri sa na stredovku po dlzke zboku..koncovku lucista budes mat pred ocami a pozries sa na stredovku po priamke..ak bude mat stredovka vlnkovity tvar a nie rovny,môze to byt pricina problemu..musi byt rovna ako pravitko..skus to prekontrolovat,je to otazka 10-tich sekund a daj vediet co si zistil...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2015 10:55 pm    Předmět: Citovat

Nevím jak je to se zárukou na reklamované zboží. Podle mě tam už není plná záruka 24 měsíců. Nejsu si ale jistý. Možná to je jen do konce záruky původního zboží. Já stejně počítám s tím, že než mi za rok a půl vyprší záruka, tak budu reklamovat ještě minimálně 2x.

Každopádně snad mi zítra čas dovolí jít si zastřílet. Trochu jsem natočil tětivu, zkontroloval bych otlaky na omotávce, jestli to bude lepší. A snad mi počasí dovolí střelbu na dálku. Nyní je na to třeba ideální počasí - větr se konečně uklidnil, ale zas je tma a nechce se mi v případě netrefení terčovnice hledat šípy za svitu měsíce a svítilny Wink

Pokud by problém s otlaky přetrvával, asi bych napsal prodejci, co mi to po výměně ramena začlo dělat.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne květen 24, 2015 10:39 pm    Předmět: Citovat

Mám dotaz, pokud ti klekne původní rameno v pozáručním období jak to bude dále řešeno. Je to kravina měnit pouze jedno. Či jestli tomu správně rozumím na jedno budeš mít už jen hádám 12 měsíců a na druhé ti běží další čas?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 11:29 pm    Předmět: Citovat

Preco menit oboje?

Mas jedno rameno ktore ma 4 roky a druhe ktore ma 0,5 roka.
Jedno ma zasebou 10 000 vystrelov a druha 0.
Starsie je vyrobne inou technologiou ako nove (napriklad ine "lepdlo" na koncovke).

Kedze nejde o snurky na topankach menil by som cely par. Ano, moze byt OK ale co ak ....

Pod vetou:
Citace:
Excalibur je páruje a moje jsou dobře spárovaná

si mam co predstavit? Ze ich poslal do USA? (to by trvalo min. 1-2 mesiace)

Ludia sa nemenia ak ide o:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 11:02 pm    Předmět: Citovat

No taková je i moje úvaha. Jen jsem si nebyl jistý, jestli se náhodou nemusejí výrobci posílat obě ramena a on pošle obě nová. Aby pak nevznikly takovéto čachry machry...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 10:55 pm    Předmět: Citovat

Skus uhadnut preco vymenil len jedno a preco pise na starankach, ze mas menit oboje?! ano ide o $$$

Ak mas 2 vadne kuse tak z excalibru dostane 4 ramena t.j. 1 par ti ostane na predaj. Po zaruke potom chce aby si si kupoval cely par (2ks).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so květen 23, 2015 10:30 pm    Předmět: Citovat

Původně jsem to sem nechtěl dávat, no karta se obrátila a abych nebordelil jiné vlákno a snažil se rozlousknout záhadu různých otlaků na omotávce tětivy od spoušťového mechanizmu, tak reaguji na načnuté téma ve vlákně Tětivy (pre moderné kuše) - příspěvek napsán: so květen 23, 2015 5:38.

Nevíte jak je to s reklamací prasklé koncovky na rameni, pokud je poškozeno pouze jedno rameno? Musí se výrobci poslat obě dvě ramena a on po obdržení a zkontrolování pošle taky 2 ramena? Nebo se mu pošlou Také dvě ramena, on to vadné vyhodí a to dobré spáruje s nějakým druhým z jeho skladu? Nebo mu stačí poslat jedno rameno a on zašle taky jenom jedno rameno? Nebo mu stačí poslat jedno rameno a Excalibur automaticky pošle ramena 2?

Já měl totiž za to, že se vždy posílají výrobci ramena obě dvě a on pošle 2 nová. V mém případě jsem reklamoval prasklou koncovku na jednom rameni. Vše bylo ještě v zákonné dvouleté záruce, tak jsem kontaktoval onoho prodejce, co mám udělat. Odpověď zněla, že mám zaslat celé lučiště na prodejnu. Demontoval jsem tedy lučiště, nenápadně ale při bystřejším prohlédnutí zřetelně, jsem si podepsal ramena, vyfotil si je i s podpisem a poslal na reklamaci. Po necelých 3 týdnech lučiště dorazilo opravené ke mě domů. Vyměněno bylo pouze poškozené rameno. Druhé mnou podepsané zůstalo na kuši namontované. Neměly se náhodou vyměnit obě dvě ramena? Když to dokonce prodejce uvádí i na svých stránkách, u prodeje náhradních ramen. Cituji: "Doporučuje se vždy vyměnit obě ramena, nikoli jen jedno."

Kontaktoval jsem prodejce, proč nevyměnil obě dvě ramena a bylo mi odpovězeno, že Excalibur je páruje a moje jsou dobře spárovaná. No nevím...Furt čekám na bezvětří, abych vyzkoušel dálkovou střelbu, jestli šípy nějak extra nezanáší.

Jestli se nemýlím Tecumseh měl také prasklou jen jednu koncovku ramen, ale ramena mu byla u stejného prodejce vyměněna obě dvě - říkám to správně?
Podotýkám, že veškerá konverzace s prodejcem byla z mojí strany ve stylu až přátelském a v žádném případě jsem nějak na prodejce netlačil ani proti němu neměl jediného křivého slova...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 4:25 pm    Předmět: Citovat

uverím až keď uvidím..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:14 am    Předmět: Citovat

vlákno už existuje " výroba kuše" hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:08 am    Předmět: Citovat

Založ prosím své téma, kde bude stavba a vývoj tvé kuše.. s tím to vláknem to nemá nic společného už delší dobu.
Jinak nezmiňoval jsem nikde kuši na lov...ses spletl v nicku. Pobavíme se na jiném vlákně ano?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
crossbowhunter
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 117

PříspěvekZaslal: čt leden 30, 2014 10:02 am    Předmět: Citovat

Adam mozes mi pripomenut kde som spominal ze to bude urcene na lov? Ak do toho tela navrtas diery, narusis jeho strukturu. Stoji to za to aby bolo o mozno pol kila lahsie, ked bude trvalo a nenavratne oslabene? Aky vplyv ma hmotnost zbrane na vystrel samotny, spravanie projektilu a zbrane? Mosadz a nerez su u nas materialy s ktorymi pracujeme denne a tak nastroje nie su problem. Naviac cena ktoru od nas chce firma za material je nizsia, ako keby som mal inde kupovat dural, tak preco to nevyuzit ked s tym zvysim aj hmotnost a presne to potrebujem? Spitamen, kedze ide o biznis, odpoved mas v sz, kde pochopis princip.
Adam, adam - kritika niecoho co je len nakreslene a ani len netusis na co je to urcene, len to nesplna tvoju predstavu, nie je kritika.
_________________
už dávno neverím na rozprávky.zbrane sú krásny koníček no majú svoje hranice a limity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 7:37 pm    Předmět: Citovat

jo pokial sa pamätam ja som nevravel o zmene natahu,resp.jeho predlzenim ako kardinalnym riesenim problemu..pretoze ak by si cital moje starsie prispevky,jednoznacne by si sa dozvedel ako tento typ tuningu odsudzujem a byt konstrukterom,tak to by bola azda jedina volba ktoru by som nevolil pri vyrobe...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 7:27 pm    Předmět: Citovat

profil,kvalita materialu a tvar tileru su podla môjho nazoru najvalnejsim indikatorom k rozpoznaniu dobrych a horsich ramien..ak vies o dalsich dôlezitych faktoroch,podel sa s nami..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 7:19 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
crossbowhunter...z fyziky som mal len dvojku,ked sme preberali mechaniku,tak som marodoval,alebo kreslil hole pindy po peracniku..preto mi dovol otazku...akou upravou ramien dosiahnem diametralne odlisnu,vyssiu ucinnost?pri zachovani rovnakych tetiv,tiel,vah sipov..?specialne len ramena..pretoze to som mal na mysli..tou diametralnostou mam na mysli nieco ako komparaciu 225 librovej ciny a exomaxa,kde to robi cez 20stôp rozdielu..nie 4,5ci 6 stôp..rychlost sa da docielit aj profilom ramien a o tom som predsa pisal,ci?hovoris o rovnakych ramenach,no spominal si,ze vyvijate vlastne,predpokladam iny profil,material atd..napisal som ti ze pokial chcete urobit nieco kvalitnejsie od excalibru,potrebujete kvalitnejsie,lepsie ramena..ty argumentujes,ze s ROVNAKYMI ramenami sa daju docielit rôzne,lepsie vysledky..skus prezradit z akeho materialu budu tie vase nove..som len clovek bez titulu,nestudovany direkt nato,tak ta poprosim o obrodenie..inak vam samozrejme drzim palce,aby vam to vyslo...


V skratke a jednoducho sa ta opytam..definuj mi blizsie tie rovnake ramena...rovnake ako ze z rovnakej vyrobnej serie,kde je jedno rameno skoro na chlp podobne druhemu,alebo rovnake librazou,tilerom,ale pri odlisnych materialoch ramien..tych kombinacii skryvajucich tvoj vyraz rovnaky môze byt velmi vela a nema zmysel to vsetko rozpitvavat...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 7:00 pm    Předmět: Citovat

crossbowhunter napsal:

keby mal niekto cnc sústruh, tak sa uvažovalo aj nad vlastnými šípmi, ale zatial stojíme na insertoch a nockoch, ktoré by sa oplatili vyrábať a nie kupovať.

Nechcem tu rozvíjať nejaké osobné osočovania , s tým prebudením som mal na mysli, len to, aby si si uvedomil, že výroba modernej, konkurencie schopnej kuše je v našich podmienkach skoro nemožná, jak s finančného , tak technologického hľadiska. Ver mi viem o čom hovorím 15 rokov som bol vedúcim skúšobne vývoja robot. pracovísk.
Použitie mosadze na náklop je nevhodná hned z dvoch dôvodov, je 3x ťažšia ako dural a asi 4x drahšia.
Použitie nerezu je tiež nevíhodne - skoro 3x ťažšia, drahšia, a neviem či by nejaký crossbowhunter súhlasil s nablýskaným inštrumentom pri love.Nehovoriac o tom, že antikor je ťažkoobrábateľný a náročný na kvalitné obr. nástroje.
Pri výrobe vlastných šípov môžeš CNC sústruh využiť na výrobu insertov a hrotov. To si môžeš dať vyrobiť do každej kovoobr. firmy, ale keď si neobjednáš veľkú sériu, tak cena môže byť vyššia ako keby si ich kúpil.

Sám si písal, že si prístupný konštruktívnej debate, tak neviem prečo používaš vulgarizmy. Myslím, že čitatelov tohoto fóra môžeš od nich ušetriť Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 6:58 pm    Předmět: Citovat

crossbowhunter...z fyziky som mal len dvojku,ked sme preberali mechaniku,tak som marodoval,alebo kreslil hole pindy po peracniku..preto mi dovol otazku...akou upravou ramien dosiahnem diametralne odlisnu,vyssiu ucinnost?pri zachovani rovnakych tetiv,tiel,vah sipov..?specialne len ramena..pretoze to som mal na mysli..tou diametralnostou mam na mysli nieco ako komparaciu 225 librovej ciny a exomaxa,kde to robi cez 20stôp rozdielu..nie 4,5ci 6 stôp..rychlost sa da docielit aj profilom ramien a o tom som predsa pisal,ci?hovoris o rovnakych ramenach,no spominal si,ze vyvijate vlastne,predpokladam iny profil,material atd..napisal som ti ze pokial chcete urobit nieco kvalitnejsie od excalibru,potrebujete kvalitnejsie,lepsie ramena..ty argumentujes,ze s ROVNAKYMI ramenami sa daju docielit rôzne,lepsie vysledky..skus prezradit z akeho materialu budu tie vase nove..som len clovek bez titulu,nestudovany direkt nato,tak ta poprosim o obrodenie..inak vam samozrejme drzim palce,aby vam to vyslo...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 29, 2014 6:28 pm    Předmět: Citovat

Jinak Erkos je tvůj "potenciální zákazník" a ty jsi právě udělal stejnou chybu o které se tu 2 den píše... pohani jsi potenciálního kupce...
To je ta rozvaha kterou musíš i nemusíš přijmout : tedy přijmutí kritiky jiných... Oha!
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.