Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Pravý nebo levý luk
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

skuseny urcite nie som, ale skusat natah na druhu stranu sa mi subjektivne zda ako vetsie zlo nez mierit nedominantnym okom. Skusal som to s nenatiahnutym lukom na obe strane len po sipe skusit zamierit na nejake objekty a zdalo sa mi ze mi to ide na obe strany rovnako...
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 1:30 pm    Předmět: Citovat

Aha, opačné oko než luk...tak to potom je jasné, že jedno oko zavřít. Řešil bych to až na extra vyjímky zásadově LH lukem, protože i při náklonu to dělá neplechu. Zvláště pokud chce člověk něco trochu střílet. případně pirátskou páskou na 3-6 měsíců přes dominantní oko Smile
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 9:38 am    Předmět: Citovat

když střílím RH a mám dominantní levé oko, tak se to při míření oběma očima tluče. proto je podle mě řešení to levé dominantní oko zavřít.
jak bys to řešil ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 9:04 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
pokud máš obě oči otevřené a střílíš tradiční luk, tak náklon luku ti umožní dostat levé oko víc do osy nad šíp a tím to eliminuješ.

u barebow se luk drží svisle a pak je lepší levé oko zavřít


Můžu se zeptat na důvod, proč je lepší levé oko zavřít? Slyším to poprvé Shocked .
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 10:12 pm    Předmět: Citovat

Mam tradicny luk, ale snazim sa na nom naucit Barebow zo stringwalkingom... Ciastocne aj preto lebo som nenasiel ziadne vhodne materialy pre nejake tradicne techniky a popravde (len jedno 120 str PDF z Luk.sk kde je to asi aj moc detailne vysvetlene), barebow strielanie je mi aj sympaticke, takze sa snazim luk naklanat len minimalne. Aj ked teda ked mam sip natiahnuty pod prave oko tak dominantne-nedominantne, som schopny tym pravym okom mierit na stred aj dvomy ocami.
Nakolko to robim dobre, je otazne lebo moja technika je celkom na zaciatkoch a chce to vela cviku a neviem ako sa to prejavuje...

Snad to nebude problem, na mnohych miestach citam ze mierenie je precenovane a ide viac o spravnu techniku, a sipi budu lietat do stredu... Alebo co je dolezitejsie podla mna zo zaciatku, je ze lietaju s malym rozptylom, nez ze lietaju do stredu.
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 10:04 pm    Předmět: Citovat

pokud máš obě oči otevřené a střílíš tradiční luk, tak náklon luku ti umožní dostat levé oko víc do osy nad šíp a tím to eliminuješ.

u barebow se luk drží svisle a pak je lepší levé oko zavřít
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 8:06 pm    Předmět: Citovat

Keď si tak zvyknutý strieľať a vyhovuje Ti to tak nevidím dôvod to meniť Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 6:36 pm    Předmět: Citovat

Citam take PDFko o technike a uplne som sa zdesil lebo som zistil ze napriek tomu ze rok uz som v minulosti strielal na pravacky luk a aj na puske som vzdy mieril pravacky, mam dominantne lave oko... Trochu som zmeravel lebo s lukostrelbou akoby zacinam skoro odznovu (predtym som chodil tyzdenne v ramci skoli, a teraz som si kupil vlastny vercajk). Kedze v podstate znovu zacinam tak by asi aj slo sa to ucit z druhej strany, ale uz mam nakupeny pravacky tulec aj chranice. Navyse "napravo" uz mi hromada veci myslim ide a bola by to skoda...

Ked skusam zameriavat na jednu alebo druhu stranu tak mi to uplne v pohode ide aj pravym okom aj ked lave je dominantne, treba len vediet ze ked pozeram na ciel tak ma zaujima ten sip co je akoby nalavo (vidim 2)...

Myslite ze ma volba strany napriek dominancii druhej oka moze dlhodobo nejak limitovat? Neviem ci chcem strielat sutazne, mojim cielom je stat sa slusnym lukostrelcom na tak 50 metrov technikou barebow. Snad v tom nie som sam co sa tyka dominancie a zvolenej strany Very Happy
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 8:04 pm    Předmět: Citovat

Vieš čo ,súšal som to dá sa to Laughing všetko treba to skusiť inak sa to nepochopí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

emanon napsal:
Laughing Joooj cigáni škúľaví ,to ako ved to sa nedá jedným okom tam a druhým inam pozerať ako ten jašter

Ja uznavam školu

Zaostry obe oči na cieľ ,aby si neškúlil Laughing luk a šíp vnímaš len rozmazane ,či zvonka či zvnútra je jedno ..to celkom stačí


To stačí teraz, v dnešnej dobe. Pri čítaní podobných textov mi nezostáva iné len žasnúť, aká úroveň lukostreľby bola v starých časoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 6:55 pm    Předmět: Citovat

Laughing Joooj cigáni škúľaví ,to ako ved to sa nedá jedným okom tam a druhým inam pozerať ako ten jašter

Ja uznavam školu

Zaostry obe oči na cieľ ,aby si neškúlil Laughing luk a šíp vnímaš len rozmazane ,či zvonka či zvnútra je jedno ..to celkom stačí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tradičná arabská lukostreľba rozoznávala 3 hlavné školy mierenia, podľa toho, ako sa na cieľ pozerá. Prvá škola pozerá na cieľ zvonka luku, druhá škola zvnútra luku a tretia škola aj zvonka aj zvnútra luku.
Samozrejme sa myslí poloha strelca držiaceho luk v ľavej ruke, ťahajúceho pravou a to ešte prsteňom na palci, pričom šíp sa zakladá vpravo od luku (pri pohľade od luku smerom k cieľu).
Zvnútra luku teda znamená sprava od luku, teda tam kde leží šíp položený na ukazováku ľavej ruky.
Zvonka luku znamená zľava od luku.

Metóda prvej školy, ktorá pozerá na cieľ zvonka luku (popri luku zľava) má tri varianty Very Happy
1) prvá spočíva v zarovnaní hrotu šípu s cieľom a zaostrení pohľadu na oba (hrot i cieľ) oboma očami zvonka luku, pričom nakoniec sa mieri ľavým okom - v momente keď sa (pri preostrovaní pohľadu) stratí z pohľadu hrot, strelec rýchlo vypúšťa.
2) druhá varianta (abu-Hašim al-Mawardi) spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom, zaostrujác na oba pohľad ľavého oka zvonka luku a stade i mieriac, zakiaľčo pohľad pravého oka je zaostrený na dustar (čo je vlastne miesto styku vrchu ľavej pästie s madlom luku) a tým je úplne slepé voči cieľu. Hlava je vystretá a dolné siyah je zľahka naľavo od zvislej pozície.
3) Tretia variácia spočíva v zaostrovaní oboma očami, pričom zrenica ľavého oka je na samom vonkajšom okraji oka a zrenica pravého oka v kútiku. Toto mierenie sa nazýva škuľavé a hoci sa niekotrými považuje za najlepšie, sám autor kompilácie (pôvodne z r.1500 "Kniha o skvelosti luku a šípu) ho považuje za najhoršie, keďže každé z očí vidí hrot a cieľ v iných uhloch a výškach a keď sa to skombinuje, je to podľa neho horšie ako zle Very Happy a za najlepšiu považuje variantu 2

Druhá škola - nazeranie na cieľ zvnútra luku - má dve varianty.
1) prvá spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom, zaostrení očí na toto prekrytie cieľa a hrotu oboma očami, pričom zaostrenie držíme počas celej doby náťahu. Keď sa hrot dotkne palca (ľavej ruky), vypúšťame.
2) druhá varianta spočíva v zaostrení pohľadu na hrot a cieľ pravým okom počas náťahu, ktorým teda mierime, zakiaľčo ľavé oko je zaostrené na dustar. Keď ľavé oko zbadá, že hrot dosahuje palec, vypúšťame.

Tretia škola - nazerajúca na cieľ zároveň zvnútra i zvonka luku - má dve varianty:
1) Prvá spočíva v takom držaní luku, že horný okraj úchopu je v jednej rovine s nosom, čím sa zarovná hrot s cieľom a na toto zarovnanie (prekrytie) sa zaostrí pohľad ľavým okom zvonka luku a pravým okom zvnútra luku Very Happy Very Happy . Ťahá sa horizontálne v úrovni úst až do bodu, keď sa hrot šípu dostane na vzdialenosť päste (od palca). V tomto bode náťah končí a vypúsťa sa:
a) buď náhlym trhnutím
b) alebo sa dotiahne a vypustí.
2) Druhá varianta spočíva v zarovnaní hrotu s cieľom a v zaostrení pohľadu oboch očí zvonka luku na toto prekrytie. Po natiahnutí dvoch tretín šípu sa hrot šípu stratí z pohľadu - ľavé oko zostane zaostrené na cieľ, kým pravé oko sleduje pohyb hrotu zvnútra luku. Keď hrot dosiahne palec, vypúšťame.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt listopad 24, 2011 8:41 am    Předmět: Citovat

imago napsal:
Dusan napsal:
... jednym sa mieri a jednym sa fixuje na luk...


To jako fakt? S tím jsem se ještě nesetkal a nedovedu si to v praxi moc představit - to je něco podle turecké nebo korejské tradiční lukostřelby? Nemyslím tyto dotazy jako kverulantství nebo zpochybnění, jen se zajímám.

Ano, je to mierenie podla jednej zo saracenskych lukostreleckych skol Smile
Uz sa ponahlam do prace, ale v priebehu dna ti sem pastnem zopar citatov na toto tema.
Mna to tiez zaujalo, ked som to prvykrat cital aj som to skusal, len je to dost tazke......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 5:18 pm    Předmět: Citovat

To ale musíš Radku umět točit s očima jak chameleon jemenský. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 3:49 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že v mém případě jde spíš o ruce než o oči... Nějak mi přijde, že pravá ruka poskytuje luku lepší (stabilnější) "platformu" Very Happy
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 3:14 pm    Předmět: Citovat

Ci uz pre pravaka alebo lavaka existuje spusta technik mierenia, ktore vyuzivaju bud jedno oko, alebo druhe, znutra alebo zvonka luku, pripadne obe oci, ale jednym sa mieri a jednym sa fixuje na luk.......
Proste si vyber lavy, pravy, aky ti vyhovuje a potom mier Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 8:52 am    Předmět: Citovat

Strilim po pravu a mam leve oko dominantni ,puskou strilim po levu a u luku mam otevrene obe dve oci tak se nic nedeje !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 11:50 am    Předmět: Citovat

Mně to tedy ani trochu nevadí... Ruce střídám pravidelně (jako kompenzaci) a teď jsem si začal všímat rozdílů...

Smile
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Wachn
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2010
Příspěvky: 72
Bydliště: Zlínsko

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 10:59 am    Předmět: Citovat

Tohle je i moje téma. Střílím jako pravák, ale dominantní je levé oko. Taky to jde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:09 pm    Předmět: Citovat

Vždycky jsem automaticky bral všechny zbraně (luky nevyjímaje) tak jak to odpovídá dominantnímu pravému oku... A podle všech těch metodik k určení dominantního oka mi to taky tak vychází. Very Happy

Pokusím se teď pár týdnů střílet prostě obráceně a uvidíme kam se to vyvine... Idea
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 8:04 pm    Předmět: Citovat

Joe Pike: je možné, že máš dominantní jiné oko, než ruku...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2011 7:58 pm    Předmět: Citovat

Nechci zakládat nové téma tak píši sem...

S lukostřelbou jsem začal přibližně před 2 roky a zhruba rok mám vlastní luk. Od začátku jsem střílel jako pravák (luk v levé), ale v poslední době zjišťuji, že pokud držím luk jako levák (tedy v pravé) dokážu střílet mnohem lépe - nejen že dosáhnu lepšího soustřelu, ale troufám si tvrdit, že i technicky je ten výstřel provedený lépe (zatím se na mě nikdo nepodíval)

Ne že bych si chtěl stěžovat... Zajímaly by mě vaše názory a i případné osobní zkušenosti. Stalo se vám někdy něco podobného
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 30, 2009 2:44 pm    Předmět: Citovat

Sice se z počátku pravákovi může zdát, že střílet nalevo je nemožné, ale po hodině střílení už to člověk trochu zvládá...rozhodně je mnohem snazší naučit praváka stílet na levou stranu(pokud má dominantní levé oko), než se dál snažit střílet jako pravák(přehodit si dominanci oka je oříšek i pro číňana Smile )
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
orange
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2008
Příspěvky: 459
Bydliště: Praha Dablice

PříspěvekZaslal: po září 15, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ja take partim k te male spokojene skupine , ktera strili na levo , ale jinak jsem cely zivot 100% pravak.

Hlavni duvod neni ani tak, ze me leve oko je Vudci, ale ze na pravem mam asi 0.60 dioptrie a vidim s nim neostre na blizko i na dalku.

Jen pro ujisteni ze je mozne strilet pohodine na levo jsem spocatku zkousel take strilet 100 sipu na pravo bez mireni, zjistil jsem ze strileni (hlavne to vypousteni tetivy) je neco co neumim a musim se to stejne naucit = lhostejno ci pravou nebo levou rukou.

Dnes, si myslim ze je pro mne prirozenejsi "mirit" Pravou - napinat pravou ruku na cil (drzet luk v hbytejsi ruce), leva ruka (vypusteci) totiz nepotrebuje tolik hbytosi "jen napina a spousti luk"

Je ale pravda, ze schopnost "citit" mou levou ruku je umocnena 5ti lety cviceni tai-chi = leva-prava to je vec co Cinani cvicici od malicka neresi, jak rika muj Misr "Nemuzes ocekavat ze protivnik prijde z prava , ne ?"

PS: Mam dojem, ze "je potreba citu ve vyposteci ruce" vznika z pocitu zacatecniku tahat a vypoustet tetivu prsty? Nebo je to jinak ???
_________________
Všichni opeřenci se musí naučit dobře létat, proč to ale šípům trvá ze všech opeřenců nejdéle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

jj pochopyl.Ale já bych nedokázal držet tětivu v levé ruce Laughing
_______________________________________________________________
Atra esterní ono thelduin/Mor'ranr lífa unin hjarta onr/Un du evarínya ono varda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

u nas na slovensku to funguje Very Happy. dufam, ze si to dobre pochopil , nie ako ten lesk na pery Very Happy rty. sorry za off
_________________
Grozer Flatbow 60# & Szaloky Classic hunter 52#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 4:32 pm    Předmět: Citovat

Je to šikovné,mě to vychazí na levé, ale když držím tětivu levou rukou tak netrefím ani slona Smile (funguje to???? vůbec)
_______________________________________________________________
Atra esterní ono thelduin/Mor'ranr lífa unin hjarta onr/Un du evarínya ono varda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 2:28 pm    Předmět: Citovat

aby si zistil dominantné oko :

predpaž oboma rukami a z palcov a ukazovákov si urob trojuholník. zamier ho na nejaký bod a pozeraj sa na ten bod cez neho. ruky potom pomaly približuj k tvári , ale furt sa pozeraj cez trojuhloník na ten bod až s rukami dorazíš k jednému oku, ktoré je dominantné Very Happy. tak ktoré oko máš dominantné tak stou stranou držíš tetivu a to znamená že potrebuješ taký luk. / ľavé oko - ľavá ruka tetiva - ľavý luk/

p.s. ja mám priateľku dominantnú Very Happy
_________________
Grozer Flatbow 60# & Szaloky Classic hunter 52#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 8:45 pm    Předmět: Citovat

Pravý - tedy RH
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 7:56 pm    Předmět: Citovat

Luk držím v levé ruce, tětivu v pravé(nic jiného mi nezbývá), a mířím pravý okem a potřebuji vědet jestly teda mám koupit ten luk RH nebo LH????
_______________________________________________________________
Atra esterní ono thelduin/Mor'ranr lífa unin hjarta onr/Un du evarínya ono varda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.