Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kuše Tittan 200lb

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:56 pm    Předmět: Citovat

Máš to hezký a vychytaný.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 7:18 pm    Předmět: Citovat

To Matrix 380. Děkuji za upozornění. Já to tam sleduji. To místo zatím nezachází do kladky ani v "horní úvrati". Nicméně je to dost blízko a zkusím s tím něco udělat. Taky se mi to moc nelíbí.
Důlek do ramene to dle mého neudělá. Ty ramena jsou natáhlá jen relativně málo. Jen tak, aby šla pohodlně vyměnit tětiva. Takže kolíky nijak enormně do ramen netlačí. Určitě ne tak, aby je poškodily. Není ovšem problém je pro klidnější svědomí vypodložit kouskem gumy. Ještě mě napadl jeden jednoduchý systém, použitelný pro asi všechny kladkové kuše, který se vleze do kapsy. Až to udělám, tak to sem hodím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 5:26 pm    Předmět: Citovat

nevytlačí si tam takhle důlek a neoslabí ramena?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 4:52 pm    Předmět: Citovat

...nechcem ťa strašiť ale myslím si, že ten servis budeš potrebovať skôr ako si myslel; tá omotávka na pravom ramene pred kladkou sa ti nepekne rozchádza, ono to funguje a bude fungovať aj tak, lenže ide o namáhané miesto - aj preto sa rozchádza práve tam, takže neodporúčam to ignorovať; dobre si prezri všetky omotávky a oprav to skôr ako si nenávratne poškodíš vlákna tetrivy, teraz je to len o omotávke...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 3:37 pm    Předmět: Citovat

Vynikající ukázka technického myšlení a vynalézavosti. Jsi borec. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 3:17 pm    Předmět: Citovat

Je mi jasné, že to asi nemá každá kuše. Tady je vidět, že nad tím někdo přemýšlel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 3:13 pm    Předmět: Citovat

No prostě tam byli dvě přesné díry a jsem zvyklí z práce přemýšlet nad tím, k čemu to může sloužit. Zas tak složitý úkol to nebyl.
Pro sundání hlavní tětivy stačí dát po nátahu do půlky dráhy jeden kolík do každé kladky.
Při sundávání těch pomocných se musí dát dva kolíky na každou kladku, poté mírně natáhnout a sundat pomocné tětivy. Tětiva se musí natahovat jen jednou rukou ( druhou sundávám tětivu), tak jsem nechal jedno madlo natahováku zaklesnout do toho plastového háčku co drží tětivu. Je to vidět i na fotce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 3:04 pm    Předmět: Citovat

ona to nemá každá kuše tyto díry, proto ti to umožňuje takto snadnou výměnu. Ale vychytávka je to dobrá, to se musí uznat..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:57 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě se omlouvám za dezinformaci. Kolíky jsou průměru 6mm. Délka by měla být alespoň 50mm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:55 pm    Předmět: Citovat

hezké, prostě žádné sraní rovnou na věc...palec hore !
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:54 pm    Předmět: Citovat

hello1
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:50 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se za nemotorné vložení toho odkazu. Nějak jsem narozdíl od výměny tětivy nepochopil systém Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:49 pm    Předmět: Citovat

No tak to je monstrum. Ale asi nebylo jiné východisko. Nějak mi to nedalo a zkusil jsem to. Po obhlídnutí situace jsem usoudil, že mi postačí čtyři osmičky kolíky. Nebudu rozepisovat postup jak jsem činil. Z fotek to snad bude zjevné. Obě tětivy bych vyměnil sám na poli, v lese na stromě, na lodi Very Happy ( omlouvám se za ten výcuc) asi za 5 min. Pokud by to z fotek někdo nechápal, tak se klidně zeptejte. Tětivy jsem z kuše nesundával. Kdyby ale někdo skutečně nevěřil, tak je sundám a vyfotím vedle kuše.
Výhoda je, že se celý tenhle "složitý stahovací systém" vejde do malinké taštičky za opasek, zároveň se třemi imbusovými klíči, omotávkou, náhradní tětivou a tukem na tětivu. Toť vše, co pro plnohodnotný servis potřebuji.

[/url]http://vojtades.rajce.idnes.cz/Titan_200lb._Vymena_tetivy[url][/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:27 pm    Předmět: Citovat

jj, nebýt člověk technicky zdatný tak solí jen prachy...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 2:19 pm    Předmět: Citovat

Vojta píšeš a uvažuješ rozumne a zrejme tak budeš aj riešiť problémy s kušou, ktoré si skôr či neskôr nájdu každého bez ohľadu na značku a typ; chlapci len konštatujú nejaké fakty, ktoré sú pre konkrétnu konštrukciu kuše obecné, rozhodne nechcú kritizovať či odrádzať, koniec koncov keď ju už máš, kocky sú hodené...
tak nech sa ti s ňou darí
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 1:52 pm    Předmět: Citovat

http://scootr.rajce.idnes.cz/Natahovak/

inspirace
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 11:38 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Tětivu jsem ještě neměnil. To nakolik jsem kvalitní strojař neposuzuji. To činí jiní. Na výměně ale nevidím nic složitého. Stačí k tomu dva kousky nějaké pásoviny s profrézovanou drážkou, tři šroubovice, nějaké matky a nejspíš dvě kulatinky na zajištění kladek. Tak jsem zvědavý jestli je to teda takový problém. Vyrobím to a pak pošlu fotky třeba i s nějakým výkresem.
Cena tětiv je hold taková, jaká je. S tím nic neudělám. Ale taky by snad měly při řádné údržbě něco vydržet.
Nemyslím že je ale potřeba nějaký přílišný optimizmus. Je to spíš jen o přístupu. Mě se líbí ta mechanika kladek a jsem ochoten podstoupit i to proklamované úskalí, které to evidentně dle jiných přináší. A jak píšeš. Na značce nezáleží. Pro kadého je většinou nejlepší ta, co má doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:56 am    Předmět: Citovat

Vojto přeji Ti ať ti optimismus vydrží u kladkové kuše.
Napiš sem prosím pak za čas recenzi až budeš dělat kompletní servis teťivy. Pak možná zjistíš, že to není jen o dotahování šroubků /které můžeš zalepit lepidlem / ALE primární teťiva stojí 690,- sekundární 900,- sám to neuděláš takže balné do firmy cirka 120,- hodinová sazba za výměnu minimálně 500/H,- a balné na dobírku zpět cirka 160,-. Takže výměna kolem 2370,-. + Ohromná ztráta času .. /teda pokud nejsi kvalitní nástrojař jak píšeš a máš vychytanou výměnu teťivy - doma tě to bude stát jen P 690+S 900+160 balné a spoustu času při výměně a dělání stahováku.

Já to mám na poli, v lese na stromě, na lodi hotové za 2 minuty a stojí mi to 12 euro za teťivu / reklama pro Spiťáka nejlepšího teťivového borce! /

Jak jsem ti psal hodně kvalitního času při střelbě s kuše přeji a nezáleží na tom zda je to čína či Excalibur, TP, Barnett.. hlavně že střelba tě drží a baví....
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:35 am    Předmět: Citovat

páči sa mi tvoja recenzia
čo sa týka kladka verzus reflex zastavame názor že excalibre sú nenáročné na servis a údržbu no a v neposlednom rade samozrejme bezpečnosť strelca
tvoja obava z reklamy na kuse.cz viacmenej sme opísali zlé skúsenosti s predajcom a prípadnou reklamáciou
každý má právo na svoj názor hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
VojtaDes
Nováček
Nováček


Registrace: 24.5. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Napajedla

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:25 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Titana 200lb. mám už asi rok. Střílet jsem začal ale až letos. Co se kvality zpracování týká, musím pochválit vskutku precizní provedení. Dělám jako nástrojař se zaměřením na kusovou výrobu zejména pro německo. Takže to snad dovedu trochu objektivně posoudit. Co mi vadilo byla dodávaná optika. Ta je pro takovou kuši naprosto nepoužitelná. Byla nahrazena optikou 2 až 7 x 32 z obchodu kuse.cz ( už se těším jak mi někdo napíše, že dělám reklamu).
Někde jsem tu četl, že kladková kuše je poruchová, potřebuje pořád servis atd. Kdo je lempl a neumí utáhnout šroubek tak tenhle problém asi bude řešit. V praxi jsem to měl následovně. Ze začátku jsem musel kontrolovat šrouby lučiště. Mírně se povolovaly, po měsíci dotahování se již nepovolují. Po asi 100 ranách se začala hýbat optika. Odšrouboval jsem plastovou pažbu, vyšrouboval dva šroubky držící montážní lištu, dal jsem pod ně pérové podložky a vrátil spět na lepidlo. Problém vyřešen.
Vzhledem k jednoduché konstrukce mě nenapadá, co víc by se mohlo pokazit, případně poreferuji.
Kuši mažu po každých asi 20 výstřelech. Hlavní tětivu mám jednu náhradní, stejně tak cívku se šňůrkou na omotávku. Z kuše vystřeleno cca 500 šípů a vše je zatím v pořádku.
Problém jsem řešil s terčovnicí. Napřed jsem koupil RHINO 90x90x30cm která má v popisu do 225lb. Šíp do téhle terčovnice na 50m. zmizel až po letky. Takže další terčovnice byla z již zmíněného obchodu nesoucí název "Terčovnice MEGA". Šípy skutečně poctivě zastavuje. Nevýhodou je ta hmotnost. Vláčet se s tím 50m. je docela nepohodlné. Nicméně je to daň za užívání tak silné kuše.
Zatím střílím na 40m. s nejlevnějšími karbonovými šípy. Rozptyl tří po sobě vystřelených šípů je okolo 5cm. Přítelkyně, která z kuše a ze zbraně vůbec, střílela poprvé, nasázela na 40m. šípy tak, že se vzájemně dotýkaly. Jen podotýkám, že v tu chvíli panovalo naprosté bezvětří.
Takže co se přesnosti kuše týká, zatím nemám výtek. Uvidím až na větší vzdálenosti.
Pro celodenní střílení je potřeba nějaký palpost s oporou. Držet těch 5kg. v rukách je unavující. A to nejsem žádná máčka.
Kdybych to měl shrnout. Nelituji že nemám Excalibur. S Titanem jsem naprosto spokojen a zatím jsem ani zdaleka nevyužil potenciál této kuše.

Pokud si chce někdo jen tak zastřílet, doporučuji spíše reflexní 150lb. Uvažuji, že si ji také koupím. Se silnými kušemi se už prostě nedá střílet kde člověka napadne. Střílet s Titanem do 30m. je vyloženě kontraproduktivní.
Tak snad to někomu pomůže při rozhodování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: st červen 05, 2013 8:17 pm    Předmět: Citovat

teda já osobně bych do toho titana nešel,přece jen 200lbs na no name kladce je trochu moc,bude to hrozně přetažené a střílet často s takové kuše bude asi o hubu.čert ví jak je to s kvalitou použitých součástek.stačí si porovnat ceny titana a barnett ghost-necelých 10000 oproti necelým 30000ti tisícům za ghosta.jsou to obě kuše s podobnými parametry,navíc ghost má při nižší nátahové síle vyžší rychlost.barnett bude asi mnohem kvalitnější-ale přitom to taky není kdoví jaké terno,jsou s ním problémy.asi tolik pro porovnání.navíc titan se vyrábí na taiwanu,a už jen tato zkutečnost ve mně budí hrůzu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
von Weldingen
Nováček
Nováček


Registrace: 18.5. 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 11:06 pm    Předmět: Citovat

No objednali jsme, vše přišlo v pořádku, sice s týdením zpožděním, ale omluvili se a zaslali navíc dárek, za mě zatím dobrý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
halooooo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 155
Bydliště: Veľký Krtíš, Slovakia

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 10:20 pm    Předmět: Citovat

Cauko tuto kusu som pozeral aj ja ked som sa zaujimal o nieco vaznejsie ako bola moja rekreacna kusa skorpion XBR 100 - 175 lb kusa. Najskor by som ti radil aby si si poriadne premyslel to ci chces reflexnu kusu alebo kladku. Podla tvojho odkazu pocitam ak si sa uz rozhodol ze to bude asi ta kladka. Neviem nakolko mas uz s kusou skusenosti. Jedna sa o to ze neviem aka je to znacka titan alebo je to tipove oznacenie ?? Smile Aby si do buducna nemal potom problem s nahradnymi dielmi. Vies pokial by si kupil napr kusu excalibur to udavam len ako priklad kuse ktora je dost preferovana jasne ze su aj dalsie fajn znacky kus tak tam by si problem s dielmi nemal... Ty musis vediet aku chces kusu a kolko chces do nej investovat Cool
_________________
excalibur equinox, lumizone 2-4 x 40 s podsvietením
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
romannek
Nováček
Nováček


Registrace: 4.6. 2013
Příspěvky: 2
Bydliště: ostrava

PříspěvekZaslal: út červen 04, 2013 8:02 pm    Předmět: Kuše Tittan 200lb Citovat

Zdravím všechny přívnice kuší , ubažuji o Kuši Tattan 200lb za nějakých 9 499,-vočí na www.epuskohled.cz , namáte s nimi někdo nějaké zukušenosti.
Díkec Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.