Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kategorie luků
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: po červen 09, 2014 9:24 pm    Předmět: Citovat

Máš naprostou pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červen 05, 2014 10:26 am    Předmět: Citovat

Za celou dobu existence ČP se nestalo, aby bylo pět závodníků s primitivními luky....tzn. kategorie by nebyla vyhlašována a střelci s jezdeckými luky by museli střílet v BHR (TRRB) (mezi luky se stabilizátory a karbonovými šípy). Pokud ovšem nestřílejí palcem. To by asi nemohli střílet vůbec, protože prostředky na ochranu palce jsou povoleny pouze v HB.

Tzn.- kategorie by neexistovala vůbec.
Opravdu nemám jinou radu, než aby zájemci o střelby primitivními luky začali jezdit na 3D a svou existencí poskytli argumenty.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: po červen 02, 2014 2:11 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že navrhovat zánik kategorie jezdecký luk by byla blbost a že i po plném přechodu na IFAA (tak se primitivní lukostřelba tedy konečně dočká) by kategorie jezdecký luk mohla zůstat. V Evropě střílí jezdeckým lukem (a podobným) tolik lidí, že prosadit tuto kategorii do IFAA by snad spojenými silami národních organizací šlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 11:16 am    Předmět: Citovat

Zatím to nikdo nenavrhl.
V současnosti máme otevřeno 8 kategorií rozdělených na muže, ženy, veterány a tři dětské. Tedy pokud by byly naplněny (bylo by v nich pět startujících), je pořadatel povinen vyhlásit 27 kategorií.
Zatím máme stále otevřen Olympijský luk ve kterém většinou nikdo nestřílí, protože Tomáš Laifr teď střílí kladkáčem. Máme pořád kuše, i když na závody skoro nechodí a je jich jako šafránu (ale v poháru jicj pět je). Slabou kategorií je CU.

Po plném přechodu na IFAA budeme mít kategorií 11!!! Z toho pět kladkových a možná jednu vlastní, protože řadě střelců s TRRB se nelíbí plně vybavený BHR, i když zatím je u nás jenom jeden (ale vyhrává).
To by znamenalo 39 potenciálně vyhlašovaných kategorií.

Olympijský luk v žádné jiné kategorii střílet nemůže
Kuše v žádné jiné kategorii střílet nemůže
CU v žádné jiné kategori střílet nemůže!!!!!!!

I dnes se tu a tam stane, že se nějaká kategorie nevyhlašuje, protože nemá 5 startujících. Jediné které jsou v klidu jsou TRRB(BHR) a HU (BU).

PB-HB vzniklo tlakem a iniciativou střelců z jezdeckých luků a těžko se dá čekat, že někdo z nich navrhne faktický zánik kategorie proto, aby nalákali 4 lidi, u nichž je navíc malá naděje, že by jezdili na 3D soutěže tak často, aby se kategorie vůbec vyhlašovala.
V Evropské "tradiční" lukostřelbě je situace prostě taková, že víceméně od 13.5° východní délky převažují luky jezdecké, západně od rozhraní luky dlouhé .
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: ne červen 01, 2014 9:46 am    Předmět: Citovat

Takže další primitivní lukostřelec! Důvody, které uvádíš, jsou logické a přesvědčivé. Jen mne zajímalo, jestli jste o tom uvažovali.
Zdraví Lojza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2014 8:34 pm    Předmět: Citovat

ne - už mám přírodní materiály lepené epoxidem.

Co se týče dalšího dělení kategorií- z 21 střelců dospělých a dvou dětí kteří se letos účastnili ČP (jsou členy Č3DL) jsou dva dřevěné luky a jeden dřevěný kompozit. A jeden dřevolaminát (dřevo a laminát) střílí střídavě dřevolaminát, hornbow a bambusové Yumi od Jeneše.


V ATL se ligy v PL účastní 10 lidí, z toho 4 byli na více než jednom turnaji.

Dřevěný luk je v Č3DL povolen a soutěží ve vlastní kategorii, spolu s jezdeckým lukem .

vytváření nové kategorie nastává tehdy, kdy je to přínosem. Takže pokud by to znamenalo významný nárůst členské základny. Pokud by stávající dělení bylo výrazně nespravedlivé. Pokud by to znamenalo vznik nových klubů. Pokud by se tím zlepšil přístup k veřejným prostředkům.......

Za stávající situace by výdaje spojené s přeprogramováním webu, s přeprogramováním vyhodnocovacího systému, se zvýšenými náklady pro pořadatele .... nebyly před VS omluvitelné. Nemám jinou radu, než aby zájemci o kategorii PL vstoupili do Č3DL a svojí existenci zdůvodnili svým počtem, jako to před časem udělali střelci s jezdeckými luky
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: so květen 31, 2014 10:00 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mýšo, neuvažovali jste třeba o možnosti zavést pro Č3D kategorii HB (historical bow) podle IFAA, kam by se vešly primitivy i repliky historických luků z přírodních materiálů a ponechat si kategorii pro jezdecké luky? Definice HB IFAA má ještě své mouchy, ale to není podstatné. Důležitější je střílet. Myslím, že HB podle IFAA by se mohla stát docela přitažlivou disciplinou a mohla by se z ní vyklubat i slušná česká reprezentace.

A s tím "dřevoláminátovým" lukem mně pořád neprovokuj, nebo tě zbiju. Pokud vím, máš dřevo-sklo a já nevím co ještě laminát. Se skutečným dřevolaminátem (tedy jen lepenými vrstvami dřeva) u nás střílí, pokud vím Lucínek, Jeneš a dnes Běžkař a asi i další.

Hezký víkend přeje Lojza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 6:41 pm    Předmět: Citovat

taky to tak vidím.
Zajímá mě, kam mě šoupnou s dřevolaminátovým jezdeckým lukem když jedu do zahraničí.
Vždy předložím luk ke kontrole a řeknu, že je to moderní replika, šípy mám dřevěné.
Naprosto ve všech případech mne dali do HB, vždy jsem stál na bedně a vždy se střelci s dřevěnými luky divili, jak se můžu s takto obtížným lukem a takto obtížnou technikou vůbec trefit. Protesty nebyly.

Vesměs jediné dvě kategorie, kde se střílí dřevem jsou LB a HB. Do LB mě nepustí s metr dlouhým reflexáčkem, takže by to znamenalo, že nesmím střílet vůbec, nebo v BHR (pokud mne neomezí nějaké pravidlo o nátahové síle, nebo rychlosti). S LB už jsem střílel a výkonost s ním mám o cca 20% vyšší, ale osobně mi nevadí být s nimi v jedné kategorii. Prostě se musím víc snažit.
Pokud do toho budu moct mluvit, jsem pro zachování PB-HB tak, jak je.



Ohrožené jsou i krátké reflexní luky v kategorii LB. Loni jsme jim odhlasovali ochranou lhůtu, ale třeba bude delší. Už je tak vybavena nejméně půlka kategorie a tři kluci chtějí jezdit i na závody WA. Jenom si pak musí člověk dávat pozor, když jede ven a odlišnost budeme i nadále zdůrazňovat

Dost lidí se dívá s nelibostí na plně vybavený BHR a může se stát, že bude kategorie rozdělena. Ale kategorie je mezinárodní a omezovat ji nelze.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 6:15 pm    Předmět: Citovat

Navrhoval jsem, aby si Č3DL ponechalo 1-2 výjimky i pro příští rok. Lukostřelec se chce blížit k pravidlům 3Dčka, tak by naopak 3Dčko mohlo jako národní výjimku ponechat / zavést kategorii TL.

Důvodem je právě velké množství střelců, kteří používají takové vybavení a jsou tím biti. Druhou (o poznání méně trpící skupinou je TRRB potažmo IB, který také musí pod BHR).

Na druhou stranu chápu snahu o ucelení. Otázkou je, nakolik to prospěje celku. Asi nejlépe to nechat diskutovat a případně hlasovat... brave

Miki napsal:
Ano, přehoďte to někdo, já nemůžu mám práva jenom na toto konkrétní forum Turnaje. Dík.

Johanko, zřejmě došlo k nepochopení.
Ten handicap je právě v tom, že ten kdo chce střílet nějakým asijským tradičním reflexním krátkým lukem by musel při aplikaci pravidla pouze přírodních materiálů vytáhnout z peněženky 10x víc peněz což ne každý může akceptovat.
Rada na oprášení klacků je mimo, za prvé bych rád střílel 3D tím čím chci já a za druhé není co oprašovat, Cornuse mám mnohem kratší dobu než Hwarang.
Nevím co myslíš tím "porovnávat se sluky Vaší kvality" troufám si tvrdit, že drtivá většina "maďarských" laminátových luků co s nima pravidelně jezdí 3D mnoho lidí je po stránce chování při výstřelu, míření, kopání atd. horších než dobrý dřevák. Pokud se tyto luky v této kategorii zakáží, přestane v ní rázem střílet 80% dosavadních pravidelných účasníků a možná budou nahrazeni pár lidma s celodřevem a otázkou je zda tito budou také jezdit pravidelně, každopádně mě baví, že v současné době už v PBHB jezdí pravidelně kolem 10 - 15 střelců a ne jen 3 lidi což by v případě pouze přírodních materiálů reálně hrozilo.
Zda nám ( komu ? ) můžeš či nemůžeš být soupeřem nevím, co vím je, že když přijede Albert s tou svojí vykrouhanou tisovou holí tak nám všem cvakaj prdelky a normálně nás poráží.
Ten nesmysl se střílením 3D Cornusem jsem myslel nesmysl pro mě, to mi tam vypadlo, ne obecně samozřejmě, koho baví více tento typ luku bude střílet tímto logicky.
Nebudu investovat střílím tím čím chci střílet.

johanka suchardová napsal:
Dobrý večer, tak už jste vyprovokovali i mě primitivního střelce.


Miki napsal:

Já zase takové nadšení ohledně přírodních materiálů ve vztahu k hornbow ( horsebow ) nesdílím. Důvodem je to, že krátký reflexní kompozitní luk pouze z přírodních materiálů skoro nikdo neumí vyrobit a pokud ano pak je samozřejmě velmi drahý, oproti tomu celodřevěné primitivní luky dokáže vyrobit například Cornus ve špičkové kvalitě za ceny velmi přijatelné. Tím jsou tak střelci s hornbow/horsebow podle mého soudu velmi handicapováni.


Pokud je (a doufám si tvrdit, že ano) celodřevo od Cornuse ve špičkové kvalitě tak v čem jste hornbow/horsebow tak handicapováni?? Nestyďte se a oprašte své primitivní klacky a hurá do toho!!

Miki napsal:

Pokud budu mluvit za sebe, pak v případě platnosti těchto pravidel u nás ( pravděpodobně příští rok, pokud jsem ozvěny ze svazu pochopil správně ) bude pro mě Český pohár v podstatě nestřílitelný. Navíc vím, že nadšenců s modernimi replikami reflexních jezdeckých ( maďarských, tureckých, korejských ... ) luků kteří se převážně věnují hobby lukostřelbě je poměrně dost a občas z nich někdo přijede zkusit 3D a najde v tom zalíbení a začne se objevovat častěji, v případě, že bude muset soupeřit s moderními loveckými reflexními luky a karbonovými šípy, očekávám spíš ochlazení zájmu než jásání.


Pokud mám já mluvit za sebe, ráda bych střílela 3D, ale nemám s kým soutěžit a mě soutěžení baví. A porovnávat se s luky vaší kvality mě neláká.

Miki napsal:
Po létech jsem si našel luk, který mi vyhovuje ( Hwarang ) a chci a budu s ním střílet i nadále, pokud to nepůjde v kategorii HB pak zřejmě v BHR, zde ovšem s mimostředovým lukem a dřevenými šípy nebudu a ani nemůžu být soupeřem pro většinu startovního pole.


Já nehledala léta. Prakticky od začátků střílím celodřevem a také vám asi nemůžu být soupeřem.

Miki napsal:

Varianta střílet ČP celodřevěným longbow ( vlastním skvělého agátového Cornuse ) je nesmysl, tento luk jsem si pořizoval na turnaje typu ( bývalé ) Lukohrátky, Ilburk apod. kde jde především o zábavu, 3D beru jako sport a při vší úctě ke Cornusově výrobku, Hwarang je lepší.


No právě!!!! Není to nesmysl- před týdnem jsem s lukem (výrobce Lojza) vyhrála druhé kolo nord cupu kategorie PBHB -ženy (všechny luky pouze dřevo), v chlapech byly i luky sklolaminátové (škoda).

Miki napsal:
Vzhledem k řečenému je nesmysl i pořízení vyhovujícího přírodního kompozitu, důvody jsou naprosto jasné, jde o to, že ne každý je ochotný investovat tolik peněz notabene v okamžiku, když má luk, se kterým se mu střílí dobře a je na něj zvyklej, nesmyslem je i v případě "přeřazení" do kategorie BHR nákup moderního luku s karbony, opět proč, když střílím tím čím chci střílet.


Neinvestuj a vytáhni luk od Cornuse. Já taky nechci střílet v kategorii se sklolamináty.

Miki napsal:

Prostě já v tomto ohledu nevnímám pravidla IFAA jako dobrá, respektive vnímám je tak, že jsou ušita namíru západo evropským lukostřelcům střílejícím výhradně celodřevěnými longbow ( flatbow ). Ostatně proč se zajímat o luky historických nepřátel ze východu že Wink .


Pravidla IFAA - historický luk jsou ušitá na míru nám primitivům. Je dobře, že alespoň někdo na nás myslí. Přeji všem ať to lítá jen dopředu!
Hezký večer všem lukostřelcům přeje Johanka

Miki napsal:
Budu trošku OT sorry, neboť se můj příspěvek netýká Slovenska, ale budu reagovat na Luise.
Já zase takové nadšení ohledně přírodních materiálů ve vztahu k hornbow ( horsebow ) nesdílím. Důvodem je to, že krátký reflexní kompozitní luk pouze z přírodních materiálů skoro nikdo neumí vyrobit a pokud ano pak je samozřejmě velmi drahý, oproti tomu celodřevěné primitivní luky dokáže vyrobit například Cornus ve špičkové kvalitě za ceny velmi přijatelné. Tím jsou tak střelci s hornbow/horsebow podle mého soudu velmi handicapováni. Pokud budu mluvit za sebe, pak v případě platnosti těchto pravidel u nás ( pravděpodobně příští rok, pokud jsem ozvěny ze svazu pochopil správně ) bude pro mě Český pohár v podstatě nestřílitelný. Navíc vím, že nadšenců s modernimi replikami reflexních jezdeckých ( maďarských, tureckých, korejských ... ) luků kteří se převážně věnují hobby lukostřelbě je poměrně dost a občas z nich někdo přijede zkusit 3D a najde v tom zalíbení a začne se objevovat častěji, v případě, že bude muset soupeřit s moderními loveckými reflexními luky a karbonovými šípy, očekávám spíš ochlazení zájmu než jásání.
Po létech jsem si našel luk, který mi vyhovuje ( Hwarang ) a chci a budu s ním střílet i nadále, pokud to nepůjde v kategorii HB pak zřejmě v BHR, zde ovšem s mimostředovým lukem a dřevenými šípy nebudu a ani nemůžu být soupeřem pro většinu startovního pole.
Varianta střílet ČP celodřevěným longbow ( vlastním skvělého agátového Cornuse ) je nesmysl, tento luk jsem si pořizoval na turnaje typu ( bývalé ) Lukohrátky, Ilburk apod. kde jde především o zábavu, 3D beru jako sport a při vší úctě ke Cornusově výrobku, Hwarang je lepší.
Vzhledem k řečenému je nesmysl i pořízení vyhovujícího přírodního kompozitu, důvody jsou naprosto jasné, jde o to, že ne každý je ochotný investovat tolik peněz notabene v okamžiku, když má luk, se kterým se mu střílí dobře a je na něj zvyklej, nesmyslem je i v případě "přeřazení" do kategorie BHR nákup moderního luku s karbony, opět proč, když střílím tím čím chci střílet.
Prostě já v tomto ohledu nevnímám pravidla IFAA jako dobrá, respektive vnímám je tak, že jsou ušita namíru západo evropským lukostřelcům střílejícím výhradně celodřevěnými longbow ( flatbow ). Ostatně proč se zajímat o luky historických nepřátel ze východu že Wink .

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy


Naposledy upravil Kibe dne so květen 31, 2014 4:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 30, 2014 6:04 pm    Předmět: Citovat

Imago napsal

Tak to já jsem už myslel, že jsem jelen jelenů, v Jaworze na GP teda TRRB byla, četl jsem doteď jen pravidla pro český pohár podle IFAA ( http://www.3darchery.cz/legislativa/pravidla-pro-cesky-pohar-dle-ifaa ) tam TRRB je. Díky za odkaz na to "IFAA_naradie.pdf", je to pěkně zpracované a díky obrázkům teď teprve chápu, že to, co je u nás nazváno TRRB, je na Slovensku nazváno Bowhunter Recurve BH(R) a je tam i odkaz na názvosloví WA, což je super. Jen by teda nebylo na škodu, když už GP 3D střílí češi, slováci i poláci dohromady, mít sjednocené názvosloví. Nebo se to snad i liší mezi českým pohárem a GP?
_____________________________________________________________
Nechci klukům plnit jejich téma o slovenském poháru, ale asi jsem schopen na některé otázky odpovědět.

Je moc pěkné, že se Luis a Imago zajímají o 3D a jeho soutěže. Jelikož tato otázka se dotýká dvou českých a dvou slovenských svazů, zkusím odpovědět z pozice jenom jednoho z nich.
1. proč a jak moc se liší pravidla
Nejstarší z lukostřeleckých federací - FITA- mezi svými disciplínami neměla zahrnutou 3D lukostřelbu. I proto se lukostřelci organizovali v jiných federacích a každá má trochu odlišná pravidla. IFAA od roku 1965, IBO 1984 a dalších. V Čechách a na Slovensku se 3D střílí devetenáctým rokem.
Češi i Slováci stříleli 3D podle pravidel EAA, která ovšem před několika lety zanikla. Slováci přešli pod nově vzniklou HDH-IAA (víceméně podle stejných pravidel), Češi nadále stříleli podle EAA.
Podle FITY (WA) se první závod střílel v dubnu 2011 v Bystřici a dělaly ho Pražské Větve. WA3D je tedy zdaleka nejmladší a má opět vlastní pravidla.

Dnes už se navíc může objevovat i odlišnost koncepcí- lovecká- trať je plná optických klamů . Střelec sice stojí pohodlně, ale ve skrytu, na posedu....střelba průzorem v porostu, případně se musím sehnout, kleknout, vyklonit.
Treková- trať v náročném terénu a s neobvyklými úhly (Ádr, Sedmihorky)
Terčová
Ale to se v podstatě pořád učíme a zatím není závodů tolik, aby bylo poznat co mají střelci nejraději

Češi jsou od roku 2012 členy IFAA a zavázali se střílet podle pravidel IFAA. O tom mohla rozhodnout jedině podzimní valná hromada. Jelikož i v našich řadách jsou lidé, kteří si žádné změny nepřejí , udělali jsme velice opatrný přechod na IFAA. Změnily se vzdálenosti, stání na metě a počítání mezních zásahů (čára).
Střelecké styly se víceméně ponechaly, jenom se změnily pasáže ve vysloveném konfliktu s IFAA.

Pravidla pro Český pohár se schvalují na přelomu září a října. Chystáme se navrhnout
plný přechod na IFAA, včetně označení kategorií. Možná budeme muset přesto dělat národní úpravy, či výjimky.

2. Označení a definice kategorií
Přístup IFAA je spíše ten, aby na trať mohl víceméně jakýkoli luk a našel si kategorii, kam patří. Označení "tradiční luk" z časů EAA je pojmově trochu zmatené a ve svém důsledku vede k podobným jalovým diskuzím, jako "instinktivní lukostřelba". Označovat pojmem tradiční něco, co vzniklo v laboratořích NASA? Confused
Jelikož se u nás pořád vyskytují lidé, kteří nedokáží napsat CZE, 4 číslice a kliknout a stále máme v živé paměti pokus , aby si každý vymyslel heslo a to si zapsal, nebo zapamatoval, zatím jsme si netroufli přejmenovat kategorie, ačkoli definované jsou víceméně podle IFAA.

Tím ovšem vzniknul určitý zmatek a disproporce se sousedními zeměmi. Slovensko má asi všechny 4 kategorie WA definované podle WA, ostatní podle EAA. Rakousko má vlastní systém, Polsko má údajně 4 3D kluby.

Ve svém důsledku to znamená, že asi jeden člověk střílí plně vybaveným BHR (TRRB), jeden ho má vybaven butonem a štelovací zakládkou a jedenčlověk střílí s plně vybaveným BB. Zatím . Ani jeden nestřílí GP.
_____________________________________________________________

Jak to v české 3D vypadá s obsazeností kategorií.

Nejsilnější je BHR (TRRB). Nejen u nás, ale i všude, kde se 3D střílí.

Druhá nejsilnější je BU (HU)- lovecký kladkový luk s loveckými mířidly.

pak BB, LB a HB(PB-HB) - asi stejně

a pár lidí střílí FU(CU)- terčový kladkový luk a kuši

V IFAA ve světě BB skoro nikdo nestřílí - je to tam opravdu nadefinované tak, že je to v podstatě Olympijský luk bez mířidel.
Na stránkách IFAA jsou k daným kategoriím obrázky.

Před lety jsme na Naadamu udělali dělení na dřevěný šíp a jiný šíp a bylo to vcelku dostatečné. Kladky jsme tam nepouštěli.

To si teď musí každá kategorie všímat, jak moc velký vliv má vybavenost luku na konečný výsledek a jestli má cenu ji dále štěpit.
Osobně problémům v BB a BHC moc nerozumím. Když přišel Petr s BB podle IFAA, tak ho porazila značná část střelců s dřevěnými šípy.

Arni si udělal na ME dlouhý LB a s tím teď poráží špičkové střelce s BB, zatímco hodně lidí s krátký reflexním LB střílí vcelku obyčejně. Ve světovém 3D je to velice silná kategorie.

v HB(PB-HB) je zatím poměrně málo lidí s dřevěným lukem , aby se dalo usuzovat, jaké výhody a nevýhody mají proti jezdeckým lukům. Když přijde Hrom, tak nám zatápí. Jsem ovšem schopen říct, jaký je rozdíl mezi sportovním lukem s plným madlem (aktivní reflex) a jezdeckým lukem. Ať už laminátovým, nebo hornbowem. Pokud je HB dlouhý (jako Maďar) , má těžké konce, blbou balistiku a nepříjemný výstřel. Když je luk krátký, mění se mu v průběhu dne tiller (nebo v závislosti na venkovní teplotě) a s tím i rozptyl. Pokud má střelec značku (lůžko) na tětivě, luk mu funguje pouze za stejných podmínek, jako když si luk nastřelil. Při jiných podmínkách musí odhadnout dráhu, nebo lůžko nepoužívat - v celku významný handicap.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 1:07 am    Předmět: Citovat

Drtivá většina sportovních disciplín je odvozena od vojenských/bojových umění pro účely nácviku a pro nalezení toho momentálně nelepšího. Aby to nalézání nezpůsobovalo velké ztráty ve vlastních řadách a soupeři se při tom nepozabíjeli tak byla dohodnuta pravidla. Pokud při snaze zvítězit ta pravidla nedodržuji a účelově si je upravím v průběhu soutěže (PODVÁDÍM), pak nesoutěžím v danné disciplíně, ale v nějaké jiné. Pokud v současnosti platná pravidla 3-D říkají že můj luk KAYA neplní tato pravidla, tak jím nemohu střílet Český pohár a pokud si neuděláme národní úpravu která to umožní, budu střílet primitivem který je beze zbytku plní včetně šípů. Vzhledem k mé momentální výkonosti to jistě pohár nijak neovlivní a má účast je podstatná hlavně v naplnění potřebného počtu startujících v kategorii. Někdo se vyjádřil, že pokud takový luk projde na mezinárodní soutěži technickou přejímkou, tak je vše v pořádku. Nikomu to nevymlouvám a rozhodně nikoho nebudu kritizovat že má neodpovídající vybavení. Každý to má v sobě nastavené po svém. Já sem prostě na nedodržování pravidel asi citlivější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 10:23 am    Předmět: Citovat

uff, Jira, ale si mi to nandal Very Happy az cumim, ze ci si naozaj pochopil, co som pisal a trosku si neuletel v odpovedi Wink ale to je jedno. Neriesim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 9:27 am    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
Dusan napsal:
...............Takze to vidim tak, ze ludia s kompozitmi, co su aj tak povazovani za exotov, zrejme budu chodit tam, kde doteraz

osobně si myslím, že takový přístup je nesmysl, přestože na soutěžích střílím kladkáčem, zatím jsem se nesetkal s názorem, že kompozity a podobné luky nepatří na soutěže naopak většina lidí, kteří střílí z kladky by si ráda zkusila střílet s podobným lukem nebo se aspoň o něj zajímají a znám několik lidi, kteří doma aspoň Kayu nebo nějaký reflex mají, ta zdánlivá předpojatost mezi kategoriemi pramení spíš z nepochopení vzájemného pokleslého humoru některých jedinců a hlavně z toho, že lidé soutěží takřka ve stejných skupinách, a v uzavřené skupině vždy chybí osvěta Smile a lidé jsou pak zbytečně až radikálně vyhranění
po GP v Cholticích, kde byly takto nuceně namíchány skupiny tak vím o dvou kladkáčích, kteří si chtějí pořídit jiný luk a jen proto, že jim někdo o tom řekl a zároveň ukázal více
a co se týče pravidel na akcích národního významu bych neřešil kokotiny v kterých nemá evidentně jasno ani velká světová organizace


tak
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 8:35 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
...............Takze to vidim tak, ze ludia s kompozitmi, co su aj tak povazovani za exotov, zrejme budu chodit tam, kde doteraz

osobně si myslím, že takový přístup je nesmysl, přestože na soutěžích střílím kladkáčem, zatím jsem se nesetkal s názorem, že kompozity a podobné luky nepatří na soutěže naopak většina lidí, kteří střílí z kladky by si ráda zkusila střílet s podobným lukem nebo se aspoň o něj zajímají a znám několik lidi, kteří doma aspoň Kayu nebo nějaký reflex mají, ta zdánlivá předpojatost mezi kategoriemi pramení spíš z nepochopení vzájemného pokleslého humoru některých jedinců a hlavně z toho, že lidé soutěží takřka ve stejných skupinách, a v uzavřené skupině vždy chybí osvěta Smile a lidé jsou pak zbytečně až radikálně vyhranění
po GP v Cholticích, kde byly takto nuceně namíchány skupiny tak vím o dvou kladkáčích, kteří si chtějí pořídit jiný luk a jen proto, že jim někdo o tom řekl a zároveň ukázal více
a co se týče pravidel na akcích národního významu bych neřešil kokotiny v kterých nemá evidentně jasno ani velká světová organizace
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 8:27 am    Předmět: Citovat

jo jo. presne tak.
to su tie "nove" biokompoty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 7:58 am    Předmět: Citovat

4. Biocomposite laminated bows.

New technology.
Actually it combines the laminated, the TRH laminated, the TRH Extra II laminated bows.
And to some extent the extra III bows as well. The bows made by this technology consist of the following materials: the middle layers of wood, the inner layer of pressed horn, while the outer layer of pressed sinew plate. These two layers are glued to the wooden plate by modern glue and the glued layer gets a fibre strengthening. Due to these biocomposite materials, the modern technology and materials these bows are faster than the simple laminated bows. They are appreciably soft, have long draw length and without any resonance when drawing.
These bows give almost the same shooting experience than a hornbow and even their appearance is similar, although the biocomposite bows are flatter.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 12:44 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
a proč teda uvádí, že je tam laminátová výstuha? Vždyť si tím škodí

.....otázka je co na stránkách uvádí, on výraz "laminated" se v angličtině používá také pro technologický postup, vrstvy materiálu spojené většinou dvousložkovým pojivem popřípadě v kombinaci s tlakem a teplotou, podle některých anglánů je laminát i překližka, v češtině používaný výraz laminát většina lidí vnímá spíše jako skelná vlákna plus epoxid - sklolaminát, ale ten je v angličtině skoro vždy označovaný jako "fiberglass"
zhruba před dvěma roky se probíral na jedné zahraniční diskusi poškozený Grozer biocomposit, kritizovalo se, že do ramen je vloženo skelné vlákno - fiberglass, jednalo se o poškozený luk a jeho opravu, výměna prasklé rohoviny a z celého průběhu bylo i video, ale pamatuji si z něj pouze, že při rozebírání byl siah ve spoji s ramenem zajištěný vrutem a tenkrát jsem nepochopil, kde vlastně ten laminát byl a pak se to ještě několikrát ještě objevilo i na jiných fórech stylem "slyšel jsem"
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
a proč teda uvádí, že je tam laminátová výstuha? Vždyť si tím škodí


lebo "ten stary" robil uz davno a vobec take uz teraz nerobi. tych starych som mimochodom videl a skusal len niekolko, kdezto novych biokompotov som videl a vyskusal nepomerne viac......
robi teraz naozaj take, kde to laminuje.....tie luky strielaju, ale nie su na pocit a vykonnostne take ako "tie stare", takze to, co uvadza na stranke, odpoveda sucasnej skutocnosti.
Inak, co sa tyka technologie, je skupy na informacie Wink bol som unho aj v dielni, ale ked som sa ho pytal na nejake detaily, tak mi neprezradil ani z coho robi tetivu. Zato o rohovine, ako ju vybera, v ktorom rocnom obdobi odkial, z ako stareho zvierata atd atd to mi porozpraval...asi tusil, ze si to nezapamatam Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2014 9:21 pm    Předmět: Citovat

a proč teda uvádí, že je tam laminátová výstuha? Vždyť si tím škodí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne květen 04, 2014 8:49 pm    Předmět: Citovat

POZNAMKA: Biokompozitov od Grozera je niekolko Wink
"ten stary" a "ten novy".
"ten stary" robil ako svoju viziu spravit "skoro kompozit", aby tam bolo "skoro vsetko" len lepidlo chcel davat ine - bola tam origos rohovina a origos slachy a origos drevo v jadre, origos bashe z moruse. S tymi slachami som si nie isty, ako ich nanasal, ci tak ako sa ma, alebo vyrobil plat a nalepil to tam....Ale inak "My precious" 'Wink Takze ten by do tej kategorie padol ako rit na serbel, len s tym rozdielom, ze kazdy vie, ze to nie je pravy kompozit Very Happy Very Happy
"ten novy" je v podstate zlaminovana skladacka drevenneho jadra, "slachoveho prefabrikatu" a "rohovinoveho prefabrikatu". Ten rohovinovy prefabrikat je rohovinova drt nasypana do niecoho a vytvrdnuta. Kedysi to pouzival na niektorych TRH lukoch (jeden taky som od neho mal).

K TEME: Kozny/rybi glej/klih vzbudzuje zrejme u ludi, co len hmlisto tusia co to je, nedoveru. Ako naznacil Ivan, bolo by mozne urcit nejaky etalon v zmysle "toto je lepidlo z kozneho/rybieho gleja, co sa moze pouzivat, lebo to vyraba ten a ten a dodrzuje take a take normy." Je to ale diskutabilne, lebo prave v lepidle je jedno z najvacsich tajomstiev kompozitu, v jeho zlozeni, pomeroch, hustote roznej pre slachovanie ci lepenie jadra, atd atd atd atd.....prave variabilita jeho pouzitia je jednou z esencii kompozitu a snazit sa vtesnat tuto variabilitu do nejakych noriem by zabilo kompozit ak taky.

Takze to vidim tak, ze ludia s kompozitmi, co su aj tak povazovani za exotov, zrejme budu chodit tam, kde doteraz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so květen 03, 2014 7:46 am    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
.......Drobná chybička je v tom,že se zatím neví, kterým moderním lepidlem se to má dělat.........
to je opravdu oříšek a předpokládáš, že by pravidla by měla obsahovat seznam těch "and only modern glues and adhesives"
nebylo by to by zbytečně komplikované ?[/quote]
To rozhodně není třeba, podstatné je to, že by vzhledem k současnému způsobu výroby splňovalo požadavek moderní lepidlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 5:53 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Zná- napsal, že směrodatná jsou psaná pravidla a podle nich má být luk lepený tradičními lepidly a pak přestal komunikovat. V pravidlech se to ovšem výslovně zakazuje. Takže si spíš myslím, že tomu Glen nerozumí

Díky, Myšo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 4:50 pm    Předmět: Citovat

biokompozit od Grozera laminát obsahuje. Alespoň Grozer to tvrdí. .
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 4:29 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
...... A uplatňování některých pravidel by vedlo nikoli k omezení rozvoje kategorie, ale k jejímu zániku.....proč to zajímá terčové kompoundisty. Máte nějaký zájem na zániku kategorie?
Případně na nasírání lidí?

....mě to zajímá, protože historické luky jsou zajímavé a moc nechápu z čeho usuzuješ, že mám zájem na zániku kategorie
pokud by se dalo mluvit o nějakém uplatňování pravidel tak nevede k omezení rozvoje kategorie, pouze k omezení střelců, kteří nevlastní vyhovující luky nebo vybavení, i z toho důvodu jsou pravidla IFAA pro náš region krapet nevhodná, stačí upravit stávající kategorii PBHB, mezi tím se může podat pozměňující návrh pravidel tak, aby to vyhovovalo mezinárodním ambicím jedinců, ale počkal bych po EBHC 2014 pokud tě tam nepustí na start změna bude nutná, ale pokud budeš moc startovat, co vlastně budeš chtít měnit ?
možná máš lepší informace než já, ale bio-composit od Grozera neobsahuje laminát ve smyslu skelná vlákna plus epoxid, jednotlivé vrstvy rohoviny dřevěných lamel a lisovaných šlach jsou slepeny moderními lepidly a vrchní krycí vrstva je laminována, krycí vrstvu a její připevnění např. kůži,kůru, popř.barvu pravidla IFAA neřeší tudíž takový luk zcela vyhovuje, zrovna tak se nezabývají vnitřní konstrukcí pouze vzhledovou podobností s historickou předlohou

Ivan napsal:
.......Drobná chybička je v tom,že se zatím neví, kterým moderním lepidlem se to má dělat.........
to je opravdu oříšek a předpokládáš, že by pravidla by měla obsahovat seznam těch "and only modern glues and adhesives"
nebylo by to by zbytečně komplikované ?
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 9:41 am    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Ty jsi nepochopil podstatu. Problém není ve výkladu pravidel. Že se pro konstrukci kompozitních luku nesmí používat skelné a uhlíkové lamináty je jasné. Komponenty luku, jak ramena tak střed se musí lepit moderními lepidly je také jasné.
Drobná chybička je v tom,že se zatím neví, kterým moderním lepidlem se to má dělat.
Nejmenší problém asi je akceptovat polyester na tětivy i když jeho průtažnost je větší než některých používaných původních materiálů.
Moderní lepidla na kompozitní zvratné luky by možná šlo řešit tak, že přírodní a moderní se nevylučuje a pokud by nějaký erudovaný chemik vytáhl to tajemné vaření rybích měchýřů na světlo moderních laboratoří a klidně s použitím přírodních surovin definoval postup.Výsledek s nějakým současným správným názvem dodávat buď jako hotový výrobek, či polotovar a dodávat na trh. O modernosti by nebylo pochyb. To byla jen taková úvaha Very Happy


Ano- u dřevěných kompozitů má pravidlo dokonce svou logiku. U luků jezdeckých je ovšem problém. Výrobců hornbowů je na celém světě jenom pár (kromě Koreje) a asi čtyři dělají luky tak, že se z nich dá střílet. Ceny takových luků začínají na 2500 USD a čeká se na ně déle než rok. Když se luk poškodí (například v letadle) nemůže střelec střílet nejméně dva měsíce. Vesměs jsou lepeny klihem.

Laminátové , nebo laminované,repliky jsou výrazně levnější a stojí jako jiné luky. Jejich reklamace je rychlá a střelec může mít luků několik. Navíc mají často vlastnosti hornbowů (hwarang, Grozer Turkish junior, Saluki...). Potíž je, že občas opouštějí historickou formu a sklouzávají do fantasy. Nebo dělají lukaři víceméně sportovní luk s aktivními konci a symetrickým madlem.
Na obrazových příkladech asociace je hornbow jeden, lepený klihem. Zbytek jsou čisté lamináty.
Biokompozit od Grozera je lisovaný šlachový panel a pás rohoviny , nalepené epoxidem na dřevolaminátové jádro- takže taky nevyhovuje. Možná moderní hornbow od Do- min- parka- ale tam je blbá dostupnost. Korejec komunikuje minimálně a běžný postup je přez amerického překupníka, který si přirazí 100% , kteréžto navýšení se projeví i nám na DPH a clu.

Takže otázky stojí následovně 1. Změnit mezinárodní pravidla v tom smyslu, že stávající formulace se týká dřevěných kompozitů (co třeba luky se šlachovým backingem)
2. Pro jezdecké luky je to právě naopak- povoluje se pouze historicky identická konstrukce.
3. Kde mohou střílet střelci s moderními replikami historických luků, používající tradiční techniku střelby?
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 9:17 am    Předmět: Citovat

nic ve zlém- ale zatím tu diskutovali lidé , kterých se pravidla kategorie nějak dotýkají. Vyrábějí luky, střílí ve stávající PB-HB. A uplatňování některých pravidel by vedlo nikoli k omezení rozvoje kategorie, ale k jejímu zániku.....proč to zajímá terčové kompoundisty. Máte nějaký zájem na zániku kategorie?
Případně na nasírání lidí?
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 9:17 am    Předmět: Citovat

Ty jsi nepochopil podstatu. Problém není ve výkladu pravidel. Že se pro konstrukci kompozitních luku nesmí používat skelné a uhlíkové lamináty je jasné. Komponenty luku, jak ramena tak střed se musí lepit moderními lepidly je také jasné.
Drobná chybička je v tom,že se zatím neví, kterým moderním lepidlem se to má dělat.
Nejmenší problém asi je akceptovat polyester na tětivy i když jeho průtažnost je větší než některých používaných původních materiálů.
Moderní lepidla na kompozitní zvratné luky by možná šlo řešit tak, že přírodní a moderní se nevylučuje a pokud by nějaký erudovaný chemik vytáhl to tajemné vaření rybích měchýřů na světlo moderních laboratoří a klidně s použitím přírodních surovin definoval postup.Výsledek s nějakým současným správným názvem dodávat buď jako hotový výrobek, či polotovar a dodávat na trh. O modernosti by nebylo pochyb. To byla jen taková úvaha Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: pá květen 02, 2014 2:17 am    Předmět: Citovat

Citace:
f. Luk bude konstruován ze dřeva nebo materiálů, které se používaly v historickém období z kterého luk pochází. Nesmí se užívat moderní materiály, jako je uhlík, skleněná vlákna a epoxid (carbon a laminát). Používání historických lepidel, jako je např. kostní klíh a tavená smůla není povoleno pro střed luku a ramena, mohou se používat pouze moderní lepidla.
g. Standardním materiálem, ze kterého se vyrábí tětiva luku, bude polyester. Historické materiály (jako je len nebo šlachy) ani moderní materiály na výrobu tětiv luku (jako je například Kevlar, atd.) se používat nesmí.

abych pravdu řekl, moc nechápu co se vlastně řeší pravidla jsou docela jasná, ten strojový překlad stačí vyčistit do běžné češtiny
vzhledem k tomu, že pod IFAA se střílí soutěže šípy s hroty z pazourku, tak sice moc nechápu logiku zamítání historických přírodních lepidel,
ale ve chvíli, kdy povolí historický luk z laminátu tak to bude jistý úpadek historických luků, na druhou stranu rychlejší rozšiřování této kategorie, pravděpodobně vzápětí přijdou další požadavky na zkracování vzdáleností nebo možnost stabilizátoru, když ho mají i ti ostatní, ale to je vývoj Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 11:12 pm    Předmět: Citovat

to jsem přesně udělal, ale vzápětí mu začali hromadně psát další lukostřelci, takže přestal komunikovat. Zkusíme to přez Evropskou radu.

On je to totiž problém relativně nový. Laminátové repliky historických luků jsou dosti novou záležitostí a do nedávna víceméně speciality zemí, které nově vstoupily do IFAA. Ale už jsou i v Anglii Laughing
Aby se to vyřešilo, musí dát někdo podnět k řešení a také požadavek logicky zdůvodnit.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 11:02 pm    Předmět: Citovat

A což aby mu někdo kdo tomu opravdu rozumí, a vládne anglicky, stručně ale výstižně napsal jak to vlastně s těmi lepenými luky je, formou která z něj neudělá blbce, ale vtáhne ho do diskuse o zpřesnění pravidel. Něco jako odborný poradce mu dodá materiál na zahájení diskuse.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.