Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký luk do 3000,-
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 10:42 pm    Předmět: Citovat

Pistolník napsal:
Levnější a stejně kvalitní Smile Smile Smile. Tak to chceme všichni Smile.
Co kdybys ten tvůj požadavek zkopíroval a dal na úplně všechna témata na fóru. Díval jsem se, že někde ho ještě nemáš. Smile



Very Happy Very Happy jo no Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 10:41 pm    Předmět: Citovat

Embie napsal:
Však o dva příspěvky dále jsem psal, co jsem pořídil Smile Stále si trvam na tom, že pro mě dobrý. Pro někoho, kdo se chce zlepšovat a trénovat možná vhodnější něco jiného, ale to nedokážu ohodnotit. Já střílím občas pro zábavu a spokojenost Smile



jo ja sem na to zapomel ze jsem to cetl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 9:51 pm    Předmět: Citovat

Však o dva příspěvky dále jsem psal, co jsem pořídil Smile Stále si trvam na tom, že pro mě dobrý. Pro někoho, kdo se chce zlepšovat a trénovat možná vhodnější něco jiného, ale to nedokážu ohodnotit. Já střílím občas pro zábavu a spokojenost Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 3:55 pm    Předmět: Citovat

Levnější a stejně kvalitní Smile Smile Smile. Tak to chceme všichni Smile.
Co kdybys ten tvůj požadavek zkopíroval a dal na úplně všechna témata na fóru. Díval jsem se, že někde ho ještě nemáš. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: po červenec 06, 2015 1:03 pm    Předmět: Citovat

chtěl bych se zeptat co jsi na konec vybral?Chci začít a tak nějak v tom tápám
našel jsem tohle http://www.ceresport.cz/cz/produkt/luk-pro-metal.html

pak ještě koukam na impalu nebo optimo ale nevim co z techto bude asi nejlepsi.Já pravák 184cm okolo 90kg díky za radu
Jde mi o luk do 3tis ale kdyz bude levnejsi stejne kvalitni jak ten drazsi tak vemu radsi levnejsi impala-optimo atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Telescopic
Nováček
Nováček


Registrace: 17.9. 2012
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2014 10:25 pm    Předmět: Citovat

peter ustinov: to už jsem řešil. Chtěl jsem taky na 28 palců a Arni mi odpověděl, že to nedělá a doporučoval mi model Scalpel. Přesto jsem ten Prime chtěl objednat. Když viděl, že nemám zájem o jeho dražší model, tak přestal komunikovat... Takže z toho nakonec nic nebylo, ale třeba budeš mít větší štěstí...
_________________
"Zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2014 10:17 pm    Předmět: Citovat

Ha přišlo mi upozornění na aktivitu ve vlákně, tak se aspoň vyjádřím ke své koupi.

Koupil jsem:
SF Optimo + 68“ 30#
Šípy Cross-X Ambition 600 32" (samozřejmě jsem opačně koupil větší číslo, takže měkčí, ale pro mě OK)
A na to moje střílení absolutně supr. Víc nepotřebuju, střílím jednou za čas, když si vzpomenu a pohoda. Začátečníkovi bych doporučil Smile

Ta Impala co jsem chtěl je moc pěkná, ale malá, tak jsem raději zvolil toto a ještě že, šípy natáhnu skoro až ke konci. Síla nátahu pro začátečníka také OK Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
peter ustinov
Nováček
Nováček


Registrace: 5.11. 2014
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostejovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2014 8:54 pm    Předmět: Citovat

podle toho co jsem cetl v "jeho"topicu je vcelku vstricny a treba by poradil, ja pridat palec nebo dva na natahu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Telescopic
Nováček
Nováček


Registrace: 17.9. 2012
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2014 8:49 pm    Předmět: Citovat

kdysi jsem o něm taky uvažoval, ale má nátah pouze 27 palců. Takže nic pro dlouhány...
_________________
"Zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
peter ustinov
Nováček
Nováček


Registrace: 5.11. 2014
Příspěvky: 28
Bydliště: Prostejovsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 14, 2014 8:09 pm    Předmět: Citovat

I kdyz uz je to mozna pase, dovolim si prispet:
podle toho co jsem tady vycetl na foru by nemusela byt spatna volba http://luky.arni.cz/cz/luky/prime/
je to o kousicek vys, ale zase myslim, ze oproti Samickum uplne jina kvalita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Telescopic
Nováček
Nováček


Registrace: 17.9. 2012
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 04, 2014 10:55 am    Předmět: Citovat

Ahoj Embie. Začínal jsem podobně jako Ty se sportovním reflexním lukem a řešil úplně stejné otázky, tak Ti odpovím. Pravda je asi taková, že do těch 3000kč je úplně jedno co pořídíš. Mají opravdu stejné vlastnosti a životnost záleží pouze na tom na jaký kus zrovna natrefíš. Je jedno, jestli to bude Samick, SF Optimo nebo Impala. Střílí to naprosto stejně a pokud Tě to chytne, stejně si pak koupíš luk přesně dle Tvého zaměření. Toto jsou pouze tzv. "cvičné luky" na kterých se učí základy sportovní lukostřelby. Např. já jsem začínal se SF Optimo a pak zjistil, že mě více bere tradičnější pojetí a prodal ho.

Rozdíly jsou pouze v parametrech (jsi dlouhán a raději bych doporučoval délku 68", libráž dle kondice, ale i 30 bohatě stačí). Kup si hned karbonové šípy, mohou být i o dvě třídy tvrdší a bude to ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2014 11:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak asi půjdu do té Impaly http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/outdoor/luky/reflexni/luk-ragim-impala-62-pravy.html , mohl by mi ji někdo okomentovat, není to úplná hloupost? Jeví se to jako lepší volba než samick optimo (polaris už nejde sehnat), má někdo vlastní názor? Zase kdyby to mělo být skoro to samé, raději půjdu do samicka, je levnější, ale četl jsem, že je to čína. Akorát teď jsem zmaten z těch délek, Impala se vyrábí jen 60" a 62" a třeba jiné luky vč. samicků až do 70" nebude mi to krátké? Mám nějakých 185cm, co jsem spočetl délku svého nátahu tak asi 83cm/32".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2014 5:37 pm    Předmět: .. Citovat

ja by som zacal Samickom Polaris...je to luk, ktory ti prepaci vsetky chyby..a je na trhu najlacnejsi...nebolo to tu riesene, ale aspon teoreticky si skus zistit ake sipy su vhodne pre tvoj natah a silu luku...je to spojena nadoba...musia byt zladerne....inak budes mat zle vysledky, a nebudes vediet preco----takze, kup si obycajneho Samicka a k nemu zatial duralove stalker-y...neskor kup karbony....a potom sa rozhodni kam dalej....
...ja osobne som skoncil pri Cornusovom agate a Kejvalovych sipoch...ale Samicka som si nechal...pre dalsich nadsencov..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2014 10:36 am    Předmět: Citovat

http://www.archeryshop.sk/karbonovy-sip-easton-powerflight-komplet-id-10.html Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: ne červen 29, 2014 3:43 am    Předmět: Citovat

Sakryš tady se rozjela diskuze a mě email neupozornil...Tak popořadě:
Šípy lamino jsem myslel něco takového http://www.lukysipy.cz/laminatove-sipy , co já vím, tak to, čemu říkáme karbon jsou stejně karbonová vlákna více či méně prokládaná těmi sklolaminatovymi, nevim ale jak to chodi u šípu, takže jsem cekal do začátku nějakou usporu penez na ukor hmotnosti se stále prijatelnymi vlastnostmi.
Co se týče stylu, nejsem úplně pro tradiční lukostřelbu, spíše asi něco sportovního (zase neorientuji se v názvosloví), nechci běhat po lese s dobovým lukem a kosit jeleny. Úplně se neorientuji v názvosloví, 3D asi zhruba vím co je, ale lešenáři?.. Chci prostě něco http://www.ragim.org/impala.htm takoveho, líbí se mi to vzhledově a zároveň v tom vidím ramena vyrobená nějakou modernější technologií, tudíž jako laik předpokládám, ze to co se tyče přesnosti a vlastností bude na vyšší úrovni, než luk z jednoho kusu dřeva. Z vaší diskuze jsem odvodil (a kdyztak me opravte), ze tradicni (primitivni, jezdecké?) luky asi využívají silnější libráže, než to co chci já (styl střed ze dřeva, ramena z nějakých solidních moderních materiálů), tudiž k tomu mému ( a co to vlastně je za typ ani nevím, pro mě reflexní luk) by se hodilo zpočátku do těch třiceti liber?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2014 1:02 am    Předmět: Citovat

Jedeš na Bažanta?
Porovnáme... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 10:43 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Arrow Palivec

1. Já si myslím, že Rajče zatím vůbec neví, kam bude směřovat. Proto je pro něj nejlepší poslechnout Johanku a jet se podívat, co vlastně lukostřelba obnáší, jaké možnosti tu všechny jsou.

2. Reagoval jsem hlavně na ty Tvoje řeči o velkém egu: když chceš střílet primitiva, prostě nemůžeš začít na 28 librách. Dřevěné luky dokážou víceméně totéž, co sklolaminát i karbon, ale zaplatíš za to vyšší nátahovou silou + samozřejmě nižší životností luku.

Viděls, co píše Johanka: má 40 lbs primitiv - žena, poměrně drobná, mohu-li to tak říci!


Nějak nechápu o čem to mluvíš. Prostě mý dlouhý luky střílej všechny slušně, samozřejmě ty těžší dřevěný šípy z toho nelítaj tak rychle jako karbonový z plochejch laminátovejch sendvičů, ale kdo tvrdí, že #30 klasickej luk nestřílí prostě kecá - nebo se neshodujem na definici co to znamená střílí. Ale hádat se s tebou nebudu, střílej si z čeho chceš a říkej si nakonec taky co chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 9:53 pm    Předmět: Citovat

Drevo má vždy menšiu účinnosť ako sklolaminát alebo karbón.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 8:37 pm    Předmět: Citovat

Rajce napsal:
@CAJ: Měl jsem nedávno v ruce opravdu primitivní 60lb longbow (nestřílel jsem s ním, pouze zkoušel nátah) a v síle nátahu se s mým 40lb HB Jekyllem nedal srovnávat.

Jsem poněkud zmaten - těch 60 primitivních lb bylo víc nebo míň, než Jekylovských 40 liber Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 12:30 pm    Předmět: Citovat

Arrow Palivec

1. Já si myslím, že Rajče zatím vůbec neví, kam bude směřovat. Proto je pro něj nejlepší poslechnout Johanku a jet se podívat, co vlastně lukostřelba obnáší, jaké možnosti tu všechny jsou.

2. Reagoval jsem hlavně na ty Tvoje řeči o velkém egu: když chceš střílet primitiva, prostě nemůžeš začít na 28 librách. Dřevěné luky dokážou víceméně totéž, co sklolaminát i karbon, ale zaplatíš za to vyšší nátahovou silou + samozřejmě nižší životností luku.

Viděls, co píše Johanka: má 40 lbs primitiv - žena, poměrně drobná, mohu-li to tak říci!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 12:22 pm    Předmět: Citovat

johanka suchardová napsal:
A abych se vrátila k původnímu dotazu, nejlépe přijeď na nějaký turnaj třeba i bez luku a okoukni co se ti bude líbit. Mějte se Johanka


To je rada nad zlato, Rajče!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 11:13 am    Předmět: Citovat

@CAJ: Máš v jistém směru pravdu. Měl jsem nedávno v ruce opravdu primitivní 60lb longbow (nestřílel jsem s ním, pouze zkoušel nátah) a v síle nátahu se s mým 40lb HB Jekyllem nedal srovnávat. Ale podle luků které Embie uváděl, jsem já předpokládal, že do primitivního zatím nemíří.
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
johanka suchardová
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 10.10. 2011
Příspěvky: 152
Bydliště: VELKÝ JENÍKOV 2

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 10:24 am    Předmět: Citovat

Názor primitiva: střílím celodřevo kolem 40 liber (výrobce Lojza) jako alternativu mám Lanuru 35 liber (výroba pan Kýzl) a luky jsou naprosto srovnatelné. Používám i stejné šípy. Kdybys Čaji neměl tak dlouhé pracky, tak ti moje Laburnum půjčím na ozkoušení. A abych se vrátila k původnímu dotazu, nejlépe přijeď na nějaký turnaj třeba i bez luku a okoukni co se ti bude líbit. No nic, pokecáme o tom na Bažantovi. Mějte se Johanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 25, 2014 1:51 am    Předmět: Citovat

Palivec napsal:
CAJ napsal:
Celodřevěný luk 28 lbs, to je prostě k smíchu - to je spíš prak!


To není pravda - dobře udělaný #30 tradiční luk střílí velmi slušně.


Mno ... bavíme se o TRADIČNÍM luku (sklolaminát + dřevo) nebo PRIMITIVNÍM LUKU (celodřevěný luk + NIC)?

30lbs primitiv nestřílí "velmi slušně", aspoň jsem takový neviděl.
Mám, myslím, velmi dobrý Cornusův luk, molegabet líska, původně 44lbs, dnes už slabší.
Nesnese srovnání s Kýzlem, Geronimo 37 lbs. Dynamika úplně někde jinde. Pak mám Kejvala, 44 lbs, klasický lovecký lb s oknem. Nesrovnatelné.

Aby to letělo +/- rovně na stejnou vzdálenost, jako Kejval nebo Kýzl, musel by primitiv mít cca 55-60 lbs. Nebo být lepený, což já osobně nepokládám za primitiv. Mám na mysli ostrouhaný klacek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Palivec
Nováček
Nováček


Registrace: 30.7. 2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 6:19 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Celodřevěný luk 28 lbs, to je prostě k smíchu - to je spíš prak!


To není pravda - dobře udělaný #30 tradiční luk střílí velmi slušně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 5:56 pm    Předmět: Citovat

Som zaryty tradicnak PBHB Wink alle i ja som zacinal so slabou zuvackou - 37lbs Kassai. Strielal som s nim rok, velmi, velmi casto, hadam aj kazdy den. Musim uznat, ze na pilovanie techniky to bol dobry pristup....aj ked uz po niekolkych mesiacoch mi bol uz slaby.
Potom som strielal trosku silnejsimi lukmi az som postupne dospel k silnejsm librazam, s ktorymi "se neperu" ale vydrzim strielat cely den v uplnej pohode.

Je to jednoducho - ako CAJ pise - otazka stylu. K primitivnym lukom, ci jazdeckym, poriadne libraze patria. Ja si dokonca myslim - a historicke zaznamy to potvrdzuju - ze moja libraz je tak na spodnej hranici muznosti z dob davno minulych....Su ludia, ktori maju jednoducho radi, ked tahaju poriadne libry, Rajce, a nemusia to byt zrovna len ti, co si "honia Ego", naozaj nie.

Ale zacat - naozaj zacat - so slabsim lukom, precitit svaly, ktore v zivote clovek nenapinal, pokial netahal luk, naucit sa stabilite, spravnej pozicii tela, zamku chrbta atd....to asi treba fakt so slabsim lukom, aspon moja skusenost to potvrdzuje.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 4:46 pm    Předmět: Citovat

Určitě.
Pokud hodláš střílet sportovní technikou, tj. vykouřit s nataženým lukem cigáro a pak teprv vypustit, tak je lepší luk slabší. Obecně pak tímhle směrem jdoucí lukostřelci nemají takové libráže, mají tenounké lehké šípy etc. Například největší zdejší snajper Mlčoch má něco kolem 30lbs.

To není otázka ega, ale celkového stylu a přístupu. Celodřevěný luk 28 lbs, to je prostě k smíchu - to je spíš prak! Laughing I 40lbs není na primitiva nic moc.
Stejně s šípy: k lovecké lukostřelbě s lb prostě patří těžký dřevěný šíp, totéž k jezdeckému luku, o primitivech ani nemluvě. Byť je do začátku jistě praktičtější karbon - ale ve stejné váze, jako by mělo dřevo!!!

Protože jsme na stránkách tradiční lukostřelby, předpokládám vývoj tímto směrem, jinak by se asi Embie obrátil na 3Dčkaře nebo k rovnou lešenářům.
Jasně, že když jsem jeden čas chodil střílet s lešenáři na halu, tak začínali s vypůjčeným klubovým Samickem Polaris, snad asi 19 lbs. To se ale bavíme o jiných světech. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Rajce
Nováček
Nováček


Registrace: 19.2. 2009
Příspěvky: 49
Bydliště: Letohrad, Pardubický kraj, ČR

PříspěvekZaslal: út červen 24, 2014 4:14 pm    Předmět: Citovat

@CAJ: Obávám se, že ti budu oponovat co se týče výběru síly luku. Co jsem já potkal trenéry, potažmo instruktory, tak říkají, aby si člověk na začátek pořídil raději slabší luk. Když se nebude se slabým lukem prát, tak se mnohem snáze naučí správnou techniku. Naopak se silným lukem mají lidé tendenci techniku nějak "obcházet" a z toho vznikají špatné návyky a stagnace v postupu.

@Embie: Mohu-li ti já doporučit .... jdi raději do nějakého 28lb maximum té 30lb. Mít slabší luk není žádná ostuda a naopak se dostaneš technikou dál, než jiní co si honí EGO a pak mají špatné návyky.
Ono natáhnout párkrát silnější luk nemusíš mít potíž, ale dát to za sebou alespoň 50x nebo 100x za trénink už není žádná sranda. Zláště pokud nebudeš střílet pod něčím dohledem, ale sám podle knížky, tak je lepší se s lukem neprat, ale spíše se soustředit na správné provedení postoje, nátahu, vypuštění a všeho co k tomu patří.
Pokud dobře koukám, tak Ragim Impala je skládačka, takže stejně nebudeš později kupovat luk celý, ale pořídíš si pouze silnější ramena.
Další věc k luku jsou i dobře zvolené šípy. Dřevěné šípy by nebyly asi správná volba. Jít na začátek do lehčích materiálů, ale samozřejmě spinem odpovídajícím síle luku. šípy pak budou svižnější a nebudou se propadat. Nevím co myslíš laminem, ale jestli je to to co si myslím, tak s tím bych si nehrál Exclamation To je možná vhodné pro dětské luky kolem 18lb. Raději opravdu zainvestuj do pár karbonových nebo duralových.
Našel jsem jednoho prodejce co má v nabídce laminátové šípy. Úpřimě, vzhledem k tomu, že nikde neuvádí jejich spine, neboli tuhost. A to může hraničit až s nebezpečím zranění Exclamation
_________________
Letohrad, Pardubický kraj, ČR
Jekyll, 40lbs, 62"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 7:22 pm    Předmět: Citovat

Necítím se kompetentní se k tomu vyjadřovat.
Já za luk pokládám úplně něco jiného. Wink

Mohu jen odkázat na stránky, kde jsou k mání začátečnické luky - zvlášť madlo a zvlášť ramena různé síly, dohromady rozhodně levnější a nové. Můžeš se spojit s pí Bauerovou, doporučí vhodnou kombinaci. Když tě to chytí, miliony v tom můžeš nechat, až budeš vědět, co vlastně přesně chceš.

http://www.ceresport.cz/cz/katalog/zacatecnicke-luky.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 6:07 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rozumnou a poučnou reakci Smile . S tím bazarem jsem plně pro a koukal zde na forum sem, ale kde třeba jinde se dá takový bazarový luk sehnat? Případně co si myslíš o těch lukách, které jsem popsal? Nakonec jsem si všiml, že Ragim Impala se dá v základní verzi (ještě prodávají nějakou verzi DeLuxe a ta už je dražší) pořídit za nějakých 2700,- do toho bych byl ochoten jít, pokud bych kupoval nový, je to rozumná volba do začátku? Nějaký ten turnaj by třeba byl zajímavý, ale až jak mě to chytne a půjde
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.