Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Bipod a jiné podložky
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nitram
Nováček
Nováček


Registrace: 21.10. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: po listopad 16, 2015 12:53 am    Předmět: Citovat

Dík za odpoveď škoda lebo ten TAC PAC system je ako dobre vymyslený ale moc predražený ale ak ho nikde inde nenajdem za lacnejšie tak ho asi objednám a bipod kúpim už aj z bazaru. Aspoň uvidím či je veľký rozdiel strielať s rúčkou alebo bez ešte raz Diky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2015 2:56 pm    Předmět: Citovat

hmm to tě asi nepotěším. Dá se sehnat klasická weaver lišta, na tu by šel namontovat nějaký 45° offset, ale tu část na držák šípů si budeš muset vyrobit...

Na ty první dvě ti stačí projít airsoft shopy nebo ebay.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nitram
Nováček
Nováček


Registrace: 21.10. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne listopad 15, 2015 2:10 pm    Předmět: TAC PAC Citovat

Zdravým potrebujem poradit či sa dá zohnať v niakom e shope alebo aj z druhej ruky system uchytenia ako ma TAC PAC. Ale poteboval by som len tu lišty a ten prídavok na uchytenie držiaka šípov rúčku nepotrebujem a nechem zbytočne vyhadzovať za to peniaze ked som to našiel za 78 eur. prikládam aj stránku
http://epuskohlad.sk/sk/shop/prislusenstvi/prislusenstvi-pro-kuse/takticka-rukov-t-pre-kuse-excalibur-detail#.Vkh1c_kvehc

Potreboval by som na to namontovať cross pod alebo niaky iný druh Bipodu a nechcem preto kupovať celý ten TAC PAC ak by vedel niekto poradiť alebo aj niaky iný sposob ako to spravit tak dajte prosím vediet, a držiak šípov chcem zachovať nechcem ho preč. Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2015 10:01 am    Předmět: Citovat

Ano je. Ale tento nekupuj. Nemá kloub (swivel, pivot) pro naklápění zbraně. Bipod bez toho je maximálně na střelnici na rovný stůl. Každopádně kvalita materiálů těchto čínských je otřesná. Pokud se potřebuješ zapřít, zvlášť při střílené na dlouhou vzdálenost, tak moc dlouho nevydrží.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ray_001
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 88
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2015 9:45 am    Předmět: Citovat

Je toto ten bipod, ktory sa da uchytit na sroub, kde sa montuje remen?
http://www.ebay.com/itm/6-9-Harris-Style-Bipod-Tactical-Adjustable-Pivot-Spring-Return-Hunting-/191585459709?hash=item2c9b621dfd:g:3PAAAOSwDk5TwcVJ
_________________
Jandao Chase Star 225lb, Walther 8-32x56

Dva najdôležitejšie dni vášho života sú: deň, keď ste sa narodili a deň, kedy prídete na to prečo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 9:52 pm    Předmět: Citovat

Korene..asi ta spitamen trosku sklame,pretoze nieje sa cim chvalit... Very Happy ..siel som do lidlu kupovat banany a zbadal som to tam..ten drziak ma hore taku plastovu vidlicu,U-cko,ktoreho boky som rozbrusil,teda aj oslabil,aby tam zapadol spodok tela kuse...nic moc,ale za 9 eur a 90 centov,som to zobral zo zvedavosti...no...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 9:40 pm    Předmět: Citovat

Spitamen >> jojo teleskopickou trojnožku (foto-stativ) - nad tím jsem taky uvažoval, že by to nemuselo být špatné. Určitě se pak pochlub s výtvorem Wink

Dnes jsem to byl otestovat. Střelba jen na 60 metrů - foukalo a nechtělo se mi čekat na večer, až se vítr uklidní. Fieldpod jsem měl postavený na trávě - není to špatné. Člověk musí kuši zapřít do ramene aby zpětný ráz neovlivňoval výstřely. Na následujícím obrázku jsou soustřely na oněch 60 metrů. Jako nic moc Very Happy chce to vodováhu, která se někde loudá, no a samozřejmě více cviku.



Terčovnici jsem musel otočit protože předek už je rozstřílený a zezadu jsem neměl namalované záměrné body, tak jsem improvizoval s pampeliškou Very Happy
(se všemi šípy jsem mířil na pampelišku a kuši mám nastavenou na šípy se žlutými blazery.)

Chvíli mi trvalo než jsem přišel na chuť tomu jinému držení kuše, ale po chvíli experimentování se to dostane člověku pod kůži. Nejvíc se mi osvědčilo položit kuši do stojanu tak, jako je na obrázku. To znamená přední držák zaražený těsně před madlo a zadní madlo je přesně v místech, kam se připíná popruh. V těch místech už nezavazí lícnice a s kuší jde pohodlně naklánět do stran. Pravou rokou klasicky chytnu rukojeť a pažbu zatlačím k rameni. Levou rukou chytím tu přední hliníkovou tyčku těsně pod kuší.

A ještě doplním že ty držáky, do kterých se kuše ukládá jsou pogumované, takže nic neklouže. Pogumované jsou i nožky.


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2015 3:12 pm    Předmět: Citovat

hmmm..vyzera to na dobre a sikovne naradie..ja som pred mesiacom kupil rybarsky stojan na udice-telescopicku trojnozku,tak za 10, eurupiloval som,upravil vrch aby do toho zapadol rail kuse ,mienim to vyuzit na nastrelenie dlhych vzdialenosti v terene,len este neviem v ktorom roku.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út květen 26, 2015 11:29 pm    Předmět: Citovat

Neodolal jsem - objednal jsem.

Před necelým rokem jsem se tu ptal na loveckou stolici Deadshot Fieldpod od Caldwellu a ohlasy byly spíše rázu, že byste to nechtěli, leda by vám to třeba někdo dal, že to je moc technická věc atd. Neměl jsem vám to vůbec za zlé, každý máme jiné názory. Musím říct že jste mi to i rozmluvili, no stále mi to v podvědomí hlodalo, že bych to chtěl vyzkoušet.

Nedávno se nastřádaly nějaké kačky, tak jsem si řekl že to prubnu a přinejhorším ju pošlu dál do světa. Dnes stolice dorazila.

Balení: Kartonová krabica s barevným potiskem, vevnitř 2 polystyreny, Fieldpod (nebudu psát stolice, aby to nevyznělo, že v krabici bylo ho*no Very Happy ) popruh přes rameno a kvalitní čtyřstránkový oboustranně potištěný návod. Kvalitní z toho důvodu, že je plný obrázků. Ještě jedna zvláštnost (alespoň pro mě), Fieldpod byl obalen v bublinkové fólii, jejíž jednotlivé "bublinky" mají průměr 30 mm - zvuk při praskání je suprový Very Happy

Konstrukce: Konstrukce je z hliníku a plastu. Jediné ocelové věci jsou asi jen šrouby. Trubky vypadají pevně a plast taky něco vydrží. Jako slabé místo vidím ty vymezovací hliníkové příčky, které vyjedou při rozdělání noh stativu (ty vodorovné, které se sbíhají z každé nohy do středového sloupku). Ty mi připadají z dosti tenkého plechu, ale zas na ně není vyvíjen téměř žádný tlak - pouze při otvírání a zavírání by si toho člověk měl trošku víc vážit.

Funkce: Dá se výškově plynule nastavit od cca 45 do cca 105 cm, což je vhodné pro střelbu v sedě na zemi, nebo v sedě na židli. Ve vodorovné poloze se dá otáčet dokola o 360° a pomocí křídlové matice se dá nastavit plynulost chodu, popřípadě úplná aretace. Co se náklonu (dopředu/dozadu) týče, tak ve stupních to změřeno nemám ale jde to cca +50° a - 90°, což při otočení ve vodorovné ose o 180° dělá +-90°. Samozřejmě ta poloha 90° slouží pro složení bipodu. Lože pro uložení zbraně se dá štelovat jak na délku tak na výšku. Délková rozteč podpěr je 52-75 cm. Fieldpod se dá povolit a následné složit do příjemných rozměrů. Po přimontování přenosného popruhu se dá snadno přenášet. Váha je prý 2,3 kg - ještě jsem nevážil.

Dojmy: Dnes pouze dojmy z produktu jako takového, pocity z praxe budou následovat nejspíš zítra, bo dnes pršelo.
Bez střelby je to fajn stojánek na kuši Very Happy . I když nevypadá, tak je celkem bytelný - nic se netřese. Při založení kuše, jaké bych si já představoval, trošku zavazí lícnice. Nedá se pak v té zadní noze kuše natočit doleva. Stačí ale posunout zadní nohu trošku dopředu a je po problému.

Fotky: http://k0r3n.rajce.idnes.cz/Caldwell_Deadshot_Fieldpod
1) Zasunuté nohy
2) vysunuté nohy
3) naklopená kuše a zaaretované křídlová matice - zde bych podotknul, že to opravdu drží i když se do toho nějak bouchne. Šlo to naklonit ještě více, to už bych radši kuši jistil - fieldpod by to asi udržel, ale stát se může cokoliv.
4) složený stav
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út září 02, 2014 9:36 am    Předmět: Citovat

V noci jsem testoval EMaxe + bipod + lumenock. Hustě kruto přísné !
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 10:14 pm    Předmět: Citovat

Nu střídal jsem to na dost kuších, ta přesnost mi dostala a hlavně to kouzlo LED světla,tmy okolo mi uchvátila... Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 5:45 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
...včera jsem nainstaloval bipod a začal střílet za šera v 9...a bylo 4 hodiny ráno... počítám tak 400 střel. Dlouho už mi to nebavilo..

Wink to si toľkokrát naťahoval matrixa? úctyhodný výkon
čo ťa na tom tak chytilo? že bola každá rana tam kde si chcel?
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 5:06 pm    Předmět: Citovat

hmm to se mi zas nezdá, že by to nemělo vydržet. Pokud s kuší nebudeš házet, tak by to mělo vydržet dlouho...Ale to platí o všem
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 4:10 pm    Předmět: Citovat

jako některé jsou doopravdy plechy, hlavně u toho dotahovacího šroubu se mi to fakt nezamlouvá ten systém.. ale když se to nebude často sundavat vydří to ..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 4:01 pm    Předmět: Citovat

tak to jsem rád, že jsem ti částečně pomohl při výběru a rozhoupání se ke koupi...tak jak říkáš - na kuši to stačí. Kvalitnější materiály máš u Harrisek popřípadě Atlasů, ale u harrisek je to skoro dvojnásobná pořizovací cena. U Atlasů je to cena čtyřnásobná...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 3:33 pm    Předmět: Citovat

Tak ti pěkně děkuji, včera jsem nainstaloval bipod a začal střílet za šera v 9..
nu tak jsem pak zapnul LED lampu a osvětlil terč... no a pak další lamu a bylo 4 hodiny ráno.. počítám tak 400 střel. Dlouho už mi to nebavilo.. zrovna jsem se z toho vyspal a jdu na to zase...
jinak omotávka původní / voskuji včelí vosk+jeleňják+lékařská vazelína/.
Bipod drží...má spoustu much ale na kuši stačí... jen mi mrzí že není z kvalitnějších materiálů ale stojí za to ..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 5:14 pm    Předmět: Citovat

nevím jestli dobře rozumím, pokud myslíš lýtko = holeň, tak ne neopírá se o něj...opírá se v tom "pravém úhlu u nohy" Very Happy nevím jak se to jmenuje. Prostě tam, kde je jazyk od boty - foto napoví


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

na to, zda dám nohu do třenu mi je jedno jestli tam je tyč metr dlouhá ... jde mi to lejtko zda se ti kuše neopírá o něj...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 4:33 pm    Předmět: Citovat

u toho mýho 6-9 palců nechávám nožky tak, jak kuši sundám ze stolu - tzn. nesklápím, nezasouvám ani neodmontovávám...s těma delšíma to bude to samé, akorát bude horší manipulace, protože se ti tam motají dvě 60ti centimetrové tyčky.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2014 8:51 am    Předmět: Citovat

Jak je to s natahováním kuše? Překáží to či musíte složit, natáhnout a rozložit?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 7:40 pm    Předmět: Citovat

přemýšlel jsem nad ním. Nakonec jsem ale zvolil tu nejmenší velikost, páč zůstává téměř pořád namontovaný na kuši. Navíc jsem se bál u toho největšího o stabilitu při maximálním vysunutí. Malý se hodí i na stůl, takhle bych si ještě musel koupit na stůl nějaký vak...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2014 5:32 pm    Předmět: Citovat

A co tak vacsi bipod?

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2014 2:31 pm    Předmět: Citovat

thumbleft
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2014 12:38 pm    Předmět: Citovat

Měl jsem v PM nějaké dotazy na bipod. Zkusím tedy napsat ještě nějaké postřehy z užívání sem, třeba to bude užitečné i pro někoho jiného.
Je to verze s odskoky - hladký chod myslím ani Caldwell nedělá, tzn. že na výsuvných nožkách jsou zářezy (foto) a pomocí pojistky se tak dá nastavit 5 výšek vysunutí nožek. První a pátá výška je minimum a maximum a ty 3 mezi tím jsou řešeny pomocí těch zářezů na nožkách. Pokud jsou nožky na své minimální výšce, jsou pod tlakem vnitřní pružiny. Pokud držíte kuši ve vzduchu a zmáčknete pojistku (tlačítko pro vysunutí nožek) nožky se bleskově vysunou do své maximální polohy. Potom už jen stačí znovu zmáčknout tlačítko a zatlačit nožky zpátky do potřebné výšky. Pokud držíte kuši nad nějakým nerovným terénem - zmáčknete pojistku tak jedna nožka se vystřelí například do polohy č.3 a druhá do polohy č.4. V této poloze se to vlastně zastaví o zem a vy máte částečně vyrovnané lučiště pro střelbu - korekci pak doladíte pomocí náklonu na čepu nožek.
Možná doplním, že nožky jsou pod tlakem pružiny pouze na jejich minimální výšce. Pokud jsou nožky vysunuty už na výšce č.2 a zmáčknete pojistku, aby se vám prodloužily, tak už nevystřelí, ale pomocí gravitace sjedou níž.

Jinak nevím kam si až zasouváte nášlap, když nabíjíte kuši. Já mám nohy velikosti cca 43 a s namontovaným bipodem tu nohu nezasunete dál než 10 cm. Brání tomu totiž konstrukce bipodu, která trčí tak 5 cm nad šrouby, jež drží lučiště (foto). Osobně ale nohu zasouvám jen tak 2 cm za prsty na noze, bohatě to stačí na udržení tahu, který je vyvolán nátahem tětivy.

Na zahradě si dávám kuši na stůl - většinou ale střílím na louce, takže jsem si musel vyrobit nějakou podložku, na kterou kuši s nožkama postavím. Vzal jsem starou železnou tyčku z komunistického ohradníku, zkrátil ji asi na 65 cm. nahoru navařil pásovinu ze starého komunistického držáku na okap Very Happy a navrch jsem přišrouboval dvěma vraťákama kus soudobého lamina. (nechtělo se mi zapínat hoblovku abych si to udělal z masivu). Práce to byla asi na 30-45 minut a účel to plní na 100%. Dávám si před to rybářské křesílko, na "stolek" hodím kuši, pomocí nožek doladím výšku a můžu střílet...(foto)


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2014 4:37 pm    Předmět: Citovat

dělají se i levnější kopie Harrisek, ale ty nestojí za tu cenu, za kterou se prodávají. Je to z blátokovu, slabé pružiny a kloub nedrží nástřel. Kdesi jsem četl srovnání
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2014 10:53 am    Předmět: Citovat

hezké chci taky..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2014 9:28 pm    Předmět: Citovat

Hmm, to je šikovné Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2014 8:19 pm    Předmět: Citovat

nene - není to na liště je to namontovaný na tom očku pro popruh. Dovolím si instruktážní video https://www.youtube.com/watch?v=jqUeOGg7k5M . Ty dva šrouby, které drží lučiště tomu moc nevadí, bylo by samozřejmě lepší, kdyby tam nebyly, ale i takhle to drží hezky. Po pár ranách to ale chce trošku dotáhnout (0,5 - 1 otáčka) asi to zakápnu loctitem.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt srpen 21, 2014 8:12 pm    Předmět: Citovat

Tá lišta čo sa to na ňu montuje treba asi dokúpiť zvášť čo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st srpen 20, 2014 9:43 pm    Předmět: Citovat

Váha je 320 gramů. Při nošení to nepoznáš. Pokud chceš střílet s nasazenýma nožkama, ale nemít je opřený o stůl, je to už znát, ale má to tu výhodu že to za 5 sekund odmontuješ a za 10 namontuješ zpět (vše záleží od toho, jak rychle umíš šroubovat Very Happy )
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.