Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rameno
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 10:15 pm    Předmět: Citovat

no, jediné co dokážu sama posoudit je asi síla luku - mám 30 librový a nedělal mi vůbec problém, zkoušela jsem i slabší a silnější a tohle bylo přesně akorát. když nad tím tak přemýšlím, hlavní chyba bude v technice a špatném nasvalení, tedy nejspíš. protože pár výstřelů šlo bez potíží, jindy bylo rameno málem venku.

děkuju!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 1:53 am    Předmět: Citovat

Erája - možné problémy:
1. špatná technika + nesprávná funkčnost posturálního systému.
2. silný luk
3. "nevhodně" nasvalená ramena (to co jmenuješ jako činnosti, patří převážně do spodního rozsahu pohybu v rameni, ale s lukem se pracuje spíše v horním rozsahu pohybu ramene).
4. kombinace zmíněného - málokdy je problém neřešitelný...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2014 12:19 am    Předmět: Citovat

Prosím o radu, zkušenosti. Před cca rokem jsem měla opakovanou subluxaci ramene. Dd té doby mám rameno k tomuto stavu velmi náchylné. Druhé je v tomto stavu už o nějaký ten rok dýl, ale není tak hrozné. Je nějaká naděje, že budu moc zase střílet "normálně"? Před cca měsícem jsem si dala první 3 sady šípů od toho, co se mi to stalo. Rameno jsem si několikrát málem vyhodila (už mám grif, jak tomu zabránit) ať jsem natahovala pravou nebo levou rukou (střílím, tedy střílela jsem na obě). Nasvalená ramena mám z práce (vidle, lopata a tuny hnoje, sena a slámy Wink ). Od té doby jsem se o to nepokoušela, dávala jsem to dohromady pak pár dní. Problém je, že na Ridera jen smutně koukám, jak se na něj práší. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 12:48 pm    Předmět: Citovat

Jak chceš, nutit tě rozhodně nemůžu a ani nechci, ale byl by jsi dobrý tréninkový materiál Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longbowista
Nováček
Nováček


Registrace: 14.9. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá duben 26, 2013 9:17 am    Předmět: Citovat

Mám bohužel obavu, že masáž už nepomůže celé rameno mám o několik CM výše,než druhé a posunuté jakoby dopředu, lopatku vystouplou. Když to člověk tahá blbě ani kompenzační cvičení nepomáhá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erája
Nováček
Nováček


Registrace: 7.1. 2013
Příspěvky: 18
Bydliště: Louny

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 9:01 pm    Předmět: Citovat

"Co přesně" s tím ramenem je? Mám více jak dobrou zkušenost s tzv. Bowenovýma masážema. Já bohužel nevlastním lehátko, takže tě nenamasíruju. Ale pokud by jsi hodně chtěl, tak si ho můžu vypůjčit a ten týden (Po - St) po Lukohrátkách by to šlo. Jen to chce opakovat po cca 3 týdnech.

Jinak pokud si chceš počíst o tom, co to vlastně je: http://www.bouzov.info/lide/masaze-bmt-bowen/

Kdyžtak napiš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longbowista
Nováček
Nováček


Registrace: 14.9. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt duben 25, 2013 5:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, doporučte mi prosím nějakého schopného sportovního ortopeda z matičky Prahy. Jestli to nechcete psát sem, pošlete SZ. S doktory nemám moc dobré zkušenosti. Oddělal jsem si lukostřelbou levé rameno a nechtěl bych přestat střílet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

Jinak většina příčin bolestí v ramenou tu již byla zmíněna.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 9:08 am    Předmět: Citovat

Daj si týždeň prestávku až to prejde,. Potom zaťažovať postupne po pár výstreloch denne.
Keď som dostal do ruky kladkáč tiež som chcel páliť pol dňa v kuse. Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 9:24 pm    Předmět: Citovat

Je to sval na 100% ale zaráža ma to, lebo rozdiel v náťahu je defacto 5 lb. Rozmýšľal som, či to nie je hmotnosťou luku.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ak bolí sval je to ok. Ak bolí kĺb bacha na to preťažovaním tam dostaneš zápal, artritídu, reumu
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 5:46 pm    Předmět: Citovat

Caute ja som pred mesiacom presiel z 35 lb longbowu na 40 lb kladkac veĺa som ešte nenastrielal ale pri naťahovani a po vystrele ma riadne bolí rameno ruky v ktorej držím luk, aj týždeň musím mať oddych. Neviete čím to je, čo mám pocvičiť? Donedávna som tento problem nemal.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zraplaz
Nováček
Nováček


Registrace: 28.4. 2011
Příspěvky: 63
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 23, 2011 10:39 am    Předmět: ramena Citovat

Ještě bych k tomu doplnil, že máš hrozně silně zapojený horní trapéz, což ti samo o sobě vytahuje ramena nahoru.
Musíš aktivovat šikmé zádové svaly a stahovat tím ta ramena dolů.
Navíc mi přijde že máš uvolněnou spodní oblast zad. Bez zpevnění této části "nelze kvalitně strílet"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2011 12:32 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
jak střílíš v tom druhém gardu, tak to výrazně vypadá, jakoby se lopatky v horní části o sebe zarazily.


Jo ,to je pravda. V tom pravém gardu zřetelně cítím, že se mi tam vzájemně dotýkají. On ten pravej gard bude celej divnej, na tu stranu nějak neumím skoordinovat pohyby.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2011 9:44 am    Předmět: Citovat

Hmmm, no já se tenhle styl nátahu naučil, když jsem střílel v SEBU.

asi si to zkusím zapsat na jaře jako tělocvik. Tam se sice stříli olympijské luky, ale tohle by mi srovnat mohli.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, půjdu rovnou k věci:
1) To, že natahuješ luk od spodu není vyloženě chyba, ale je to jedna z příčin tvých problémů...tím, že začínáš natahovat od spodu, si to pravé rameno vytahuješ nahoru- tedy zaprvé namiř přední ruku vpřed a až pak začni natahovat a pravý loket ti nesmí jít celou dobu nátahu níž, než rameno.

2)Máš málo vytočený loket přední ruky a špatný úchop na luku...to ti nebudu zdlouhavě popisovat, stejně by to asi nepomohlo-tohle je potřeba si od někoho nechat srovnat(popřípadě vyzkoumat z nákresů).

3) Máš vylezlé i levé rameno...

Shrnuto a podtrženo, máš na výběr buď se složitě prosekávat vlastní cestou s internetovou konzultací, nebo vyhledat odborný dohled.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 11:55 am    Předmět: Citovat

Focené a točené je to na vysokoškolské koleji, tak, prosím, omluvte lehce neuklizeno a příšernou zvukovou kulisu Wink
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2011 11:53 am    Předmět: Citovat

Zdravím zkušené střelce.

Pročetl jsem si tohle vlákno, zkouknul nějaká ta videa ohledně práce zad při nátahu...a pak se rozhodl podívat na svoje záda. A zjistil jsem, že to asi nedělám zrovna správně.

Mám zdokumentované oba gardy, střílím v levém. Rameno tahací ruky mám stále výš než to přední. Když se ho snažím nacpat dolů, tak se celý zkřivím. Je to vidět na videích. A když ho nechám nahoře, tak mi zase k sobě nepasujou lopatky.

Jinak mám od dětství křivá záda, tak nevím, jestli se to tam taky nějak nepodepisuje.

Při střelbě ani po ní žádné bolesti nemám, jen bych se to chtěl naučit dělat správně.
Tak pokud by měl někdo zasvěcený typy, jak bych mohl ten postoj zlepšit, byl bych rád.








více tady: http://inmu.rajce.idnes.cz/strelecka_forma
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2011 10:15 pm    Předmět: Citovat

Pisarka muze ochrnout psanim na stroji ......strileni 1000 sipu beru jako nesmysl ,vsechno zalezi na tahu a poctu sipu a ja 32 liberni luk nemam a strileni to zacina u mne na 45 librach a mam dojem ze jsem to dotahl najednou asi na 350 sipu ,dnes strilim na 52 librach a tak 100 sipu s toho vystrelim ,60 liberni luk tak je asi na 20 sipu a neco .70 liberni luk natahnu tak na loveckou potrebu 2x az 3x ,strilel jsem z neho velmi dlouho ,ale zacal me bolet loket a tak jsem toho nechal ......
Otazka je kolikrat natahl v dobe kamenne nekdo svuj luk za den, nebo za tyden .......nase telo neni moc staveno na opakovane pohyby ......tak vseho s mirou .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mangas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2011
Příspěvky: 188
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2011 11:37 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Zalezi kolik vystrelu za den provadis........mel by jsi do toho tlacit a vlastne tahat obema rukama stejne ....... pak zacit delat nejake kliky , 38 liber je velmi lehky luk .....


to ste vsetci nejaki supermani sakra - ja mam olympijsky 32 librovy, a teda bohate mi to stacilo. Po hodine treningu som mal vzdy dost. Strielal som z toho necele dva roky a nemal som potrebu prejst na vyssiu libraz. A to som donedavna 4-5 krat do tyzdna sportoval (teraz tak 2 - 3 krat). A neviem si tiez predstavit, ako sa da ucit technika so silnejsimi lukmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st červenec 20, 2011 2:09 pm    Předmět: Citovat

Rameno přední ruky mám tak trochu poničené z jiného sportu,abych ho nesprávně nezatěžoval osvědčilo se při nátahu vytáčet loket nahoru a před mířením nepatrně jakoby ruku vystrčit dopředu z ramene, mám pocit,že ruka správněji sedne do rameního kloubu a je možná i méně klepavá Smile)
nevím zda je to ta nejideálnější technika ,ale rameno z mého pocitu tak netrpí ,rád bych si na přečetl názor někoho zkušenějšího Smile
mám i z jiných sportů vyzkoušeno,že špatnou technikou se dají přivodit zajímavější a trvalejší zranění než šipkou do hromady šutrů Smile
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 03, 2011 3:19 am    Předmět: Citovat

Potom to vyskusaj pod dohladom osoby ktora o tom nieco vie.

1. Vrat sa k povodnej librazi

2. Vypiluj techniku vystrelu pod dozorom trenera

3. Potom chod o pat libier vyssie a zasa

Naozaj tu skratky moc nefunguju. Existuje sice akasi optimalna technika vystrelu ale kazde telo je ine. Dobry trener s tebou prediskituje alternativy a najde ti spravny sposob ktory bude vyhovovat tebe.

Je to sposobene technikou natahu. Neznamena to ze ked tahas 32 librovy luk v pohode , utiahnes aj 60 librak. Prave tam sa prejavia chyby techniky a lukom sa zacnes bit. Nad lukom silou nevyhras aspon nie dlhodobo a pravidelne. Cela lukostrelba je o tom poriadnou technikou natiahnut luk a poriadne vystrelit a hlavne to tomu luku co mozno najmenej kazit.

Pri natahu nesmie nic nikde preskakovat , tahat, boliet inak si koledujes o pruser. A niekedy aj o trvaly.

S librazou musis ist hore pomaly.

Vo zvolene je nejaky lukostrecky klub ale tych ludi nepoznam.
San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:06 pm    Předmět: Citovat

San...........to si ma velmi nepotešil,ale ináč to asi zrejme nejde.Dám mu nejaký čas pokoj cca: dva tri týždne a potom skúsim čo povie.Vďaka vám za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 7:27 pm    Předmět: Citovat

ziadne strielanie nez to neprestane boliet, koledujes si o zapal sliach.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 10:37 am    Předmět: Citovat

Pokud bolí rameno, tak je to způsobeno buď:
1) špatný a silný luk(který dává velký handshock) - tedy problém pouze pro přední rameno(ruku).

2) špatná technika: Obě ramena musejí být v co nejnižší pozici v kloubu - to má mnoho střelců špatně(je to celkem náročné na sebekontrolu tam ty ramena udržet). Zadní rameno bývá navíc postihováno dalším nešvarem, a to tažením lokte od zdola nahoru - táhnoucí loket by měl být celou dobu nátahu výš, než je rameno.

3)luk silnější, než jeho majitel (pro dobré střílení bych měl být schopný zhruba 12x svižně za sebou natáhnout do kotvící pozice a opět povolit bez výstřelu aniž bych vypustil duši. A také většina lidí luk přitahuje, místo aby ho natahovali(=použití jiných svalů).

Většinou to bývá kombinace těchto chyb a ty technické není těměř v silách člověka odbourat bez dohledu poučené druhé osoby.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 9:35 am    Předmět: Citovat

Takže teraz žiadne strielanie?To bude ťažké pretože som nažhavený ako drak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Patrik11
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2010
Příspěvky: 159
Bydliště: Levice

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 12:42 am    Předmět: Citovat

Žiadna posilovňa ani iná namáhavá činnosť...chce to zregenerovať a svalové mikrotrhliny uceliť...mal som takých problémov mraky...ver mi, mám za sebou štyri roky činnkovania v posilovni...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 8:45 pm    Předmět: Citovat

pobolieva ma rameno ktoré drží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 5:39 pm    Předmět: Citovat

hlavne opatrne ostrlucan, za dva tyzdne budem na slovensku a mozem sa na teba pozriet, alebo niekdo v kluboch na slovensku. Kladky vedia Kezmarcania a Vlado z bratislavy.

Hlavne sa nedoj... nestoji to za to. Najlepsi jednoduchy cvik na luk v posilovni, tahanie hrazdy za chrbtom (nie zpredu) , ktore rameno ti odchadza? to co taha alebo drzi?

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 01, 2011 1:39 pm    Předmět: Citovat

Tak to je krátky čas na zdokonalenie. Musíš ešte trpezlivo trénovať.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.