Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Väčší dostrel - náklopná lišta.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2015 9:51 am    Předmět: Citovat

no ešte sa sťažuj heh.. Wink
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2015 6:37 am    Předmět: Citovat

pôvodne som myslel ze ziadna tetiva neopusti teplo môjho domova,ale clovek mieni a miro so sestrou na zraze meni.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá březen 13, 2015 6:21 am    Předmět: Citovat

vsetko si najprv musim otestovat sam,flemisky zvlast,az potom nastane verejne testovanie v ramci republik.. Laughing ...jedna vec je flemiska na luku 60 libier a kdesi inde pre kuse...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 11:21 pm    Předmět: Citovat

děkuji za pochvalu Smile

no ono asi ani není co recenzovat. Přeci jen toho příslušenství pro kuše zase není tolik, zvláště ve střední Evropě. Možná až nám povolí lov v ČR a SR, tak tu bude recenzí a postřehů na příslušenství více Twisted Evil

Já se jen snažím sem občas hodit nějaké info, které buď jinde není nebo je, ale snažím se k němu přihodit nějaké svoje postřehy. Sám si rád počtu něčí názory ať se jedná o kuši, optiku, nebo jen blbej končík na šípu.

No a k tvojí recenzi - možná kdyby si každému členovi poslal po jedné tětivě, tak by bylo testování rychlejší a objektivnější Laughing
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 10:11 pm    Předmět: Citovat

hodnotna a pekna priebezna recenzijka korinku.. Wink Very Happy ..aspon niekto..lebo moja recenzija na flemisku pokulhava,napotil som zatial 400 vystrelov,este taka stovka ma caka,abych som mohol co to tuna nacmarat..ale je zaujimave,ze hoci som nanu stredovku odflakol,drzi zatial jak pes jeza,co ma akoze dost znacne udivuje..nepatri to sice sem,ale cert to vem... Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ano rozsah je 20-80 yardů. S tím že čím silnější kuše, tím blíže bude na kolečku 80 ke 20. Tzn. pak ti na kolečku zbude třeba 3 cm bílé pásky a ty máš tak možnost si tam zaznačit svoje hodnoty. Naopak u kuší pod 300 FPS, ani nezbylo místo pro 70 a 80 yardů. Pod 20 yardů budeš muset hádat v optice.

Zde přikládám foto nálepek (vlevo nálepky pro nejslabší kuše, kde rychlost šípu je od cca 250-290 FPS. Vpravo tabulka pro nejsilnější kuše od cca 380 do 440 FPS). Jak je vidět, u silných kuší je ještě opravdu hodně místa pro vlastní značky. Jinak ty tabulky jsou celkem 4.


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 8:53 pm    Předmět: Citovat

Hmm,fajn to sa mi hodí akurát rozmýšľam, že by som také niečo potreboval.Uvažoval som aj nad náklopom od Cermana, ale zrovna ho tu niekto nechváli v inom vlákne tak to HHA bude asi lepšia voľba, inak rozsah tuším 20-80 yardov ako riešite do 20 a nad 80, počítam,že zámernou osnovou v optike či?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt březen 12, 2015 6:27 pm    Předmět: Citovat

No po dlouhém rozhodování mezi HHA a TriggerTech jsem se rozhodl pro HHA. V můj prospěch hrál i kurz dolar/koruna a trochu mě mrzí, když vidím kurz současný, že jsem nevzal položky obě dvě. (alespoň zůstaly peníze na něco jiného Smile ).

Přináším tedy po nějaké době další menší recenzi na nějaký produkt, protože recenzí není nikdy dost. Doufám, že se bude líbit.

K HHA:
1) Balení - montáž přišla zabalená v blistru. Jako pozadí a poutač slouží barevný karton s informacemi o produktu. Po otevření kartonu vypadne plastový pytlík s nálepkama se vzdálenostmi pro jednotlivé rychlostí kuší plus nálepku HHA. Dále je v balení šroubek (červík), který lze namontovat zespodu montáže, aby montáž náhodou nepochodovala po původní weawer liště. Po rozevření kartonu je z vnitřní strany natištěn podrobný návod.



DALŠÍ FOTO BALENÍ:
http://i57.tinypic.com/2pq3k1l.jpg
http://i59.tinypic.com/o9r4hc.jpg
http://i61.tinypic.com/119xx5f.jpg

2) HHA - konstrukce se jeví bytelně. Hmotnost výrobce udává necelých 200g (já jsem bohužel nevážil) - každopádně bez namontování je těžká přesně tak, jak jsem očekával. Po namontování na kuši jde už váha poznat a naopak, zde jsem nepředpokládal takový nárust hmotnosti. Naštěstí je a váha u střelce, takže při míření to nevadí. Jde to sice jen o 200 gramů, ale jakmile jsem kuši zvedl ze stolu po namontování montáže a optiky, okamžitě jsem si toho všiml.

Kolečko pro změnu náklopu má příjemný chod. Žádné volné ani tuhé otáčení - i s mokrýma rukama od sněhu v ruce neproklouzne a to díky zdrsněnému okraji kolečka. Jistící matka dokáže mechanizmus tak utáhnout, že ho lze stěží povolit. Proto stačí opravdu jen decentní dotažení. Zde je trošku nevýhoda, že pokud dotahuji matku, tak nastavenou hodnotu na kolečku posunu ještě o necelého půl dílku (on ten půldílek samozřejmě nemá zas takový vliv na přesnost). Předejít tomu lze jednoduše - na kolečku nastavím hodnotu o půl dílku menší a dotažením matky tento půldílek přidám a mám správnou hodnotu.

3) Střelba - původně jsem měl obavy z toho, že pokud zvednu optiku ještě o HHA, tak že mi nebude sedět už tak nízká lícnice na Matrixovi. No záleží v jaké poloze. Ve stoje je to v pohodě. Vsedě se to taky dá. Jakmile ale střílím vsedě s bipodem na vzdálenost 60+ yardů, tak už nevědomky natahuju krk, abych při tom náklonu optiky měl čistý obraz. No a vleže je to nepříjemná záležitost. Člověk natahuje krk jak nějaká slépka. Zde už je potřeba trochu improvizace. Určitě pomůže střelecký bag pod konec pažby, i tak ale musím dávat levou dlaň na lícnici, abych měl příjemně opřenou hlavu a oko v ose s optikou.

Co se nabíjení týče, měl jsem původně obavy z toho, jestli to kolečko nebude zavazet. Zavazí, o tom žádná, ale není to nic nepříjemného, nedejte bohové znemožňujícího kuši nabít. Jen je potřeba ty ruce o těch 5 cm roztáhnout.

Člověku se nyní přidá ještě jedna věc před výstřelem. Vždy jsem si před výstřelem v hlavě řekl kromě kontroly šípu, pojistky, dopadiště a prostoru mezi ním a mnou atd., taky vzdálenost, na kterou musím mířit, abych posadil na cíl správný záměrný kříž. Nyní si musím dávat pozor, ať ze zvyku nemířím např. na padesátku v optice, ale jen na nejsvrchnější kříž (tečku) – jinak člověk samozřejmě přestřelí terčovnici, pokud nastaví na HHA 50 a v optice střelí také na 50 Very Happy

4) Přesnost – s HHA zatím padlo jen okolo 80 výstřelů na různé vzdálenosti. Zatím střílím podle nastřelovací stupnice a nemám ještě nalepenou tu po yardech dělenou. Je to tím, že ještě ladím šípy. Přemýšlím ale, jestli je to vůbec nutnost lepit tam tu správnou pásku, když nyní mám stupnici až do konce. Takhle si akorát zapíšu, který šíp potřebuje jaké číslo pro danou vzdálenost. A jelikož nelovím, tak si s nastavení hodnoty např. 43 yardů nedělám hlavu. Buď vystřelím a vidím, kam musím potočit, nebo udělám 2 kroky zpět a střelím znovu. Ostatně důvod nákupu nebyla ani tak přesná střelba do 60 yardů, ale relativně přesná střelba nad 60 yardů. Jestli přijde doba, kdy budu vyžadovat přesnou střelbu s krokem po jednom yardu, tak nalepím pásku.

O tom jak drží montáž nástřel, poreferuji do budoucna, bo je ještě moc brzo na takový závěr. Vyvětral jsem ji zatím jen 2x. Poprvé v úplném bezvětří šlo vše hladce, podruhé fičel vítr, takže už tak přesné sousřely nebyly.

5) Subjektivní názory – zatím jsem z montáže pozitivně naladěn. Vše ukáže čas, jestli toto opojení zůstane. Myslím si, že s přibývajícím časem a přibývající vzdáleností terče ode mě, teprve ocením jeho funkci. Zatím můžu HHA doporučit.


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jarek
Nováček
Nováček


Registrace: 20.1. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt leden 29, 2015 1:50 am    Předmět: Citovat

Scootr: bydlím u Zlína
_________________
Excalibur Equinox 225, Twilight DLX, Jaguar 175
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 3:12 pm    Předmět: Citovat

Jsou optiky které ti umožní střelbu na 180 metrů + když přidáš třeha HHA tak se dostaneš o dost dále...ALE... dle mého je to už za 150 yd o náhodě...
z jakého kraje jsi ?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jarek
Nováček
Nováček


Registrace: 20.1. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 2:47 pm    Předmět: Citovat

Jsem tu nový, takže něco málo o mě. Z kuše střílím třetí rok, na začátku jsem střílel z Jaguara a velmi brzy jsem přešel na Excalibur Equinox Very Happy
Střílím jen terčovku, takové to domácí střílání. Už nějaký čas poměrně pravidelně sleduji zajímavosti na tomto fóru, ale nikdy jsem se do debaty nezapojoval.

Scootr: Ano, v odkazu je video s lukem, ale samozřejmě se ptám na střelbu kuší. Na videu se mi líbí to, jak borec přijde a na druhý pokus bez problému trefí. Jako by to nebyl žádný problém Smile

spitamen: Zajímá mě, jestli jste něco podobného někdo třeba nezkoušel, jestli s mířenou střelbou na takovou vzdálenost máte nějaké zkušenosti. Já jsem původně zkoušel kušohled podložit a tím ho naklonit do požadovaného úhlu, ale jak jsem již psal, pokud je nakloněn na takovou vzdálenost, tak hledím přímo na rail.
Já střílím na poli nebo na louce, střílím na prasáka do země, s dopadem si hlavu nelámu. Na takovou vzdálenost ve volném prostoru už přesnost hodně ovlivňuje vítr. Jednou musím mířit o metr vlevo podruhé vpravo.
Oporu kuše nepoužívám, nejčastěji střílím z kleku, pouze opřený loket o stehno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 9:02 am    Předmět: Citovat

ehmm...kazdu strelbu "po sipe",resp.kazdu vzdialenost ktora vybocuje z bal.priamky treba povazovat za instinktivnu...pokial sa striela z vysoko polozeneho miesta(veza,panelak-strecha,hrad),tak je to este ako tak,ale pokial mienis strielat-trenovat na rovnom,ci dokonca clenitom terene,na vzdialenost 280m,tak ti drzim palce,dostatok sipov a dokonala strelnica-dopadisko sipu je myslim nevyhnutnost... Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 8:23 am    Předmět: Citovat

Nováček .. představ se trochu ...

jde o to s čím to chceš .. máš tam odkaz na luky..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jarek
Nováček
Nováček


Registrace: 20.1. 2015
Příspěvky: 5
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st leden 28, 2015 12:44 am    Předmět: Citovat

Dobrý den pánové, střílí někdo z vás i na velkou vzdálenost 250-300metrů?
Normálně jsem střílel bez náklopu na 100m na nafukovací balónky, to ještě v optice vidím. A po zhlédnutí tohoto videa mi vrtalo hlavou, jestli to na cca 300yardů dokážu taky.

https://www.youtube.com/watch?v=Et23I9zneqk

Máte se střelbou na takovou vzdálenost někdo zkušenosti?
Já to střílím bez optiky, mířím jen přes hrot šípu Smile a občas trefím Very Happy
Náklop nemám a na takovou vzdálenost je kušohled stejně nakloněn tak moc, že míří na rail.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2014 3:34 pm    Předmět: Citovat

aj ja jednu beriem. tak makaj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2014 7:32 pm    Předmět: Citovat

Jáaj, poptávka by bola a ja chcem, tak už to vyrob konečne Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2014 5:09 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:

Mám jí doma v nákresech .. nic složitého to není Very Happy je to jen houpačkový system... stačí na to kousek duralu, náčrtek a fréza ... a je to...pokud máš materiál můžeš jich bouchat mraky... ale k čemu...zas taková poptávka na to není...


Scootre: ak to máš skreslené a je to tak kompaktné ako to HAWKY a rozsah sklopenia väčší ako u HHA, tak si aj ja objednám.
S HHA-čkom sa dostanem na cca 80 m na kríž a ďalšia vec čo ma se.. je, že mi pri naťahovaní zavadzia to koliesko na boku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 2:42 pm    Předmět: Citovat

Ano mas pravdu, kilo sa nespravne pouziva na stovky. Inak Penta je tusim nejaka skupina, ja si to pamatam skor ako peta a exa ...
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 12:44 pm    Předmět: Citovat

jasné, Scootre, že neľutujem ani cent a ani minútu čo som vrazil do tejto krásnej zábavy; a vianoce si robím priebežne počas roka doplňovaním "výbavičky" Laughing
jasné, nie je to veda vyrobiť, skôr je zarážajúce, že individuálna kusová výroba je lacnejšia ako sériová; sám si ju urobíš lacnejšie ak máš na čom, ak ti to urobí zbrojár, víde to tiež masnejšie...

Bača, jasné, že hovorím o tisícoch, len teraz sa nám s tým eurom trošku posúva hantýrka a čo je pre jedného liter (správne kilo), pre iného mega... ale máš pravdu

inak ja si ešte dobre pamätám jednotky zo školských čias, aj keď tam už 30 rokov nie som; dám zaradom od najväčších po najmenšie, dobre? takže: hexa, penta, terra, giga, mega, kilo; mili, mikro, nano, piko, femto, atto (aj to viem, ktoré je koľko krát 10 na +-n-tú... dobre? (väčšina používateľov číselnej hantýrky nemá ani páru, o čom to tu točím, he he)
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:55 am    Předmět: Citovat

Matrix 380 napsal:
. . .dnes mám v tom asi 2,5 mega a keby som pridal bazmek za 400 a k tomu samozrejme výkonnejšiu optiku, som hneď o mega vyššie...
ale ak sa ti uvedenie súm zdá ako plakanie, daj mi tie štyri stovky a prestanem plakať Wink

To v tom mas vazne dva a pol miliona? Shocked Nejak netusim v com by si tolko prachov utopil.
Alebo si si to poplietol s litrom?
A tie volne styri stovky by sa zisli aj mne zvlast teraz pred vianocami. Cool
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:29 am    Předmět: Citovat

Hej Matrix.. těch chchtáků nelituješ a těšíš se až si zase koupíš něco nového co :DDD vím jak jsi nedávno měl malé vánoce :DDDD

Mám jí doma v nákresech .. nic složitého to není Very Happy je to jen houpačkový system... stačí na to kousek duralu, náčrtek a fréza ... a je to...pokud máš materiál můžeš jich bouchat mraky... ale k čemu...zas taková poptávka na to není...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 10:17 am    Předmět: Citovat

nikto tu nenarieka len hodnoti hole fakty
cena je určite dôležitý ukazovateľ, pokiaľ doma nemáš tlačiarničku na chechtáky Wink
keď som kupoval kušu, s nie veľmi bohatým príslušenstvom som bol na nejakých 1 700 éčkach; dnes mám v tom asi 2,5 mega a keby som pridal bazmek za 400 a k tomu samozrejme výkonnejšiu optiku, som hneď o mega vyššie...
ale ak sa ti uvedenie súm zdá ako plakanie, daj mi tie štyri stovky a prestanem plakať Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2014 9:30 am    Předmět: Citovat

Smarja, nariekate ake je to drahe. Nestacilo by to dat vyrobit nejakemu zamocnikovi? Napr. z duralu? Remeselnikov mame my aj vy sikovnych. Sak ide len o kus kovu so skrutkou a koleckom. Pravda, muselo by sa to zastrielat ale cesta by to bola, ci? Wink
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 11:48 am    Předmět: Citovat

1) hawke - výborná vecička pre diaľkovú strelbu za cca 55 eur, avšak ozaj predovšetkým pre strelné zbrane vzhľadom na malý rozsah náklopu; presný údaj o rozsahu náklopu som nenašiel no podľa dĺžky skrutky slúžiacej na náklop nemôže byť rozsah veľký

2) cold shot sa robí vo verzii 150 a 300, čo znamená náklop 150 alebo 300 MOA (uhlové minúty); som presvedčený, že tá 300 by stačila aj na kušu pre potrebu väčších náklopov ako u strelnej zbrane; bohužiaľ obe verzie sú po 400 dolárov, čiže v našich končinách asi toľko isto eur...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 9:21 am    Předmět: Citovat

Je to moc hezké, ALE? Plnilo by to dobrou funkci na naklopení optiky kuše? Přeci jen u té flinty stačí málo pohybu a u té kuše je to dost omezené něčím osadit.
Když jsem viděl HHA jak moc se to musí nahnout. Dokáži si odhadnout rozsah tak mezi 20-60yd dál by to u nás kušařů nedosáhlo - možná se pletu.

Tady je vidět naklonění svítilny o kterém vím už 2 roky... tohle doopravdy funguje tak jak má. Měl jsem to v ruce a pracovalo to velmi dobře. Ale ta cena je v setu hrozně drahá a samostatně se to koupit nedalo.
http://www.lovecky-obchod.cz/laserova-svitilna-subzero-nd-3/
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 7:38 am    Předmět: Citovat

vyzerá veľmi dobre a zdá sa aj stabilnejší a hlavne nikde nič netrčí a nezavadzia hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2014 10:10 pm    Předmět: Citovat

Pre zaujimavost:

HAWKE: 30mm 1 Piece Droop Compensating Mount



Web: http://eu.hawkeoptics.com/30mm-1pc-weaver-droop-compensating-mount-matt-black.html

Cold Shot LLC MOAB 150




web: http://www.coldshotusa.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2014 2:58 pm    Předmět: Citovat

HHA mi přestává stačit 110 metrů a je pro mě konečná.
Chtěl jsem poptat zda máte někdo nastřelovací trojnožku na přesné střílení a uchycení zbraně.
Budu jí svařovat o vejkendu tak bych se rád inspiroval.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so říjen 11, 2014 10:58 pm    Předmět: Citovat

Klucí jakou máte stupnici na HHA ? Vždy má své číslo třeba X-37 a tak .. je to podle kolik střílíte na 60yd .
Zajímalo by mi jak moc se to lišší od danné FPS tabulky od HHA:
Dík
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po září 08, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

Hmm,každý kohút sa svojim perím chváli Very Happy
Kľudne mú napíš, ja už som mu párkrát písal a nemal najmenší problém mi poradiť a to hocikedy aj v sobotu,alebo v nedeľu ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.