Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tilerovani
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

No vcelku očekavatelná reakce.

Cornus ale vždyť to se tak dělá...otáčí ale musí se vědět kam a které Laughing
Není pravdou že se to nedá změřit. Změříš to na každém luku a´t je křivý nebo šišatý, hranatý atd. Vyzkoušej a napiš. Když už né přesně tak přibližně. Můžeš to měřit od vnitřní hrany, venkovní nebo středu. A když už jsi jistý že to tedy nejde změřit tak se dělá to, že se jedno rameno nechá delší a tím máš dosažen také tiller který potřebuje luk. a nemusíš nic ubírat

Dunihlav právě pro tobě podobné jsem to celé rozepisoval. protože pak mi píší neználci že by chtěli u mně vyzkoušet luky jestli mají ten správný tiller. že jinak si je nekoupí. tak se jich ptám jaký že to má být tiller který by chtěli vyzkoušet???..... jelikož o tom nic nevědí a to samé jsem se nedozvědel od vás co děláte celodřeva - (je předpoklad že ti co dělají celodřevo jsou na tom podstatně výše jelikož to dřevo je složitější a hraje v tom roli i malá chyba), tak jaká lze očekávat reakce od nich.
Jistě krátké luky mají zase svoje problémy. Proč bych měl někomu něco vysvětlovat o tilleru krátkých luků když nedovede pochopit problematiku dlouhých luků Shocked

Takže závěrem až zase si doma vystrouháte luk změřte si tiller nejenom křivku ale i vyvážení ramen a zkoušejte jaká hodnota je lepší pro to které dřevo atd.. napište jaky to mělo vliv na střelbu a zásahy, chování luku.......pak se tady lidi dozvědí něco smysluplnějšího než co jsem napsal.

Tak myslím že už stačí Arrow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 5:17 pm    Předmět: Citovat

occasion4 800 occasion6
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 4:55 pm    Předmět: Citovat

Pan Kejval proste vysvetlil jednoduchú vec komplikovane ,niečo čo som ja a cornus aj san duro opýsal a teraz sa vytešuje jak je chtrý,my blbý ,zato si asi to čo sme písali ani neprečítal. Pritom ten jeho spôsob ,,že merať ten rozdiel je nanajvýš nepraktický. Dása to spraviť na kladkovom tilery ,alebo aj v rukách a nič pri tom merať ,stačí naťahovať . Nechápem ako môže niekto vec čo sa dá opísať v 4 riadkoch dá na celú A4 , a zakončí to tým že ,,ale to zas jindy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 4:37 pm    Předmět: Citovat

Jardo, ak by si robil longbow z following grain dreva zistil by si, že vzhľadom na nepravidelnosť tvaru je zmerať rozdiel niekedy trochu problém. Stejne sa ti nepodarí vytilerovať drevené ramená úplne rovnomerne. nieje potom problém proste otočiť silnejším ramenom dolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 4:24 pm    Předmět: Citovat

Ale dyt ja souhlasim se vsemi akorat Kejval ma na to pohled technokraticky, lukari empiricky, ja jsem jen doplnil porovnani jak je to u dlouhych deflexnich luku a kratkych reflexnich luku, protoze je tam rozdil nejmarkantnejsi.

Jarda ma pravdu ze luk musi mit spravny tiler, ale da se toho dosahnout ciste jednoduse empiricky ze to u LONGBOW posune o palec nahoru. A kdyz muzu menit luzko sipu i "zakladku" tak se musim trefit pokud luk neni opravdu udelany spatne.

U kratkych reflexu je to opravdu umeni a tam se musi sestrelit primo na strelce. Idealni je pouzivat vypoustec v podobe prstenu.

Urcite se da zmerit rozdil sily ramen ale jak a na cem proboha kdyz to jde empiricky mnohem snadneji a u longbow je mantinel uchazejiciho tileru dostatecne siroky na to aby se nim lukar nemusel zaobirat ale pouzil "rule of thumb".

To se pouzivalo bezne v Anglii u spracovatelu dreva kde se vse merilo na delku palce (tedy opravdoveho palce prislusneho delnika) a zjistilo se ze tato presnost staci.

Dalsi historicky odkaz na pravidlo palce ze soudcem bylo uzakoneno v Missisipi roku 1824 a v Severni Karoline 1868, ze muz muze mlatit manzelku palici ktera neni tlustsi nez jeho palec.

To si tehdy asi zeny vybirali manzely dle tloutsky palce. hihi

San Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

Já vám odpovím asi takto. Spousta lidí si totiž myslí že tiller je pouze to jaký průběh mají ramena luku v maximu ohybu...aby se hezky elipsovitě ohýbala...což je samozřejmé. Daji to na tilerovací tyčku a kochají se jak hezky mají tvar. Jenže ten luk je opřen v polovině a tětiva taky v polovině. Potom když se to dá do ruky a chytne tětiva prsty je ta křivka najednou jiná. jenže to už nikdo nevidí a nedělá. Takže když se luk (1/2) ramen rozdělí na třetiny tak vzdálenost z 1/3 - směrem kolmice k tětivě dává určitý rozměr. A ten musí být 3-6 mm jiný než to druhé rameno. Horní rameno musí být vždy o tento rozměr slabší než spodní rameno. tím se získá páková rovnováha a teprve potom takový luk umí střílet. Jinak je to krásně opracovanej klacek v pěkném ohybu. Takže si to doma poměřte a dejte vědět jak jste na tom. Jinak toto je historicky známá skutečnost kterou dělají od nepaměti všichni lukaři

Takže pánové je to škoda myslel jsem si že toto víte

Jinak samozřejmě krátké luky a vypouštění vypouštěčem nebo palcem musí být zase jinak...ale to zase jindy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 3:42 pm    Předmět: Citovat

Keď už merať tak v palcoch.
Na kladkáči prstovom som mal rozdiel tuším 1/8 palca, pri mechanickej spúšti 0.
San má pravdu, J.K. má pravdu aj Dunihlav má pravdu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 3:05 pm    Předmět: Citovat

Pan Kejval ,dám drevo na tiler ,zafiksujem v strede ,pri dokončovaní upevním naťahovacie lanko tam kde budem ťahať (palcom) (čiže trochu vyššie od stredu ) a ramená spravím tak aby sa ohýbali rovnako ,,,čiže nič sa nebude preťahovať a ideálny bod je tam na tetive kde som ho chcel,,,to že je vrchné rameno slabšie je toho výsledkom , nie úmyslom . Fakt nechápem o čo vám ide , aké mm tu pletiete ,žiadne nie sú . JardaM ked Burian z Werichom varili boli tuším pod parou .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:59 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

samozrejme ze ma, ale pokud udelas dostatecne dlouhy longbow bez zakladky sipu a ta ramena jsou jakz takz vytilerovana tak kombinaci posunuti zakladky (tam kde dam levou ruku na ktere je sip) a vysky knocking pointu se empiricky dopracujes k dobremu vysledku.
Takze pouzijes "rule of thumb" pravidlo palce a soupnes to cele o palec nahoru.

Cim kratsi a cim reflexnejsi luk, tim musi byt tiler presnejsi.

Akorat jsem te doplnil ze tiler zavisi na stylu uchopeni sipu a nekdy i na samotnem natahu.

Nejlepsi je opereny-neopereny test, tam to uvidis jasne. Pokud je tiler totalne v haji tak to zjistis i bez toho pac sipy plavou.

Reflexni luk je na to citlivejsi, protoze u neho nastava jine zrychleni v konecne fazi pohybu tetivy. Proto je longbow blbuvzdornejsi jak z hlediska vyroby tak z hlediska strileni.

To:JardaM

Kdyz budu mit vysokorychlostni kameru tak budu tilerovat dynamicky. hihi Zatim mi ji nikdo nekoupil Sad a to mam dnes narozeniny.

Takze ty empiricke testy jsou furt lepsi nez matematika. Diferencialni pocty mi nikdy nesli....

San


Naposledy upravil SanDuro dne po prosinec 08, 2008 3:14 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

Já sice luky nedělám (zatím), ale vidím to takto. Celá ta geometrie a silové rovnováhy jsou na napnutém luku (oproti kuši) takové "zmrzačené". Při vypuštění pak vlivem těch nepoměrů může lůžko končíku putovat prakticky kamkoliv. Aby ale hnalo šíp směrem k zakládce, k tomu slouží tillering, ale dynamický!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:46 pm    Předmět: Citovat

Chlapi ke vší úctě k vašemu umu ve výrobě celodřevěných luků vám musím říci že tedy děláte něco o čem němáte ani páru. Děláte luky a nevíte zásadní věci mající vliv na střelbu. Níže jsem vám celé popsal tak se snažte.
pro Sana: Jarda nemá částečnou pravdu ale celou pravdu. to vyvážení ramen má zásadní vliv na let šípu. Je to tak jak jsem popsal Laughing

Horní rameno musí být slabší než spodní...kolik mm to dělá???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:41 pm    Předmět: Citovat

O kolik má být spodní rameno silnější? Cornus i Dunihlav vpodstatě říkají že "přiměřeně". Vzpomněl jaem si na tu pohádku "Byl jednou jeden král", jak tam Werich a Burian přidávali "přiměřeně" ty kvasnice.... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
Ak neviem o kolik neznamená že to nepoužívam.
Kolik Shocked ,no tak aby dobre bolo nie ? Very Happy .a meranie by som nechal na Ogena Laughing , ani neviem ako to merať ,ani prečo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 1:51 pm    Předmět: Citovat

Iste mi je známe, že spodné rameno má byť silnejšie. Ak neviem o kolik neznamená že to nepoužívam. Ak ide vyladiť nastavením výšky nock pointu na tetive je to ok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 12:46 pm    Předmět: Citovat

Jarda ma castecne pravdu. To tilerovani jsem mel moznost si vyskouset v praxi.
Cim kratsi luk, tim vic se tiler projevi. Pri strileni tri prsty pod je to zase o necem jinem a uplne o necem jinem je to u stringwalkingu kde vlastne idealni tiler neexistuje.
Akorat misto toho abych piloval ramena, preferuji hratky s tilerem na luku kde jde tiler nastavit. Luk mi prisel sestaven tak ze byl pripraven na jeden nad dva pod. Kdyz jsem z toho strilel tri pod luzko sipu jsem musel posunout skoro o 1,5 cm.
Tak jsem se hral s tilerem. a opravdu dle zpusobu drzeni sipu se muze tiler zmenit az o dve otacky na sroubu, kolik je to mm nevim ale muzu to zmerit.

Jedinym dobrym voditkem je strileni neopereneho a opereneho sipu aby litali stejne vysoka a nasledna uprava knock pointu na tetive. Knocking point by mel byt v idealnim pripade 8-10 mm nad stredem tetivy , mereno od zakladky sipu. Jestlize je mimo tento rozsah musi se upravit tiler luku a znova skouset neopereny a opereny.

U longbow to neni az taky veliky problem protoze longbow je dlouhy a tedy docela tolerantni vuci spatnemu tileru. Cim kratsi je luk, tim je citlivejsi nejen na tiler ale dokonce se muze menit vlastnosti luku i rozlicnym zatahnutim za tetivu ( nekdy taha vic prstenicek, nekdy ukazovak).

U stringwalkingu se idealni tiler strili jenom pri jedne vzdalenosti, proto se luk zastreluje ( operene, neoperene) na nejacasteji strilenou vzdalenost.

Na 3D ( 5 - 27 metru ) je idelani tilerovat na string walking kolem 18-20 metru kde byva vetsina zvirat.
Ne tereni lukostrelbu (5-50 metru) je idealni tilerovat na 30 - 35 metru.

Kdyz clovek nestringwalkuje tiler luku se nemeni, akorat je potreba se rozhodnout jestli bude clovek strilet tri pod nebo jeden nad a dva pod a dle toho natilerovat luk. U klasickych dlouhych luku se to vetsinou nepozna.
U kratkych luku je rozdil velmi markantni. To je jeden z duvodu proc se kratke jezdecke luky tahaji palcem, nebo pouzivaji prsten.

Nektreri strelci BB ve svete kteri pouzivaji stringwalking strileji jenom dvema prsty a prstenicek nepouzivaji. Proto se i na stringwalking pouzivaji dlouhe reflexvni luky.

Nejidealnejsi je asi mit bud dva luky, nebo dva kotvici body aby se u stringwalkingu eliminovala nerovnovaznost tileru.

Takze zaverem pokud clovek krouha longbow ( DLOUHY ) tak lze pravidlo jednoho palce nad stredem luku brat jako zjednoduseni, coz pri temer vyvazenych ramenech se nakonec projevi jako idealni poloha.
Stred tahani za luk je v tomto pripade ve stredu luku a pripadne jemnosti se doladi vyskou knocking pointu.

U kratkych luku se to musi opravdu tilerovat, nebo posunout zakladku sipu smerem nahoru/dolu.
Zmerit ze to neda, u longbow pokud neni udelany spatne to neni potreba resit, u kratkych luku kupovat luk na miru a zastrilet si ho.

Operene neoperene sipy jsou nejlepsi test.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 10:37 am    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
pokud budeme mít bod opěru přímo v polovine tak budeme neúmětrně tahat spodní rameno (proto ten 1 palec nad střed) aby se vyvážila ramena.

U kuše je ale bod opěru přímo v polovině a za "spodní" rameno se neúměrně netahá. Je to proto, že zakládka je u luku nad bodem opěru (tedy délka tětivy nad a pod končíkem je různá) a u kuše ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 08, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

No mistři slabá diskuse. čekal jsem toho za víkend od vás víc. předpokládal jsem že všichni tady ti výrobci luků co dávají rozumy jiným mi k tomuto tématu řeknou více. je pravdou že se k tomu pomalu dopracováváme. Pouze mne zaráží že tuto základní věc v konstrukci jak celodřevěných tak i jiných luků nikdo nezná. A to podotýkám je historická jasně daná věc staletími praktikována. Žádný výmysl Kejvala
To že je bod opěru 1 palec nad středem je asi všem jasné. Pokud ne tak je to že pokud budeme mít bod opěru přímo v polovine tak budeme neúmětrně tahat spodní rameno (proto ten 1 palec nad střed) aby se vyvážila ramena.
Je jasné že držením tětivy dvěma prsty pod a jeden nad vzniká pákový nepoměr na ramenech luku. Díky tomuto úchopu dojde při vypuštění tětivy k tomu že spodní rameno luku bylo přitahováno více než horní rameno
Tím dojde k tomu že horní rameno dojde dříve svého cíle než spodní rameno.....je to tak ne???
Samozřejmě 1 palec je pouze začátek. Pokud ta ramena nebudou udělána vyváženě "správně" tak zjistíme že pro dosažení dobrého letu šípu musímě lůžko na tětivě posunout razantně tak aby se poměr vyrovnal. Takže když dáme šíp na tětivu a vystřelíme. tak vidíme že šíp horizontálně plave. Takže končík šípu posouváme po tětivě tak dlouho až šíp letí "rovně" No a pokud víme kde je správná poloha lůžka šípu na tětivě,tak se podíváme v jaké je pozici od opření šípu na luku a kolmice na tětivu. Pokud jsme se vlezli do 12 mm nad kolmou linii tak je to fajn. Pokud ale tato pozice je vyšší nebo dokonce nižší pod kolmici je to průser. (Když je to mírně nad pravý úhel je to super). To signalizuje to že ramena se přetahují podstatně více než je vhodné. To má samozřejmě vliv na materiál což samozřejmě nechceme.
Z tohoto důvodu se dělá horní rameno slabší než spodní aby se poměr vyvážil. Já se ptám o kolik se to dělá ????
Takže si vyzkoušejte výše popsané. Upravte si ramena tak až vám bude šíp létat rovně při dosažení lůžka šípu do 12 mm nad kolmici a pak si to změřte jaký je rozdíl mezi rameny.
Je to velmi kvalitativní prvek a zaráží mne že to nikdo nezná. Pokud jste tedy celou dobu vyráběli luky tak jste zvládli pouze část. Proto se nelze divit že vaše střelecké výsledky jsou slabé jelikož střílíte " špatným lukem"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

Ogen síce sa snažíš pôsobiť ako ostrieľaný deduško z bradov ,ale si zase vedľa ako tradične . Pri rovnako dlhých ramenách máš mať horné rameno slabšie, lebo ak by boli rovnako silné a strieľaš tak sa ti spodné viac namáha a ten nepomer ti spôsobuje blbé vypúštanie šípu ,zhruba tak. a ak máte ruku ako lopatu tak si tam dajte trebárs 5 palcov. Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 2:59 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Jaroslav Kejval napsal:
nemoměr v držení luku (1 palec nad střed)

Když už o tom mluvíme, ten jeden palec nad střed je nějaký podezřelý. Proč ne třeba 1,27 palce? Má to nějaký fyzikální důvod, nebo je to jen číslo, které se amíkům dobře pamatuje?

Kládol som si otázku pri mojich začiatkoch, prečo 2" + 2", tak prakticky je to priemerná šírka dlane u dospelého chlapa, tak to bolo zaokrúhlené na 4 ", niečo také bude i ten 1" (palec). Keď sa drží luk a strieľa sa z neho je to uchop nie na celú šírku zovretej dlane, ale ináč. Možno šírka medzi kĺbmi ukazováku a prostredníku na chrbte ruky Wink, ktorá zviera luk alebo šíp Wink Wink. A možno tiež vodorovný rozmer od jamky boltca ucha (neviem kdo si to tam ukotvoval: Achilles, Robin Hood) a stredom oka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 1:29 am    Předmět: Citovat

Ano, ono by sa malo tilerovat tak že luk zafixusuješ tam kde držíš a natahuješ tam kde budeš natahovat teda jeden palec vyššie na tetive,a ak sa ti budú ramená (rovnako dlhé( ohíbat rovnomerne tak vrchné bude slabšie ,,,,to je to čo mal Kejval na mysli ,dúfam Confused . Mat tak scaner dám sem nákres . PS: to ma nikto neučil ,tot pozorovanie a trocha praxe. Len nerozumiem tomu kolik , Very Happy už som čítal aj také že ten kolik si strč do zadku Twisted Evil , snad vysvetlí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 9:21 pm    Předmět: Citovat

Pretože nemôžeš mať oprnú ruku aj šíp ideálne v strede luku je 1 palec nad stred taký kompromis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

Ehm , som bol vtom že je to každému jasné ,, proste ak máš ramená rovnako dlhé horné by malo byť malinko slabšie kôli tomu že šíp máš na tetive vyššie od stredu , rovnako sa kôli tomu môže spraviť horné rameno trochu dlhšie , pri moc asymetrickom luku je dolné rameno slabšie .Proste ja niesom typ čo všetko meria a toto mi prišlo ako samozrejmosť ,meriam automaticky ...oko nie je .....oko vidí ,a v prsty nemám z kameňa Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 3:18 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
nemoměr v držení luku (1 palec nad střed)

Když už o tom mluvíme, ten jeden palec nad střed je nějaký podezřelý. Proč ne třeba 1,27 palce? Má to nějaký fyzikální důvod, nebo je to jen číslo, které se amíkům dobře pamatuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

Lenže tu ide, Hlaváčik, o ten pocit, aby, keď to odo mňa niekdo kúpi, tak ten tomu veľmi nerozumie a ostatný laici by sa mu ešte mohli Very Happy Laughing Very Happy. V džungli, na savane, v stepi je to o niečom inom. Tam ide o to, aby bola dobrá mňamka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Snad mi tady nechcete tvrdit že všichni co vyrábíte celodřevěné luky a to už zřejmě několik let, a nevíte, že díky nemoměru v držení luku (1 palec nad střed) a natahování tětivy dvěma prsty pod šípem a jeden nad šípem máte mít horní rameno slabší vůči spodnímu???? Ptám se kolik to děláte??
Pan K. či už horné rameno slabšie alebo dlhšie to si snád každý dorieši sám , ja som robil aj asymetrické luky a ani neviem ktoré je slabšie , ved o ten pocit na tetive aby to na mieste kde sa to naťahuje bolo ok ,že .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 1:02 pm    Předmět: Citovat

Pre laickú verejnost Embarassed; mne to nie je jasné už od samého začiatku, ale mal som tiež tento problém, keď Jenda dal sem nákres, ktorý tento nepomer ukázal, ale vysvetliť to nemal kdo; len že sa robí jedno rameno slabšie a potom záleží, či sa ramená trochu vykrútia tak, aby šíp nemusel obtiecť stred luku Wink.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá prosinec 05, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

Snad mi tady nechcete tvrdit že všichni co vyrábíte celodřevěné luky a to už zřejmě několik let, a nevíte, že díky nemoměru v držení luku (1 palec nad střed) a natahování tětivy dvěma prsty pod šípem a jeden nad šípem máte mít horní rameno slabší vůči spodnímu???? Ptám se kolik to děláte??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

Tilerovanie na symetriu každý môže posúdiť, ak vidí na 5 metrov a načrtne si oblúky na stene alebo iným spôsobom.
Tillerovanie na vyváženie ramien na pružnosť (nepredpokladám na váhu Wink ), ide o presnosť vo výrobe a posúdenie, ktoré rameno bude viacej pružnejšie a zistiť pri natiahnutí tetivy, posunutie jej stredu- tzv. kmitanie hore a dole od pomyseľnej stredovej osi, pri uvoľnení. Toto si nejakým spôsobom vedieť zaznamenať. Stred tetivy na začiatku a na konci pri kľude a pri max. náťahu je v rovnakej výške. Preto musí byť fiksácia polotovaru luku na tillerovacej tyči, kolmosť stredu luku k nej a značenie stredu tetivy, kam sa posunie označený stred, pri postupnom naťahovaní.
Tak a je to!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

Tak to netuším. Pouč nás ako to má byť.
Čo tu nieje J.P. sa mi tu moc know-how nedostáva. S výnimkou Myšu. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 12:42 pm    Předmět: Citovat

No Cornus a kolik ti to tedy dělá v tom nepoměru ramen ???
Jedno je tillerování na symetrii a druhé je tilerování na vyvážení ramen. Kolik to tedy je ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
Strana 10 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.