Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

target panic
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 6:41 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, ž je to tím že těch 6 šípů střílí nad sebou najednou. Zkus je střílet po jednom Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 6:01 pm    Předmět: Citovat

tak máš blbě nastavenou výšku lůžka na tětivě, nebo ti plave délka nátahu, nebo šíp zakládáš k luku pokaždé v jiné výšce. Mě se tohle stalo loni na jaře u Zelího na 50m. Všechno v terči, perfektní osa a dohromady 13 bodů. Ale tam to bylo těžištěm šípů
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

Šípy označený mám a jima to neni. Ty co nelítaly správně už šly na tužky Smile
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 1:59 pm    Předmět: sipy Citovat

Zdravím,
mám otázku na drevené šípy. V akej tolerancii spine a váhy by mala byť dobrá súťažná sada drevených šípov?

Napr. pri spine sa spoliehate na údaj od obchodníka (teda v štandardnom rozmedzí 5lb) alebo si spine tyčiek premeriavate sami?

A aký váhový rozdiel akceptujete u sady šípov? 10grain? 20grain? alebo menej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ishi
Nováček
Nováček


Registrace: 3.12. 2008
Příspěvky: 75
Bydliště: Černošice

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 1:37 pm    Předmět: Citovat

Dobrý je nejdřív vyloučit vliv samotných šípů. Jestli tu chybu nedělají pořád ty samé šípy. Máš je označené? Mě se běžně stává u dřevěných šípů, že vyberu sadu 12 kusů se stejným spinem i váhou a stejně třeba 3 chodí pořád nahoru a 2 pořád dolu. Tak je prostě vyřadím. Ale za nějaký čas se jejich vlastnosti změní. Odborníci na dřevo mi na můj dotaz zasvěceně vždycky řeknou: dřevo je holt dřevo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: út listopad 16, 2010 10:40 am    Předmět: Citovat

Ahoj
Vysvělil by mi někdo co dělám blbě ?
Z každé sady zkazim skoro polovinu šípů. Ten v levo je jasně strženej, ale mě spíš zajímají ty nahoře a dole. Čím to může být ? Nezdá se mi, že by pár milimetrů nátahu udělalo takovej vejškovej rozdíl. Nebo to prostě uspěchám a pořádně nezamířim ? Jo a je to jen 20m.



_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

Asi po měsíci jsem zase střílel a nebylo to nic moc. Na hrůzu ze žluté to ale nesvádím, páč na terči nic žlutého nemám! Ale vzpoměl jsem si na to napínání s nádechem, jak psal J. Kejval. I když jsem měl dost problémy s tím novým časováním, byly zásahy lepší! (v každém případě nebyly horší Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 10:34 pm    Předmět: Citovat

Jo, je to psina, pozdě večer střílet na terčovnici, kterou nevidíš, a díky správné formě odprásknout karbonový šíp "Robinem Hoodem". Žeby náhoda ? Ne, z pěti šípů byly čtyři v prostoru velkém jak kovová padesátikačka a pátý v končíku jednoho z nich.

Louda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:27 pm    Předmět: Citovat

to Jaroslav Kejval:
Musim dát za pravdu Sanovi když se mi postavil za záda tak mě to tak rozčilovalo, že jsem na něco jako míření neměla vůbec čas...a k střílení po slepu, je to výborná věc, člověk opravdu zjistí, že forma je základ, ale než se člověk zbaví paniky, že někoho zastřelí a že ho pak zavřou tak to je druhá věc stránky.... Laughing
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

Jardo, nebudou, pac jim stojim za prdeli a mluvim furt o forme, jak zjisti ze forma strili nejlepe, je to prodane ....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 5:28 pm    Předmět: Citovat

To jo Sane, ale kohokoliv postavíš před terčovnici z lukem tak ti začne nějakým způsobem mířit protože i ta terčovnice je pro něj najednou cíl. Místo na to že se bude soustředit na techniku ti začne mířit i na obyčejnou díru od šípu Smile
Ale rozhodně je to správný postup, nejdříve zvládnout výstřel jako takový a potom se učit kam a proč to tam lítá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: ne březen 01, 2009 6:28 pm    Předmět: Citovat

gawain napsal:
Obavan sa, ze ta cesta je fakt dlha a klukata, ale nie je nezvladnutelna. Lukostrelba ta nemoze len bavit, ale musis ju skutocne milovat a vteby mas sancu byt najlepsi.



.....tak pod tohle se fakt podepíšu - není moc co dodat. Wink Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Kdyz ucim lidi strilet tak musi nejdriv mit soustrel v povestnem pivnim tacku , maximalne ulitnuty 1-2 sipu z deseti.
Az kdyz se nauci formu tak je seznamim s principy mireni.

Do te doby strileji na pocit , rikejte tomu treba instiktivne. Casto jsou prekvapeni kdyz je donutim strilet ze zavrenyma ocima a trefuji se, hihi

Mirit ucim az kdyz se lidi nauci strilet z luku.

Obdoba se zbrani nema moc dobrou paralelu, ale kdyz jsem se ucil zavodne strilet tak se susilo. Strilelo se naprazdno bez patronu.

A nebylo to tim aby jeden usetril za patrony ale aby se naucil techniku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 1:30 pm    Předmět: Citovat

Trochu "nadneseně" tak všichni pistolnici používali naprosto totožný styl střílení jako instinktivní lukostřelci. Koukali na to co chtěli trefit a trefily to od pasu. Byron Fergusson toho je důkazem..taky by mu zřejmě šlo dobře střílet protože to má v už v hlavě. Je to přesně tak jako když člověk co loví zbraní zvěř a pro zábavu přejde na střílení lukem tak už to v sobě má. Několik případů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 1:14 pm    Předmět: Citovat

Obavan sa, ze ta cesta je fakt dlha a klukata, ale nie je nezvladnutelna. Lukostrelba ta nemoze len bavit, ale musis ju skutocne milovat a vteby mas sancu byt najlepsi.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Ano Rick Mc kinney to píše správně. četl jsem několik jeho článků které psal do Archery FOCUS v roce 1997-9. Některé asi budou ještě dostupné a se vším co napsal se nedá než souhlasit.
Já zastávám názor že lukostřelec který chce uspět ve sportovní lukostřelbě by se měl nejdříve než se vůbec pustí ke sportovnímu luku učit instinktivní střílení (nikoliv míření po šípu). Protože v této fázi pozná že vliv míření není tak podstatný jako provedení výstřelu a samotná koncentrace na centrum. Za další vytvoří si v této fázi právě ty instinktivní podněty které budou mít pozitivní přínos na tu "mířenou střelbu" protože pochopí tak jako u instinktivniho míření že význam mířícího pinu je stejně tak nepodstatný jako periferijní vidění hrotu při instinktu. Mně se tady toto vše vrací ve vzpominkach na některé děje ze závodů kdy jsem střílel FITA závody a vnímal střelbu ostatních střelců a myslím si, že kdyby se tady v minulosti věnovalo v lukostřelbě i více prostoru na tento druh střílení jako mezičlánek pro sportovní rozvoj tak by úroveń střílení v ČR byla někde jinde . Je to pouze osobní názor
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

Vezmu odpovědi postupně:

Re: Jaroslav Kejval- je to tak, BB střílím technikou BB a zpravidla teď s "tabkou", TRRB střílím v rukavici a 1 nad a 2 pod.
- to dýchání mi přijde (jako pomocný prvek pro překonání "žluťáka") jako zajímavý nápad

Re: Imago - je zajímavé, že názor na to, že sportovní lukostřelec má něco nechat na podvědomí a jestli to neudělá a příliš se soustředí na všechno, tak to právě "zkoní" se v té literatuře objevuje. Každý sice nechává na podvědomí něco trochu jiného ale nevadí i tak je to pro mne zajímavé tím, že jsem strávil půlku loňského roku převodem všech prvků z podvědomí do vědomě řízeného procesu. Teď teda zkusím něco vrátit zase zpátky. Very Happy

Re: SanDuro - hypnozu zatím ne, ještě to zkusím jinak. Přípravu mířím na duben, kdy začnou terenní, ty by mě mrzely víc než hala.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 3:22 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

promin ale neco jineho je nastrilet deseti sipy tercovku a neco jineho je konzistentne vystrelit 20 sad a vice sad po trech sipech.

Chce to velky moral. Mozek se zacne nudit nebo generovat bludy.
Neni to otazka mireni pres sip.

Ja se na koukam furt na terc a kde je hrot me nezajima. Az kdyz mam natazeno a ukotveno. Koukam na terc. Kdyz cumim na hrot sipu tak je vysledek mnohem horsi nez kdyz koukam na terc ahrot sipu mam v perifernim videni.

Fakt si skus nastrilet tech 20 sad a mezi kazdou si dej 2 minuty pauzu. Dej sem vysledek s jednotlivymi sadami a pak uvidis ze to neni prdel.

Terc 40 cm vzdalenost 18 metru, 20 sad po trech sipech. Pak to muzeme zanalyzovat. povolene je roztrileni z peti metru a dve treninkove sady.
Jak jednou zacnes strilet musis to dostrilet, zadne opakovani, nebo zacnou znova.

Problem target panic je v kazdem pripade premireni vystrelu. Mozek se prilis soustredi na mireni a ne na spravnou formu.

V podstate se jedna o dve zakladni chyby. Jakmile strelec uvidi ze ma hrot sipu ve zlute, utrhne vystrel jeste pred ukotvenim formy.
Strelec neni schopen zamirit a sip mu plave, snazi se dostat sip na terc a povoli celou formu ktera ho zbali, plus k tomu jeste muze utrhnout vystrel.

Kdyz je clovek na zavodech je to o to horsi ze se pridava stres a clovek neuveritelne stuhne. Kdyz takhle stuhlej strili nastrili totalni prd.
A pak to vede jeste k vetsi frustraci. Jakmile se na to clovek vykasle a presvedci se ze o nic nejde, tak to zase lita tam kam ma.

Podvedomi je svina. Kdyz to Griffinovi nepujde skusim na nej hypnozu,

San



Razz Razz Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 1:09 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím že jakmile dáš jako poslední povel mozku "mířit" začne se ti hroutit styl a začne střelec zamrzat ve výstřelu a tím vznik i Panik. Protože to bude honit po terči. Myslím si že poslední povel by měl zůstat u vědomí ukotvení výstřel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

Grifine ty jsi to tady vystihl naprosto přesně zejména v bodě č. 3. předposlední odstavec.. zjistil jsi že když jsi použil jiný styl míření (tradiční) kdy ti šíp neseděl na žluté tak to šlo.

Předpokládám tedy že u Barebow používáš míření po šípu. Tři prsty pod šípem šíp v linii oka. Což osobně pokládám za ten nejhorší styl který se dá učit. Ano ze začátku vede k rychlému vývoji ale pak je tam stagnace a málo kdo se dále rozvíjí. Jakékoliv zaměření na nějakou berličku co míření po šípu berlička- opora-jistota je vede právě k panice z výstřelu.Což je můj osobní názor.

V tvém případě bych z Barebow střílel tim stejným mířícím stylem který používaš u tradičního luku. Kotvení na ústech a vnímat pouze periferně hrot a více vnímat cíl zásahu. Jednak se zbavíš toho vlivu žluté protože to co ti to spouští je hrot šípu který vidí blížící se žlutou a už to jede. Jednak tímto stylem poznáš po čase že se vyvíjíš jelikož budeš mít stále více podnětu z dobrých zásahu. Budeš si rozvíjet instinktivní míření a nespoléhat se na berličku v podobě míření oko, šíp, hrot šípu cíl.

Většina lidí si myslí že spičkoví střelci střílí proto tak přesně že dobře míří. Neuvědomují si že špičkoví střelci nikdy nejsou svým zaměřovačem ustáleni přesně na středu terče a že většinou říkají že jim to tam plave všude dokola atd. Přirovnání zase v tom že když se řídí auto a jedete rovně tak vaše ruky nevědomky kmitají volantem napravo nalevo a vy přece jedete rovně. To samé je i přitom míření zaměřovačem. je naprosto jedno že to není přesně ve středu. Bohužel vliv míření ze zbraní a přirovnávání míření k luku je ten největší nešvar pro všechny a všichni se na to naprosto zbytečně soustředí.

Metody se zadržováním míření, vypouštění na podvědomí, jine terče atd jsou možná volba ale podle mne účinné až ve vyšší fázi vývoje střelce. tedy né zrovna pro pokročilé střelce.

Tady je spíše potřeba vrátit se zpátky a začít pracovat znovu na technice výstřelu ale s cílem vytvoření správné rytmiky výstřelu a časování. Protože většina problémů vychází právě z toho. To časování se děje pomocí dechu. takže rozfázovat si celý průběh výstřelu na jednotlivé částí 1 fáze postoj nádech výdech.. zapomenu. 2. usazení ruky na luku nádech výdech...zapomenu (Jednak se vaše koncentrace zklidní, vy si uvědomíte pohyb a to co děláte a to je hlavní pro další rozvoj a vždy bude vaše mysl soustředěna pouze na tu jednu činnost).2,3 až do fáze ve které se bude natahovat luk a dojde k výstřelu. . Tuto fázi provádět s nádechem kdy dosažení kapacity plic znamená výstřel. Bez zadržení dechu, dodechování to vám zabere přesně 5 vteřin potřebných pro výstřel. Pohyb dělejte tak plynule jak plynule nadechujete žádný rychlý nátah a míření. při dosažení plné kapacity plic by jste měli být už ukotvení a vypouštět. (všimněte si videi korejských střelkyň z olympiady..tedy jestli někde jsou jak jsou jejich výstřely pohodové a vvšimněte si zejména toho na první pohled neviditelného časování které v sobě mají a to je ten základ) Míří se (špatné slovo) po celou dobu nátahu takže čím déle budu natahovat tím déle budu "jako mířit(mířit je špatné slovo a to tady nepatří ale pro názornost) ale jakmile dosahuji kotvícího bodu už se musím soustředit na ukotvení a výstřel. Míření už je daleko za námi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 12:58 am    Předmět: Citovat

volt napsal:
Kamarádi,přátelé. Poradte mi jak jste přemohli TARGET PANC. Mě se to nedaří. Crying or Very sad


Mě taky ne ale mám pocit, že už jsem se "odrazil ode dna".

To, co popisuješ, je jeden z projevů target panic. Alespoň Cethleen Haywood a Catherine Lewis ve své knize Archery Steps to Success to za projev target panic považují. Nazývají to termínem "Zamrznutí". Já mám jiné projevy a to hlavně tyto 2:
- předčasné vypuštění, před dotažením, nebo mechanické vypuštění po dotažení ale nezaměření
- (Snap shooting) - vypuštění ve chvíli, kdy špička šípu (u luků se zaměřovačem zaměřovač) protne žlutý kruh a aniž by se na žluté ustálila.

Kromě těchto 3 projevů popisují ještě 2:
"Flinching" - každý náhlý pohyb při nebo před vypuštěním, velmi často v ruce držící luk
"Plucking the bowstring" tj. škubnutí, vyškubnutí tětivy , česky bychom asi řekli stržení .Řadí sem i pomalé povolování tahu tětivy směrem k terči.

Ale zpět k dotazu. Metod se uvádí relativně hodně.
1. To, co uvádí Imago se v nějaké obměně objevuje v uvedené knize taky. Volně interpretováno to formulují asi tak, že jednou z příčin target panic je snaha o kontrolu každého aspektu výstřelu a především přílišné zaměření na načasování vypuštění. Naopak doporučují se spíše zaměřit na zamíření a vypuštění nechat na podvědomí. Celé cvičení pak popisují jako zvyšování tenze v zádech až do vypuštění za stálého míření. Po správném postoji, natažení ruky s lukem, zakotvení táhnoucí ruky:
-Check position, if OK, commit to shoot.
-Begin increasing back tension
-Aim
-Allow release explosion to occur
Maintain position to the follow through.

2. Několik dalších cvičení, která vpodstatě prodlužují dobu zamíření.
-Např. nalepit si na terčovnici náhodně několik nálepek a pak proti každé zamířit, vydržet 3-4 s a nevypustit ale vrátit tětivu zpět. Opakovat 30-60x denně po dobu 3 týdnů.
- z několika metrů střílet na terčovnici bez terče a soustředit se na provedení výstřelu - zase opakovat 21 dnů 30-60x za den, toto je označováno jako "Pellerites reprogramming" fáze 1.
- druhá fáze Pellerittova přeprogramování: 9 palcové kolečko na terčovnici, z 5 yardů, 30-60 x za den celkem 3 týdny trefovat.

3. Dotaz ale zněl, jak jsme to překonali. Upřímně řečeno, nic z toho mi nepomohlo. Přestal jsem úplně závodit na 3 měsíce a jenom se pokoušel to odstranit. Chyba je evidentně v mé nedisciplinovanosti. Nikdy jsem nedodržel předepsané časy opakování cvičení. Když se mi zdálo, že se to lepší, šoupnul jsem si tam terč a začal střílet. Po týdnu jsem zhroutil svoje dosavadní cvičení apod.
Nakonec jsem se z čirého zoufalství chopil opět tradičního luku (standardního loveckého TRRB) a ejhle, "žluťák" byl za hodinu pryč. Z 18 m se totiž 45lbs TRRB nemíří na střed terče a dokonce i technika míření je jiná. Neměl jsem problém udržet tětivu, normálně jsem dotahoval apod.
Tak jsem si vzal zase Barebow a pozoroval jsem razantní zlepšení. V tréninku to docela šlo. Tak jsem vyrazil na závody. Při rozstřílení to ještě šlo, ale pak jsem měl sady jak na houpačce. Dobrá sada cca 24-27, pak špatná cca 14-18 bodů. Žluťák byl zpět. Naštěstí jsem ten den střílel 2 x H18, takže jsem měl dost času s tím bojovat. Nejlepší jsem měl poslední "půlku", nebo pro mě ten den čtvrtku tj. 10 sad, kdy jsem dal 218. To by byl pro mne loni asi nejhorší možný výsledek ale letos jsem byl skoro rád.
Co dodat?
Je to psychická záležitost. Když jsem se v tréninku trefoval, závody mě vyvedly z omylu. Nicméně začínám zase jezdit na závody a uvidíme, jestli se to podaří "překousnout". Chce to větší klid, uvolnění a pohodu. Jak píše Josh. A disciplinu dodržet uvedená cvičení.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 5:36 pm    Předmět: Citovat

Hledáte řešení na target Panic a ještě jsem tady nečetl váš konkrétní problém????? S čím a v jaké fázi mám problém... ???... Střelec může mít více problémů a u každého to je jiné. Jeden plave po terči, druhý urve výstřel aniž dotáhne, další není schopen vystřelit, jiný není schopen dotáhnout přes klapačku atd atd.

Napiště někdo konečně jaký máte zásadní problém. Bez znalosti konkrétního problému to budou vše pouze nic neříkající rady které nikam nevedou. Musíte znát konkrétní fázi kde Target Panic vzniká. Pokud se vám to nechce ventilovat máte SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 4:48 pm    Předmět: Citovat

Takhle jak ty jsem to řešil tak před rokem/pomohlo to/. Myslel jsem na každý krok co dělám a šlo to. Ale ted nepomáhá nic. No zítra od zítřka začnu a pak uvidím.Volt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 4:11 pm    Předmět: Citovat

Imago dík za info,zajímavé. O tomhle způsobu jsem ještě neslyšel.
Zítra začínám.Dokonce mám stary Polaris 24 lbs tak to bude vhodné k léčení. Volt
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 11:53 pm    Předmět: Citovat

volt napsal:
Kamarádi,přátelé. Poradte mi jak jste přemohli TARGET PANC. Mě se to nedaří. Crying or Very sad

Střílej jen pro radost a kašli na výsledky. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
volt
Nováček
Nováček


Registrace: 26.10. 2008
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

Kamarádi,přátelé. Poradte mi jak jste přemohli TARGET PANC. Mě se to nedaří. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 6:03 pm    Předmět: Citovat

Trénování po tmě je úplně nejlepší...člověk nemusí myslet na střed a ternuje se tim soustřel...jen je nevýhoda toho že člověk musí dávat pozor aby mu nikdo nevlezl do palebné zóny.... Wink
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Včera jsem se docela dobře srovnal venku za tmy pod bledými světly lamp, ono to pak opravdu táhne pozornost na tělo a ne na cíl, který je blbě vidět.


To je pravda, to se mi stalo v září taky. Neměl jsem za světla možnost trénovat, až večer a několik sad jsem dával vyloženě za tmy, kdy jsem viděl jenom obrys terče a výsledkem byl překvapivě dobrý soustřel.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 12:53 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
SanDuro napsal:
Na 18 metru se mi tvori dve skupiny. Jedna 10-12 cm nalevo od vrchnaku od petky, druha je stranove dobre akorat pada dolu od vrchnaku. Dokonce jsem si ustrelil koncik. Rozdeleni mezi temito skupinami v jedne sade je presne fifty:fifty.

San


To mi tuhle dělalo taky-myslím, že ty šípy pod jsou dobré výstřely a ty nalevo jsou z "napjaté" pravačky(puštěné)

Stejně ale jsou mi ty dvě oddělené skupiny divné. Přece to San nevypouší jen dvěma krajními způsoby, určitě to jde jako že troch jedním a trochu druhým. Výsledek by pak byla dlouhá elipsa....
Jiná možnost je, že máš dvě různé skupiny šípů. Nelítají pořád ty stejné vlevo a jiné stejné vpravo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 1:53 pm    Předmět: Citovat

Ještě k té instinktivní lukostřelbě...začínal jsem právě skrze Jardovu knížku jako samouk a všichni se mi divili, jaký to mám postoj a tak vůbec, ale tuhletu chybu vypouštění jsem měl stejně...na to je potřeba mít někoho, kdo stojí za váma a řekne vám, co děláte špatně a co dělat máte...
Jinak lukostřelba je jenom jedna a používat výraz instinktivní, je poněkud zavádějící. Vždy jde jenom o to, abychom tělem zaujali stabilní pozici co nejbližší přímce mezi terčem a zadním loktem, přičemž výstřel musí proběhnout dříve, než se nátah úplně zastaví a to u všech luků a způsobů. To ostatní už jsou pouze kosmetické detaily.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.