Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

target panic
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 5:58 pm    Předmět: Citovat

No jo Grifine ale nesmíš zapomenout že v US se tradiční lukostřelba a tituly co popisuješ věnují lovecké lukostřelbě kterou oni nazývají tradiční ale z kladkových luků Cool . Takže tady bych byl velice opatrný. Ale to je jedno. Ano určitě snaha o co nejrychlejší zásah je jednou z příčin neúspěchu zásahu (výstřel by měl trvat ne déle než 5 vteřin!!) ale zase tady vidím vliv toho kladkového luku- a těžko říci o instinktivním střelci že by se nebyl vědom, že když nenatáhne na plno luk že mu tam doletí šíp. To že to je způsobeno vlivem míření je jasné. Například spousta střelců co používá mířidla popisují že nejsou schopni ustálit mířící bod na desítce a potom jejich výstřel je na nic...to je klasický příklad TP. radí jim že když se řídí auto tak se taky hýbe volantem zprava do leva e přitom se jede rovně.. a to se musí odnaučit nevěnovat se míření. Vnímat ten "mířící bod "periferně a koncentrovat se pouze na bod zásahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 5:09 pm    Předmět: Citovat

Re Jaroslav Kejval: Ještě jsem zapomněl na 1 věc. Ano souvisí to s terčem a způsobem jeho vnímání ale většina z těch, co to popisují vidí zároveň jako jednu z hlavnívh příčin snahu o výstřel v rychlém časovém sledu (krátkém intervalu), která je typická pro tradiční nebo loveckou lukostřelbu. Tato snaha o rychlost postupně přeroste v tendenci vypustit dříve, než dosáhnu kotvícího bodu.
Pochopitelně, je shoda i v tom, že těch příčin je relativně hodně a zároveň i projevů target panic je hodně. Teď jsem popsal pouze jeden z nich a jednu z mnoha příčin.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Je zajimavé, že Target Panic je pouze záležitostí sportovních lukostřelců nebo lukostřelců, kteří se nenaučili instinktivní míření a používají nějakou mířící berličku.


To bohužel není. Já střílím to i to (to je možná i jedna z chyb, nevím - zjistím). Ale Target panic postihuje právě i tradiční lukostřelce. V tom panuje celkem shoda. Ne nadarmo se jeden obchod tradiční lukostřelby v Německu jmenuje Target panic: http://www.targetpanic.de/cms/front_content.php . Tak to je spíš perlička.
Ve sportovní lukostřelbě ji letos popisuje Katie Thomas v NYTimes http://www.nytimes.com/2008/08/01/sports/olympics/01archery.html?n=Top/Reference/Times%20Topics/Organizations/M/Mayo%20Clinic

V tradiční lukostřelbě spousta serverů. Protože hodně jich je z USA, kde se loví, nazývají ji Buck Fever. Hodně je toho přímo na serverech a v debatách, hodně taky od lidí, kteří o tom něco napsali a teď se snaží o tom prodat knížku. Např zde http://fileblogs.com/Target-Panic-and-Traditional-Archery-Part-I&article_26374 a následně pak metoda pushrelease http://www.pushrelease.com/.

Pravda je, že Jay Kidwell, Ph.D., vidí jednu z možností v technice "Button" a popisuje ve své knize Instinktive Archery Insights. http://www.texasarchery.org/Documents/TargetPanic/TargPan.html Uvidíme.

Jaroslav Kejval napsal:
Jestli se toho chcete zbavit tak začít celé znovu. Na prázdnou terčovnici nebo obrácený terč..postupně střídat vzdálenosti. Je to ale dlouhá cesta a velmi těžko se toho zbavuje jednou jak se toto projeví tak se na to těžko zapomíná. Trvá to měsíce


To je bohužel všechno pravda a jsem si toho vědom. Těch metod se samozřejmě popisuje víc. Zkusím, uvidím.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 3:38 pm    Předmět: Citovat

Co to tady čtu Smile mystři mají problém Target Panic jako vrcholoví sportovní lukostřelci na olympiádě Very Happy všichni máte jeden jediný problém který vás k této situaci dovedl. Stále míříte ......jak po šípu, hrotem nebo string w.. váš mířící obraz, technika míření atd. se soustředí pouze na to. I když si to nepřipouštíte tak jste si v hlavě udělali špatný program. Čím více jste vystříleli šípů tím se to horší. To je výsledek mířícího stylu, který používáte. Vaše technika výstřelu se bortí jelikož koncentrace na zásah převzala ostatní.
Je zajimavé, že Target Panic je pouze záležitostí sportovních lukostřelců nebo lukostřelců, kteří se nenaučili instinktivní míření a používají nějakou mířící berličku. Protože když se střelec bude postupně učit instinktivní míření od odhadu vzdálenosti po koncentraci na co nejmenší bod nemůže se dopracovat ke stavu, ve kterém jste a tady popisujete protože vnímáte pouze to co chcete trefit. takže nejste ovlivněni ničím pomocným (mířidla, hrot atd.). Ono to je v počátku složitější a pracnější to hlavu naučit ale vzhledem k času a počtu vystřelených šípů to má vzrůstající tendenci.
Jestli se toho chcete zbavit tak začít celé znovu. Na prázdnou terčovnici nebo obrácený terč..postupně střídat vzdálenosti. Je to ale dlouhá cesta a velmi těžko se toho zbavuje jednou jak se toto projeví tak se na to těžko zapomíná. Trvá to měsíce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Chlapci nechcete si otvorit zvlast vlakno s nazvom "moje mindraky zo strielania " ? Pre nas co si netrhame zily zo sutazenia je to trocha scestne citanie. Laughing


Už se stalo a vlákno je na světě!

Re Jas: No, luk je původně zbraň určená k trefování. Takže mluvíme o jeho původním (tradičním) způsobu využití. Very Happy K tomu (kromě luku a šípů) potřebujeme i nějakého toho lukostřelce. occasion5
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 12:48 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:

To mi tuhle dělalo taky-myslím, že ty šípy pod jsou dobré výstřely a ty nalevo jsou z "napjaté" pravačky(puštěné)


Taky se mi to stáva, ale nepochopil jsem to vysvětlení. Jak napjatá a přitom puštěná pravačka?

Kibe napsal:

To znamená, že táhnoucí ruka zapojuje krom správných svalů, které ovládají 3 úchopové prsty, i další svali předloktí. Jednoduše - celé předloktí by mělo být uvolněné a prsty musí držet stabilně jako hák-bez kolísání síly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 11:53 am    Předmět: Citovat

Ano Kibe to jsou presne ony ... Surprised

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 11:44 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Na 18 metru se mi tvori dve skupiny. Jedna 10-12 cm nalevo od vrchnaku od petky, druha je stranove dobre akorat pada dolu od vrchnaku. Dokonce jsem si ustrelil koncik. Rozdeleni mezi temito skupinami v jedne sade je presne fifty:fifty.

San


To mi tuhle dělalo taky-myslím, že ty šípy pod jsou dobré výstřely a ty nalevo jsou z "napjaté" pravačky(puštěné)
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 2:44 am    Předmět: Citovat

Griffin ma zlutaka primo jak z ucebnice, teda aspon mel co jsem ho videl posledne strilet, nedotahoval a utrhoval vystrel. To se bude lecit dlouho.

Ja neutrhavam ale spis opacne premiruji a musim se velice soustredit na pravou ruku abych ji mel zrelaxovnou. Jsem cely napjaty a taky si myslim ze je to ochablymi svaly jak jsem delsi dobu nestrilel. Ted to lecim nasucho, Taham naprazdno luk bez vystrelu.

Imago, Postoj je zaklad a pokud stojis jinak a k tomu se podvedome soustredis abys nebouchal lukem o strop neni divu ze forma jde do kopru. Skus mensi a lehci luk, v tom si asi dospel ke spravnemu rozhocnuti.

Ja pujdu 6.12. na zavody a uvidi se kde je pravda. Sipy si litaji jak chteji, pripisoval jsem to novym hlinikovym trubkam na halu ale tema to neni. Rozebral jsem luk, znovu to cele nastavil ale mam tam problem. Na 18 metru se mi tvori dve skupiny. Jedna 10-12 cm nalevo od vrchnaku od petky, druha je stranove dobre akorat pada dolu od vrchnaku. Dokonce jsem si ustrelil koncik. Rozdeleni mezi temito skupinami v jedne sade je presne fifty:fifty.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 29, 2008 1:34 am    Předmět: Citovat

To uz jsme Griffine dva, ja mam nemocne "vypousteni" kdyz se na to soustredim tak super ale jak to delam automaticky tak je to blbe.

Budu taky lecit, jinak mne kocour s mh zastreli ze jim k.....m druzstva.

Uz vyhrozovali. Wink

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:57 pm    Předmět: Citovat

taky se stydím Embarassed Výkony celé kategorie byly ostudné.
Coccobolo zase až tak drahé není, ale tady se blbě shání. Nehledě na to, že je to spíše kosmetický požadavek.
Grozer není až tak špatný, ale přece jenom už mířím výš Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá listopad 28, 2008 11:50 pm    Předmět: Citovat

Ještě jsem teda zapomněl...nejdřív se budu muset naučit střílet!!! Za to, co jsem předváděl minulý týden si rozhodně žádný nový luk nezasloužím! Sakra...Sakra...
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tělo a mysl Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.