Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše luky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 74, 75, 76  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 9:24 am    Předmět: Citovat

To alwarez: nepochlubíš se nějakým svým lukem? Mám za to, že si sem ještě nepostnul ani jeden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 9:22 am    Předmět: Citovat

Na 84 liber konce velikosti malíčku? A jaký by to měl být malíček? Můj má totiž průměr 14mm. Takže to mám ty konce oblepit?

Jinak třeba cherokee longbow má pro asi 70 liber konce 26x10mm a taky to střílí.

Ty hodnoty pro přepočet váhy šípu a síly luku jsou pro sportovní výkon luku. Bojové luky na tom byly o dost jinak.
Jinak dolet šípu není jenom o síle luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 7:40 am    Předmět: Citovat

Hoši máte moc tlustý konce ramen, to chce tak na sílu malíčku!!!A i tak se mi rameno zlomilo vždy v půlce až třetině ale nikdy neulítl končík.Dostrouhat konce.ať začnou taky pracovat.Hodně štěstí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 28, 2009 4:51 am    Předmět: Citovat

Dreveny luk by mel mit urcity dostrel ,aby se zjistilo jak jsme je vyrobili ucinny ,cim vetsi dostrel tim lepsi luk. Vsechny tyhle luky maji spatnou konstrukci pro bila dreva jako je jilm ,kdyz se rekne plochac nesmi mit profil ramene tisu , cili rameno u tisu je v pomeru 2 : 1 to znamena 2krat sirsi nez je tluste ,plochac musi mit ramena 4:1 nebo nebo moje oblibena mira je 5 :1 ,udelam ramena 5cm siroke a dostrouham do prislusneho a pozadovaneho tahu coz vyjde tak ze ramena luku jsou velmi tenka . Zase pocitam velmi priblizne ten pomer5:1 pri tvrdcim dreve cele muze byt i 6:1. Konce jsou siroke 12mm a placate ,stred ma neohebnou rukovet . Rameno se zacina zuzovat az poslednich 25-30 cm od konce . Takovy luk by mel byt dlouhy jak je lukostrelec vysoky ci tak o 5-7cm kratsi.U luku pocitame 10 grains na 1libru tahu 50lib luk bude mit cely sip o vaze 500grains a 80 lib luk bude mit sip o vaze 800grains /podotykam je to sip tezsi, nez se dnes oficialne meri poc .rychlost sipu pres chronograf kde se udava 9grains na 1 libru tahu .On dostrel luku bude se zvysovat vetsim tahem od 50liber do 80 liber primerenym sipem k luku ,potom se zacina zmensovat do tahu 120 liber a potom pry uz cele stagnuje jako dnesni ekonomika . Nemam zkusenosti se silnymi luky ,nebot je nenatahnu . 50 lib. luk se sipem o vaze 500grains by mel dostrelit 180-200m ,80lib luk by mel primereny sip /800 grains/ poslat 230-250 m. Ostatni luky s mensimi vahami by mely strilet neco mezi ,podotykam jedna se o rovne luky ,pokud zacneme zahybat konce ,luk bude strilet dale o xy%. U rovnych luku je velmi lehke vyrobit 60 liberni luk co bude strilet jenom jako velmi efektivni 45 liberni luk s tim ze my vlastne tahame o15 liber zbytecne navic. Kazdy klacek bude strilet ,ted zalezi jak daleko dostreli k pomeru sve natahove sily. Je mozne vyrobit luk temer bez opracovavani dreva. Urizneme jasanovy ,listkovy ,jilmovy klacek o delce 190 cm nechame jej vyschnout vyrizneme zarezy na tetivu a mame luk , rukovet bude umistnena v 1/3 delky luku od spoda pripominajici japonsky luk YUMI ,vetsinu prace ohybani dreva zastava horni rameno co se prirodne zuzuje ,luk jasne bude mit 10-13cm set /zustava ohnuty / ale kdyz klacek bude mit tah 65 liber dostreli lehky sip 500grains 100-150 metru ,namet na zajimavy experiment ,az se nekde objevite s takovym lukem budou se chytat za hlavy, ale luk bude celkem dobre strilet na 20 metru ,trik je v te umistnene rukoveti. Vyroba luku je jako uceni u ty prvni luky nestoji za nic az se postupem doby zlepsime a kazdy obdivuje mistra lukare a divi se jak to byl schopen vyrobit a nikdo si neuvedomuje mnohaletou namahu vlozenou do oboru,mne se take libi gymnastika , vsak cele vypada jednoduse a bez usili , vyrabejte luky jeden za druhym a ja mam vzdy dobry pocit kdyz natahnu 60-70 lib luk a sip zmizi z dohledu a po dlouhem hledani jej najdu nekde 220 -250 m daleko !! Zarputile hlodejte na svych kusech dreva jako bobri!!!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.sk/oravec9876/PrvyLuk?authkey=Gv1sRgCI6Y47nRmcPOTw# toto bol môj prvý luk.plochý jaseň bez madla,180cm,stred 30x20mm.konce 15x15,20kg na 70cm,set mal už na začiatku 7cm(každý začiatok je ťažký Smile) ,dostrelil 110metrov.už ho mám len na pamiatku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 12:55 pm    Předmět: Citovat

175cm,ramená 35x16,konce 14x12, 25kg na 70cm,dostrel mojich lukov by som rád zmeral ale nemám kde.kamoš má 120metrovú záhradu,vystrelil som tam jeden šíp ale preletel cez ňu a nenašiel som ho.no zas nejaká veľká diaľka to určite nebola
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 10:29 am    Předmět: Citovat

Pro oravce - také se ti neohýbají konce, jako mě.
Udej ještě nějaké míry, aby byla lepší představa.
Střed, konce, nátah, dostřel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oravec
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 5.2. 2009
Příspěvky: 287

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

http://picasaweb.google.sk/oravec9876/JasenovyPlochac?authkey=Gv1sRgCNa43Yjsoq3spgE# tento jaseňový plocháč sa mi veľmi nevydaril a ešte k tomu som na ňom pri nasadzovaní tetivy zdeformoval spodné rameno...skúsim to nejak opraviť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po červenec 27, 2009 9:31 am    Předmět: Citovat


Jilm, 190cm, střed 33x25, konce 12x12mm.
Nátah na 70cm/30kg a 80cm/38kg.
48g šíp s délkou 70cm pošle na 150m.
Není to žádný zázrak, ale moc pěkně se natahuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:00 pm    Předmět: Citovat

Itazapa ,ta šlachovaná jablon je pekná ,máš tam drevo tradične alebo backward ,teda bellz od chrbta stromu ? Ja sa v zime teším na jedného vlaka z jablone ,taktiež mám pár polien z jar ked som ju opiloval ,vtedy ma to napadlo že to bude dobré kompresné drevo ,moc pekné a na šikmáčoch rastie ako tis s hustejším letokruhom hore a pevným drevom dole ..Lucínek : No na a mlieko chová kravu můj bratranec napr. , v Prahe to asi nepojde.. Cornus : o kmpresnej borovici sa dočítaš na atarne ,ja to už suším do toho kompozitu na pár kusov .PS: žiadny strach ,na trh nejdem .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 9:37 pm    Předmět: Citovat

Ja dnes doporucuji byt co nejvice sobestacny, kdyz se divam na svetovou
ekonomickou mizerii nic rozumnejsiho mne nenapada,nez sobestacnost!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 2:51 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Kdo si dneska pěstuje vlastní krávu, aby měl mlíko? A přesto to bývalo zcela běžné ... v době, kdy byl obchod spíše směnný než nějaké hotovostní transakce ... a kdy se každý snažil být natolik soběstačný, jak to bylo možné ...

Keby som to vedel, tak ich už "chovám", v súčasnej dobe by sa to náramne hodilo, keďže sa predávajú do cudziny On Fire .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:56 am    Předmět: Citovat

Dík. Dnes,téměř po dvaceti letech, bych je dělal asi trochu jinak.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:40 am    Předmět: Citovat

A pekne .
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:37 am    Předmět: Citovat

Já mám luky z jabloně, fotografie jsou na začátku této diskuze.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 11:26 am    Předmět: Citovat

Urcite. Severania ho pouzivali do kompozitu .Je to jeden z potencionalnych kandidatov na odhadovane casti Skitskych lukov.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Napeska
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 254
Bydliště: Praha Malá Strana

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 10:55 am    Předmět: Citovat

Ludek napsal:
buxus neboli zimostraz, to je ker který se sazí okolo cesticek na zámcích. Má to listy a je to zelene i v zime. Tak nevím zda z toho jde udelat luk. Mám to na zahrade a prijde mi, ze to roste dost pomalu, za 10 let to poporostlo asi o 40cm.
Je to tak beru dřevo z Francie a vyrábím z něj kolíčky pro hudební nástroje .Právě pro jeho tvrdost a kompaktnost je velice vhodé pro tyto doplňky , ale pro luk ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

Plkáš opět samé nesmysly, alwarezi.
Kdo si dneska pěstuje vlastní krávu, aby měl mlíko? A přesto to bývalo zcela běžné ... v době, kdy byl obchod spíše směnný než nějaké hotovostní transakce ... a kdy se každý snažil být natolik soběstačný, jak to bylo možné ...
A "ohnutý klacek" je asi nejsnazší způsob, jak si opatřit zbraň.

Jinak mi nedá, abych neupozornil na to, že výrazy typu "vice vykonnejsi zbrane" nebo "vice vzdelanejsi" jsou nesmyslné. Něco lze označit buď jako více výkonné, nebo jako výkonější. Míchat to dohromady je nesmysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červenec 21, 2009 5:36 am    Předmět: Citovat

http://images.google.com/images?hl=en&um=1&q=+site:pixhost.eu+improvised+weapons lidi chteli koupene a vice vykonnejsi zbrane stejne jako dnes ,nebo ten kdo chce dnes pytlacit si doma na kolene vyrabi improvizovanou brokovnici?
Ti co maji strach o svoji osobu ci chteji s nekym bojovat si doma vyrabi improvizovane pistole? Vsak staci si precist knizku a mit zrucnost zamecnickeho ucne prvniho rocniku ,to same platilo o lidech pred 1500 lety vetsina lidi dnes nechape vyrobu improvizovane pistole a ani je to nenapadne ,chteji neco ucinnejsiho atd.atd. Kolik v cesku policie za poslednich 20 let zabavila improvizovanych strelnych zbrani ? Kolem kazdeho naboje se necha udelat improviz. bouchacka common people
dnes jste vice vzdelanejsi ,nez cechacci pred 1500 lety,kdyz ne tak si alespon prectete vyse uvedene knihy!!!!!!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
...a stale si dnes nikdo neuvedomuje k cemu ve vychodni Evrope pouzivali trmenu na konich,urcite ne pro rytire aby se udrzeli v sedlech se svyma 40kg zbroje a vyzbroje , asijsky lukostrelec byl tak nebezbecny ,ze stal ve trmenech a mohl natacenim tela strilet 360 stupnu kolem sebe ...

No vidíš a já jsem si vždycky myslel, že ty východní národy vyvinuly dvojmístnou verzi koně - vpředu řidič-navigátor a vzadu čelem k cíli střelec-oprerátor ... Laughing Laughing Laughing

alwarez napsal:
Kdyz okolo Ceska se prakticky pouze strilelo kompozitnimi luky ... ten kdo chtel luk urcite si jej mohl koupit

Proč vyhazovat tvrdou měnu za nějaký importovaný kšunt, když ohnutý klacek je zadarmo a taky funguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

Husté drevo rovná sa pevné drevo. A to jak v tlaku tak v tahu.
Najťažšie drevo som robil drieň cornus mas, SG 0.9. Má ho chlapec z Košíc, nedávno mi volal, že dostreľuje najďalej zo skupiny čo majú dreváky.
Ja by som ocenil v praxi overené informácie pred predpokladmi a dohadmi.
Kto má luk z jablone alebo borovice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

buxus neboli zimostraz, to je ker který se sazí okolo cesticek na zámcích. Má to listy a je to zelene i v zime. Tak nevím zda z toho jde udelat luk. Mám to na zahrade a prijde mi, ze to roste dost pomalu, za 10 let to poporostlo asi o 40cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
nenapadáměžádnýméno
Nováček
Nováček


Registrace: 22.1. 2009
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 10:30 am    Předmět: Citovat

Buxus - zimostráz. Existuje obecný a drobnolistý. Má dřevo tvrdé jako svině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 3:50 am    Předmět: Citovat

Doufam, ze mne cenzura Itazipa nepromaze , asi neco na tom bude pravdy ,ze letokruh podporujici vahu stromu bude mit dobre kompresni vlastnosti v kompozitu luku .Ja vim ze severani pouzivali kompresni borovici ve svych kompozitech . Co bylo tmave jadrove drevo a oni stipanim odstranili bile lykove drevo a orezali hrbet luku, ze nasledoval jeden letokruh a potom oslachovaly hrbet luku ,nesmime zapominat ,ze severska borovice je vystavena ohromnym vetrum ze strany Atlantiku co posiluje letokruhy , urcite by to fungovalo kdyby na borovici byl na hrbet nalepen platek z hickory ci bambusu ,coz by bylo velmi neauthenticke .
Videl jsem mnoho luku z Osage orange co mely plne bricho stresovych prasklinek ,mne se zdalo ,ze tohle drevo slabe v kompresi ,lemon wood
v USA je normalne nazivano drevo Degame co roste na Cube a pouze na Kube ,ale nema s citronem nic spolecneho ,asi od r. 1960 je embargo na Kubu a tkz lemonwood se do USA nevyvazi stejne jako Havanska Cigara co jsou pry nejlepsi na svete , plno americkych knizek napsanych ve tricatych let popisuji jak vyrabet luky ze dreva lemonwood ,to bylo pred embargem! Jako strom na kterem rostou citrony ,tak drevo je dost
tvrde podle vzorku co jsem zkoumal.Buxus nevim co to je!!!!!!!!! V tropickem destovem pralese na jednom ha roste na 200 ruznych druhu a poddruhu ruznych stromu a keru !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: po červenec 20, 2009 12:38 am    Předmět: Citovat

alwarez , hustý smrek nájdeš aj u Prahy .Mal som na mysli kompresné drevo do kompozitu ,ide o spodnú stranu šikmo rastúceho stromu čo drží váhu stromu ,tam je to drevo celkom tmavé a husté bezohladu na šírku letokruhu . Ja teda viem ze tis sa volal natural kompozit preto ze tam maš tu bielu vrstvu dobrú v tahu ,červené drevo a na belly za stredom ešte letá opačne ..pri skladačkách si to drevo můžeš polepit tak aby si dosiahol čo chceš aj bez 600ročného tisu ,na severe sa to riešilo šlacha, breza ,kompresná borovica ,alebo iný ihličnan ...Dobré kompresné drevá sú vraj aj osage ,lemonwood,buxus a zdá sa mi že aj jablon ....toto je už ale mimo.
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

To co si napisal Laughing sme tu uz inymi slovami argumentovali . Nic z toho vsak nehovory o Cechoskitoch a ich lukoch Rolling Eyes . Pouzivanie compozitnych lukov na uzemy Ceska a vobec Strednej Europy je neodskriepitelne. Dokazuje ho i velke mnozstvo obrazov (trochu sa posnaz, mame to tu na zvlast vlakne).
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 5:32 am    Předmět: Citovat

Prosim natlucte do googlu youtube khyber pass guns udelal jsem nekde chybu ,omlouvam se!!!!!!!!!!!!1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne červenec 19, 2009 5:23 am    Předmět: Citovat

http://brkbrkbrk.webovastranka.cz/wiki/756/568_Trstenick%C3%A1_stezka , uzemim ceska vedlo asi nekolik obchodnich cest co spojovaly vychod se zapadem za velmi uspesneho obchodovani a stale si dnes nikdo neuvedomuje k cemu ve vychodni Evrope pouzivali trmenu na konich,urcite ne pro rytire aby se udrzeli v sedlech se svyma 40kg zbroje a vyzbroje , asijsky lukostrelec byl tak nebezbecny ,ze stal ve trmenech a mohl natacenim tela strilet 360 stupnu kolem sebe a ted mi nekdo muze rikat ,ze obchodnici se nesnazili prodat sve kompozitni luky populaci...
Kdyz okolo Ceska se prakticky pouze strilelo kompozitnimi luky ,i kdyz populace si neumela vyrobit luky jako dnes si vetsina lukostrelcu neumi vyrobit drevo-laminatove luky a tak si je kupuji ,nakonec se urcite nasli jedinci co pronikli do tajemstvi vyroby techto luku ,ten kdo chtel luk urcite si jej mohl koupit ,kdyz nemel stribrnaky urcite jej mohl vymenit za treba 2 prasata atd . nepocitame luky ukoristene v bojich s najezdniky jako Avari,principy obchodu se nezmenily za tisicileti a tak urcite kolem obchodnich cest se lide sjizdeli ze sirokeho okoli az kolem potahnou ob-
chodnici ,nehlede na to ze tenkrate luky byly zbrane jako dnes AK- 47 samopal a dovedete si predstavit kdyby neexistovaly komunisticke zakony o zakazu zbrani, sjeli by se do Ceska vsichni obchodnici z Evropy v nadeji ,ze vydelaji na zbranich nejake Euro ,kdyby si kazdy mohl koupit samopal jako chleba .......http://www.youtube.com/watch?v=r7Xn2hBz1QE zde neexistuji zadne komunisticke zakony ani zakony Pax Americana a tito lide dnes tvrde bojuji aby neprisli o svoji svobodu co se nelibi lumpum v Natu a Evrops. parlamentu ,kseft je vynosny a netrpi krizi a presne tak to asi bylo s luky v cesko-slovensku. Diky za pozornost!!!!!!!!!!!!!!1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 10:19 am    Předmět: Citovat

Alwarezi, nemám důvod si s Igorem V cokoli vyřizovat. Jen po něm chci, aby psal srozumitelně, k věci a nezasíral debaty hovadinama.

Pokud něco tvrdíš je na tobě abys to doložil, např. jaké máš důkazy o tom, že naši předci vyráběli kompozitní luk totožný s lukem skytským ?

Večer to tady promažu a vaši debatu o dřevě přesunu do příslušného vlákna.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so červenec 18, 2009 3:29 am    Předmět: Citovat

Vyborny namet k debate !!!
! Vetsinou kazdy strom ma plno svych poddruhu co rostou okolo sveta napr. si pamatuji ,ze dub ma okolo sveta asi 200 poddruhu ,duby co maji uplne odlisne listy,co napr.vypadaji jako vrbove listy, ale vsechny duby maji zaludy ruznych velikosti at rostou na svete kdekoliv. To same ci podobne bude u smrku ,zbarveni a delka jehlici! Ted zalezi v jakych podminkach tento strom roste v nasem pripade smrk . Smrk rostouci na severu bude mit pro nas neuveritelne huste letokruhy ,ze si budeme muset vzit lupu ,abychom je spocitaly ,tento fenomen a slozeni pudy bude delat i smrk jako tezke a houzevnate drevo i kdyz tento fenomen se nemusi zrovna vyskytovat ve Svedsku,Norsku a Finsku ,nebot kdyz pujdes do Vysokych Tater muzez najit smrk co rostl za podobnych klimatickych podminek jako ve Svedsku a tohle drevo = smrk bude vhodny pro vyrobu luku hlavne kdyz bude zesilen kabelovou slachou,ci na
lepenou slachou ,briza co vyrostla na Sibiri ,diky svym hustym letokruhum bude vynikajici drevo na luk,jenze ja mam na mysli smrk co roste v nizine u Prahy a jak se divam na moje drevene sipy z tohoto smrku tak urcite z tohoto polena bych luk nevyrobil ,velmi mekke drevo a letokruhy zimniho dreva jsou vzdalene jako o moruse na jihu Ciny !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 33, 34, 35 ... 74, 75, 76  Další
Strana 34 z 76

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.