Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

BareBow
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:

Krátkou fitu jsem s BB střílel minulý týden, dal jsem 478, protože mi nejde moc ta 50. Ale už dokončuji velkou terčovnici, abych i tuto dálku mohl pravidelně trénovat. Jinak Jardo, BB se nedrží šikmo. Já už bych se k mířidlům nevrátil. Pokud máš osazen zaměřovač a nemáš stabilizátor, jsi s těžištěm luku někde jinde než bys měl být, ale pokud ti to vyhovuje, a pokud ti vyhovuje střílet si sám, tak střílej ostošest a užívej si to. Ale jít se popasovat na závody s druhýma je zážitek úplně někde jinde, i když nevyhráváš...

To je asi ten rozdíl. Já prostě těch 50 m (se zaměřovačem) ani trénovat nemusím, přestavím "mušku" a střílím přesně stejně jako na těch 30m. Výsledek se pak musí (při stejném rozptylu) u těch 50 m pohybovat mezi 75 - 80% toho z 30m. Je to jen geometrie - úhly a trojúhelníky.
Ten kousek plastu snad to těžiště tak moc nerozhodí a pokud ano, ale pokaždé stejně, tak je to jedno.
A sám taky nestřílím. Minulou neděli jsem si to rozdal s mým ubohým polarisem proti kladkáči od Beara na 40 m a jen těsně jsem prohrál. Příště mu to nandám! Kategorie sem, kategorie tam, mě je to fuk!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 9:21 pm    Předmět: Citovat

výborný BB umí v hale střelit 560b ze 600 to je 112/120, cili vyborný BB přestřílí prumerného olympionika. U nas to v BB ti nejlepší zatím umíme tak na 104/120, cili se máme jeste kam zlepsovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 6:44 pm    Předmět: Citovat

Tak já to ještě trochu rozvedu:
Každý lukostřelec musí být romantik, protože kdyby nebyl, střílel by z kulovnice nebo kalašnikova. Takže i já jsem romantik, ale umírněný. Šikmo drženým lukem bez miřidel jsem střílel v deseti, ale z toho už jsem vyrostl.
Dokažte mi někdo, že před 5 sty nebo tisícem let, kdy byl luk skutečná, neromantická zbraň, neměli alespoň někteří lukostrelci na horním rameni nějakou zaměřovací značku, aby měli vyšší jistotu, že až za támhletím keřem vyleze srnec nebo nepřítel, a namíří tak, aby ta značka byla na úrovni cíle, že ho skoro jistě trefí. Vždyť šlo o život a to jde romantika bokem!
Takže nesnáším všechny kategorie, které mi pořád něco zakazují a ani neví proč!
Mám rád svobodu a ne škatulky.
Jsem tedy umírněný romantik a liberál. Very Happy Very Happy Very Happy
Poznámka pod čaru: z výše uvedeného mi vyplývá, že barebow bez jakéhokoliv zaměřovače nikdy ani neexistoval, je to jen taková fikce. (chtel jsem napsat blbost, ale nenapíšu to Cool )
A navíc, Vladiku, průměrný olympionik nastřílí 110/120 a výborný barebowista 100/120 - tak si vyber Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 6:09 pm    Předmět: Citovat

stareho psa nove triky nenaucis....xexe
jardo..
ale napriek tomu, skus to....uvidis...
z priemerneho olympionika, budes vyborny barebowista...
h Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 4:45 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Jardo, bud si odsrsoubuj ty miridla, nebo si asroubuj leseni, takhle jses opravdu mezi kozy kategorie cehokoliv.



Já vím, Sane, že to se mnou myslíš dobře, Laughing ale to, že mám tím pádem kategorii jen sám pro sebe mě určitě nerozbrečí, aspoň v ní budu nejlepší!!!
Koneckonců se můžu počítat do olymp. luků, protože pokud vím, tak všechny stanovy jen něco zakazují, ale že by to "lešení" bylo snad povinné?
To by mě teda výboři nas..li !
PS: Mrkni se mi prosím na to nové video - dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 4:23 pm    Předmět: Citovat

Jardo, bud si odsrsoubuj ty miridla, nebo si asroubuj leseni, takhle jses opravdu mezi kozy kategorie cehokoliv.

Ty miridla opravdu nepotrbujes. Ze ptej se imaga, ten uz onvertoval, hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 3:54 pm    Předmět: Citovat

Šílíš? Rolling Eyes
Když už mám pravděpodobně nejlevnější (2000 Kč) a tím samozřejmě i nejhorší luk ze všech, tak si ho aspoň trochu vylepšuju zaměřovačem za 120 Kč.
Jsem rád, že sem tam něco nastřílím, a ne abych hledal šípy po kotárech! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vladik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 14.10. 2008
Příspěvky: 230
Bydliště: Michalovce, SR

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 3:26 pm    Předmět: Citovat

Jardo, skusal si to aj bez mieridiel? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2009 3:15 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Tak jsem dnes strilel , kratkou Fitu a udelal si osobak 515 bodu, na 50m jsem dokonce prestrilel mh o pet bodu.


Tak jsem dnes taky střílel krátkou fitu.
Nebylo to úplně podle regulí, nejdřív jsem střílel 30 m, (288 b.) a pak hned nato 50 m (213 b.) Nějak jsem tomu nechtěl věřit, několikrát jsem výsledky přepočítával, ale je to dohromady bohužel jen 501 bodů. Jsem trochu zklamán, ale omlouvám to tím, že jsem tuto sestavu střílel poprvé a taky foukal dost protivný boční vítr… Embarassed
Příště to bude snad lepší! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

miřím hrotem, a tetivu mám tak ze ji kousek vidim, dulezitý je aby natah byl porad stejny. Pak si myslím ze mi to líta na vsechny dalky tam kam mířím. Ted asi mesic strílím z novou tabkou, ktera je tvrda protí te stare ta uz je strasne vymackana, a ze stare mi to líta do prava a z nove trochu doleva, ale soustrely jsou u sebe, tak ted mam dilema zda sahnout na luk nebo pockat az se ta nova více omacka Smile. My v Chimere ted uz mame strelnici, kde muzem strilet i OL na 90m, doma muzu jen do 30, takze na terenní mi ty dalky pak moc nesly, ale ted by se to melo zlepsit. Určitě nejaky pevný okruh je dobrá vec. Hlavně kdyz se tam da trenovat z kopce a do kopce strelba, to nemam kde trenovat a na zavodech je to pak videt, ze na to nejsem pripraven, staci kdyz je terc na krivo a ted kam mirit. V srpnu jedeme do francie na ME terenní a v zari na MS 3D do Italie, tak budem sledovat jak to delají Smile, no a hlavne tam neudelat ostudu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 10:50 am    Předmět: Citovat

No to mne prave na tom Italovi stve.
On si dava sip pod oko, cim vlastne eliminuje stranovou chybu.

Spis strili po celem sipu nez po hrotu. Tim vlastne uzamkne lopatkovy zamek. Eliminuje mu to krasne stranove chyby, s cimz ma ja ted potiz.

Na 50 metru mam vysku dobrou ale mam dvounasobny rozptyl do stran nez na vysku. 30 metru to same.

Kdybych to daval jak ital, tak musim mit o hodne mekkci sipy jinak mi to po hrotu bude litat dva metry doleva.

Ted jsem objednal na skousku medailony a pujdu az na 550 spine tedy hodne do mekka. Akorat nevim co to udela na rozsah dalek, kdyz bude ten sip mekky, Teoreticky by mel byt problem ze sip bude cestovat doprava cim dale budu od cile.

Dalsi teorie rika ze je v podstate uplne jedno kam lita bezbrcak (viz tuning for tens)

Potrebovalo by to nekoho kdo opravdu ovlada tajemnou formulku vztahu mezi vystrcenim buttonu, jeho tvrdosti , tvrdosti sipu a braceheigth aby to letalo od 15 metru do 50 presne tam kam ukazuje hrot.
Ale jeste k tomu aby to na kazde vzdalenosti delalo peknej soustrel .

Teoreticky je to jakz takz jasne ale chtelo by to nekoho kdo by rekl, ted otoc buttonem , nebo mas uplne blby sip , skrat ho, vem jiny spine, nebo pritahni tetivu atd....

Zatim se v tom placam a skousim kombinace ale je to na vrazdu.

Chce to nekoho kdo to umi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 10:41 am    Předmět: Citovat

Ta terenní tra´t kterou mají v Šenově má pouze tu vyhodu že ti střelci co na teto trati trenuji a pak i na ni soutěži už ji maji obšláplou takže se za tu dobu naučili ty vzdálenosti dostat do hlavy takže potom jsou u jiných tratí (závodů) jejich výsledky vcelku rozdílné. Takže nějaká úvaha o stabilní tréninkové trati je pro střelce dobrá tak prvních 14 dnů pak je to už rutina. Protože se už nebude dále rozvíjet jeho rozsah vjemů. Osobní názor. Jo kdyby takových tratí bylo po republice více mělo by to větší smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Jo Senov je zlata vyjimka, a tam se treba nekrade, ale zas je to daleko.
A nechci ti kazit iluze o te hobre. ta hobra se musi menit kazdy rok.

Delame to na Strahove kazdou sezonu. Neco malo se zrecyklovat da ale za ten rok to je vcudu.

Neumim si predstavit ze by to stalo na Kladne nebo pobliz Prahy nebo Brna.

Treneru BB je malo protoze klasicti treneri problemaice BB az tolik nerozumi, strileni jine nez na rovine je nezajima.

Nekolik okruhu:

1. Volba vybaveni luku
2. Vyber a vyladeni sipu (sportoci to neresi, hejnbnou zamerovacem a je to)
3. Podstatne jine kotveni a tim padem i forma
4. Neznalost problematiky strileni z kopce do kopce, terenni vlny
5. Odhad vzdalenosti, rozlicne postupy

Terenni a 3D s olympiskym lukem strili akorat Tom Laifru (prebehly barebovista) a Bara Horackova, kterou jsme doufam proto nadchli na skoleni treneru. Ta chodi s detma.

Jinak bida ... Takze si muzeme pomoct akorat sami mezi sebou a buh vi ze jsem zadneho zajemce neodbil abych pomohl aspon s tou trochou co umim ja. Myslim ze mh a Luda maji k tomu stejny pristup.

Zustava experimentovani (literatura taky zadna neni, fora o BB neexistuji, spis jenom vlakna v rolicnych forech. Obcas neco prokonzultuji se sportakama a snazim se to rozumne aplikovat na BB.

Luda se uz vyladeni formy blizi, mh a ja se potykame s hledanim idealniho sipu a kotveni, Kocourek se desocializuje a ty jses v Brne.

Problem je cas a doprava. Opravdu na trenink staci dve tercovnice ale musi byt v clenitem terenu abys na ne mohl palit z ruznych postu ale musis je nekde nechat. Ja si neumim predstavit vozit sebou dve tercovnice 80 na 80 seou furt v aute a tahat to kazdy de nekam na kopec.

Co by stalo za to , je jednoho trenera nebo spickoveho lukostrelce sem na prodlouzeny vikend dotahnout a vysosnout mu hlavu.

Ale to musi taky nekdo zaplatit. I kdyz by to bylo na kamaradske bazi ( Luda by mel jezdit vice ven a druzit se se Svedama, nalakat je na levny alkohol a lepe divky a nekoho privlect.) Tak musime uhradit aspon letenku, nechat ho nekde bydlet a zaplatit stravu a konzumaci.

To by stalo za zvazenou.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 8:19 am    Předmět: Citovat

To se dá zase dobře hulit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 6:44 am    Předmět: Citovat

Pak snad už jen ty terčovnice z těch kukuřičných stvolů, co to toho střílí ti indiáni, jak to tu někdo vyložil, ty se snad nikomu nehodí Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 6:03 am    Předmět: Citovat

Teda nechci zas rejpat ale do 30 metru se strili akorat 3D.
Na akcich lukostrelce je bezne ze discipliny jsou dalkove. Tercovka na 50 metru, strelba na linii atd ....

Terenni FITA je 5-50 metru, tercovka strilim kratkou FITU je 50 a 30 metru.

Nejde o to na to nemyslet, jde o to aby clovek spravnou polohu nasel, zaafixoval ji a pak ji delal podvedome aby na ni myslet nemusel a delal to furt stejne.

Co se tyce te zlute jak rika Luda tak je to o tom kolik ma kdo natrenovano. V republice zel bohu neexistuje trat a areal ktery by mel postavenou terenni napevno (timto davam podnet k zamysleni)

Je to financne narocne, clovek potrebuje aspon dvanact tercovnic ktere dovoluji celorocni provoz. Idealnich by bylo 28 , k tomu terce co vydrzi za kazdeho pocasi, Onehda pritahl Griffin take plastove, akorat ty se na slunci lesknou jak psi kulky.

Takze areal v terenu oploceny - investice minimalne pul milionu, ale dobre rekneme ze ten nekdo ma nebo ho da mesto do pronajmu za korunu. Pak PE tercovnice (4000 korun prumerne jedna)

4000 krat 12 = 48000
u 24 te tercu je to 96000

Zaokrouhlime castku na 100000 korun ceskych. Tercovnice se za rok rozstrileji a tedy je potreba vydelat aspon 100 000 na naklady kdyz se to bude delat akci neziskovou.

Pak to bud udelat formou klubu najit dvacet lidi a nechat je strilet za rocni clenske 5000 korun. Nebo 50 lidi za poplatek 2000 korun.

Nebo otevrit pro verejnost a pak za poplatek 100 korun je nechat strilet dve kolecka. V tom pripade tam musi prijit 1000 lidi coz kdyz pocitam zatez pres vikendy (50 v roce) je minimalne 20 lidi na vikend.

Poradani zavodu je cinnost prodelecna takze na nich se nevydela nic, pac vsechno padne na organizaci.

Pri tomto business planu kazda tercovnice dostane minimalne 6000 zasahu.

Asi na to ti Svedove maji. Uznejte ze u nas se tohle uzivit nemuze. A to nepocitam ze tercovnice by meli byt proste jakychkolik kovu zejmena hliniku, mosazi, medi coz samo o sobe jeste neni zarukou bezpecnosti, protoze co neni v teto republice prikovano retezem, zabetonovano do zeme a napusteno elektrikou je drive nebo pozdeji ukradeno, i kdyz je to novemu majiteli s prominutim na hovno.

San


Naposledy upravil SanDuro dne st červen 10, 2009 9:00 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Ta pozice hlavy je podle mne bezpředmětná. Důležité je dosáhnout kotvící pozice..naučit se vnímat tuto pozici a potom když ti vychází další referenční bod je to dobře. Stejně střílíš nebo budeš v životě střílet na max 30 metrů. Ten nos cucáček a další pomůcky jsou pro dosažení přesnějšího uložení protože ti sportovní střelci střílí dlouhé vzdálenosti a ti to u 90 metrů potřebují. Dávat si bacha aby jsi hlavu moc nevytáčel doleva protože pak začneš zvedat levé rameno. A kontrolovat si jestli máš linii očí kolmo nebo aspoň přibližně kolmo na tětivu a nad zbytkem nepřemýšlej. Hlavně nemyslet.... jak bylo v jedné pohádce. jakmile začneš při nátahu myslet tak je to na nic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
Postav se, vytoč hlavu k terči bez toho aby jsi tam hledal nějaké úhly. Hlavou už nehýbej a proveď normální nátah.
..............
Když ti bude tětiva brnkat do nosu nebo ti brnkat do rtu vytoč více hlavu


dík Jaroslave, člověk roky vytáčí hlavu, a je to vpořádku, ale pak najednou zjistí, že ji jde vytočit jednou víc a jindy míň, a že to ovlivňuje kvalitu zásahu a celý z toho znejistí. Proto hledám nějakou míru toho vytočení. Ta tvoje poslední věta o tom "brnkání" je možná cesta, jak to vyřešit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 11:58 am    Předmět: Citovat

A hlavně si kontroluj jestli máš linii očí kolmou na linii luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 11:47 am    Předmět: Citovat

Postav se, vytoč hlavu k terči bez toho aby jsi tam hledal nějaké úhly. Hlavou už nehýbej a proveď normální nátah. Na celý nos se vybodni protože tuším že jsi moravák tak máš pořádný frňák ne jako nějací pražaci Very Happy najdi si kotevní místo na tváři a to si uvědomuj. Nos a kontakt z tětivou je stejně jenom pouze další pomocný - referenční bod a za další většina lidí má zcela jiný profil obličeje takže dosažení dalších referečních bodů je pro většinu nedosažitelné. Když ti bude tětiva brnkat do nosu nebo ti brnkat do rtu vytoč více hlavu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 11:24 am    Předmět: Citovat

Abych to ještě upřesnil: Nemám čistě BB, protože mířím přes vizír. Postoj mám takový ten mírně otevřený, co je zadní noha kolmo na terč a přední je o půl stopy dozadu a asi 45 stupňů šikmo.
Při natahování tětivy pořád mířím přes ten vizír na terč a tětivu táhnu jakoby (průmět) po hraně okna, až ji dostanu na střed brady, atd.
No ale jde o to, že tuto operaci mohu vpodstatě bez problémů provést s hlavou (obličejem, nosem) ve směru terče, ale i v kolmém směru, a tedy i v libovolném úhlu z těch 90 stupňů mezi.
Samozřejmě šípy budou pokaždé lítat jinam jen a jen vlivem rozdílů v natocění hlavy, i když budu jinak jak z kamene.

takže si to představuji tak, že se postavím, připravím k natahování tětivy, obličej (nos) vědomě nasměruji někam 20 m vpravo od cíle, zafixuji se, a pak už jen otočím oči na cíl a začnu napínat tětivu.... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 10:03 am    Předmět: Citovat

Jardo je to cele v postoji, pokud se postavis spravne a natahnes luk, a kouknes pres sip obema ocima mel by si mit sip ve stredu terce. Skoriguj nejdriv postoj. Pak natahni hlavu nahoru a otoc do strany.
Pokud strilis barebow ( bez miridel ) tak ti tetiva musi skoncit na nosu.
Ja mam treba koncik na 30m presne na spicce nosu, skontroluj si polohu tetivy, mela by byt s necim srovnana (vnejsi okraj luku, vnitrni, stred a tak.

Barebow se strili trosku jinak nez olympijsky luk. Tam tahaji luk pod bradu a maji treba cucacek v pravem koutku ust.
U barebow jedine ceho se musis chytnout je tetiva a koncik.
Vcera jsem to probiral s Martinou Mackovou.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 7:55 pm    Předmět: Citovat

Podle připomínek SanDura a Jaroslava Kejvala pracuji na tom zlepšení (doufám) střeleckého stylu.
Studuji videa Báry Horáčkové, korejky Parkové a dalších. Vždycky, když si myslím, že už by to mohlo být ono, mě něco napadne...
Například teď (asi po 40 tisících šípech) jsem zjistil, že nevím, kam mám mít natočenou hlavu. Mít nos směrem k terči je sice dobře definovaná poloha, ale ti slavní tím nosem, pokud jsem si dobře všiml, míří nějakých 20 - 30 stupňů vpravo a tak jako "trochu šilhají" doleva na terč. Ten úhel musí být ale pořád stejný, protože při poloze tětivy na bradě se s natáčením hlavy dost podstatně mění boční odstup té brady a mířícího oka (pokud to píši srozumitelně).
Mistři a magistři, jak to má být??? Jak zajistit to konstantní natočeníQuestion
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 08, 2009 6:36 am    Předmět: Citovat

Jo Dacron bude B-50, dej si tam fast flight kdyz luk dovoli.
U dacronu je potreba po dvou trech zahrivacich seriich skontrolovat BH a upravit.

Tomu dotycnemu se to mohlo stavat protoze ma asi tetivu moc dlouhou a moc namotanou. Na Dacronu je 10-15 otacek vic nez dost.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

Jeden lukostřelec mě kontaktoval s tím, že jemu se totéž stávalo proto, že se mu tětiva z B-50 během střelby tak protahovala, že se mu výška předpětí snižovala o 2 cm a proto zásahy postupně chodily doleva.
Zkoušel jsem to. Mám kupovanou tětivu Dacron flex (nevím jestli je to taky vlákno B-50?). Už ji používám hodně dlouho, takže by měla být už správně protažená. Po padesáti šípech jsem zjistil (vratné) snížení výšky předpětí tak o 2 - 3 mm. Takže tím to asi nebude.
Dávám si teď bacha na tu délku nátahu, myslím, že se to lepší! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 10:06 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
že šípy budou kratší, tedy dolů, ale doleva??? Fakt nechápu....


doleva proto, pac pak jsou pro daný kratší natah najednou tvrdssi, tím padem letí vlevo, kdyz zase natahnes více nez normalne tak jsou zase mekcí a letí trochu doprava
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

Jedna z nejbeznejsich u unavenych lukostrelcu, akorat to na sebe nevidis sam, ale kdyz se na tebe podiva nekdo jiny vidi to hned.

Chce to disciplinu a dotahovat, nebo si davat pauzy, take zenovy dech pomaha.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 5:43 pm    Předmět: Citovat

Teď si nejsem jistý, jestli oba myslíte totéž. Ale ať tak či tak, čekal bych, že když snížím nátah ať posunutím hlavy dopředu (San), nebo povolením levé ruky (Jaroslav), že šípy budou kratší, tedy dolů, ale doleva??? Fakt nechápu....

PS:
Teď jsme to poslali současně, takže tvůj druhý příspěve jsem Sane nečetl. Asi to tak bude. Dám si na to pozor. Je to běžná chyba?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 5:41 pm    Předmět: Citovat

Tak tedy obecne, jses unaveny, prikladas hlavu k luku a nedotahujes formu, takze povolujes a forma se ti zacina balit jak rika JK a proto to lita doleva.

Jak formu nedotahnes a povolis tak prava ruka jde doprava, leva ruka v protiakci doleva a vysledek je to co vidis.

Natoc se na video a uvidis ze mas na konci strileni krk jak zirafa abys dosahl k luku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 5:27 pm    Předmět: Citovat

Uvolňuješ napětí v tlaku do luku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 6 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.