Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

palcový prsten
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2012 9:56 am    Předmět: Citovat

posilovani=pilovani Very Happy

to je tak, ked pisem na telefone, a mam tam nastaveny automaticky slovnik Wink

ale ako som uz spominal: tuna mozes mat odrezky parohoviny zo sambara, ta by mala byt vhodna po celej dlzke, lebo stred je husty a nie tak drolivy ako u nasho jelena: http://www.highlandhorn.com/sambar-stag-antler/crown-sticks/131.html Zo sambara mal tusim Dawsa, spytaj sa ho. Aj Mysa to spominal.

Alebo tuna, 25GBP za 5 kilovy pakel parohoviny: http://www.highlandhorn.com/stag-antler/stag-antler-craft-5kg-bag/18.html, podla mna dost zaujimave pre lukostrelca, co je aj kutil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 11:20 am    Předmět: Citovat

Ďakujem chalani, uznanie poteší.
Vašone, ruže z jelenich parohov majú aj na [url]highlandhorn.čom[/url] ale verím tomu, že u vas zozenies, veď v našich krajinách je jeleňov našťastie stale dosť. a kebyze už nevieš a nemáš tak skús biliardovu guľu, len pozor na poriadne uchytenie pri prvom posilovani. veľa zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 9:35 am    Předmět: Citovat

Dušan, krásne kúsky ,pekná práca!
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gandalf
Nováček
Nováček


Registrace: 23.7. 2012
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 8:54 am    Předmět: rohovina Citovat

mrkni na aukro do myslivosti... za kilo tam parožinu seženeš Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 8:22 am    Předmět: Citovat

Sakra Dusko to jsou ale krasavci, neskryvana zavist, ja nejsem schopnej sehnat ani material. Ani umelinu ani blbej paroh, natoz zacit krouhat Crying or Very sad
_________________
Nikdy nic neni tak jak se zda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st srpen 29, 2012 12:40 am    Předmět: Citovat

a ešte jeden, poobedný, na už pokojný palec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: út srpen 28, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

akurát dokončený, trošku širší, ranný zekir z býčieho rohu. Hrana obočia je ostrá ako čepeľ jedálneho noža, obočie jemný oblúčik.



Toto je prsteň ranný, keď mám napuchnutejší palec. Je v podstate taký istý a z toho istého býčieho rohu, ako predošlý, ten mi však je presne tesný, a už sa mi viackrát stalo, že som na závode zbytočne autoval, kým sa mi prsteň neusadil. Tak som si urobil radosť Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 12:12 pm    Předmět: Citovat

Linky poznám Smile ale aj tak vďaka za umiestnenie pre ostatných.
Hentie prstene vykladané drahokamami sa podľa mňa vôbec nepoužívali, možno tak rituálne raz, dva krát za ich existenciu.
Ide o to, že plocha obočia týchto šperkov vôbec nie je hladká, dokonca má na sebe ostré hrany. Z praxe môžem potvrdiť, že i dokonale hladký povrch obočia prsteňa a dokonale zaoblená hrana oka nezabráni tomu, že pri silnom luku (ktoré boli kedysi pre janičiarsky dorast úplne bežné Very Happy ) hrana oka prsteňa postupne rozoderie omotávku, alebo ak omotávka nie je, tak rýchlo tetivu samotnú.
Môžno to neplatilo až tak pre koženné arabské tetivy, ale tu tiež ostré hrany drahokamov, alebo kovové hrany pre ich osadenie tetivu museli drať, nehovoriac o tom, že pre prsteň je jedna z najdôležitejších charakteristík hladkosť vonkajšej plochy oka a plynulý (t.j. bez hrany) prechod od okraja oka (kde spočíva tetiva pri náťahu) k jeho ploche - vtedy sa dosahuje hladké vypúšťanie "ako skĺznutie snehu z bambusového listu" kvôli ktorému prsteň vlastne existuje. S týmito šperkami by sa hladké vypúšťanie nedosiahlo ani náhodou Wink Skúsenosť mi to potvrdzuje, aj keď sa mi tají dych na šperkárskym remeselným prevedením.
Mne sa preto najviac zo všetkých páči tento mugalský, 17. storočie:
http://antiferus.net/otherrings/mughal3.htm - je jednoduchý ale pritom ergonomicky vyvážený, nádherný kúsok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st duben 18, 2012 11:18 am    Předmět: Citovat

http://www.hermitagemuseum.org/html_En/03/hm3_10-1_05_05.html

http://storage.canalblog.com/59/26/119589/64483320.jpg

http://storage.canalblog.com/83/15/119589/52194023.jpg
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 12:38 am    Předmět: Citovat

ještě jich posereš mnoho. Já si většinou usnadňuji práci vrtákem natolik, že se mi pak svírá p.... jestli nebudu mít ďouru skrz oko.
Taky se mi jeden dokonalý chytil při leštění filcáku a rozflákal se o kamennou zeď Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá duben 13, 2012 12:34 am    Předmět: Citovat

Zatiaľ môj najlepší - z parohovej ruže:

Hladučký ako prdelka, obočie prsteňa je jemne zaoblené, nie je to rovná plocha výrezu kužeľa - najprv to tak bolo, ale placka odhadzovala tetivu a vzhľadom na môj tvar palca som to musel vykompenzovať zmenou vonkajšieho tvaru obočia.
Na okraji oka sa mi podarilo to posrať Embarassed a trošku som z toho odlúpil, ale vôbec to pri náťahu nevadí, tlak sa prenesie pohodlne na plochu vnútri oka.
Je to prsteň placatý, trochu inak som sa musel naučiť zamykať a vypúšťať, ale strieľa zatiaľ najlepšie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 10:09 am    Předmět: Citovat

lze. Ale spíš povařit, než napařovat. Tradiční futrály na šňupací tabák se tvarovaly z rohoviny povařené s bramborovými šlupkami.
Rovněž tak dýmkové náústky.....
Po čase má rohovina tendenci se trochu vrátit do původního tvaru a stejně tak, pokud se znovu ohřeje, například ponecháním v létě v autě Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel
Nováček
Nováček


Registrace: 28.6. 2006
Příspěvky: 98
Bydliště: Ml.Boleslav

PříspěvekZaslal: so únor 25, 2012 9:54 am    Předmět: Citovat

dotaz - pokud vyrábíte prsten nebo jiné součásti lukostřelecké výbavy z rohoviny:
Je možné rohovinu kromě broušení a vrtání také tvarovat, ohýbat - snad po ohřátí v horké vodě?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 5:15 pm    Předmět: Citovat

Vason napsal:
Polozenim tetivy na prsten tak cely tlaci proti brisku palce a vaha se rozlozi coz mi umozni dlouhodobejsi strileni aniz bych mel po par vystrelech palec modrej z venci za nehtem (proste prvni clanek palce).


Podla Arab archery je modry palec zvonka za nechtom z nasledujucich moznych dovodov:
1) zle fixovanie palca ukazovakom v zamku, pri ktorom posledny clanok ukazovaka tlaci na necht palca. Pri natahu potom sa tlak prenesie na miesto, kde ukazovak tlaci na necht palca, krv tu zle prudi a vytvori sa modrina pod nechtom. Ukazovak musi byt pri natahu oprety na clanku palca tesne za nechtom.
2) zle vypustane + dlhy necht na palci => tetiva brnkne o necht palca
3) zle vypustanie, pri ktorom uvolnime palec skor nez ukazovak; co sposobi ze ukazovak silnym tlakom sklzne z palca cez necht a tento tlak spravi modrinu - spravne sa ma uvolnit o trosku skor najprv ukazovak, potom palec
3) zle zalozenie tetivy na prsteni, ked nevyuzivame hranu prstena, ale tah tlaci na palec tesne za okom prstena - opat tu prestane prudit krv a opuchne vrch palca + zmodra

mozem potvrdit, ze vsetky chyby som zazil na vlastnom palci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 2:05 pm    Předmět: Citovat

jo, aj mne to tak zo zaciatku pripadalo, ze tetiva takto zahaknuta za prsten neprimerane zatazuje klb palca. strielam lukom 73#/28'' a to taham okolo 29-30'', cize vysledna libraz bude este vacsia Wink
tiez som to zo zaciatku poriadne citil a maval som palec zodraty do krvi, okolo klbu, aj pod klbom, kde sa tetiva opiera pri zahaknuti.
tajomstvo je v ergonomii prstena, ako spravit vnutornu cast, aby sa dokonale rozlozil tlak na miesta pod klbom, prsten tu musi dokonale sadnut na palec, bez akehokolvek volneho miesta. kym som na to ako tak prisiel, kopu som ich spravil a .... kopu aj pokazil Smile
druha vec je zamok päste, ako ktory prst napnut, aku cast predlaktia, co uvolnit. stale sa to aj ja ucim ale je to uplne nieco ine ako na zaciatku, ked som si vytrpel svoje Very Happy teraz pouzivam zamok 60, cize tetivu taham len palcom fixovanym len ukazovakom, zostavajuce tri prsty vystrete a napate aby sa vyvolalo potrebne napatie v predlakti cim sa odlahci namahanie samotnej päste.
potom je to v pohode. potom to vobec nie je bolestive a strielat je fakt radost. naozaj nemusis mat paste ako kovac Wink aj ked ja ich nemam zrovna ako klavirista Wink je to o technike hlavne, az potom o sile - teraz sa uz pre strielani zekirom ovela menej narobim, ako kedysi Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 1:41 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
dakujem za videjko. Smile
jo, typek tam ma ten typ prstena, pri ktorom sa tetiva taha priehlbinkou v prsteni.
ja to tak nemam, nechal som si poradit, a aj mi to logicky vychadza, ze ked necitim tetivu, tak stracam cit pre natah a je to nepresne.
ja pouzivam klasicky jednoduchy tvar a pri zamku taham tetivu hranou prstena (zahladenou do oblucika), pricom tetiva sa opiera o kozu na palci po klbom (spravi sa tam taky pekny mozolcek Wink ) .


"klasicky jednoduchy tvar" tak jak ho oznacujes mi porad nejak nefunguje s ohledem rozkladani sil na palec, tetiva visi "za prstenem" (a v podstate ho stahuje z palce) a ten nadmerne zatezuje kloub palce, zejmena u silnejsich luku (pro me 70lib) je to dost bolestive, preci jen moje prstiky nejsou Mysakovy kovadliny Very Happy
Polozenim tetivy na prsten tak cely tlaci proti brisku palce a vaha se rozlozi coz mi umozni dlouhodobejsi strileni aniz bych mel po par vystrelech palec modrej z venci za nehtem (proste prvni clanek palce).
_________________
Nikdy nic neni tak jak se zda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 1:20 pm    Předmět: Citovat

dakujem za videjko. Smile
jo, typek tam ma ten typ prstena, pri ktorom sa tetiva taha priehlbinkou v prsteni.
ja to tak nemam, nechal som si poradit, a aj mi to logicky vychadza, ze ked necitim tetivu, tak stracam cit pre natah a je to nepresne.
ja pouzivam klasicky jednoduchy tvar a pri zamku taham tetivu hranou prstena (zahladenou do oblucika), pricom tetiva sa opiera o kozu na palci po klbom (spravi sa tam taky pekny mozolcek Wink ) .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2012 1:07 pm    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
ja mam rad toto videjko: http://www.youtube.com/watch?v=P0qLddyTfUg


Tak teda taky prilozim jedno moje oblibene Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=q81H-V1_gGo
_________________
Nikdy nic neni tak jak se zda!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 9:53 pm    Předmět: Citovat

Naso napsal:
Já stejně nechápu jakým způsobem se to tahá (tětiva a drží šíp). Mohl by mi to někdo odfotit případně natočit v dobré kvalitě abych viděl jak to funguje, dík.

ja mam rad toto videjko: http://www.youtube.com/watch?v=P0qLddyTfUg
Tetiva sa ťahá tak, že sa oprie o hranu prsteňa, tzv. oko, a palec sa zahákne k ruke v jednom z rôznych typov tzv. zámkov http://www.lucznictwokonne.pl/traktat/rozdzialy/100_chwyt/chwyty.html
Ak ťaháš pravou rukou tak na eliminovanie paradoxu sa šíp zakladá z pravej strany.
A o rôznych typoch mierenia pri strieľaní palcovým prsteňom som písal tu Wink http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=852&highlight=
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 8:27 pm    Předmět: Citovat

Tetiva sa zahákne palcom až za prsteň.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 7:57 pm    Předmět: Citovat

Naso napsal:
Já stejně nechápu jakým způsobem se to tahá (tětiva a drží šíp). Mohl by mi to někdo odfotit případně natočit v dobré kvalitě abych viděl jak to funguje, dík.


http://www.youtube.com/watch?v=B9kjKOn9n-o
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Naso
Nováček
Nováček


Registrace: 31.12. 2011
Příspěvky: 133

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 6:19 pm    Předmět: Citovat

Já stejně nechápu jakým způsobem se to tahá (tětiva a drží šíp). Mohl by mi to někdo odfotit případně natočit v dobré kvalitě abych viděl jak to funguje, dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 11:17 pm    Předmět: Citovat

ďalší z kravského rohu:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 11:29 pm    Předmět: Citovat

No ale ja na FB som Smile ale ty to mas zrejme len pre tych co su tvoji priatelia, ty expert Very Happy Very Happy
Picassa je easy, ak mas gmail konto, tak priamo z picassy to tam das jedinym klikom Smile to je este menej ako to hadzat do neoficialnej STB databazy menom FB Very Happy

Ale dakujem za uznanie Wink poviem ti, najviac práce je s tou parohovinou, lebo keďže je vnútro paroha z mäkkého matrošu, musíš východzí tvar pomerne presne odrezať, čo samozrejme nejde, a preto odrežieš s rezervou a potom len upravuješ, dobrusuješ až ťa ide z toho šlahnúť Smile

Ako mi poradili múdrejší majstri, najprv sa treba učiť na dostupnom matroši (drevo, plast) a až potom na úzkoprofilovom (parohy, rohovina) Smile

Inak šťastné a veselé Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 4:22 pm    Předmět: Citovat

Inak pekné to máš ,ja by som sa asi tak netrápil z bil gulov ,najmenej práce je asi na tej rohovine ..aj s tým krušpánom som dosť bojoval kôli tomu vrtaniu diery ..ešte by som chcel skúsiť borovicovu hrču ,to je pekne tvrdé
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 4:19 pm    Předmět: Citovat

No to som fotil web kamerov na facebook do profilových fotiek ,lebo to je hned a do picasy neviem ako to dam lebo do musim sťahovať do počitača a do neho už nič nedavam bo si sem každy robi album a nazve to fotky a ja už sa vtom nevyznam kde mi to uloži a hladam to polhodinu

aby si to videl musiš byť asi registrovany na facebooku ..ono je to najpohodovejšie lebo kliknem na vyfotit ,natrčil som prsten pred kameru a klikol vyfotit a mam to vybavene za 30sekund je to na vebe aj s pozovaním Laughing a prípravou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 2:06 pm    Předmět: Citovat

toto je zopár mojich kúskov, ten rohovinový som ešte zbrúsil, skrátil obočie, strieľa sa s ním dobre.
ten z mušle sedí skvele a je aj tenký, čiže menej ovplyvňuje výstrel, ale tlačí, hajzlík jeden, predsa len sa z toho matrošu už nedá uberať natoľko aby vnútorná plocha perfektne sedela, ale zas dá sa podložiť kožkou "kaš".
drevenný na obrázku má moooooc dlhé obočie, odhadzuje výstrel, chystám sa ho zbrúsiť ale nejak sa k tomu nemám Smile




a toto je môj posledný výtvor, z biliardovej gule, čo si síce zaslúži facku, lebo nemožno ani hovoriť o tradičnom materiále, ale na nácvik tvaru, brúsenia a ergonómie je to super matroš. navyše povrch je totálne hladký od výroby, takže tetiva už hladšie ani skĺznuť nemôže. síce vonkajšia plocha obočia je guľový výsek a nie výsek kužeľa, ako by to malo byť, ale neva...sedí na (mojom) palci skvele a veľmi rád ním strieľam. ešte pár takýchto plastových pokusov a pustím sa do parohoviny...



teraz je ešte trochu viac zbrúsený znútra obočia, aby lepšie sedel na brušku palca, ktoré zakrýva v pokoji len tak tak Wink . pri založenej tetive a náťahu presne zakryje bruško palca.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 1:53 pm    Předmět: Citovat

emanon napsal:
Som dnes spravil svoj historicky prvý prsteň z pevného materiálu a je to luxus teda ... Tvar ten klasický z tenkého 3cm kmienka boxwoodu - krušpánu- buxusa . akurat som hladal fotak ale neviem kde je Laughing takže takto http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2411331919300&set=a.1435440042613.68138.1131326110&type=1&theater


nemáš to zverejnené, ty expert Very Happy daj to na picassu a posli link.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: so prosinec 24, 2011 1:38 pm    Předmět: Citovat

Som dnes spravil svoj historicky prvý prsteň z pevného materiálu a je to luxus teda ... Tvar ten klasický z tenkého 3cm kmienka boxwoodu - krušpánu- buxusa . akurat som hladal fotak ale neviem kde je Laughing takže takto http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2411331919300&set=a.1435440042613.68138.1131326110&type=1&theater
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sugriva
Nováček
Nováček


Registrace: 30.3. 2009
Příspěvky: 75
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá říjen 21, 2011 3:53 pm    Předmět: Citovat

Neďakuj kamarát.. Videl som Tvoje tulce, a neviem povedať nič iné než - ..sánka dolu šéfe.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Výstroj Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.