Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zkušenosti s luky od méně známých výrobců a dodavatelů
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Ma serete, zalozim lukostrelecky klub v Trnave, ked uz je to moje rodne mesto. Smile

Posli mi na sz email a ja ta s nimi spojim ....
San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 4:05 pm    Předmět: a co tak nejaky klub? Citovat

alphonso, a co tak vyskusat nejaky lukostrelecky klub?
Ja ked som pred rokom zacal strielat proste som si v Blave vyhliadol lukostrelecky klub a odvtedy strielam tam. V zime sme v telocvicni a v lete na futbalovom ihrisku.
Myslim, ze v Trnave ziaden klub nie je, ale jeden je blizko v Suchej nad Parnou. A vo Vinicnom je jeden z najstarsich klubov a Slovensku. Skus pozriet na archerysvk.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alphonzo
Nováček
Nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 3:37 pm    Předmět: Citovat

no ak by sa aj strielalo to by bola uplna bomba... chalan isiel na par tyzdnou do USA, ked som s nim nedavno bol...ten co prevadzkuje strielanie sk...

taka telocvicna v okoli Trnavy.... Ja by som sa aj po niecom popytal, ale sak co tam budem chodit strielat sam jak pako Laughing
a navyse treba nejaku vybavu na zaciatok aspon dobru tercovnicu + siet, aby sa to tam neznicilo ...
_________________
horsebow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 2:52 pm    Předmět: Citovat

Ja by som sa k vašemu rande pridal ak by bola strelnica.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Chodi sa strielat tusim do Bernolakova do telocvicne.
Pred troma tyzdnami som tam bol.
Organizuje to chalan zo strielanie.sk tak sa mu ozvi.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alphonzo
Nováček
Nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 2:01 pm    Předmět: Citovat

velmi rad, kedykolvek ...vidim ze ste pravidelnymi prispievatelmi tak by som vas rad zneuzil a popytal sa na nejake info, som na zaciatku cesty.

cornus: mas moznost strielat aj v interiery alebo iba vonku?



chalani mozeme uderit v TT niekde pivko....
_________________
horsebow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

alphonzo, ja budem v Trnave okolo 12 decembra, tak sa mozeme stretnut.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 1:32 pm    Předmět: Citovat

Ja som z HC.
Teetee z Leopoldova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alphonzo
Nováček
Nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

vies co v lete som strielal na starom futbalovom ihrisku v dedinke Modranka, blizko TT. Teraz u nasich, terc v garazi na pevno, a asi 20m dvor s ktoreho strielam. Je to super ale potrebujem sa konfrontovat s nejakymi ludmi, tu tusim nikto nestriela.

Rolling Eyes

ty si kde?
_________________
horsebow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 12:22 pm    Předmět: Citovat

alphonzo, kde v Trnave strielaš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alphonzo
Nováček
Nováček


Registrace: 18.11. 2009
Příspěvky: 26
Bydliště: Trnava

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 11:17 am    Předmět: Citovat

strielanie sk. poznam, ked som o lukoch a prislusenstve vela nevedel, bol to pre mna jediny zdroj...kupil som si tam asi 20 sipov po 5.80€ co je fakt vela. Sipy niesu v rovnakej vahe ani spinovane. Je to iba predajca, a lukostrelec ale o tradicnej strelbe a tradicnych lukoch az tak moc nevie. Len sporadicky. Snazi sa, ale tovar ma predrazeny oproti vam v CZ. V okoli asi nieje konkutencia... Sipy si zacnem zhotovovat sam lebo taketo prachy za sipy roznej hodnoty su vyhodene prachy.

Co sa tyka tureckej lukostrelby, tak to je parada, vela znamych tvarí s videi na youtube, hlavne ten pan v klobuku zelenom, neskor v turbane...

turecka lukostrelba aj ich luky ma oslovuje asi najviac, ma pre mna ma velke čaro...
_________________
horsebow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne srpen 23, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Se vsemi ctenari lukostrelce bych se chtel podelit o jednu informaci ohledne firmy v Nemecku, pokud to zrovna uz nekdo nevi!!!!!! Americky zoldak jmenem Henry Bodnik co slouzil v Nemecku v 80 tych letech po zoldactvi se mu tak libilo v Nemecku ,ze tam zustal a dnes tam ma firmu
Bear paw archery ,tak ten se nedavno chlubil ,ze v Cesku ma 15 lukaru
co pro nej vyrabeji 8000 luku rocne a on ty pak v Nemecku prodava se
100% profitem pardon ziskem !! Plus dale luky z Polska a Madarska co jdou vsechny do Nemecka ,tak je trh v Nemecku silny ,no ja stale ctu na lukostrelci, nekteri lide stale odmitaji vyrabet luky na prodej ,nemam
rad americke zoldaky tak aby Cesko neprevalcovali v prodeji luku a hlavne Slovensko ,kde jsou talentovani vyrobci luku!!!!! Co nevim ,tak nevykecam!!!!!!!
Alwarez čo by sa nepredávali ,ale alla drakaria ,čiže viac menej na stenu ....Kto ti tu bude predávať kvalitu za tunajšie ceny ??? Málokto , a stých málokto ťa 80% ešte odrbe .Vieš koľko je to prplania s kvalitným lukom .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 1:29 pm    Předmět: Re: ponuka obchodu Citovat

Buky napsal:
Mne ponuka príslušenstva v porovnani s českými pomermi pripadá trochu drahá. Ale na Slovensku sú to asi normálne ceny.


no, pokial nemaju priamu konkurenciu tak si mozu pytat kolko chcu:-))) pokial je ochotny niekto zaplatit:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Tam nie je ziadny vyrobca , ale predajca.

Takze ci luky to vlastne prodavaji???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 12:43 am    Předmět: Citovat

Mas pravdu , vsetko je to predrazene. Ocividna snaha zarobit na tovare z Madarska, kde tie iste sipy stoja po 3-4 eu (100-120 sk .)
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Buky
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 11.10. 2008
Příspěvky: 263
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 9:13 pm    Předmět: ponuka obchodu Citovat

Mne ponuka príslušenstva v porovnani s českými pomermi pripadá trochu drahá. Ale na Slovensku sú to asi normálne ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 6:05 pm    Předmět: Citovat

Tam nie je ziadny vyrobca , ale predajca.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kvapa
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2009
Příspěvky: 27
Bydliště: Uherský Ostroh

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 3:08 pm    Předmět: Re: Slovensko Citovat

Vason napsal:
Znate, nebo jeste lepe, mate nekdo zkusenost s vyrobky tohoto vyrobce?

http://www.strielanie.sk/gen.php?pg=7&catid=tradicne_luky_a_longbow/tradicne_luky&pls=3

Pekne luky to sou pekne aj bych si vybral.
_________________
Rozum je jako květina: moudrým rozkvétá, hloupým chřadne.
(židovské přísloví)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vason
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.5. 2008
Příspěvky: 157

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 2:21 pm    Předmět: Slovensko Citovat

Znate, nebo jeste lepe, mate nekdo zkusenost s vyrobky tohoto vyrobce?

http://www.strielanie.sk/gen.php?pg=7&catid=tradicne_luky_a_longbow/tradicne_luky&pls=3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 5:00 pm    Předmět: Re: Zkušenosti s luky od méně známých výrobců a dodavatelů Citovat

jchocz napsal:
Protože bych chtěl absolvovat i Naadam, kde nás Mýša bude trápit na ty veliké vzdálenosti, tak jsem si řekl, že musím vyzkoušet ještě větší vzdálenost a to cca. 120m.


.

A abys viděl jak poturčenec horší Turka:
http://www.tirendaz.com/en/?page_id=220#
Povšimni si na jakou vzdálenost střílejí putu Wink
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: st květen 27, 2009 2:34 pm    Předmět: Citovat

K tomuto tématu jenom taková malá zajímavost. Jak jsem psal ten říspěvek o luku od pana Balíka, tak se mu to asi dostalo do ruky a když jsem psal, že používám u luku tětivu typu prádelní šňůra, tak mi zaslal novou tětivu z Dacronu.

Musím říci, že je to celkem milé a potěšilo to. Jo, kdyby u všech prodejců bylo takové jednání, to by se nám střílelo.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 11:57 am    Předmět: Citovat

Tak tady to máš z knížky:


Mě tedy rychlopalba dost obtěžuje Laughing Je to vlastně jediná disciplína, kde nemířím a přitom mám za to, že základním úkolem lukostřelby je trefit a být v klidu.
Po rychlopalbě mi buší srdce, trefím prd, ve skutečnosti střílím pomaleji, než když mířím....
Ale třeba při střelbě na linii, kde máš za postavami čtverce na zemi (pokud to nepostaví Zelí) jsi naopak zvýhodněn. Co nedám do postavy mám daleko za terčem Laughing Taky kvůli tomu mám podstatně silnější luk a zdaleka ne tak silný jako Kibe. Zase mne to znevýhodňuje nakrátko.

S tím odhadem výšky- to se dá naučit jenom tréningem a navíc musíš mít šípy naprosto stejné. Když jsem vylezl z baráku po zimě s novým lukem a šípy o 5-10 gramů těžšími , než jsem zvyklý, dost mne rmoutilo, že na padesát metrů mi 5g rozdíl ve váze šípu dělalo rozdíl 120cm. Vertikála perfektní a šípy v jedničce, či dvojce nahoře a dole
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: so květen 16, 2009 11:09 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
nepropadej panice Jirko. Takhle stříleli Putu Turci a povšimni si, kolik šípů je v terči. :

tam jde o to to zkusit. Drtivá většina disciplín je do 50m. Nicméně tvůj postoj vysoce hodnotím headbang


Mýšo, oni ten obrázek asi odstranili a není vidět.

Jinak jak ale zkouším střílet na ty dálky, tak postupně začínám rozeznávat 3 typy lukostřelby - rychlostřelba, střílení na dálky a mířená střelba. U každé musím na to jít trochu jinak a vlastnosti luku jsou určitě důležité ale nakonec spíše rozhoduje odzkoušení. Jenom proti tvému luku a super šípům musím střílet více do nebe. Ty vlastně u všeho střílíš mířenou střelbu, protože ty tvé šípy letí rovněji. Takže u těch dálek se snažím srovnat v horizontále i vertikále. Zatím mám více problémů odhadnout uspořádání ve vertikále (dostřelit, neprestřelit).
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 9:23 am    Předmět: Citovat

nepropadej panice Jirko. Takhle stříleli Putu Turci a povšimni si, kolik šípů je v terči. :

tam jde o to to zkusit. Drtivá většina disciplín je do 50m. Nicméně tvůj postoj vysoce hodnotím headbang
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: čt květen 14, 2009 12:39 am    Předmět: Zkušenosti s luky od méně známých výrobců a dodavatelů Citovat

K sepsání tohoto příspěvku mne dovedla řada dotazů od více lidí na Lukohrátkách 2009, kde jsem měl luk, který asi neznáte. Já jej před časem taky neznal, ale zkusil jsem jej a jsem v rámci možností spokojen.

Někdy na začátku roku jsem začal zvažovat, že si pořídím nový krátký luk a hledal jsem u známých výrobců, ale protože střílíme v rodině tři, tak cena byla jedním z hlavních kritérií a hledal jsem proto i mimo seznam známých výrobců a dodavatelů (zlatý Google). Spíše náhodou jsem narazil na stránky výrobce, který mi nic neříkal (www.vaclavbalik.ic.cz). Stránky tedy nic moc ale narazil jsem tam na luk, který se mi líbil a líbila se mi i cena. Specifikoval jsem nějaké parametry (síla 40lb, délka, barvy atd.) a objednal. Několikrát jsem s tím člověkem mluvil a celkem v pohodě reagoval na dotazy i žádosti (měl jsem z toho celkem dobrý pocit).

Když luk došel, tak jsem jej začal testovat a protože jsem jej pořizoval z důvodu, abych byl schopen střílet i na větší vzdálenosti, tak jsem zkoušel jakoby ústupovku (i více než 2 šípy na některé vzdálenosti abych ty dálky vůbec nacvičil). Jaké bylo moje překvapení, když jsem vícekrát došel při 24 šípech až na 90m. Ještě to není úplně ono, ale ukázalo mi to, že i na ty větší vzdálenosti jde použít. Protože bych chtěl absolvovat i Naadam, kde nás Mýša bude trápit na ty veliké vzdálenosti, tak jsem si řekl, že musím vyzkoušet ještě větší vzdálenost a to cca. 120m.

Zde mám celkem veselou historku z natáčení.. Když jsem střílel, tak zrovna šla paní se synem (asi 14 let), který vždy když střílím, chodí čumákovat. Náhoda to chtěla ale já se 2x po sobě na těch 120m trefil do poloviční figury a to rovnou do hlavy. Ten kluk se šel s matkou podívat se mnou na terč a náhodou tam byly ještě 2 další šípy, co jsem tam dal tak z 20m ještě před tím, než přišli. Dnes ten kluk chodí po Třemošnici a vykládá, že tady střílí z luku člověk a že je to lepší jak ve filmu, že na 120m se trefuje do hlavy (nevšimli si ale těch 20 šípů kolem…).

Tím vším chci říci, že i luk od takového méně známého výrobce může slušně střílet a to i na větší dálky (jo, kdyby to tak šlo i na soutěžích…).

Luk od pana Balíka:

http://picasaweb.google.cz/jchocz/Plocha#5335396246414894546

Jeho reálné použití:

http://picasaweb.google.cz/jchocz/Plocha#5335395959334707042

Na Lukohrátkách 2009 jsem jej otestoval v praxi. Některé disciplíny jsem úplně posral, ale někde to šlo. Při ústupovce jsem došel na 65m a při střelbě na šik (50 až 100m) jsem měl myslím 5 nebo 6 šípů v bodovaných zónách.

Akceptuji samozřejmě, že někdo sáhne spíše po luku známého výrobce, ale i tak nakonec má luk v ruce lukostřelec a když není nacvičeno, tak ani luk za desetitisíce nepomůže.

Zkušenost, jak to bude se životností nemám, ale určitě poreferuji.

Doufám, že zde připojí své zkušenosti s dalšími luky od jiných výrobců i jiní lukostřelci, aby zde bylo možné čerpat informace.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.