Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak jsem se snažil naučit instinktivně střílet...
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Myso s tebou naprosto souhlasím to psaní je o tom neustále se ujiš´tovat že to co píši není blábol.
Určitě to podstatné jen určitá část a ve všech případech naprosto stejná. jen jsou rozdílné názory na to jejich dosažení.

Bodnik má úplně jiný styl a podle mne učí instinkt úplně jinak. On ukazuje jak to jde když se to střelec naučí, ale neukazuje jak se k tomu k té výsledné fázi dopracoval krok za krokem. On několikanásobný mistr. Já jsem tu jeho knížku neviděl. Mám někde jeho CD z kurzem ale tam není ani náznak metodiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 12:18 pm    Předmět: Citovat

Aha. Tak to se omlouvám. Viděl jsem nějaké knížečky u Bodnika a přišlo mi to, že je to úplně totéž. Ale nečetl jsem to, jenom prolistoval. Ono taky není prdel něco napsat, aniž by člověk opisoval.
Jádrem mého postoje není zkoumání zdrojů, ale radost, že něco takového existuje v češtině. Když jsem něco zkoušel napsat já, zjistil jsem, že se bez opisování neobejdu a navíc mi neskutečně úsilí zabralo ověřování, jestli to co opisuji není pitomost. A tak jsem zjistil, že od sebe opisují skoro všichni, bez ohledu na to, jestli je to pitomost a v reálu rotuje pozoruhodně malé množství hodnotných informací Laughing Ostatně my jsme lukostřelbu nevynalezli a proč vymýšlet vymyšlené
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 11:41 am    Předmět: Citovat

Ne, CAJi, naopak spíš bych ubral na těch informacích a víc bych se zaměřil
na to proč.
Chybí mi na začátku každé problematiky nadhled, co vlastně řeším, co s čím souvisí a proč o tom vůbec píši a končil bych detailními možnostmi praktických řešení.
Bylo by to čtivější a pedagogičtější. Jak stále opakuji rozlišit důležitost informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 11:28 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:
... Pořád si myslím, že má tato knížka u nás průlomový význam .


Tím lépe. Já tohle nedokážu posoudit. Střílím chvíli a pro zábavu.

Jan napsal:
... a že informace v ní obsažené jsou užitečné


Zcela jistě, to je také jeden z důvodů, proč se v té debatě jako začátečník angažuji - mé vzpomínky na úplný začátek jsou pouze rok staré a Kejvalův text mi byl a semo tamo stále je velmi užitečný! Bez té brožurky bych byl musel začínat podle Hadaše ... Confused
(Nic proti, ale sportovní lukostřelba mi absolutně nic neříká.)


Jan napsal:

Pravděpodobně je můj problém v jiném způsobu myšlení, než jaký má autor a možná i čtenáři. Proto jsem dospěl k názoru, že nejsem schopen jen opravit pár vět a sepsat poznámky, ale musel bych toho hodně přepsat.


No teoretické pojednání to není. Pokud máš na mysli akademickou monografii o instinktivní lukostřelbě, dějinách, výrobě, anatomii, balistice, materiálech etc. etc. ve stylu "Eine kleine Einführung in Bogenproblematik Vol. I-VII.", tak doporučuji podat výzkumný záměr na 5 let. Laughing
A stále si myslím, že i vedle nějaké vyčerpávající knihy by měla Kejvalova brožura - jakožto příručka - své místo.
Ovšem učesaná do přijatelnější podoby. [/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 11:22 am    Předmět: Citovat

Myšo kterou knížku máš na mysli že byla přeložena???

Instinkt vznikla jako samostatná kniha která v této podobě neexistuje a v ní je čerpáno pouze to co je XX let ve světě známo takže ani Kejval nepřišel z něčím světoborným.

Ale že by to byl překlad a jinak poskládaný???? tak to se pleteš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 10:08 am    Předmět: Citovat

Mě knihu koupil Komtur. Nahlédl jsem do ní a vrátil. Určitě je to fajn počin a v češtině je velice málo literatury zabývající se lukostřelbou. Mám pocit, že kromě Standova shrnutí pro začátečníky a Jaroslavovy překladatelské činnosti nic.
U té prvotiny mám problém, že obě brožury (nevlastním, ale viděl jsem je),jejichž překladem a přeskládáním kniha vznikla, se zabývají systémem, který je pro mne nepoužitelný. Ale ona to zas není taková sranda něco přeložit tak, aby to bylo čitelné a navíc nestratilo sdělnost. Rozhodně je to hodnotný počin.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 9:53 am    Předmět: Citovat

Traditional bowyers bible take neni kniha psana jednim clovekem a uz jsou toho 4 knizky a kazdou kapitolu psal nekdo jiny a Jim Hamm to vydal ,nebot vlastni tiskarnu /tiskarstvi/ a knizky byly psany a vydavany v rozmezi nekolika let .....Kousek je na foru co se tyce nejakeho Petriny jestli jej znate .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 9:24 am    Předmět: Citovat

CAJi, dík za reakci. Pořád si myslím, že má tato knížka u nás průlomový význam a že informace v ní obsažené jsou užitečné.
Pravděpodobně je můj problém v jiném způsobu myšlení, než jaký má autor a možná i čtenáři. Proto jsem dospěl k názoru, že nejsem schopen jen opravit pár vět a sepsat poznámky, ale musel bych toho hodně přepsat. Přeji autorovi a případným spolupracujícím, ať je další vydání na lepší úrovni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 1:56 am    Předmět: Citovat

Jan napsal:

...Myšlenková struktura knihy katastrofa. Nahromadu naházené vcelku užitečné informace bez jasné páteře a rozllišení důležitosti informací.
Prostě to nemá strukturu a je potřeba to celé přepsat. To může jen autor.
Nebo někdo, kdo bude mít k dispozici čas, elektronickou podobu původního textu, důvěru autora a případně za to dostane zaplaceno.
Nutnost nafotit některé fotky znovu!

Aby to bylo zvládnutelné, uvažoval bych o rozdělení knihy na díly věnované střelbě a tréninku a lucích a šípech. A i tak bych z toho dost věcí vyhodil a naopak té podstatě se věnoval víc. ...


No tak já bych to za takovou tragédii nepovažoval - otázka samozřejmě je, za co chceme Kejvalovu brožuru pokládat.

Já jsem ji vždy bral jako "Minimum instinktivní lukostřelby pro samouky začátečníky". Nikoli jako vyčerpávající pojednání daného tématu.

A v tomto smyslu bych byl rozhodně proti rozdělení na více svazků - to už by nebyla příčůrka, kterou chce začátečník přečíst za večer a ráno jít střílet. A v tom právě vidím hlavní klad Kejvalovy knížky. Praktický rádce. Navíc skladný.

Struktura je jasná - totiž žádná, kapitoly následují paratakticky.
Jsou ale v obsahu dostatečně podrobně členěny, takže vyhledávání problém nedělá.
Samozřejmě by pomohla víceúrovňová strukturace, např. úvod do, luk, tětiva, šípy, technika, cvičení - přičemž technika a cvičení ještě např. členit na postoj, nátah, míření etc. To jsou pořád snadno realizovatelné detaily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

alwarez ... sakra ty si odomna obkukal moj styl alebo ja od teba ??? Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 9:26 pm    Předmět: Citovat

Cornusi...budu rád když se budeš textem podílet jako spoluautor na doplnění obsahu... výroba jednoduchého dřevěného luku. .... tak aby to lidem kteří v tom pojedou dalo nějakou informaci. já to samozřejmě doplním i o výrobu jednoduchého dřevolaminátového luku. Zase to bude posun.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 9:17 pm    Předmět: Citovat

Tady je moje kapitola a doufam ,ze to Kejval vyda..... instinktivne strilim ani nevim jak a nekdy trefim tam kam se divam.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 8:39 pm    Předmět: Citovat

Já mám bohužel s tímto mentální problém. Včera jsem tu slíbil sepsat do 14 dnů své připominky ke knize J.K.
Tak jsem to pročetl celé a mám teď tento názor:

Jazyk problém, odborné termíny problém. Obojí řešitelné připomínkováním nebo korektorem.
Myšlenková struktura knihy katastrofa. Nahromadu naházené vcelku užitečné informace bez jasné páteře a rozllišení důležitosti informací.
Prostě to nemá strukturu a je potřeba to celé přepsat. To může jen autor.
Nebo někdo, kdo bude mít k dispozici čas, elektronickou podobu původního textu, důvěru autora a případně za to dostane zaplaceno.
Nutnost nafotit některé fotky znovu!

Aby to bylo zvládnutelné, uvažoval bych o rozdělení knihy na díly věnované střelbě a tréninku a lucích a šípech. A i tak bych z toho dost věcí vyhodil a naopak té podstatě se věnoval víc.

A Cornusovi radím, ať si vydá svou vlastní knihu o tom, v čem se vyzná.

Opravdu to nemyslím zle, chtěl jsem pomoct, ale tohle je na autorovi a psaní takovéhle knížky vyžaduje určitý nadhled nad problematikou a PEČLIVOST!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: út říjen 05, 2010 2:39 pm    Předmět: Citovat

takze Cornus je ochotny prispiet svojou trochou do diela a tym to prave zacina byt zaujimave ...... zrazu to zacne naberat ten sirsi format bude tam aj popis ako vyrobit selfbow teda dufam a nase znalosti sa zase trosku rozsiria o nieco viac a mlady ludia ktory chytia do ruk tu knihu ak teda bude, budu mat predstavu o com tu ten clovek na fore pise tym to vlastne prispeje k vseobecnej vzdelanosti ohladne lukov bolo by zaujimave zaclenit aj dalsie kapitoly do novej knihy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 5:44 pm    Předmět: Citovat

Použil bych slovo dřík, nebo jen tyčka.
U trubek je to jasné.

Jinak myslím, že schopnost vyjádřit myšlenku je zrovna tak důležitá, jako
myšlenka sama. Teprve při pokusu se vyjádřit přesně je myslitel nucen také precizovat myšlení.
Proto špatný, komplikovaný a nepřesný jazyk už někde na podvědomé úrovni snižuje ochotu čtenáře pochopit myšlenky autora.
Pravopisné chyby jsou sice ostuda, ale sami o sobě nesnižují až zas tak úroveň informace.
Nebuďme však tolik kritičtí a pokusme se to do nějakého termínu připomínkovat věcně. Zbytek ať zmákne korektor.

Snad mých navrhovaných 14 dní bude J.K. stačit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 5:31 pm    Předmět: Citovat

A co by mělo býti správně? scratch

Co navrhuješ? Ratiště Question Dřík Question



Jinak Arrow JardaM & odborná literatura bez ohledu na formu

to je samozřejmě složitější, ale takhle zjednodušeně řečeno je to nesmysl!

Odborná literatura je také literatura! A za tím bych si, s dovolením, stál.
Mám na to, s odpuštěním, akademickou erudici.

Jakmile má text čtenáře, probíhá tam tzv. mímetický cyklus, tj. podvědomá a u laika neodstranitelná nápodoba vzoru - tj. autora a jeho jazyka.
Pořádně se jazyk ve škole nikdo nikdy nenaučil - to je zejména otázka čtení. A právě příčůrky se čtou opakovaně, pořáde a pořáde koldokola, tudíž se případné neřády otiskují s neskonalou intenzitou. Včetně např. problematické terminologie, kvůli které se později lidé mohou do krve pohádat.
To vůbec není maličkost, byť jistě odborná stránka má přednost, ale jsou to spojené nádoby, nelze to šmahem oddělovat. Zvlášť v době, kdy se čtou téměř jen překlady a právě odborná literatura.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 4:58 pm    Předmět: Citovat

Když už jsi to nakous Čaji už se asi nezbavíme termínu násada na šíp.
Škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 4:50 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval napsal:
... Samotného mne to mrzí již z počátku když jsem tu knížku z tiskárny prvně otevřel. Bohužel důvěřoval jsem lidem o kterých jsem si myslel že se tomu věnovali dostatečně aby texty upravili. Bohužel. Dopadlo to jak dopadlo.

hello1 hello1 hello1 Big Ups hello1 hello1 hello1

To vysvětluje mnohé a přinejmenším v mých očích zcela rehabilituje autora.
Respect for Jaroslav Kejval.
Takové věci se neříkají snadno.

Asi budu mít tu příručku ještě radši. Laughing


Jinak mé zkušenosti jednoznačně mluví ve prospěch toho, co psal Jan.
Zvlášť v případě takhle exponované příčůrky, která je - zcela nepochybně - na léta.

Jazykovou stránku vychytá korektor, ale ne např. odbornou terminologii, tam to vždy tvoří fachmani. A třeba překlady termínů do češtiny je choulostivá záležitost, tam se ty věci zavádějí na léta a pokud se to dalším nelíbí, tak vzniká nejednotnost, lidé si nerozumějí...
Je vždy lepší nějaké consilium.
To není na léta - to je otázka měsíce, než si to dva tři na slovo vzatí odborníci, kterým autor věří, nezávisle přečtou. Pak pošlou připomínky. To je celé.
Změny se týkají pár odborných výrazů, obvykle do počtu prstů na obou rukách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 4:30 pm    Předmět: Citovat

Jojo právě, že mi to došlo až když už bylo napsáno. Souhlas!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 4:28 pm    Předmět: Citovat

Jan napsal:
A teď mi došlo, že Jarda M má plastic, takže asi rači nic!

Taky mám ten dojem. Vždyť víš že mám problémy s obletem madla (clearance) z důvodů tvrdosti šípů. Kdybych střílel bez zakládky a butonu, tak ta plastová kormidla orvu na tři doby a šípy by při těch kopancích lítaly i za roh.
Muselo by se nalepit peří, ale to se mi nechce.
P.S. Polaris sice mám, ale střílím Mindem10, ten je trochu lepší... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 3:18 pm    Předmět: Citovat

Prípadne by som prispel do nejakého spoločného ČS diela skúsenosťami z drevolukariny.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Teda jako provizorium na zkoušku. Jinak potom nahradit kožešinou z telete nebo jinou.
Filcy a suché zipy dost ničí péra. A teď mi došlo, že Jarda M má plastic, takže asi rači nic!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 1:27 pm    Předmět: Citovat

Reaguji na sysla. U polarise je to se šelfem trošku komplikovanější a asi by to chtělo nějak dohnat ten chybějící bombíruňk jako je na tradičních lucích. Myslím, že filcové samolepící kolečko na nohy židlí z OBI průměr asi 24mm tl. 3mm(říznuto na plovinu) nalepeno na šelf pod buton nebo kousek víc dozadu by to mohlo vyřešit.
Z boku nakonec (místo butonu) případně patřičně vypodložená možná taky. A nezapomenout také na změnu lůžka(dolu) na tětivě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 11:47 am    Předmět: Citovat

Jardo, jedním slovem - chválím, protože jediný problém, který jsem s tou knihou měl byl jazykový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 11:39 am    Předmět: Citovat

Tak ještě zkus jiný kotevní bod - výš k oku (např. prostředníček v úrovni koutku úst) a shodit šíp ze základky (šíp blíž k ruce) a začnou se dít zázraky Wink Zkus to jen pro tu srandu a uvidíš ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 11:16 am    Předmět: Citovat

Když si kupuji nějakou beletrii, divím se kolik je tam gramatických chyb. Ale u odborné literatury je důležitý obsah, ne forma. Důlezité je, jestli se něco naučíte a ne jestli je tam nějaká jazyková nepřesnost.
Koneckonců každý se vyvíjí. Vaše první vyrobené luky byly jistě horší nž ten třeba desátý...
Ale:
Zkouším tu instinktivní lukostřelbu. Proti sportovnímu postoji mám dvě změny. Jednak držím luk šikmo, asi 35 stupňů, tím jsem eliminoval zaměřovač a taky jsem musel vyměnit tabku se šelfem za hladkou, Ten šelf vadil při kotvení. Kotvím na špičku brady. Zatím jsem vystřelil takto asi 60 šípů.
Fakt je že výhled na terč a dráhu šípu je takto mnohem lepší. To nízké kotvení znemožňuje mířit po šípu či přes hrot, to jsem rád, je to čistější instinkt. Kam šíp výškově poletí odhaduji z jeho náklonu. Šířkově je to v pohodě.
Střílím na 20 m. Ze začátku mi zásahy tvořily čáru asi 10 cm širokou a 80 cm vysokou, Teď jsem ji snížil asi na 50 cm.
Tak uvidím! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 10:56 am    Předmět: Citovat

Máš pravdu, zkušený korektor to zčíhne líp a rychleji. Já myslel spíš připomínky k podstatě věci od lidí z oboru.
Jak píšeš lehce se kritizuje, ale něco vlastního udělat je vždycky mnohem těžší.
Včera, co jsi se ozval jsem si dal za úkol to pročíst od začátku znovu a usnul jsem u Ishiho, ale budu si poznámky psát. Pak ti je pošlu mailem.
Myslím tak za 2 týdny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po říjen 04, 2010 9:47 am    Předmět: Citovat

Tulák to je vždycky tak...všichni mají kopu odborných připomínek a rad na kdejaké téma ale jakmile jim dáš možnost aby si to své , své zkušenosti obhájili "veřejně a na desítky let" což knížka je a bude najednou si svými názory nejsou jisti. Přitom to je škoda protože cokoliv bude jen k dobru protože nejsme země ani ČR a SR s takovou kapacitou jako němci kteří v evropě hrají prim. A každé i dílo je potřeba rozvíjet i když to napoprve není na 100% a dopustí se sposty chyb.

Jane to že to před konečným zpracováním dostane text korektor na úrovni o tom ani nepochybuji to vím z doby kdy jsem otevřel první výtisk z tiskárny a omdléval jsem, ale aby texty kolovali k připomínkování u více lidi tak to je proces ze kterého se roky nevyhrabeš. Jak píši pokud má někdo nějaké téma, vědomosti které se týká instinktivní lukostřelby a ví že s tím má zkušenosti které je potřeba dále přenášet nechť se na d tím zamyslí a zpracuje text nebo kapitolu. Vím že tady takový lidé jsou ...nedávno jsem mluvil s pánem který mne udivil znalostmi o materiálech pro tětivy....jsou tady lidi co dělají krásné bambusové šípy... někteří mají zase překrásné fotky z detaily z různých závodů.....atd atd. to vše jsou věci které to posunou zase o kus dále....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ita
Grafoman
Grafoman


Registrace: 3.10. 2009
Příspěvky: 679
Bydliště: Č.Budějovice

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 11:36 pm    Předmět: Citovat

Pro nás, co "plynně hovoří mnoha jazyky" patří Jardovo knížka k těm "ochmataným". Nečekala jsem poezii, ale rady pro začátečníky a ty tam jsou. Až někdo napíše lepší, ráda koupím Smile
_________________
Ita
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne říjen 03, 2010 11:22 pm    Předmět: Citovat

tulak77 napsal:
pri predstave o tom aka je tu kapacita VEDENIA ... mi beha mraz po chrbte ... to by nebolo len na jednu knihu vo vasich hlavach su informacie zhrnane cely zivot .. a spolupraca medzi viacerymi vyrobcami , strelcami , historikmi lebo aj taky tu su by bola velmi narocna ale predstava toho co by mohlo vzniknut je takmer neuveritelna . Ano je tu toto forum pomaha a mozem povedat ze velmi pomaha ale predstavte si ze mate v rukach suhrn informacii prva kapitola PB .... vyrobcov viac ako dost ... potom HB o pocte vyrobcov HB moc neviem ale znalci problematiky ci uz strelby z tych lukov alebo o vseobecnom poznani je tu viac ako dost . Potom kompozitne luky teda myslim laminat drevo atd , tak isto viac ako dost .Sposob strelby o tom by mohli byt normalne cele viacdielne vydania . Vyroba sipov ... ale klud uz som sa nechal prilis uniest ale predstava je to krasna.
nasledovala vymena nazorov ktora ma utvrdila ze asi nema zmysel nic take vymyslat dana debata sa nachadzala vo vlakne "casopis"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.