Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

rímske/grécke luky
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31, 2010 12:21 pm    Předmět: Citovat

Stačí použiť google:
http://www.imageenvision.com/450/14448-roman-archer-soldier-in-uniform-sandals-and-gold-helmet-aiming-a-bow-and-arrow-clipart-by-djart.jpg
http://rtw.heavengames.com/rtw/info/units/roman_archer_info.jpg
http://historylink102.com/rome-pic/roman-archer-new.gif



http://www.ancientresource.com/lots/roman/archers_rings.html
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 11:44 pm    Předmět: Citovat

to máš Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt prosinec 30, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Ono se z lukostrelby malo zachovalo z doby rimske /recke maximalne nejake spatne zachovale hroty ......
Ostatni je vlastne spekulace a mozna latinske spisy ,jasi vzponinam jak jeden na foru chtel abych mu napsal jidelnicek 1348 a tak jsem jej opsal co lidi jedli
z knihy power of the gold . No zakazali mne a pry ,ze mam plno kecu !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 11:01 pm    Předmět: Citovat

Ok. Pokúsim sa. Do budúceho Pacova hádam niečo stihnem.Len taká perlička. Najhonosnejší nález rímskych darov markomanskému vládcovy je od môjho domu vzdušnou čiarou asi 1 ,5 km ... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Ak by sa ti chcelo bol by som ti vdacny .... je mi jasne ze DVD tiez nieje na vecne casy ... aj tak ti musim este vratit VHS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:48 pm    Předmět: Citovat

Mám ich ponahrávané na DVD. Ak chceš môžem ti niečo poprehrávať. Už som to síce dávno nepozeral, ale sú hádam ok.(ono to na tých DVD tiež nie je večné...)
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:42 pm    Předmět: Citovat

nie nebol ... aj ked sa priznam ze som od neho zhanal nejaku literaturu no nezohnal .... ale nasiel som od neho knihy na nete vo forme PDF .. inak "Stopy davnej minulosti " boli aj sfilmovane ale nikde na internete sa mi nepodarilo tuto filmovu verziu zohnat Sad prepacte toto je uz OT Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:36 pm    Předmět: Citovat

Čo , Dvořák bol pod stromčekom ? Very Happy
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:27 pm    Předmět: Citovat

Jas dakujem za odpoved ....

Alwarez dakujem aj tebe ale mna zaujimaju fakty a konkretne zdroje napr. ako som uviedol ja sam
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:11 pm    Předmět: Citovat

Alwy , čo to zas trepeš o Japoncoch ? Vedeli o všetkom čo sa šustne v Číne a okolí. Veď odtiaľ aj prišli...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

Tulák ja viem presne čo si chcel vedieť.Nemám naštudované nálezy kompozitov z Anglie , ale zatiaľ sa mi nič podobné nedonieslo. U nás sa toho našlo kopu. Avarské, Hunské obloženia. Aj na Morave a aj za Dunajom na našom bývalom území- teraz Maďarsku.

A nie parohov , ako píše odborník Dvořák a mnohí jeho kolegovia po Európe , ale kostí. Toto je presne ten príklad nevedomosti a minimálnej snahy výskumu okolo lukov aj u "odborníkov" , ktorý spomínam v súvislosti so S.Selbym.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Luk se necha vyrobit ze vseho mozneho ,ze zebra zvirete z parohu a rohu zvirete a nektere luky nebyly vyrabeny jako funkcni zbrane ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:59 pm    Předmět: Citovat

Je mi jasne ze tam kde nezasahovala moc rimske rise ani o tom nevedeli jako v te dobe v Japonsku......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:59 pm    Předmět: Citovat

no kedze som objavil v knihe od P. Dvořaka (Stopy davnej minulosti 3. diel strana 32) fotografiu nalezu pozostatkov kompozitneho luku objaveneho v Želovciach teda pozostatky rozumej PAROHOVE CASTI ako ich nazval autor knihy datujuc ich do rokov 500n.l plus minus tak som chcel vediet ci je nieco podobne aj z britanie .... ale asi sa nic take nenaslo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

Tvoja Great dark... je blbosť a nezmysle vymyslený historikmi. Svet fungoval ďalej . Akurát padla jedna veľká ríša so svojimi historikmi a úradníkmi čo zaznamenávaloi vývoj. A tí nastupujúci kresťanský spisovali len biblie...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:33 pm    Předmět: Citovat

Rimane se stahuji po rozkladu rimskeho imperia a tak vetsina luku jde s armadou a ty co zustavaji asi fuguji do te doby nez jsou nejak zniceny a nove proste populace nedovede vyrobit ----nesmime zapominat ze tam je nejmene 150 let upadku ,kde krachlo vse vzdelani atd lidi se vraceji do der a nastava Great dark age !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

ved prave toto ma zaujima ci ostali aspon nejake stopy kedze viem ze na ostrovoch je podnebie ake je Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 9:08 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Nuž pomôžme si ďaľším filmom. Najnovšia verzia o Merlinovy a jeho partii vyslúžilých legionárov strieľa po celej Anglii kompozitmi Laughing
Ale vážne. Ak sa niečo v tých ostrovných podmienkach mohlo zachovať - tak podobne - ako u nás maximálne kostenné obloženia koncov... Ak ich mali.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2010 8:51 pm    Předmět: Citovat

mam jednu otazku hlavne pre znalcov historie ... kedze Rimska risa siahala az do britanie a rimski lukostrelci boli podla toho co si teda myslim (znamena hovno viem)vyzbrojeni kompozitnymi lukmi museli anglicania teda v tej dobe rozne kmene na britskom ostrove poznat kompozitne luky kedze vzdy Rim siril svoje poznatky aj vdaka vojsku ..... otazkou ale je ci sa nasiel v anglii nejaky kompozit ? .... je to otazka tykajuca sa iba historie ... dakujem za odpovede ak mate nejake informacie ... sam som sa nejako nestretol s touto informaciou a zaujala ma Alwiho myslienka ale ja som sa rozhodol ist iba cestou faktov... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 9:28 pm    Předmět: Citovat

Určite mohli 1,0-1,6 m, ale nehovorí sa tam ako spojil; či priložil začiatky k sebe dajme tomu s nejakým presahom alebo ako dve polovičky k sebe a spojil nám známým lepidlom a opracoval; píše sa, že musel ten luk natierať lojom a nahrievať nad ohňom a luk bol z dubového dreva (Odysseus). Záleží na prekladareľovi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

no nadhľad tam treba, no ono to bolo myslené ako dohromady 16 pästí. veď ten roh tiež nemôže byť taký dlhý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 11:57 am    Předmět: Citovat

Ono jde o to jak tu pěst budete měřit. Když položím zavřenou pěst malíkovou hranou na stůl a změřím vzdálenost od palce ke hřbetu je to 6-7,5 cm podle toho kam dám palec. 7x16= 112cm.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 11:25 am    Předmět: Citovat

V tomto ma Alw pravdu. Treba tie informacie brat s nadhladom a oddelovat simboliku od reality. Nakoniec ta sa tam da vystopovat. V luku su naozaj kozie rohy , ale v kompozite. Nie ze by to neslo aj cisto z rohoviny samozrejme (indiani , Indonezci...)
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne březen 28, 2010 1:55 am    Předmět: Citovat

No nevim jestli by nekdo spojoval 16 pesti dlouhe rohy ,matematicky to nevychazi a mozna ze je chyba v prekladu atd . pest je asi 4 palce a 16 pesti by davalo 64 palcu recurve bow a to je velmi presny rozmer techto luku a kdyby nekdo spojil 16 pesti rohy dostaneme luk +320 cm delky coz je nesmysl , ja jsem doskrat cetl o lucich z teto doby /konec bronzove doby/ ,ze byly 16 pesti dlouhe a to odpovida rozmerum techto luku ,pozor na ty recke baje a trojska valka se nevedla o Helenu,ale jako vzdy o strategickou pozici mesta a o suroviny, cim tehdy byly medene ingoty stejne jako dnes valky o ropu a zemni plyn ,nic se nezmenilo pouze zbrane ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 8:57 pm    Předmět: Citovat

možno to tu už bolo, neviem. homér v illiade: šestnásť pästí dlhé mu vyrástli rohy z hlavy, ktoré sústružík spojil šikovnou rukou, všetko potom vyleštil krásne a zlatý pripevnil krúžok.
grécke luky z rohov divokého kozla(plné luky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 1:42 am    Předmět: Citovat

V dobe trojske valky byly uz luky co mely pokryte zada slachami a byly na koncich zakrivene a jejich sila mohla byt tak 70 liber ,tedy valecny sip timto lukem mohl byt dostrelen tak okolo 250 metru a netrenovany clovek ci clovek bez znalosti, nemel sanci na tento luk napnout na nej tetivu ,jak tehdy -tak dnes ,nebot na 70 lib recurve nenatahnete tetivu ani ve trech lidech, kdyz nevite co delate a tak tohle se urcite stalo tem kamosum Odyssea,nikdo nemel dostatecnou techniku jak tam tu tetivu vubec napnout . Ja jsem kdysi strilel 45 liberni recurve ,ale chtel jsem neco silnejsiho a koupil jsem si 70 liberni recurve a i kdyz jsem vedel jak nasponovat tetivu na 45 liberni recurve tou samou technikou jsem ji nebyl schopen nasponovat na 70 liberni recurve ,nakonec se mi to podarilo asi po 2 hod zapasu a odpocinku ,ne nemel jsem problem s natazenim luku pri strelbe= pouze na nej napnout tetivu a tak jsem nad tim premyslel jak vylepsit techniku az se mi to povedlo a pak jsem tento luk mohl nasponovat velmi lehce .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Osobně sundávám tětivu když ukončím pro danou akci střelbu (po tréninku po závodech atd) Mít celodřevěný luk tak pokaždé když je mi jasné že nebudu cca 10 - 15 minut střílet.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
dousabel
Nováček
Nováček


Registrace: 26.3. 2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 5:02 pm    Předmět: Odysseův luk a napínání tětivy obecně Citovat

Dovolte prosím nováčkovi, který v životě nedržel luk v ruce, dotaz na vás odborníky.
Řešili jsme s přáteli otázku ohledně rozdílu mezi napnutím / natažením luku. Zatímco za "natažení" jsem považoval proces "založit šíp a vyvinout sílu, aby se dalo vystřelit", tak za "napnutí" jsem pokládal právě to, co měl dle báje provést se svým lukem Odysseus, tj. upevnit tětivu k oběma koncům (a potom prostřelit sekyry).
Posléze jsme začali dumat nad tím, zda tato věc, tedy odepnutí tětivy, když se luk nějaký čas nemá používat, je obvyklá stránka péče o luk. Připadalo by mi logické, že soustavným napnutím ztrácí lučiště pružnost, zvyká si na ohnutý tvar a hůř střílí. Ale žádný návod pro laiky tohoto druhu, tedy jak často odepínat tětivu, jsem nenašel. Jak to děláte vy? Je to, jako když člověk vyndá z pistole zásobník, nebo to udělá, jen když chce na 10 let odcestovat, anebo nikdy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 5:04 pm    Předmět: Citovat

Tak jeden kratky japonec cisto pre teba a dobova kresba dokazujuca aj neasimetricke bambusove luky. (ono to sem uz asi nepatri)




_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

Laughing Uz sa mi to miesa...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.