Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Luk jak vybrat podle velikosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 2:49 am    Předmět: Citovat

Radove receno recurve /reflexivni/ luk o delce 64 palcu by mel zvladnout natah pekne plynule 31-32 palcu . Long bow by mel byt dlouhy 66 palcu na tento natah . Samick je levny a spatny luk jak jsem se jednou zminoval ,ze je to cimbalova muzika a kazdy se divi jak drnci .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mountman
Nováček
Nováček


Registrace: 18.10. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:25 pm    Předmět: Citovat

Chci střílet 3D ,holý luk tak uvažuji o luku od Arniho nebo nějaký Samick,ale zatím nejsem rozhodnutý jaký vlastně luk.Střílím s kamarádem z cvičného luku Samick Mind 10 (68" - 32 lbs),ten mi ale nedovoluje natažení jak bych potřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 5:54 pm    Předmět: Citovat

No jo on vlastne nenapsal jaky luk chce, ja myslel ze nejaky Samick na zacatek.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MV
Nováček
Nováček


Registrace: 10.10. 2009
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 9:28 pm    Předmět: Citovat

Nejlepší je zajet někam kde se střílí z luků a zkusit si to. Jinak každý výrobce luků pomůže změřit nátah a doporučí i luk. U dlouhých nátahů je problém i úhel sevření tětivy (drtí prsty). Sám mám nátah 31" a dlouhý luk ve standartním nátahu 28"a síly 35lbs v mém nátahu už má 45lbs. Osobně bych navštívil výrobce luků nebo spolek kde se z luků střílí a tam mohou poradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:21 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Dle natahu ale je to tak plus minus.

Obecne, dej si sip do doliku pod ohryzek, natahni dopredu ruce, ale nevystrkuj ramena dopredu. Tam kde ti konci stredni prsty je tvuj natah.

San


Nevím, ale mezi reflexní luky patŕí i tradiční jezdecké (hadovitý tvar), napŕ. i korejské luky a japonské Yumi a i některé indiánské. Jsou různě dlouhé a podle materiálu použitého k výrobě luku umožňují různý nátah. Nelze to určit ani podle výšky.

Když budu Korejec vysoký 150cm a budu mít luk 120cm dlouhý budu střílet šípy dlouhé 34", protože můj styl bude tahání za ucho u budu používat prsten...

Takže nejdříve si ujasnit, zda chci střílet spíše sportovně nebo hobby např, s lukem korejského typu a s jakým stylem střílení. To, co si napsal Sane sedí spíše pro sportovní luky s dobrými vlastnostmi.
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 8:03 pm    Předmět: Citovat

Dle natahu ale je to tak plus minus.

Ja mam treba dlouhy stred a mala ramena.

Ale delka je stejna jako jinych luku

Obecne, dej si sip do doliku pod ohryzek, natahni dopredu ruce, ale nevystrkuj ramena dopredu. Tam kde ti konci stredni prsty je tvuj natah.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 7:22 pm    Předmět: Re: Luk jak vybrat podle velikosti Citovat

Mountman napsal:
Jak mám určit správnou velikost reflexního luku?Existuje nějaká tabulka výběru podle velikosti?Měřím 188 cm a jak určím správné napnutí tětivy podle délky rukou?děkuji za odpověď

Stáhni si třeba od Vidíma Jasa Archery soubor Start_archery.pdf. Tam je návod, jak si určíš svůj nátah, a podle toho nátahu ti výrobce luků doporučí délku luku. Já měřím tolik co ty a mám sportovní luk 68"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 5:12 pm    Předmět: Citovat

No já bych řekl, že limitující není délka luku, ale maximální povolená délka nátahu pro příslušný luk. To by měl výrobce udávat.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mountman
Nováček
Nováček


Registrace: 18.10. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Střední Čechy

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:58 pm    Předmět: Luk jak vybrat podle velikosti Citovat

Jak mám určit správnou velikost reflexního luku?Existuje nějaká tabulka výběru podle velikosti?Měřím 188 cm a jak určím správné napnutí tětivy podle délky rukou?děkuji za odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.