Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mongolský luk - ukázka současné produkce

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

Ak to chces na stenu Donny , tak ... mozno . Inak je to na houby. :lol:Trochu si odkladaj este aspon rok a mozno uz bude nejaky ten kompozit aj u nas na predaj Laughing A bude blizsie k ozajstnemu mongolskemu luku , ako ten dnesny "mongolsky" kedy len snival. Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Donny
Nováček
Nováček


Registrace: 6.9. 2009
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: ne leden 03, 2010 8:08 pm    Předmět: Citovat

Nějak mi ty obrázky nejdou zobrazit. Skoda. Zamyšlel jsem jeden koupit, v ceně cca 8000kč, dovoz přímo z Mongolska, prodává to jeden eshop ve Francii.

Ale taky to tam polepují nějakou břízovou folií-papírem a to se mi za mák nelíbí, hnusně barevný.

Jinak jsem si s nimi poklábosil a vehementně tvrdili, že to vyrábí stejnou technologií, jako za dob Cingishána, jen ten vzhled je asi trošku jiný. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Tak to jo. Na to to staci. Len ziadnu chemiu , clovece. Raz je to lepene glejom , pouzi glej.

Co sa tyka ceny, Joe . Mongoli ich predavaju zhruba za 300 euro + postovne.Najlacnejsi nepodarok medzi kompozitmy.

Inak , pani akekolvek vybocenia v ramenach a siahoch sa daju upravit teplom a ohybanim. Vecsinou netreba radikalnych zasahov do konstrukcie luku.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HonzaS
Nováček
Nováček


Registrace: 2.1. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

To Joe_Pike
Cenu neznám. Našel jsem ho předloni (2008) pod stromečkem. Co se týče dopravy, tak ho Ježíšek osobně koupil a dovezl z Mongolska.
To Jas
Já to s tou opravou nemíním nějak hrotit. Uvolněná je naštěstí jen ta jedna krajní destička, takže se o to můžu pokusit i já se svými levými rukami. Mám trochu kllihu, tak uvidíme, jak to dopadne. Při nejhorším na to bez zábran vezmu nějakou chemii. Nechci od toho luku nic víc, než aby vydržel jednou za čas pár sranda výstřelů. Mám k němu i originální šípy na gorodky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 7:58 pm    Předmět: Citovat

Mas zaujimavy kusok do zbierky. Skoda do toho investovat energiu na opravovanie. Mal by si to nechat v "originalnom" prevedeni.

Ako sme uz casto krat o tom debatili, sucany mongolsky luk je nepodarenyma remeselnym paskvilom a je hodny len zavesenia na stenu. Samozrejme za tu cenu , ako to mongoli predavaju , je to najlacnejsi kompozit na svete, ale na strielanie to moc nie je.
Ten silon je len dokazom , ako sami neveria svojej praci a samozrejme vrchol nevkusu.Nehovoriac o potlacenom papiery.

V kazdom pripade to vsak nie je ziadna turisticka atrapa. Takto naozaj vyzera dnesna predstava mongolov o ich luku predkov. Maju este dlhu cestu k pochopeniu pravdy... Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá leden 01, 2010 1:36 pm    Předmět: Citovat

to HonzaS: Nechával sis ty luky z Mongolska poslat nebo sis je vezl osobně? A jaká byla cena, jestli se můžu zeptat?
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HonzaS
Nováček
Nováček


Registrace: 2.1. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 11:06 pm    Předmět: Citovat

Tak tenhle luk turistická cetka není. Máme takové luky celkem 3 a tenhle jediný je funglovka. Zbývající 2 jsou bazarové zboží a je na nich vidět, že byly používáné. Jeden byl i několikrát opravovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Vse to jsou cetky vyrabene pro hloupe turisty,presne tak to delaji africke kmeny a na indianskych rezervacich a turisti kupuji jako zbesili ,nekdy tyto lukove cetky prodavaji dalsim obchodnikum a ti je pak napr prodavaji v San Marinu........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: čt prosinec 31, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Já jsem měl letos v létě možnost střílet s něčím velmi podobným... Potištěný papír stejného provedení, silonová omotávka atp...
Kamarád kterej si to nechal z toho Mongolska poslat s tím moc nadšenej nebyl. Musel totiž přesadit jeden siah protože byl nehorázně křivej.
Luky jsou to krásný ale oni to ty Mongolové asi docela flákaj... Sad

Prý mají jeden výraz pro slova "nikdy" a "někdy" ale to jen tak pro zajímavost... Very Happy
_________________
How hard can it be?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HonzaS
Nováček
Nováček


Registrace: 2.1. 2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st prosinec 30, 2009 11:19 pm    Předmět: Mongolský luk - ukázka současné produkce Citovat

Dostal jsem se k luku ze současné mongolské produkce. Žádná turistická záležitost, ale normální "spotřební" zboží, se kterým se hrají gorodky. Vzhledem k tomu, že se objevily menší závady a já se pokusím o opravu, tak pro zajímavost pár fotek, dokud to ještě připomíná luk.
Konstrukce je klasický kompozit - dřevo, rohy, šlachy. Nicméně povrchová úprava už je moderní - zabaleno do potištěného papíru a celé omotáno silonem:


Detail s originální tětivou:


První drobnou chybkou jsou odlepený konec šlach na jednou siahu:


Druhou, už ne tak drobnou, chybkou je posunutá rohovinová destička. Tady už po odmotání krycího silonu:


Tady je po odstranění rohovinové destičky vidět napojení siahu:


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.